صفحه 3 از 38 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 377

موضوع: اهمیت مقاله در برابر معدل

Senior Member

پیش فرض پاسخ : معدل مهمتره یا مقاله؟

من چون برای مستر اپلای کردم میگم که داشتن مقاله تاثیر فوق العاده ای داره ... ببینید وقتی شما مقاله دارید و استاد مورد نظر رو درست انتخاب میکنید و اون استاد حامی شما میشه تقریبا همه چی تمومه (البته به جز دانشگاههای فوق ستاره) ... نیاز به گفتن نیست که استادی که میخواد به شما RA بده مسلما مقاله واسش خیلی از چیزای دیگه مهمتره (البته به شرطی که مینیمم ها رو داشته باشین) ... حتی میخوام بگم اگر نمیتونید مقاله بدید هم سعی کنید حداقل در ژورنال submit کنید ... من خودم به دلیل مشکلی که سر تافل برام پیش اومد ( موس وسط امتحان از کار افتاد) نمره بخش reading از مینیمم دانشگاه پایین تر اومد که استاده تونست درستش کنه و خیلی چیزای دیگه رو استاده هماهنگ کرد (البته بازم میگم به جز دانشگاه های فوق ستاره)و جالبه که این استاد و خیلی از استادای دیگه قبل از اینکه امتحان تافل بدم تقریبا ok دادن ... حتی یکیشون به معدل هم گیر داد که بعدا خودش گفت من بیشتر کارای تحقیقاتی تو برام مهم بود ... در هر صورت در نظر داشته باشید که مقاله دادن هم پیشبینی های خاص خودش رو لازم داره و بعضی وقتا شاید نسبت به بقیه چیزا ارجحیتش رو از دست بده ولی در کل اگر فرصت دارین حتما بهش فکر کنین چون یکی از بهترین روشها برای تاثیر گذاشتن روی استادای اونور هست ...

پیش فرض آيا معدل 12.5 رو با نوشتن يه مقاله ميتونم جبران كنم؟

من مكانيك دانشگاه رازي كرمانشاه خوندم.3ترمم مشروط دارم.معدلمم 12.5.با نوشتن مقاله يا شركت در كنفرانس ميتونم شانسي براي ادامه تحصيل در خارج از كشور داشته باشم؟
    مرسي

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

پیش فرض پاسخ : آيا معدل 12.5 رو با نوشتن يه مقاله ميتونم جبران كنم؟

دوست من شما باید بگید از کدوم کشور قصد گرفتن پذیرش دارید . همینجوری خیلی از کشورهای اروپایی میتونید برید .
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

برام فرقي نميكنه چه كشوري.فقط هزينه دانشگاه نداشته باشه.
    عموي من در سوئد زندگي ميكنه.اونجا باشه بهتره.
    خيلي سردرگمم

Member mohhhamad آواتار ها

سلام
    اين که شما وضعيت تحصيليتون اينطوري شده ميتونه دلايل مختلفي داشته باشه.مثلا بيماري خداي نکرده فوت والدين ويا.... اگه هيچ کدوم از دلايلتون اين مدلي نيست پس حتما درس نخونديد ديگه.
    به نظر من شما اونور هم برا درس بري به مشکل بر ميخوري.زمان رو از دست نديد همين ارشد ايران رو درياب.راحت از حالا شروع کني جاهاي خوب هم شانس داري.
    با پول ميتونستيد بريد اما اينکه ميگيد هزينه نداشته باشه ....
    نظر من اينه وقت برا يمقاله و... رو بذاريد رو ارشد.
    این کاربر ،غیر فعال است.

Junior Member silver_star973 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master Of Science

به نظر من هر کاری که فکر می کنی خوبه و تاثیر داره واسه رفتنت انجام بده.ایجا همه وضعشون مثل تو هست.شاید یک کمی بهتر. همه که سراسری درس نخوندن ببینن چقد استادا بد نمره سخت گیرن.
    واسه سوئد و اروپا شانست زیاده.
    به نظرمن سعی کن IELTS نمره بالایی بیاری.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Water Resources, University of Idaho

از نظر من اصلا نمیشه گفت که کسی معدلش پایینه امکان رفتن نداره. هیچ دلیلی هم نداره شما حتما مشکلی داشتی که درس نخواندی. این خیلی طبیعی هستش افراد بعد از درس خوندن برای کنکور در دانشگاه به درس کم میل تر می شوند. اگه واقعا تصمیم داری بری یک کشوری درس بخونی حتما تلاش کن نمره زبان بالا بگیری و مقاله بدی، چون اصولا همه شرایط را با هم در نظر می گیرند. شما یک نگاه به نتایج کسانی که پذیرش گرفتند و آنهایی که ریجکت شدند بندازی متوجه می شوی که خیلی نمیشه گفت اگه کسی معدلش بالا هستش می تونه فاند بگیره یا نه؟ پس نگران نباش اگه تصمیم قطعی گرفتی حتما تلاشت را شروع کن.

m.chemistry
    Guest

سلام به نظر من معدل تاثیر زیادی در گرفتن بورس نداره.

اتفاقا معدل لیسانس از جمله فاکتورهای مهم در زمینه ی گرفتن بورسیه هست.
    دانشجويان يا فارغ التحصيلان دانشكده فني دكتر شريعتي عضو شوند.

http://www.applyabroad.org/forum/group.php?groupid=14

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

حرف hoda_computer کاملاً صحیحه... معمولاً معدل نقش کلیدی در دریافت scholarship داره... و متاسفم که عرض کنم خیلی بعید میدونم با یه مقاله بتونید این معدل رو جبران کنید... البته دانشگاههای مختلف و رشته های مختلف criteriaی مختلفی هم دارند برای پذیرش... سابقه ی کاری، سوابق آکادمیک و تحقیقاتی (شامل تالیفات، حضور در پروژه های تحقیقاتی و ...)، نمرات آزمونهای استاندارد (GRE, GMAT, و یا بعضی امتحانات ورودی که توسط دانشگاههای مبداء گرفته میشه)، recommendationهای قوی ... در صورتی که توی بخشهای دیگه ای که عرض کردم بتونید مدارک قوی ارائه بدید میتونید به assistantshipها امیدوار باشید... البته اون دیگه کاملاً به شانس و (مسلماً) قدرت negotiation خودتون هم داره، چون معمولاً دانشگاهها به دلیل اینکه GPA average دانشجوهایی جدیدشون پایین نیاد (این عدد یکی از معیارهای اصلی رتبه بندی دانشگاهها در هر دوره ی تحصیلی هستش) به applicantهایی که معدل پایین دارن روی خوشی نشون نمیدن، ولی من به شخصه تعداد زیادی از دوستان رو دیدم که با معدلهای پایین موفق شدن پذیرش و حتی financial aid بگیرن
    Winners are simply willing to do what losers won't

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)