صفحه 36 از 38 نخستنخست ... 26272829303132333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 377

موضوع: اهمیت مقاله در برابر معدل

ApplyAbroad Veteran
    halcyon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : اهمیت مقاله در برابر معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh6112 نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید
    بودن و نبودن استاد در مقالات خارجی بستگی به خودتون داره و میتونید براساس فعالیتی که اساتید داشتن عمل کنید و اسم اونا رو قرار بدید، اما در ژورنالهای داخلی بعضی دانشگاها واسه مصاحبه دکترا مقالاتی رو تایید میکنند که مستخرج از کار پایان نامه باشه و اسامی اساتید راهنما و مشاور در اون ذکر شده باشه. روال عمومی مقالات هم تا جایی که میدونم به این شکله اسم دانشجو اول هستش و اسم استاد راهنمای اول بعنوان نویسنده دوم و نویسنده مسئول قرار میگیره.این نکته هم ذکر کنم دوستی داشتم که ی قطار اسم تو گروه پایان نامش بود ولی باتوجه به اینکه هیچکدوم از اساتید در کار پایان نامه کمکش نکردن فقط اسم خودشو زد و فرستاد ی ژورنال معتبر خارجی و پذیرش گرفت،یکی از استادا به اون ژورنال شاکی شد و کاری هم از پیش نبرد.
    در مقاله مستخرج از پایان نامه قانونا و در بسیاری از مواقع اخلاقا باید نام استاد راهنما آورده شود.
    من فکر می کنم سوال دوستمون به صورت کلی بود و نه لزوما در مورد مقالات پایان نامه
    به طور کلی، آوردن نام استاد راهنما (البته با ترتیب صحیح) هیچوقت ضرری ندارد.
    .Those who promise us paradise on earth never produced anything but a hell

Karl Popper

Junior Member

سلام دوستان من در حال اماده شدن برای ازمون تافل هستم (حدود یک ماه دیکه ازمون دارم) . امروز متوجه شدم مقاله ای که ریوایز خورده بود ریجکت شده و احتمالا اگه برای جای دیگه ای بفرستم شش ماه دیگه طول میکشه .معدل ارشدم 18.25 هست . اگر نمره زبانم خوب شه احتمال بورس شدن برای امریکا دارم؟ یا حتما باید مقاله باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zizi1992 نمایش پست ها
    سلام دوستان من در حال اماده شدن برای ازمون تافل هستم (حدود یک ماه دیکه ازمون دارم) . امروز متوجه شدم مقاله ای که ریوایز خورده بود ریجکت شده و احتمالا اگه برای جای دیگه ای بفرستم شش ماه دیگه طول میکشه .معدل ارشدم 18.25 هست . اگر نمره زبانم خوب شه احتمال بورس شدن برای امریکا دارم؟ یا حتما باید مقاله باشه؟
    نمره زبانت رو بالا بگیری حله

Junior Member

ممنونم
    مثلا چند خوبه؟ بین 100تا 105 حودم تخمین میزنم باشم

نقل قول نوشته اصلی توسط zizi1992 نمایش پست ها
    ممنونم
    مثلا چند خوبه؟ بین 100تا 105 حودم تخمین میزنم باشم
    Go Ahead Dude

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

سلام دوستان. من فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی مکانیک هستم، معدل کارشناسیم 15.5 هست که میشه GPA 3.08 که خیلی عالی نیست. ارشد رو قصد دارم خارج از ایران بخونم، احتمالاً یا ترکیه یا اروپا، محتملاً ایتالیا.
    نمرات زبان برام حل شده ان. هنوز تافل ندادم ولی قطعاً بالا تر از 110 می تونم بگیرم. جمع و جور کردن مدارک عملاً اپلای رو تا پاییز 2018 به تعویق خواهند انداخت. موضوع کارشناسیم خیلی چرت بود، نتونستم ازش کاری درست حسابی در بیارم.

الان تو این فکرم که در طی این یه سال حداقل با همین سواد کارشناسیم یه مقاله هر چند متوسط دربیارم، و در یک مجله باز هر چند متوسط منتشر شه، تا حداقل رزومم خالی نمونه، و شانس پذیرش و بویژه فاند و بورس بالا بره. در این مورد، از افراد متعددی نظر پرسیدم،

بعضی ها گفتن مقاله متوسط در حد کارشناسی تو رزومت هیچ تأثیری نخواهد گذاشت، مقاله درست حسابی رو هم تو چن ماه نمیشه کار کرد که تا مرداد 96 اکسپت شه و تو در اپلای پاییز 2018 تو رزومت بتونی بگنجونیش.
    بعضی ها می گن تو مقاله رو ول کن، اگه نمره زبانت درست جسابی باشه (تافل و جی آر ای) مهم نیست، بهت فاند میدن.
    بعضی ها میگن آره، فکر خوبیه، همون راه رو برو، یه موضوع نسبتاً ساده انتخاب کن و روش کار کن تو این چن ماه، تا سال بعد اکسپت شه و تو رزومت بتونی بذاری.

می خوام ببینم اصلاً مقاله نداشته باشم تو رزومم، با نمرات بالای زبان میشه مثلاً از دانشگاه های ترکیه یا ایتالیا واسه ارشد تو رشته من فاند گرفت؟ یا تو رزومم باید یه مقاله و اینایی باشه؟
    و در مورد فکری که دارم هم کسی نظری داره که مقاله ای که در 4-5 ماه آینده بتونم آماده کنم، اثری رو رزومم خواهد داشت واقعاً یا فقط وقت تلف کردنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyappn3584 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی مکانیک هستم، معدل کارشناسیم 15.5 هست که میشه GPA 3.08 که خیلی عالی نیست. ارشد رو قصد دارم خارج از ایران بخونم، احتمالاً یا ترکیه یا اروپا، محتملاً ایتالیا.
    نمرات زبان برام حل شده ان. هنوز تافل ندادم ولی قطعاً بالا تر از 110 می تونم بگیرم. جمع و جور کردن مدارک عملاً اپلای رو تا پاییز 2018 به تعویق خواهند انداخت. موضوع کارشناسیم خیلی چرت بود، نتونستم ازش کاری درست حسابی در بیارم.

الان تو این فکرم که در طی این یه سال حداقل با همین سواد کارشناسیم یه مقاله هر چند متوسط دربیارم، و در یک مجله باز هر چند متوسط منتشر شه، تا حداقل رزومم خالی نمونه، و شانس پذیرش و بویژه فاند و بورس بالا بره. در این مورد، از افراد متعددی نظر پرسیدم،

بعضی ها گفتن مقاله متوسط در حد کارشناسی تو رزومت هیچ تأثیری نخواهد گذاشت، مقاله درست حسابی رو هم تو چن ماه نمیشه کار کرد که تا مرداد 96 اکسپت شه و تو در اپلای پاییز 2018 تو رزومت بتونی بگنجونیش.
    بعضی ها می گن تو مقاله رو ول کن، اگه نمره زبانت درست جسابی باشه (تافل و جی آر ای) مهم نیست، بهت فاند میدن.
    بعضی ها میگن آره، فکر خوبیه، همون راه رو برو، یه موضوع نسبتاً ساده انتخاب کن و روش کار کن تو این چن ماه، تا سال بعد اکسپت شه و تو رزومت بتونی بذاری.

می خوام ببینم اصلاً مقاله نداشته باشم تو رزومم، با نمرات بالای زبان میشه مثلاً از دانشگاه های ترکیه یا ایتالیا واسه ارشد تو رشته من فاند گرفت؟ یا تو رزومم باید یه مقاله و اینایی باشه؟
    و در مورد فکری که دارم هم کسی نظری داره که مقاله ای که در 4-5 ماه آینده بتونم آماده کنم، اثری رو رزومم خواهد داشت واقعاً یا فقط وقت تلف کردنه؟
    سلام هم رشته ای
    راستش نوشتن مقاله یک طرف ، چاپ شدن آن هم طرف دیگر! یعنی فرآیند چاپ یک مقاله گاهی از نوشتن آن مقاله سخت تر و وقت گیر تر است. البته نباید این نکته را هم فراموش کرد که برای نوشتن یک مقاله باید پژوهش و مطالعه ای عمیق در آن موضوع داشت و چیزی نو و جدید را ارائه داد. یعنی دست کم پیش از نوشتن نیاز به یک دو ماه مطالعه و پژوهش عمیق است و بعدش نوشتن مقاله که آنهم بسیار وقت گیر است.
    دیگر اینکه بعد از تمام شدن مقاله بدبختی های دیگری آغاز می شود! اینکه ژورنال مناسب را پیدا کنید و مقاله را سابمیت کنید و گاهی دو سه ماه وضعیت مقاله with editor است و بعدش به شما ایمیل می زنند که ادیتور مقاله را ریجکت کرده آنهم بدون داوری! و یا نه مقاله به داوری گذاشته می شود و تا یکسال وضعیت مقاله under review است! و هر چه ایمیل می زنید هیچکس پاسخگو نیست و در آخر هم ریجکت! همه ی اینها تجربیات خودم و دوستان دیگر بود و اینکه چاپ یک مقاله بسیار وقت گیر است و بسته به شانس آدمی دارد اینکه ادیتور از مقاله خوشش بیاید داورها پاسخگو باشند و ...
    من مقاله ام هشت ماه under review بود در یکی از ژورنالهای الزویر که از ماه پیش هر چی ایمیل زدم برای withdraw هیچکس پاسخ نداد و از اینرو مجبور شدم مقاله ام را بدون withdraw رسمی به یک ژورنال دیگری سابمیت کنم و الان حدود دو ماه است که under review هست!
    به نظرم شما به فکر کنفرانس باشید یعنی مقاله برای کنفرانس بنویسید که هم زود اکسپت می شود و در رزومه اتان می آید و بعد هم نگاهکی به ژونالهای بین المللی غیر آی اس آی داشته باشید.
    نکته ی پایانی اینکه نمره ی تافل و جی آر ای واقعا حرف اول را می زند دیده ام طرف دهها مقاله داشته ولی چون نمره ی تافل و جی آر ایش متوسط بوده نتوانسته از جایی پذیرش بگیرد. البته با پیدا کردن استاد تمام این معادله ها به هم می ریزد.

Junior Member

سلام دوستان. من بعد از پایان نامم روی یک سری مباحثش یک سری ازمایش انجام دادم و برای دو ژورنال فرستادم. حالا سوال اینه که اینکه مقالات من مستقیما از پایان نامم نیست خیلی نکته منفی هستش یا اهمیت چندانی نداره اخه خیلی دوستان تاکید دارن مقاله از پایان نامه باشه. ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط moj20 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من بعد از پایان نامم روی یک سری مباحثش یک سری ازمایش انجام دادم و برای دو ژورنال فرستادم. حالا سوال اینه که اینکه مقالات من مستقیما از پایان نامم نیست خیلی نکته منفی هستش یا اهمیت چندانی نداره اخه خیلی دوستان تاکید دارن مقاله از پایان نامه باشه. ممنون
    اینکه شما در چند زمینه پابلیکیشن داشته باشین ایرادی نداره اما باید به موضوع اشراف داشته باشین که اگر در مصاحبه ازتون سوال شد بتونین جواب بدین. چه بسا که بعدا استادی پیدا کنین که ریسرچ اینترست یا پوزیشنی با این مبحث داشته باشه و اون موقع مقالات در این زمینه شما رو چند پله نسبت به رقبا بالاتر می بره. موفق باشین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق قدرت

با عرض سلام خدمت دوستان گرامی.
    بنده رشته تحصیلیم برق قدرت هست و لیسانس با معدل 17.86 و فوق لیسانس 18.21 فارق التحصیل شدم . متاسفانه مقاله بین المللی ندارم . به نظرتون شانس پذیرش دکترا دارم یا بهتره برای فوق مجدد اقدام کنم دوستان
    سپاس از شما دوستان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)