صفحه 7 از 38 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 377

موضوع: اهمیت مقاله در برابر معدل

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : اهمیت مقاله در برابر معدل

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_golkaram نمایش پست ها
    سلام .من شدیدا دچار تردید و نگرانی هستم چون معدلم کمه ولی هر کاری بتونم انجام میدم تا رزومم بهتر شه ولی احساس میکنم بی فایده است .میخوام برای دکترا مستقیم اپلای کنم .معدلم 14:30
    من 6 تا isi دارم که 3 تاش impact بالای 4 و نویسنده ی اولم .زبانم هم عالیه فکر کنم gre 1700 بیارم .رشتم پلیمر و میخوام برای umass اپلای کنم .حالا سوالم اینه که ایا این تعداد مقالات یا حتی بیشتر تا 10 تا + 1 us patent میشه نمره ی زبانم رو جبران کرد یا نه؟لطفا خوش بینانه نظر ندید!!
    حالا نمره GRE مورد نظر شما ( 1500 که خود دانشجوهای تاپ امریکایی نمیتونند بیارند) به کنار، US Patent گرفتن به این راحتی نیست و فوق العاده زمانبره. من خودم از طریق محل کارم که یک شرکت بزرگ کانادایی بود یکبار برای یک US patent اقدام کردیم بیشتر از چهار سال طول کشید بعلاوه دهها هزار دلار هزینه.

نه اینکه کلا نا ممکن باشه ولی اگر تمام این موارد رو هنوز در رزومه تون ندارید خیلی رو گرفتنش حساب باز نکنید. اگر patent رو گرفته اید اون موضوع علیحده ای است و ممکنه کمکتون کنه. بنظر من شاید بتونید در همون رده amherest استاد پیدا کنید ولی حتما باید با استادها تماس بگیرید.
    ویرایش توسط ghlobe : January 10th, 2012 در ساعت 09:28 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Groningen

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    بنده منکر زحمات و توانایی های شما نیستم. ولی بهتره چیزی بنویسید که یه بنده خدایی میاد پست شما رو میخونه به اصطلاح "کپ" نکنه. والا ما با دانشجوهای تاپ شریف و تهران که برخورد داریم تو لیسانس 10 تا ژورنال و جی ار ای 1500 نمیارن! همه هم زبانشون خوبه.
    یکی از بچه های اپلای ابرود به من ایمیل زده بود (هم دانشگاهی و هم دانشکده ای شما) که سی ویشو ویرایش کنم. باور کنید 70% رزومشو دروغ نوشته بود. مثلا به یکی پول داده بود اسمشو تو مقاله بنویسه مقاله نیومریکال زده بود. بعد تا تونسته بود خودشو تو زبان های برنامه نویسی مختلف مسلط نشون میداد. گفتم واقعا بلدی؟ گفت اونا از کجا میفهمن؟! اگه فاند گرفتم تو 6 ماه یاد میگیرم. یا اومده بود تمام هوم ورکای تحصیلیشو (که مطمئنم کپی پیست کرده بود- از روی معدل و ضعف علمیش فهمیدم) رو شاخ و برگ داده بود زده بود ریسرچ اکسپرینس. سی ویش شده بود 5 صفحه.
    در این مثال اخرم منظورم این نیست که خدای نکرده شما هم مثل اون شخص هستید. بلکه خواستم به اهمیت واقع گرایی در توانایی علمیتون اشاره ای کرده باشم که یه روزی یه نفر این بحث رو خوند....
    و اما جواب سوالت:
    با اون رزومه زیر 50 حتما میگیرید. مطمئن باشید.
    از توضیحاتت ممنون ولی من تو دانشگاهی درس میخونم که همه ی استادا و ازمایشگاها خالین چون همه دارن کنکور میخونن .منم چون 2 سال دارم رو مقاله هام کار میکنم با 4 تا استاد به صورت جداگانه و برای همین موضوع هم معدلم اومد پایین . به هر حال ممنون از توضیحاتت و این اعتماد رو بهت میدم که از تمام دانشجوهای ارشد سطح علمم بالاتره .ولی...

ApplyAbroad Hero

این اعتماد رو بهت میدم که از تمام دانشجوهای ارشد سطح علمم بالاتره .ولی...
    از تمام دانشجوهای ارشد ایران؟ یا دنیا؟

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Groningen

از تمام دانشجوهای ارشد ایران؟ یا دنیا؟
    اقا لحن شما واقعا در خور یک دانشجو اونم تهران نیست .منظورم کاملا مشخصه از دانشجو های اراک.

ApplyAbroad Hero

اقا لحن شما واقعا در خور یک دانشجو اونم تهران نیست .منظورم کاملا مشخصه از دانشجو های اراک.
    دوست گلم باور کن کسی رو ندیدم تو لیسانس 10+ ژورنال بده و جی ار ای بالا 1500 بیاره. سه حالت داره:1- یا شما خیلی خیلی خفنید. 2-یا خدایی نکرده اغراق میکنید. 3- یا خدایی نکرده مقاله هاتون از راههای علمی به دست نیومده. میدونی تو امریکا برای هر مقاله ژورنال 360 ساعت به ازای هر نفر وقت گذاشته میشه؟ حالا 10 تا ژورنال رو حساب کن چند ساعت وقت میگیره. موازی با این قضیه دارید جی ار ای 1500 هم میارید. این به نظرتون منطقیه؟

Senior Member

وختی یه سی وی رو نگاه میکنی.....معلوم میشه که مقالات درسته یا نادرسته + GRE و تافل هم اگه پایین باشه......خوب ممکنه مقالات زیر سوال بره....چطور ممکنه کسی 10 تا مقاله نوشته.....اونم ژورنال ولی تو رایتینگه تافل مثلا 20 میشه.....امکان نداره و ممکنه استاد هم شک کنه.....من نظرم کلی بود و منظورم دوست عزیزم میلاد نیستش

Junior Member

محمود جواب سوال منو می دید لطفا.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Groningen

دوست گلم باور کن کسی رو ندیدم تو لیسانس 10+ ژورنال بده و جی ار ای بالا 1500 بیاره. سه حالت داره:1- یا شما خیلی خیلی خفنید. 2-یا خدایی نکرده اغراق میکنید. 3- یا خدایی نکرده مقاله هاتون از راههای علمی به دست نیومده. میدونی تو امریکا برای هر مقاله ژورنال 360 ساعت به ازای هر نفر وقت گذاشته میشه؟ حالا 10 تا ژورنال رو حساب کن چند ساعت وقت میگیره. موازی با این قضیه دارید جی ار ای 1500 هم میارید. این به نظرتون منطقیه؟
    gre 1500 که منطقیه دوستم 760 شد ولی هیچ جا پذیرش نگرفت (نگید که خالی میبندم)حالا میگیریم 1400 که (برادرم که کمتر از من خونده بود امسال 1350 شد)
    در مورد isi میگید 360 ساعت .*10 =3600 روزی 5 ساعت هم بگید میشه دو سال من کمی بیشتر کار کردم (2 سال 1 2 ماه).و همه مقاله هام رو خودم کار کردم بدونه تقلب های ایرانی .برای اینکه دست از شک بر داری تا عید 5 تاشو برات میفرستم ... مقاله دادن کار سختی نیست باید هر دقیق رو استفاده کنی نه این که امروز بیای و 1 هفته نیای .به هر حال دارم از بحث خارج میشیم .فقط بگم شما شرایط چاپ مقاله تو دانشگاههای تهران با شهرستان مقایسه نکنید .تو همین سایت کسایی بودن که 50 تا isi هم دادن و از جمله دوستم که 100 تا بدون هر گونه تقلبی داد .

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط golrizn نمایش پست ها
    منظور از معدل خوب چنده؟
    من تو رشته داروسازی با معدل 15.98 و یه مقاله آی اس آی (که البته اسمم نفر دومه اما مال پایان نامه ام هست) چقدر شانس گرفتن فاند دارم؟ واسه PhD
    و البته یه سوال نامربوط با عرض معذرت فکر می کنین با این مشخصات شانس من کجا بیشتره؟ کانادا یا استرالیا (امریکا رو می دونم شانسم کمه)
    معدل شما "کم" حساب نمیشه. خیلی بالا هم نیست. برای اظهار نظر بهتر، نمره تافل/آیلتس، دانشگاه محل تحصیل، جی آر ای (برای کانادا تاثیر مثبت داره هرچند ممکنه ازتون نخوان) هم تاثیر بالایی بر شانس پذیرشتون داره. رزومه فعلیتون ناقص هست.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Groningen

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_oroomy نمایش پست ها
    وختی یه سی وی رو نگاه میکنی.....معلوم میشه که مقالات درسته یا نادرسته + GRE و تافل هم اگه پایین باشه......خوب ممکنه مقالات زیر سوال بره....چطور ممکنه کسی 10 تا مقاله نوشته.....اونم ژورنال ولی تو رایتینگه تافل مثلا 20 میشه.....امکان نداره و ممکنه استاد هم شک کنه.....من نظرم کلی بود و منظورم دوست عزیزم میلاد نیستش
    ممنون از توضیحت ولی اگه توجه کنی گفتم زبانم خوبه فقط معدلم بده...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)