صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: فرصتی برای اعتراض به روند صدور ویزا

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

پیش فرض فرصتی برای اعتراض به روند صدور ویزا

وزارت خارجه آمریکا در اینترنت با ایرانیان تماس مستقیم برقرار می کند
    وزارت امورخارجه آمریکا روز سه شنبه، با انتشار بیانیه ای، از فعالیت برنامه جدیدی در فضای مجازی به نام «از آلن بپرسید» خبر داد. وزارت امور خارجه آمریکا، این برنامه را تلاشی تازه برای تعامل مستقیم با مردم ایران از طریق شبکه های اجتماعی خوانده است. بر پایه این بیانیه، مراجعه کنندگان پس از طرح پرسش در مورد موضوعی از پیش تعیین شده که در فیس بوک و توئیتر انجام می شود می توانند پاسخ را از زبان آلن ایر، سخنگوی فارسی زبان این وزارت خانه، در ویدیویی چند دقیقه ای مشاهده کنند. این پرسش و پاسخ ها در صفحات فیس بوک و تویتر با نام «یو اس ای در فارسی» عرضه می شود. موضوع ماه اوت این برنامه دریافت روادید آمریکا است.
    لینک مستقیم فیسبوک: http://www.facebook.com/USAdarFarsi
    دوستان از اونجایی که مقامات در اینجور برنامه ها معمولا به کیس های شخصی پاسخ نمیدن پیشهاد میکنم توی این تاپیک موضوع اعتراضمون رو هماهنگ کنیم و همگی به یک نکته خاص اشاره کنیم ... این باعث میشه مشکل عمومی و بزرگتر جلوه کنه ...

منتظر ایده های شما هستم ...

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فرصتی برای اعتراض به روند صدور ویزا

ممنون رشیدی جان،به نظر من فارق از رشته و مقطع تحصیلی بیشتر بچه ها به خاطر عدم ارایه مدارک کافی برای بازگشت به ایران ریجکت میشن کاش میشد این موضوع رو مطرح کرد.

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه

با کمی تدبیر میشه از ریچکت موقع مصاحبه جلوگیری کرد ... tie این روزا دیگه مسئله مهمی نیست ... و در صورت ریجکت شدن میشه بلافاصله توی سفارت دیگه مصاحبه داد ... امسال چندین نفر رو میشناسم که تو مصاحبه دوم یا سوم تونستن وارد کلیرنس بشن ... کلا تعداد کسایی که نمیتونن وارد کلیرنس بشن کمه ... و خودشون تدبیر لازم رو ندارن ... مثلا کسی که BS کافی نمیبره ... یا کسی که فقط دانشگاهی اپلای کرده که اونجا فامیل داره یا F-1 با F-2 یی میره که میخواد درس بخونه و .... طبیعی هست که این مسائل شانس قبولی در مصاحبه را کم میکنه ولی راهکار داره ...

بنظر من الان سه مشکل اساسی که هیچ قاعده و قانونی نداره وجود داره ...
    1- مولتیپل یا سینگل بودن ویزا .... بر خلاف وعده های اونها فقط تعداد کمی ایرانی مولتیپل گرفتن

2- زمان زیاد کلیرنس که باعث میشه خیلی ها ترم و فاندشون رو از دست بدن

3- ریجکتهای بی مورد ... دلایلی که برای ریجکت میارن واقعا گنگ هست و بی مورد ...

خوب تا فرصت از دست نرفته بیاید هماهنگ کنیم روی کدوم مورد فوکوس کنیم ...

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

درود بر دوستان

به نظرم دوستانی که هنوز کلیر نشدند چون دغدغه هاشون معلومه بهتر می تونند بحث کنند و من انتظار دارم بیاند در این تاپیک و دغدغه هاشون رو هر چه سریع تر مطرح کنند و سریع با پک کردن اون ها روی موضوعی ویژه تمرکز کنند.

از دید من این سه موردی که رشیدی جان گفت جزء مهم ترین دغدغه هاست که از دید من سینگل یا مولتیپل بودن زیاد مهم نیست. این روزا بچها حاضرند سینگل بگیرند اما کلیر بشند! و از دید من مطرح کردن این موضوع زیاد دردی رو دوا نمی کنه! و نحوه تصمیم گیریشون از دید من در این مورد تغییر زیادی نخواهد کرد!

مهم ترین مساله الان زمان کلیرنس هست و بعد ریجکتی های بی مورد!
    به نظرم فوکوس کنید روی زمان کلیرنس چون ریجکت شدن در مصاحبه کم تر بچها رو اذیت میکنه!
    We are always getting ready to live but never living

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    psycology.ms

منم با نظر شما موافقم. نتیجه زحمت 2 تا 3 ساله تنها با دیر کلیر شدن میتونه از بین بره. میتونید چینیها رو ببینید (سفید ها لزوما دلیل بر طولانی بودن نیست و میتونه به دلیل عدم آپدیت اون شخص باشه. میتونید مال سالهای قبل رو هم ببینید که خیلی ها هنوز آپدیت نکردند) که اکثرا تو کمتر از یکماه کلیر میشن. مولتی و سینگل در درجه بسیار پایینتری از اهمیت قرار دارند. ریجکت شدن هم احتمالش 1-2 درصد هست و طبیعی هست که هر کشوری به بعضی رشته ها نتواند ویزا بدهد. پس مهمترین مساله همون زمان کلیر شدنه.
    مشکل دیگه اینه که هیچ راهی برای اطلاع از میزان پیشرفت کلیرنس و زمان حدودی پایان اون در دسترس نیست و تماس با مسئولین آن نیز عموما نتیجه ی مطلوب رو نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط m.arash نمایش پست ها
    درود بر دوستان

به نظرم دوستانی که هنوز کلیر نشدند چون دغدغه هاشون معلومه بهتر می تونند بحث کنند و من انتظار دارم بیاند در این تاپیک و دغدغه هاشون رو هر چه سریع تر مطرح کنند و سریع با پک کردن اون ها روی موضوعی ویژه تمرکز کنند.

از دید من این سه موردی که رشیدی جان گفت جزء مهم ترین دغدغه هاست که از دید من سینگل یا مولتیپل بودن زیاد مهم نیست. این روزا بچها حاضرند سینگل بگیرند اما کلیر بشند! و از دید من مطرح کردن این موضوع زیاد دردی رو دوا نمی کنه! و نحوه تصمیم گیریشون از دید من در این مورد تغییر زیادی نخواهد کرد!

مهم ترین مساله الان زمان کلیرنس هست و بعد ریجکتی های بی مورد!
    به نظرم فوکوس کنید روی زمان کلیرنس چون ریجکت شدن در مصاحبه کم تر بچها رو اذیت میکنه!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    psycology.ms

یه چیز دیگه. الان تا شروع کلاسها چیزی نمونده. اگه روی همین طولانی بودن کلیرنس تمرکز کنیم، شاید نتیجه ای داشته باشه.

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه

خوبه ... منم با تمرکز روی زمان طولانی کلیرنس موافقم
    لطفا اطلاع رسانی کنید ... توی همین سایت حداقل 30 - 40 نفر هستن که دارن به دیفر فکر میکنن و زمان انتظار بالای دوماه دارن ... اگه همه اعتراض خودشون رو بنویسن مجبورن جواب بدن ...

توی FB چند روز پیش خیلیا در مورد زمان طولانی‌ کلیر شدن اعتراض کردن، بعد که آلن اومد، در جواب حرفی‌ زد که بیشتر به درد افرادی میخورد که تازه میخوان بدونن مصاحبه و کلیر شدن چی‌ هست! انگار به یه دانشجو مهندسی‌ بیای جدول ضرب یاد بدی!
    از این همه از افرادی که می‌رن مصاحبه، خیلی‌ها سریع کلیر میشن، یه تعداد هم کارشون گیر می‌کنه، که به نظر من فقط بد شانسی هست، چون هر کی‌ ندونه ، خودمون میدونیم که ما نه تروریست هستیم نه میخوایم بریم سمت TAL....
    اینو هم مطمئن باشید سفارت مدت زمان ۲ ماه رو کاملا نرمال میدون.. حتا بعضا ۳ ماه رو، و واسشون بی‌ اهمیت هست میل‌های که ما قبل از ۲ ماه می‌زنیم...
    تو واشنگتن هم، the Department of State گفت کسی‌ که ۳ ماه از وقت مصاحبش نگذشته در مورد کارش سوال نکنید!
    حتا اونایی که reject میشن تو کلیرنس

شما فکر می‌کنید درست بوده؟ اصلا خودشونم نمیدونن چرا! چون نه تروریست هستن! نه TAL میخواستن بخونن....
    الان ۱۰۰ نفر هم که بشیم و درخواست پیگیری کنیم، به نظر من جوابشون از الان معلوم هست... مطمئن باشید همکاران ما تمام تلاش خودشون رو دارن انجام میدن، توصیه ما به شما این است که زود تر برای مصاحبه اقدام کنید
    یکی‌ نیست بگه آخه چطور زود تر اقدام کنیم! اکثر بچه‌ها تا I۲۰ می‌رسه دستشون، سریع اقدام می‌کنن واسه مصاحبه
    به نظر من مشکل ما جای دیگست، و متاسفانه کاری از دست ما بر نمیاد...

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad8816 نمایش پست ها
    توی FB چند روز پیش خیلیا در مورد زمان طولانی‌ کلیر شدن اعتراض کردن، بعد که آلن اومد، در جواب حرفی‌ زد که بیشتر به درد افرادی میخورد که تازه میخوان بدونن مصاحبه و کلیر شدن چی‌ هست! انگار به یه دانشجو مهندسی‌ بیای جدول ضرب یاد بدی!
    از این همه از افرادی که می‌رن مصاحبه، خیلی‌ها سریع کلیر میشن، یه تعداد هم کارشون گیر می‌کنه، که به نظر من فقط بد شانسی هست، چون هر کی‌ ندونه ، خودمون میدونیم که ما نه تروریست هستیم نه میخوایم بریم سمت TAL....
    اینو هم مطمئن باشید سفارت مدت زمان ۲ ماه رو کاملا نرمال میدون.. حتا بعضا ۳ ماه رو، و واسشون بی‌ اهمیت هست میل‌های که ما قبل از ۲ ماه می‌زنیم...
    تو واشنگتن هم، the Department of State گفت کسی‌ که ۳ ماه از وقت مصاحبش نگذشته در مورد کارش سوال نکنید!
    حتا اونایی که reject میشن تو کلیرنس

شما فکر می‌کنید درست بوده؟ اصلا خودشونم نمیدونن چرا! چون نه تروریست هستن! نه TAL میخواستن بخونن....
    الان ۱۰۰ نفر هم که بشیم و درخواست پیگیری کنیم، به نظر من جوابشون از الان معلوم هست... مطمئن باشید همکاران ما تمام تلاش خودشون رو دارن انجام میدن، توصیه ما به شما این است که زود تر برای مصاحبه اقدام کنید
    یکی‌ نیست بگه آخه چطور زود تر اقدام کنیم! اکثر بچه‌ها تا I۲۰ می‌رسه دستشون، سریع اقدام می‌کنن واسه مصاحبه
    به نظر من مشکل ما جای دیگست، و متاسفانه کاری از دست ما بر نمیاد...

اگه همه مثل شما فکر میکردن الان همین چندتا ویزای مولتی هم دست بچه ها نبود ...
    این درست نیست که بگیم ما که کلیر نشدیم ... ما که دیفر کردیم ... ما که ریجکت شدیم ... ما که آمریکاییم ... از ما که گذشت به ما چه که چه بلایی سر بقیه بیاد !!! بله ... اعتراض ما شاید سودی به حال خود ما نداشته باشه ولی در صورت تداوم و پافشاری در سالهای آینده راه رو برای هموطنانمون باز میکنیم ... ا
    این مشکل اگه برای بقیه ملتها وجود داشت مطمئن باشید الان صفحه آلن ترکیده بود!!! ...
    از ماست که بر ماست ... خودمون میخواهیم همچین بلایی سرمون بیارن ... چه در داخل و چه در خارج ... اتحاد و تعصب به هموطن روز به روز داره بینمون کمرنگ تر میشه ..

قبلا جواب ایشون سر بالا بوده ... مطمئن باش دوباره یا سه باره یا صد باره اینطور نخواهد بود ...اعتراض باید متداوم، محکم و پر تعداد باشه تا تاثیر خودشو بزاره ... وقتی ما میدونیم مشکلی تو پروندمون نداریم پس حق ماست که اعتراض کنیم...

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    اگه همه مثل شما فکر میکردن الان همین چندتا ویزای مولتی هم دست بچه ها نبود ...
    بحث من در مورد زمان کلیرنس بود نه در مورد single بودن ویزا.
    این درست نیست که بگیم ما که کلیر نشدیم ... ما که دیفر کردیم ... ما که ریجکت شدیم ... ما که آمریکاییم ... از ما که گذشت به ما چه که چه بلایی سر بقیه بیاد !!! بله ... اعتراض ما شاید سودی به حال خود ما نداشته باشه ولی در صورت تداوم و پافشاری در سالهای آینده راه رو برای هموطنانمون باز میکنیم ... ا

من یادم نمیاد هم چین حرفی‌ زده باشم آقای رشیدی عزیز... متوجه هم نشدم شما از کجای حرف من این برداشت رو کردید.
    این مشکل اگه برای بقیه ملتها وجود داشت مطمئن باشید الان صفحه آلن ترکیده بود!!! ...

شما موردی سراغ دارید؟ خوشحال میشم من رو هم در جریان بذارید.
    از ماست که بر ماست ... خودمون میخواهیم همچین بلایی سرمون بیارن ... چه در داخل و چه در خارج ... اتحاد و تعصب به هموطن روز به روز داره بینمون کمرنگ تر میشه ..

شما اینجور فکر کن آقا که منو امثال من خودمون میخوایم دیر کلیر بشیم یا اصلا نشیم
    قبلا جواب ایشون سر بالا بوده ... مطمئن باش دوباره یا سه باره یا صد باره اینطور نخواهد بود ...اعتراض باید متداوم، محکم و پر تعداد باشه تا تاثیر خودشو بزاره ... وقتی ما میدونیم مشکلی تو پروندمون نداریم پس حق ماست که اعتراض کنیم...

مطمئن نیستم آقا اینجور باشه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)