صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 , از مجموع 17

موضوع: فرصتی برای اعتراض به روند صدور ویزا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    psycology.ms

پیش فرض پاسخ : فرصتی برای اعتراض به روند صدور ویزا

آلن دو هفته ی پیش برنامه ی از آلن بپرسید رو شروع کرده و یک قسمت تااکنون اومده بیرون. جواب چندتا سئوال رو داد که دقیقا از روی متن faq تو فیس بوک و سایت خوند. همینطور که گفتید، برای ما هیچ اطلاعات جدیدی نداشت و حتی پدر و مادر من هم اطلاعات بیشتری از اون برنامه داشتند. شاید بعدا بهتر بشه.
    یه پیشنهاد دارم: از بچه ها که با امکانات فیس بوک بیشتر آشنا هستند، یه نظرسنجی ای، جمع آوری امضایی، لایک ای، یا هرچی که خودتون بهتر میدونید، بسازه که بتونیم بهتر مشکلمون رو به گوش مسئولین ویزا برسونیم. مطمئنم که اونها به درخواستی که تعداد زیادی متقاضی داره توجه میکنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad8816 نمایش پست ها
    توی FB چند روز پیش خیلیا در مورد زمان طولانی‌ کلیر شدن اعتراض کردن، بعد که آلن اومد، در جواب حرفی‌ زد که بیشتر به درد افرادی میخورد که تازه میخوان بدونن مصاحبه و کلیر شدن چی‌ هست! انگار به یه دانشجو مهندسی‌ بیای جدول ضرب یاد بدی!
    از این همه از افرادی که می‌رن مصاحبه، خیلی‌ها سریع کلیر میشن، یه تعداد هم کارشون گیر می‌کنه، که به نظر من فقط بد شانسی هست، چون هر کی‌ ندونه ، خودمون میدونیم که ما نه تروریست هستیم نه میخوایم بریم سمت TAL....
    اینو هم مطمئن باشید سفارت مدت زمان ۲ ماه رو کاملا نرمال میدون.. حتا بعضا ۳ ماه رو، و واسشون بی‌ اهمیت هست میل‌های که ما قبل از ۲ ماه می‌زنیم...
    تو واشنگتن هم، the Department of State گفت کسی‌ که ۳ ماه از وقت مصاحبش نگذشته در مورد کارش سوال نکنید!
    حتا اونایی که reject میشن تو کلیرنس

شما فکر می‌کنید درست بوده؟ اصلا خودشونم نمیدونن چرا! چون نه تروریست هستن! نه TAL میخواستن بخونن....
    الان ۱۰۰ نفر هم که بشیم و درخواست پیگیری کنیم، به نظر من جوابشون از الان معلوم هست... مطمئن باشید همکاران ما تمام تلاش خودشون رو دارن انجام میدن، توصیه ما به شما این است که زود تر برای مصاحبه اقدام کنید
    یکی‌ نیست بگه آخه چطور زود تر اقدام کنیم! اکثر بچه‌ها تا I۲۰ می‌رسه دستشون، سریع اقدام می‌کنن واسه مصاحبه
    به نظر من مشکل ما جای دیگست، و متاسفانه کاری از دست ما بر نمیاد...

میبخشید بچه ها که تکروی کردم ولی من 2تا سوال از آلن پرسیدم.
    1-
    سلام. یکی از مشکلات اولیه ما دانشجوها، دریافت فرم I-20 از دانشگاست. متاسفانه بعلت تحریم، این امکان برای ما وجود نداره که از سیستم پست اکسپرس مانند DHL و یا FedEx برای دریافت فرم استفاده کنیم. این شرکتها بسته ها رو در عرض خداکثر 6 روز تحویل میدن و همچنین بارکدی به ما میدن که می تونیم وضعیت مرسوله رو در هر زمانی در وب سایتشون چک کنیم . حالا ما فقط مجبوریم از پست عادی استفاده کنیم و حداقل یک ماه و نیم طول می کشه تا فرم به دست ما برسه و بارکدی هم نداره تا از وضعیت اون تو این مدت، آگاه بشیم. آیا این امکان برای شما وجود نداره تا حداقل اینگونه مدارک- که بسیار برای ما حیاتی هستن- رو از قوانین تحریم، استثنا کنید؟
    2-
    دومین مشکل ما هم در مورد I-20 هستش که دانشگاه اونو به صورت اسکن و یا فکس، برای ما نمیفرسته و تا زمانی که ما اطلاعات این فرم رو نداشته باشیم، نمی تونیم SEVIS و در نتیجه DS-160 رو پر کنیم. آیا این امکان برای شما وجود داره که اجازه فرستادن فایل اسکن فرم آی بیست رو - با توجه به مشکل دریافت پستی - به دانشگاه ها بدید؟

بازم میبخشید که عجولانه کار کردم

-

Junior Member

دانشگاه من برای من اسکن ای 20 رو فرستاد تا باش کارهای وزارت علوم رو انجام بدم...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Aply نمایش پست ها
    آلن دو هفته ی پیش برنامه ی از آلن بپرسید رو شروع کرده و یک قسمت تااکنون اومده بیرون. جواب چندتا سئوال رو داد که دقیقا از روی متن faq تو فیس بوک و سایت خوند. همینطور که گفتید، برای ما هیچ اطلاعات جدیدی نداشت و حتی پدر و مادر من هم اطلاعات بیشتری از اون برنامه داشتند. شاید بعدا بهتر بشه.
    یه پیشنهاد دارم: از بچه ها که با امکانات فیس بوک بیشتر آشنا هستند، یه نظرسنجی ای، جمع آوری امضایی، لایک ای، یا هرچی که خودتون بهتر میدونید، بسازه که بتونیم بهتر مشکلمون رو به گوش مسئولین ویزا برسونیم. مطمئنم که اونها به درخواستی که تعداد زیادی متقاضی داره توجه میکنند.
    سلام من کاملا با این پیشنهاد موافقم
    من همه این تایپیک و خوندم و به این نتیجه رسیدم که یکسری مشکلات شامل
    I20/پست سریع / دیر رسیدن پذیرش / مشکل بزرگ گرفتن وقت سفارت / ریجکت های بی مورد / زمان طولانی کلیرنس / و ...
    وجود داره که هر کس به فراخور زمان با یک قسمتی از این مشکلات درگیر هست به نظر من اگر همه به صورت هماهنگ فقط از آقای آلن یا هر مقام مسئول بخواهند که با شهروندان ایران هم مثل شهروندان مثلا امارات یا کویت یا حتی افغانستان رفتار بشه همه این مشکلات حل میشه و سئوال مشخص این باشه که اگر تحریم ها و دیگر مسائل با مردم ایران نیست پس این موارد چه دلیلی داره و اگرنه همه میدونیم که بیشتر آقایون برای رفت و آمد مشکلی ندارند چون اکثرا سیتزن هستند همراه باخانواده های محترم میمونه منو شما که به قول دوستمون نه عضو طالبانیم نه تروریست و نه دولتی و غیره پس این رفتار مشخص با ما ایرانیها چه دلیلی داره باز تکرار میکنم فقط کافیه مثل بقیه مردم دنیا با ما رفتاربشه
    البته این رو هم بگم که ما عادت داریم خر خودمون که از پل گذشت دیگه به بقیه کاری نداریم اگر رفتیم بعد بازم پیگیر این مسائل بودیم اونوقت از بقیه هم میشه انتظارداشت که مشکلاتمونو درک کنند

لطفا نظر خودتون و در این رابطه بدید
    ویرایش توسط ALIREZA127 : August 5th, 2011 در ساعت 06:08 PM

Junior Member

اینکه من بگم پرونده ام مشکلی نداره پس زود باشید تکلیف منو روشن کنید شاید درست نباشه ... به هر حال در یک پروسه مشخص که همه رو بررسی میکنند به دلایلی ( مثلا تشابه اسم و... هزار تا نکته دیگه که ما اطلاع نداریم ) رسیدگی ب 5 درصد پرونده ها طولانی تر میشه و این طبیعیه. اما میتونیم درخواست کنیم که سرعت پروسه بررسی رو افزایش بدن. به هر حال این روند نشون میده که بی دلیل و بدون بررسی پاسخ منفی رو سریع نمیدن دست طرف و خودشونو راحت کنند.

Junior Member

به نظر بنده هم ، همه باهم ازشون بخواهیم ، مدت زمان کلیرنس رو کوتاه کنند .
    حالا چه با امضای طومار یا درست کردن صفحه فیس بوک خطاب به خانم کلینتون یا سایر مسئولین

Member
    رشته و دانشگاه
    Physics

میشه بگید چه جوری میشه از این آقای آلن سوال پرسید؟ وال که بسته اس. تو discussion باید مطرح کرد؟ یکی بیاد به من بگه من که یه دختر مجردم و RP دارم و CV هم همونه که برای دانشگاه فرستادم و هیچ فعالیت سیاسی و تروریستی نداشتم و هیچ نوع سابقه کاری تو هیچ اداره دولتی و غیر دولتی هم نداشتم و TA هستم چرا باید 107 روز منتظر بمونم و هیچکس بهم هیچ جوابی نده؟!!! من این روزا خواب درست و حسابی ندارم واقعا نمی تونم تصور کنم که یه ترم دیفر کنم و بازم منتظر بمونم تازه اصلا معلوم نباشه که برای ترم بعد ویزا می گیرم یا نه!!!

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)