صفحه 1 از 16 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 152

موضوع: ویزای همراه

Junior Member

پیش فرض ویزای همراه

سلام به همگی
    من یک پذیرش از یک دوره اراسموس دارم و باید 6 ماه اول رو در فرانسه و یک سال بعد رو در ایتالیا باشم. اما سوال من اینه که من می خواهم حتما با همسرم برم. کسی از دوستان می دونه که فرانسه به همسر ویزا می ده یا نه؟ اگر به ما ویزا بدن این ویزا چند ماه هست؟ اگر ویزا یکساله هست همسرم می تونه با اون ویزا وارد ایتالیا بشه یا نه؟ چون ایتالیا به هیچ عنوان به همسر ویزا نمیده.
    ممنون از لطفتون

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

سلام به همه دوستام من تازه دیروز مدارکم رو دادم دفتر فرهنگی . یه سوال دارم لطفا دوستانی که اطلاعات دارن راهنمایی کنن : همسرم با ویزای همراه می خواد بیاد فرانسه و اونجا اول زبان بخونه و بعد برا دکتری اقدام کنه آیا باید برای تبدیل ویزا برگرده اینجا ؟یه مدرسه خوب برا زبان کسی می شناسه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tima.sadeghi نمایش پست ها
    سلام به همه دوستام من تازه دیروز مدارکم رو دادم دفتر فرهنگی . یه سوال دارم لطفا دوستانی که اطلاعات دارن راهنمایی کنن : همسرم با ویزای همراه می خواد بیاد فرانسه و اونجا اول زبان بخونه و بعد برا دکتری اقدام کنه آیا باید برای تبدیل ویزا برگرده اینجا ؟یه مدرسه خوب برا زبان کسی می شناسه؟
    سلام
    طبق قوانین فرانسه ویزای همسر قابل تغییر به هیچ نوع ویزای دیگه ای نیست یعنی همسر شما باید برگرده ایران از ایران تقاضای ویزا بده. برای کلاس زبان ارزونترین کلاس کلاس های شهرداریه. اما اگه دانشگاه میخواد درس بخونه که باید تقاضای ویزای دانشجویی بده نه ویزای همسر. در ضمن چیزی که من گفتم رواله قانونیه. یعنی هستند کسانی که با ویزای همسر اومدند فرانسه و اینجا ادامه نحصیل دادند اما اگه از سفارت بپرسید میگن اینکار قانونی نیست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mir نمایش پست ها
    سلام
    طبق قوانین فرانسه ویزای همسر قابل تغییر به هیچ نوع ویزای دیگه ای نیست یعنی همسر شما باید برگرده ایران از ایران تقاضای ویزا بده. برای کلاس زبان ارزونترین کلاس کلاس های شهرداریه. اما اگه دانشگاه میخواد درس بخونه که باید تقاضای ویزای دانشجویی بده نه ویزای همسر. در ضمن چیزی که من گفتم رواله قانونیه. یعنی هستند کسانی که با ویزای همسر اومدند فرانسه و اینجا ادامه نحصیل دادند اما اگه از سفارت بپرسید میگن اینکار قانونی نیست.
    سلام
    من کسی رو میشناسم که با ویزای همسر دانشجو رفت اونجا و بعد تقریبا 6 ماه بدون بازگشت به ایران همونجا پذیرش گرفت و الان داره درس میخونه اونجا. فکر نکنم مشکلی داشته باشه این کار.

Junior Member

توضیح برای پست قبلی: من الان 2 ماه هست که اومدم فرانسه. این سوال رو برای این پرسیدم که ببینم همسرم که تازه ویزاشو گرفته میتونه وقتی اومد اینجا، حواله شو از بانک تجارت به حساب من توی فرانسه منتقل کنه یا نه. یه کم نگرانم با این وضعیت تحریمها که هر روز داره یه اتفاق جدید میفته.
    در ضمن من الان وقت بیشتری دارم و به خصوص 1 شنبه ها سعی می کنم به سوال بچه ها و به ویژه دانشجوهایی که با همسر و فرزندشون میخوان بیان تا جایی که خودم تجربه کردم جواب بدم.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط zoodir نمایش پست ها
    توضیح برای پست قبلی: من الان 2 ماه هست که اومدم فرانسه. این سوال رو برای این پرسیدم که ببینم همسرم که تازه ویزاشو گرفته میتونه وقتی اومد اینجا، حواله شو از بانک تجارت به حساب من توی فرانسه منتقل کنه یا نه. یه کم نگرانم با این وضعیت تحریمها که هر روز داره یه اتفاق جدید میفته.
    در ضمن من الان وقت بیشتری دارم و به خصوص 1 شنبه ها سعی می کنم به سوال بچه ها و به ویژه دانشجوهایی که با همسر و فرزندشون میخوان بیان تا جایی که خودم تجربه کردم جواب بدم.
    ربطی به تحریم نداره، بانک تجارت پولو از شعبۀ طالقانی به شعبۀ پاریسش سوئیفت میکنه. تجارت پاریس هم موظفه پول شمارو به بانکی در فرانسه حواله کنه. شما RIB تون رو میدن بهشون اونام منتقل میکنن به حساب فرانسوی. وقتی هم هنوز شعبۀ پاریس برقراره یعنی میتونه با بانکای فرانسوی تبادل ارز کنه والا در اونم مثل ملی تخته میکردن میرفت پی کارش. چون در غیر اینصورت کاری نداشت تو این کشور!
    راستی سؤال منم در مورد ویزای همسر دانشجو اینه که شرایطش عیناً شبیه دانشجو هست از نظر مدارک و اعتبار مالی؟ (برای ادامۀ تحصیل هم با اون ویزا امکانش هست؟) شما چقدر طول کشید تا کار همسرتونو انجام بدین؟
    منم الآن 1 سال نیم فرانسه هستم...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    ربطی به تحریم نداره، بانک تجارت پولو از شعبۀ طالقانی به شعبۀ پاریسش سوئیفت میکنه. تجارت پاریس هم موظفه پول شمارو به بانکی در فرانسه حواله کنه. شما RIB تون رو میدن بهشون اونام منتقل میکنن به حساب فرانسوی. وقتی هم هنوز شعبۀ پاریس برقراره یعنی میتونه با بانکای فرانسوی تبادل ارز کنه والا در اونم مثل ملی تخته میکردن میرفت پی کارش. چون در غیر اینصورت کاری نداشت تو این کشور!
    راستی سؤال منم در مورد ویزای همسر دانشجو اینه که شرایطش عیناً شبیه دانشجو هست از نظر مدارک و اعتبار مالی؟ (برای ادامۀ تحصیل هم با اون ویزا امکانش هست؟) شما چقدر طول کشید تا کار همسرتونو انجام بدین؟
    منم الآن 1 سال نیم فرانسه هستم...
    ممنون برای جواب.
    ببین کلا دو حالت داره برای درخواست ویزای همسر:
    1- اینکه همزمان با خودت درخواست بدی، که مدارکش همون لیست سفارت شامل تامین مالی و ترجمه شناسنامه و سند ازدواج و عدم سو پیشینه و ... است و اینکه فقط ترجمه آخرین مدرک تحصیلی رو می خوان. اینجور که معلومه این مورد شامل حال شما نمیشه.
    2- اینکه اول خودت بیای فرانسه و بعد همسرتون تقاضای ویزا بده. (من چون اولی رو نمی دونستم کارم به دومی کشید که البته خدا رو شکر انجام شد!)
    من تا اومدم اینجا به همسرم گفتم برای ویزا اقدام کنه. البته مدارکی که می تونستم رو توی ایران قبل از اومدنم براش آماده کرده بودم. ولی علاوه بر مدارک بالا، خیلی چیزا مثل گواهی اقامت و OFII و کارت دانشجویی و اینا رو هم می خوان که تا ویزای همسرت حاضر بشه می تونی اینجا آماده شون کنی. البته یه تعهد هم همسر باید بده که حق کار و تحصیل در فرانسه رو نداره.
    کل کارهای تقاضا و صدور ویزای همسرم 2 ماه طول کشید. تا وقتی ایران بودم سفارت می گفت باید اول خودت بری اونجا و وضعیت اقامتت رو معلوم کنی (احتمالا به خاطر فرزندمون) که البته واقعا هم درست می گفت :-)

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

ممنون از توضیحاتتون دوست عزیز. پس با این تفاسیر همسر دانشجو که ویزای conjoint تقاضا بده، دیگه حق تحصیل نداره؟!!
    یعنی نمیتونه مراکز تحصیلی اینجا پذیرش بگیره و شروع به تحصیل کنه؟!!؟
    در مورد کار هم که من شنیده بودم مثل شرایط دانشجو 20 ساعت در هفته حق اشتغال داره! این شرایط تعهد اینا که قضیه رو خیلی مشکل میکنه! (البته منم نهایت 6 ماه دیگه از دانشجویی در میام و باید تغییر status بدم، اما اجالتاً میخوام بدونم راهش چیه)..

پیش فرض ویزای همراه

سلام كسي اطلاع داره شرايط همراه چطوره؟

پیش فرض پاسخ : كسي هست كه تا به حال همراه براي فرانسه برده باشه به من كمك كنه

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_kohkan نمایش پست ها
    سلام كسي اطلاع داره شرايط همراه چطوره؟
    منشور شما از همراه چه کسی هست؟ همسر یا فرزند؟ بله میشه . پدر یا مادر را هم شاید بشه اما خیلی سخته.

الان همکار هندی دارم که با مدارش ویزا گرفته ( البته به سختی ) و الان با هم دارند زندگی میکنند. دلیل اینکار هم این بوده که تونسته ثابت کنه که مادرش با درآمد اون زندگی میکنه (واقعا اینطوریه)

اما برای هراهی که نسبت نزدیکی به شما نداشته باشه فکر کنم کار خیلی سختی باشه ( شاید هم غیر ممکن )

صفحه 1 از 16 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)