صفحه 11 از 16 نخستنخست ... 2345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 152

موضوع: ویزای همراه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen1081 نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ شما
    بسیار لطف کردید.
    با توجه به اینکه خانمم دانشجوی دکترا هستن، آیا امکانش هست بهش ویزای علمی بدن؟ نوع ویزا توسط کی و چه موقع مشخص میشه؟
    در صورتی که به هر دلیل ویزای همراه دانشجویی صادر بشه، هیچ امکانی نداره که من در فرانسه نوع ویزام رو تغییر بدم و بتونم کار کنم؟

خیلی ممنون
    معمولا به دانشجو های دکتری ویزای علمی میدن. برای ویزای علمی باید استاد خانومتون در فرانسه برای خانومتون convention d'accueil بفرستن. در صورتی که این مدرک رو بگیرید میتونید واسه ویزای علمی در خواست بدید. برای کار هم من خودم نمیدونم چون یک سال دیگه از دکتری مونده ولی میدونم پروسه طولانی و زمان بری هست همونطور که کاوه جان گفتن. در کل باید بدونید توی فرانسه کارهای اداری بعضا خیلی زمان میبره و کاغذ بازی وحشتناکه

سلام
    نمیدونم سوالم تکراری هست یا نه
    من در مقطع دکتری فرصت مطالعاتی 6 ماه گرفتم. میخوام همسرم رو هم ببرم.(بورسیه دانشگاه هستم). مدارکی که باید برای همسرم پر کنم چی چیز هایی هستن؟
    همون چک لیست رو باید برای همسرم هم پرکنم(مثلا نامه انگیزشی، رزومه و .....)؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

سلام دوستان وقتتون بخیر

ممنون میشم هرکسی اطلاعات دقیق راجع به سوالاتم داره من و راهنمایی کنه.

همسر من برای یک دوره کاری دو ماهه اخر فروردین 97 عازم فرانسه هست. کارهای مرتبط با ویزای همسرم رو همون شرکتی که توی فرانسه با اداره همسرم قرار داد دارن انجام دادن. ویزاشون هم مولتیپل هست.

من میخوام که برای حدود 10 روز برم فرانسه تو این مدت دوماه پیش همسرم. وقتی به سفارت فرانسه زنگ زدیم گفتن باید از طریق ویزای همراه اقدام کنید و از طریق همون شرکتی که برای ویزای همسرتون کارارو انجام داد.درو واقع یه جورایی گفتن اطلاعی ندارن.

ماهم با یه شخص فرانسوی که مسئول کار های دوره همسرم در فرانسه بود نامه نگاری کردیم. (البته ایشون فقط تو سفارت اشنا دارن خودشون تو سفارت نیستن) ایشون گفتن کاره سختیه ولی تلاش میکنن ببینن میتونن برای من کاری انجام بدن یا نه و پاسپورتمون خواستن.

با توجه به اینکه یک بار درخواست ویزای توریستی من برای دانمارک رد شد (3 ماهه پیش) ایا من میتونمم مستقیما خودم بعد از اینکه همسرم رفت درخواست ویزای توریستی فرانسه و بدم؟

چقدر احتمال این هست با توجه به ریجکتی یه بار درخواستم فرانسه من و قبول کنه؟

این ویزای همراه که سفارت ایران گفت چی هست و برای من که همسرم ویزای مولتیپل داره چطوری کار میکنه که همراهش برم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ainazhz نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر

ممنون میشم هرکسی اطلاعات دقیق راجع به سوالاتم داره من و راهنمایی کنه.

همسر من برای یک دوره کاری دو ماهه اخر فروردین 97 عازم فرانسه هست. کارهای مرتبط با ویزای همسرم رو همون شرکتی که توی فرانسه با اداره همسرم قرار داد دارن انجام دادن. ویزاشون هم مولتیپل هست.

من میخوام که برای حدود 10 روز برم فرانسه تو این مدت دوماه پیش همسرم. وقتی به سفارت فرانسه زنگ زدیم گفتن باید از طریق ویزای همراه اقدام کنید و از طریق همون شرکتی که برای ویزای همسرتون کارارو انجام داد.درو واقع یه جورایی گفتن اطلاعی ندارن.

ماهم با یه شخص فرانسوی که مسئول کار های دوره همسرم در فرانسه بود نامه نگاری کردیم. (البته ایشون فقط تو سفارت اشنا دارن خودشون تو سفارت نیستن) ایشون گفتن کاره سختیه ولی تلاش میکنن ببینن میتونن برای من کاری انجام بدن یا نه و پاسپورتمون خواستن.

با توجه به اینکه یک بار درخواست ویزای توریستی من برای دانمارک رد شد (3 ماهه پیش) ایا من میتونمم مستقیما خودم بعد از اینکه همسرم رفت درخواست ویزای توریستی فرانسه و بدم؟

چقدر احتمال این هست با توجه به ریجکتی یه بار درخواستم فرانسه من و قبول کنه؟

این ویزای همراه که سفارت ایران گفت چی هست و برای من که همسرم ویزای مولتیپل داره چطوری کار میکنه که همراهش برم؟

ویزای همراه معمولا برای اقامت طولانی مدت که طبق تعریف سفارت بیشتر از سه ماه هست تعریف میشه. مورد شما خیلی خاصه و فکر نکنم کسی اینجا تجربشو داشته باشه.
    بهترین پیشنهادم به شما اینه که به سفارت ایمیل بزنید (به فرانسه یا انگلیسی) و ازشون درخواست اطلاعات کنید.
    در مورد ویزای توریستی هم من خودم هیچ تجربه ای ندارم ولی ظاهرا الان سفارت فرانسه خیلی بد ویزا میده به خصوص ویزای توریستی شینگن برای اولین بار

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CSE

دوستان من پذیرش مستر دارم، دوستان اینجا نوشتن که ویزای همسر در صورتی صادر میشه که متقاضی اصلی اول بره فرانسه، از آنجایی که من خانومم این مورد واسه ما مشکل میشه، اصلا امکان صدور ویزای همزمان نیس؟؟؟؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط CITIZENFOUR نمایش پست ها
    دوستان من پذیرش مستر دارم، دوستان اینجا نوشتن که ویزای همسر در صورتی صادر میشه که متقاضی اصلی اول بره فرانسه، از آنجایی که من خانومم این مورد واسه ما مشکل میشه، اصلا امکان صدور ویزای همزمان نیس؟؟؟؟؟؟
    تا جایی که میدونم شما همزمان با هم میتونید درخواست بدید. در صورتی که نشون بدید از تمکن مالی برخوردارید هیچ مشکلی به نظر من وجود نخواهد داشت

Junior Member

با سلام
    من می خواهم برای ویزای تحصیلی فرانسه به همراه همسرم اقدام کنم.
    1.شما مدارک ویزای همراه را چطور و چه چیزایی آماده کردید؟ لیست جدید و به روز رو کجا پیدا کنم؟
    2.در ضمن برای بیمه همراه چیکار مردید؟
    3. رزرو بلیط هواپیما برای خودم و همسرم نیاز هست؟

با سپاس

Junior Member

سلام و خسته نباشید به همه دوستان
    من به عنوان همراه ویزای علمی اقدام کردم و ویزا دریافت کردم. میخواستم تو این پست یه سری نکاتی رو که حاصل از تجربیات و مواردی بود که خودم باهاش مواجه شدم رو در اختیار دوستان قرار بدم.
    منبع اصلی ما برای تهیه مدارک و اطلاعات مربوط به ویزای علمی، کامپوس بوده که لینکش رو براتون میذارم:
    http://www.iran.campusfrance.org/fa/...a-scientifique

اول از همه اینکه کسایی که همسرشون دارای Convention d’Accueil هستند، در دسته ویزای علمی قرار میگیرند و بالطبع همراهشون که میتونه همسر و یا فرزندانشون باشه، به عنوان همراه ویزای علمی محسوب میشن.
    من چندین بار با مسئولین این مرکز صحبت کردم و انصافا راهنمایی هایی خوبی هم انجام دادند. یکی از مواردی که این مسئولین بهش اشاره کردند این بود که "فرم تهیه مدارک همراه ویزای علمی" که تو سایت کامپوس گذاشته شده (دقت کنید فقط فرم مربوط به همراه رو میگم)، کامل و یا معتبر نیست و یکی از مسئولین محترمشون زحمت کشیدن و فرم تهیه مدرک اصلی رو برام ایمیل کردند که من حتما در پیوست قرار میدم. با در نظر گرفتن این نکته، توضیحاتی را مربوط به مدارک ویزای همراه براساس لیست مدارک پیوست شده، رو خدمتون میگم:
    1- The application form: که در سایت کامپوس موجوده و متقاضی و همراهش باید جداگونه فرم رو پر کنند و فرم هم به زبان انگلیسی یا فرانسه میتونه پر بشه و در انتها حتما باید امضا کنید.
    2- Two color photos: 2 قطعه عکس 3.5 در 4.5 که اخیرا گرفته شده باشه. ترجیحا میتونید به عکاسی هایی مراجعه کنید که برای ویزای شنگن هم عکس میگیرند. من قبلا توی سایت های مختلف خونده بوم که ممکنه به دلایلی، عکستون رو قبول نکنند ولی در این صورت هم مشکلی نیست. شما میتونید از خدمات عکاسی موجود در VFS استفاده کنید، البته هزینه اش برای 4 عکس 9 یورو هست و فقط هم یورو قبول میکنند. فقط در مورد عکس خانم ها هم من بازم خیلی خوندم که ترجیحا بدون حجاب باشه اما بازم خوندم که کسایی بودند که با عکس با حجاب به مشکلی برنخورند.
    3- Passport: پاسپورتتون که دارای اعتبار 1 ساله با حداقل 2 صفحه خالی باشه و اینکه اگر قبلا ویزای شنگن تو پاسپورتتون دارید، کپی از اون رو تهیه کنید. در مورد اعتبار هم من جایی خوندم که باید 1 سال و 3 ماه اعتبار داشته باشه و دلیلشون هم این بود که از زمان درج ویزا در پاسپورت، پاسپورت باید 1 سال اعتبار داشته باشه و در نظر گرفتن یک بازه زمانی سه ماهه برای مراحل درخواست ویزا، منطقی به نظر میرسه.

Junior Member

سلام و خسته نباشید به همه دوستان
    من به عنوان همراه ویزای علمی اقدام کردم و ویزا دریافت کردم. میخواستم تو این پست یه سری نکاتی رو که حاصل از تجربیات و مواردی بود که خودم باهاش مواجه شدم رو در اختیار دوستان قرار بدم.
    منبع اصلی ما برای تهیه مدارک و اطلاعات مربوط به ویزای علمی، سایت کامپوس بود.

اول از همه اینکه کسایی که همسرشون دارای Convention d’Accueil هستند، در دسته ویزای علمی قرار میگیرند و بالطبع همراهشون که میتونه همسر و یا فرزندانشون باشه، به عنوان همراه ویزای علمی محسوب میشن.
    من چندین بار با مسئولین این مرکز صحبت کردم و انصافا راهنمایی هایی خوبی هم انجام دادند. یکی از مواردی که این مسئولین بهش اشاره کردند این بود که "فرم تهیه مدارک همراه ویزای علمی" که تو سایت کامپوس گذاشته شده (دقت کنید فقط فرم مربوط به همراه رو میگم)، کامل و یا معتبر نیست و یکی از مسئولین محترمشون زحمت کشیدن و فرم تهیه مدرک اصلی رو برام ایمیل کردند. متاسفانه نتونستم در پیوست قرار بدم. اما توضیحات و نکات مربوط به مدارک ویزای همراه رو خدمتون میگم:
    1- The application form: که در سایت کامپوس موجوده و متقاضی و همراهش باید جداگونه فرم رو پر کنند و فرم هم به زبان انگلیسی یا فرانسه میتونه پر بشه و در انتها حتما باید امضا کنید.
    2- Two color photos: 2 قطعه عکس 3.5 در 4.5 که اخیرا گرفته شده باشه. ترجیحا میتونید به عکاسی هایی مراجعه کنید که برای ویزای شنگن هم عکس میگیرند. من قبلا توی سایت های مختلف خونده بوم که ممکنه به دلایلی، عکستون رو قبول نکنند ولی در این صورت هم مشکلی نیست. شما میتونید از خدمات عکاسی موجود در VFS استفاده کنید، البته هزینه اش برای 4 عکس 9 یورو هست و فقط هم یورو قبول میکنند. فقط در مورد عکس خانم ها هم من بازم خیلی خوندم که ترجیحا بدون حجاب باشه اما بازم خوندم که کسایی بودند که با عکس با حجاب به مشکلی برنخورند.
    3- Passport: پاسپورتتون که دارای اعتبار 1 ساله با حداقل 2 صفحه خالی باشه و اینکه اگر قبلا ویزای شنگن تو پاسپورتتون دارید، کپی از اون رو تهیه کنید. در مورد اعتبار هم من جایی خوندم که باید 1 سال و 3 ماه اعتبار داشته باشه و دلیلشون هم این بود که از زمان درج ویزا در پاسپورت، پاسپورت باید 1 سال اعتبار داشته باشه و در نظر گرفتن یک بازه زمانی سه ماهه برای مراحل درخواست ویزا، منطقی به نظر میرسه.

Junior Member

4- Shenasnameh: که ترجمه فرانسه شناسنامتون رو میخواد. توصیه میکنم از همه مواردی که ارائه میدید حداقل یک کپی همراهتون داشته باشید تا اگه احیانا قبول کردن، کپی ترجمه رو تحویل بدید، چون یه سری از اصل موارد ترجمه شده رو بعد از اومدن ویزاتون و برای داخل خاک فرانسه نیاز دارید. اگر قبول نکردند، باید دوباره بعضی از موارد رو ترجمه کنید که میدونم شناسنامه حتما جزو این موارد ترجمه مجدد هست. 5- Marriage certificate و certificate of non-polygamy: که در واقع 2 مدرک محسوب میشه. اولی که همون ترجمه فرانسوی سند ازدواجتون هست و باز هم توصیه میکنم حتما کپی از ترجمه تهیه کنید. دومی که خودم خیلی درموردش تحقیق کردم در واقع گواهی تک همسری هست که همسرم که متقاضی ویزای علمی بود به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کرد، یک اظهارنامه مبنی بر اینکه دارای یک همسر است، تهیه و اون رو هم به فرانسه ترجمه کرد و در مدارک قرار دادیم. 6- letter of demission : که برای همراهانی هست که شاغل هستند و باید گواهی استعفا و یا ترک کار داشته باشند. این مورد چون برای خود من وجود نداشت من اطلاع درستی ازش ندارم. 7-supporting documents for the financial ability: این مدرک فکر کنم چالش برانگیزترین مدرک باشه و فکر نکنم کسی به طور قطعی بدونه که چه مبلغی رو باید ارائه بده. اما چیزهایی که من خوندم و بر اون اساس عمل کردم این بود که سالی 7500 یورو هزینه زندگی هر شخص تو فرانسه در نظر گرفته شده و من این مبلغ رو به ریال در بانکی به صورت سپرده داشتم و فقط از بانک مربوطه گواهی انگلیسی این حساب رو گرفتم و در پرونده قرار دادم. اول اینکه تبدیل مبلغ ریالی به 7500 یورو براساس نرخ ارز دولتی هست و دوم هم اینکه تاریخ افتتاح حساب سپردتون اگر اشتباه نکنم باید 3 ماه قبل از درخواست ویزا باشه. البته داشتن convention d’Accueil متقاضی و قرار دادن اون در پرونده همراه میتونه این مدرکرو بی نیاز کنه. اما من هیچ اطلاعی از تاثیر گذار بودن سپرده بانکی و یا هرچیز دیگه ای ندارم و صرفا طبق اطلاعاتی که بدست آوردم، عمل کردم، اما بازم تاکید میکنم که در این یک مورد من رو به عنوان مرجع قرار ندید و هرجوری که خودتون فکر میکنید درسته و نتیجه میده، عمل کنید. 8-copy of passport, visa and residence title of the spouse of the applicant : این مورد فکر کنم مربوط به کسایی هست که همسرشون دارای اقامت فرانسه و یا فرانسوی هست و من در مورد این اطلاعی ندارم. 9- :copy of convention d’Accueil این کپی خیلی مهمه و این نکته که حتما این مدرک توسط متقاضی که این مدرک به نامشون صادر شده، امضا بشه و بعد کپی ازش تهیه کنید. (البته ما امضا نکردیم و بعد از چندین مراجعه و کلی استرس گفتن که به مشکلی بر نمیخورید) اما من برای کاهش استرس بهتون توصیه میکنم حتما امضا کنید. 10-Accommodation certificate in France: گواهی محل اقامت درفرانسه هست. طبق اطلاعاتی که من کسب کردم، رزرو 10 روزه هتل برای شهر مقصد کفایت میکنه و یا میتویند اگر دوست یا آشنایی در شهر مقصد دارید، کپی اجاره نامه و کپی پاسپورت و یک نامه مبنی بر اینکه شما و همراهتون در خونه ایشون اسکان خواهید داشت، ارائه بدید. فکر کنم رزرو هتل راحت تر باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)