صفحه 8 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 152

موضوع: ویزای همراه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه

کل مراحل اخذ ویزای همراه برای افرادی که بیشتر از 18 ماه در فرانسه هستند اینجا آمده:
    http://www.ofii.fr/faire_venir_son_e...anger_131.html

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Artificial Intelligence - Sharif University of Technology

سلام

من ویزام ساینتیفیک هستش. شرایط فاندم هم بدک نیست. قصد دارم با همسرم برم (که هنوز همسرم نشده در واقع!). میخاستم بدونم این مشکلاتی که بعضیا تو پستای قدیمی تر گذاشتن چقدر میتونه ریسک بزرگی باشه برامون. الان نکات منفی شرایط من اینه که همسرم هنوز همسرم نشده (!) یعنی ممکنه سفارت فکر کنه که ما ازدواج سوری کردیم. همینطور اینکه همسرم مجبور میشه بعد از من بیاد (شاید این موضوع کار رو سخت تر بکنه... نه؟)
    نکته مثبت داستان هم (البته نمیدونم نکته مثبتی باشه یا نه) اینه که ویزام ساینتیفیک هست نه دانشجویی و فاندم با توجه به شهری که قراره برم زیاده و کفاف دو نفر رو میده.

کسی نظری داره...؟
    اینکه از کجا شروع کنم؟

مرسی
    وختی بازی خشن میشه، خشن ها به بازی می آن.

Junior Member

سلام دوستان من براى فزصت مطالعاتى 6 ماه از دانشگاه بوردو پذيرش گرفتم. ميخوام همراه با همسرم براى ويزا اقدام کنم همسرم هم دانشجوى دکترى, کارمند رسمى و داراى کارت پايان خدمت هست. داريم مکاتبه ميکنيم که يه استاد اونجا پيدا کنيم که ايشون هم تو اين 6 ماه اونجا ريسرچ کنن. حال سوال اينجاست ميتونيم ويزا بگيريم؟ ايا اگه ويزا بگيريم به صورت همراه با توجه به عدم حق تحصيل ايشون ميتونه ريسرچ کنه؟ لطفا اگه کسى ميتونت راهنمايىم کنه چون تنها رفتن خيلى سخته برام.ممنون از همه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mosenabdoli نمایش پست ها
    سلام

من ویزام ساینتیفیک هستش. شرایط فاندم هم بدک نیست. قصد دارم با همسرم برم (که هنوز همسرم نشده در واقع!). میخاستم بدونم این مشکلاتی که بعضیا تو پستای قدیمی تر گذاشتن چقدر میتونه ریسک بزرگی باشه برامون. الان نکات منفی شرایط من اینه که همسرم هنوز همسرم نشده (!) یعنی ممکنه سفارت فکر کنه که ما ازدواج سوری کردیم. همینطور اینکه همسرم مجبور میشه بعد از من بیاد (شاید این موضوع کار رو سخت تر بکنه... نه؟)
    نکته مثبت داستان هم (البته نمیدونم نکته مثبتی باشه یا نه) اینه که ویزام ساینتیفیک هست نه دانشجویی و فاندم با توجه به شهری که قراره برم زیاده و کفاف دو نفر رو میده.

کسی نظری داره...؟
    اینکه از کجا شروع کنم؟

مرسی
    شما باید ترجمه عقدنامه + نامه پلی گامی یا تک همسری + قرارداد اجاره یک محل یا رزرو + را حتما ارایه بدهید چون حقوق اسمیک دارید نیاز به مدارک مالی دیگری نیست.

سلام
    من برا مستر 2 از دانشگاه گرنوبل پذیرش گرفتم. یه بورس هم دارم به میزان 5000 یورو در ترم. الان تنها مشکلم اینه که شنیدم سفارت جدیدا به هیچ عنوان ویزای همراه نمیده. می خوام بدونم ای قضیه درسته یا نه. اگه درسته به نظرتون میشه تو این مدت باقی مونده همسرم هم پذیرش مستر 1 بگیره از فرانسه.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Science de Gestion, Marseille university

نقل قول نوشته اصلی توسط h_ghaffarian نمایش پست ها
    سلام
    من برا مستر 2 از دانشگاه گرنوبل پذیرش گرفتم. یه بورس هم دارم به میزان 5000 یورو در ترم. الان تنها مشکلم اینه که شنیدم سفارت جدیدا به هیچ عنوان ویزای همراه نمیده. می خوام بدونم ای قضیه درسته یا نه. اگه درسته به نظرتون میشه تو این مدت باقی مونده همسرم هم پذیرش مستر 1 بگیره از فرانسه.
    سلام
    شما باید نشون بدید هر ماهه مبلغ حدود 1500 یورو به ازا دو نفر پول دارید
    در خصوص ویزای همراه هم نظری ندارم اما سفارت فرانسه در صورت تکمیل بودن مدارک ویزا میده ...

Junior Member

سلام

کسی می دونه برای تغییر وضعیت ویزای همراه از Visiteur به Etudiant باید چیکار کرد؟ من ویزای خودم و همسرم اومده اما الان همسر من جواب پذیرشش اومده و برای ثبت نام دانشگاه باید ویزاش رو دانشجوئی کنه.
    ممنون

سلام دوستان
    لطفا بفرمایید درست متوجه شدم: همسر دانشجو (همراه) اجازه کار و تحصیل نداره!

Junior Member

چرا این پست انقدر غیرفعاله :-(
    من تمامه صفحات رو خوندم خیلی نا امید کنندس و هر کس یه چیزی گفته! آخرش نفهمیدم میشه همزمان ک برا خودمون اقدام میکنیم برای همسر هم اقدام کنیم یا نه؟ و اینکه همراه اجازه کار یا تحصیل نداره؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط sanspareil_eb نمایش پست ها
    چرا این پست انقدر غیرفعاله :-(
    من تمامه صفحات رو خوندم خیلی نا امید کنندس و هر کس یه چیزی گفته! آخرش نفهمیدم میشه همزمان ک برا خودمون اقدام میکنیم برای همسر هم اقدام کنیم یا نه؟ و اینکه همراه اجازه کار یا تحصیل نداره؟
    من این تاپیک رو زودتر نخونده بودم چون فعال نبود.
    1- اگر وضعیت مالیتون درست باشه همسرتون هم ویزاش رو خواهد گرفت، ولی با اون ویزا حق تحصیل و کار نخواهد داشت... و این ویزا هم فقط برای یک سال صادر میشه. (پایینتر توضیح می دم برای حل مشکلش چه باید بکنید)
    2- با این وجود، ویزای همراه به هیچ وجه بهترین راه نیست... اولاً که همسر شما به عنوان همراه هدفش از اومدن با شما چیه؟ دور هم باشین؟ اون تنها بشینه تو خونه وفوقش غذا درست کنه و چت کنه یا فیلم و سریال صد تا یه غاز ببینه و وقتی شما خسته و کوفته بعد 10 ساعت درس تو دانشگاه اومدین خونه بهتون غر بزنه که چرا نمیریم یه کم بگردیم؟ چرا باهام حرف نمی زنی؟ من همش تو خه تنهام دلم پوسید و از این دست صحبتها؟ (وقتی در مورد زندگی دانشجویی صحبت می کنیم یعنی بودجه کافی واسه شاپینگ ندارین و باید به window shopping اکتفا کنین) ... تاکید می کنم که همسر شما باید برای اومدن هدف شخصی و برنامه داشته باشه.
    3-حالا اگه خواستین تغییر وضعیت بدین چی؟ به این ترتیب که
    (1)همسر شما یا متخصصه و زبانش هم کافیه، حداقل یه مدرک مستر هم داره و باهاش کار (CDI یا CDD.... روشهای دیگه آپشن نیستن چون وابسته به حق کار بیسیکی اند که ایشون ندارند) پیدا می کنه
    (2)زبانش خوبه و می خواد ادامه تحصیل بده
    (3)باید اول بره زبانش رو قوی کنه (توصیه اکید می کنم که اگه وقت کافی دارید سعی کنید هر چه می تونید در ایران بهتر زبان یاد بگیرید... بودن در محیط و کلاس رفتن فقط از سطح B2 و بالاتره که واقعاً تاثیر مشهود داره... و این برای زبان خوندن فول تایم یعنی بین 6 ماه تا یک سال)

در حالت اول همسر شما باید درخواست Changement de Statut بکنه به Salarié...تشریف می برید پرفکتور و ویزاتون رو نشون می دید و بهتون میگن آیا میشه از همون فرانسه اقدام کرد یا باید برگردید ایران تا نوع ویزاتون عوض بشه (نگران نباشید... در این حالت شانس ویزا گرفتنتون ظرف یک ماه بیشتر از شانس دیپورت شدنتون از فزانسه طی سه ماه آیندس)... به این ترتیب ایشون می تونن به صورت فول تایم کار کنن.

در حالت دوم و سوم درخواست مربوطه برای تبدیل ویزای همراه به دانشجوست (در خصوص حالت سوم مشروط بر اینکه ایشون پذیرش زبان رو از یک دانشگاه یا کلاس معتبر داشته باشن که معادل حداقل 20 ساعت در هفته درس ازائه کنه... آلیانس و سوربون در پاریس این کلاسها رو دارند... در شهرستانها هم دنبال کورسهای دانشگاهی Français Langue Etrangère بگردید و حواستون باشه که اولن همه شهر ها ندارن این کلاسها رو ولی بیشتر شهرهای بزرگ دارن (لیل، نیس، گرنوبل، لیون، مارسی، بوردو، نانت...) و از طرف دیگه یکی از شرایط ثبت نام اینه که همسر شما باید تحصیلات دانشگاهی داشته باشه (یعنی اقلن یه فوق دیپلم)).... باز هم تشریف ببرید پرفکتور و سوالتون رو اونجا مطرح کنید... اینجوری علاوه بر درس خوندن می تونن تا حدود 20 ساعت در هفته در سال تحصیلی و فول تایم در تعطیلات هم به صورت قانونی کار کنن

به طور کلی اگه ویزای همراه داشته باشن می تونن از توی فرانسه نوع ویزاشون رو عوض کنن ولی اگه ویزیتور باشه نوع ویزاشون باید اول برگردن ایران که نوع ویزاشون عوض بشه... با این وجود این سطر آخر اطلاعات رسمی و دقیق نیست و بهتره از پرفکتورتون سوال کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)