صفحه 8 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 152

موضوع: ویزای همراه

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای همراه

سلام دوستان وقتتون بخیر

ممنون میشم هرکسی اطلاعات دقیق راجع به سوالاتم داره من و راهنمایی کنه.

همسر من برای یک دوره کاری دو ماهه اخر فروردین 97 عازم فرانسه هست. کارهای مرتبط با ویزای همسرم رو همون شرکتی که توی فرانسه با اداره همسرم قرار داد دارن انجام دادن. ویزاشون هم مولتیپل هست.

من میخوام که برای حدود 10 روز برم فرانسه تو این مدت دوماه پیش همسرم. وقتی به سفارت فرانسه زنگ زدیم گفتن باید از طریق ویزای همراه اقدام کنید و از طریق همون شرکتی که برای ویزای همسرتون کارارو انجام داد.درو واقع یه جورایی گفتن اطلاعی ندارن.

ماهم با یه شخص فرانسوی که مسئول کار های دوره همسرم در فرانسه بود نامه نگاری کردیم. (البته ایشون فقط تو سفارت اشنا دارن خودشون تو سفارت نیستن) ایشون گفتن کاره سختیه ولی تلاش میکنن ببینن میتونن برای من کاری انجام بدن یا نه و پاسپورتمون خواستن.

با توجه به اینکه یک بار درخواست ویزای توریستی من برای دانمارک رد شد (3 ماهه پیش) ایا من میتونمم مستقیما خودم بعد از اینکه همسرم رفت درخواست ویزای توریستی فرانسه و بدم؟

چقدر احتمال این هست با توجه به ریجکتی یه بار درخواستم فرانسه من و قبول کنه؟

این ویزای همراه که سفارت ایران گفت چی هست و برای من که همسرم ویزای مولتیپل داره چطوری کار میکنه که همراهش برم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ainazhz نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر

ممنون میشم هرکسی اطلاعات دقیق راجع به سوالاتم داره من و راهنمایی کنه.

همسر من برای یک دوره کاری دو ماهه اخر فروردین 97 عازم فرانسه هست. کارهای مرتبط با ویزای همسرم رو همون شرکتی که توی فرانسه با اداره همسرم قرار داد دارن انجام دادن. ویزاشون هم مولتیپل هست.

من میخوام که برای حدود 10 روز برم فرانسه تو این مدت دوماه پیش همسرم. وقتی به سفارت فرانسه زنگ زدیم گفتن باید از طریق ویزای همراه اقدام کنید و از طریق همون شرکتی که برای ویزای همسرتون کارارو انجام داد.درو واقع یه جورایی گفتن اطلاعی ندارن.

ماهم با یه شخص فرانسوی که مسئول کار های دوره همسرم در فرانسه بود نامه نگاری کردیم. (البته ایشون فقط تو سفارت اشنا دارن خودشون تو سفارت نیستن) ایشون گفتن کاره سختیه ولی تلاش میکنن ببینن میتونن برای من کاری انجام بدن یا نه و پاسپورتمون خواستن.

با توجه به اینکه یک بار درخواست ویزای توریستی من برای دانمارک رد شد (3 ماهه پیش) ایا من میتونمم مستقیما خودم بعد از اینکه همسرم رفت درخواست ویزای توریستی فرانسه و بدم؟

چقدر احتمال این هست با توجه به ریجکتی یه بار درخواستم فرانسه من و قبول کنه؟

این ویزای همراه که سفارت ایران گفت چی هست و برای من که همسرم ویزای مولتیپل داره چطوری کار میکنه که همراهش برم؟

ویزای همراه معمولا برای اقامت طولانی مدت که طبق تعریف سفارت بیشتر از سه ماه هست تعریف میشه. مورد شما خیلی خاصه و فکر نکنم کسی اینجا تجربشو داشته باشه.
    بهترین پیشنهادم به شما اینه که به سفارت ایمیل بزنید (به فرانسه یا انگلیسی) و ازشون درخواست اطلاعات کنید.
    در مورد ویزای توریستی هم من خودم هیچ تجربه ای ندارم ولی ظاهرا الان سفارت فرانسه خیلی بد ویزا میده به خصوص ویزای توریستی شینگن برای اولین بار

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CSE

دوستان من پذیرش مستر دارم، دوستان اینجا نوشتن که ویزای همسر در صورتی صادر میشه که متقاضی اصلی اول بره فرانسه، از آنجایی که من خانومم این مورد واسه ما مشکل میشه، اصلا امکان صدور ویزای همزمان نیس؟؟؟؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط CITIZENFOUR نمایش پست ها
    دوستان من پذیرش مستر دارم، دوستان اینجا نوشتن که ویزای همسر در صورتی صادر میشه که متقاضی اصلی اول بره فرانسه، از آنجایی که من خانومم این مورد واسه ما مشکل میشه، اصلا امکان صدور ویزای همزمان نیس؟؟؟؟؟؟
    تا جایی که میدونم شما همزمان با هم میتونید درخواست بدید. در صورتی که نشون بدید از تمکن مالی برخوردارید هیچ مشکلی به نظر من وجود نخواهد داشت

Junior Member

با سلام
    من می خواهم برای ویزای تحصیلی فرانسه به همراه همسرم اقدام کنم.
    1.شما مدارک ویزای همراه را چطور و چه چیزایی آماده کردید؟ لیست جدید و به روز رو کجا پیدا کنم؟
    2.در ضمن برای بیمه همراه چیکار مردید؟
    3. رزرو بلیط هواپیما برای خودم و همسرم نیاز هست؟

با سپاس

Junior Member

4- Shenasnameh: که ترجمه فرانسه شناسنامتون رو میخواد. توصیه میکنم از همه مواردی که ارائه میدید حداقل یک کپی همراهتون داشته باشید تا اگه احیانا قبول کردن، کپی ترجمه رو تحویل بدید، چون یه سری از اصل موارد ترجمه شده رو بعد از اومدن ویزاتون و برای داخل خاک فرانسه نیاز دارید. اگر قبول نکردند، باید دوباره بعضی از موارد رو ترجمه کنید که میدونم شناسنامه حتما جزو این موارد ترجمه مجدد هست. 5- Marriage certificate و certificate of non-polygamy: که در واقع 2 مدرک محسوب میشه. اولی که همون ترجمه فرانسوی سند ازدواجتون هست و باز هم توصیه میکنم حتما کپی از ترجمه تهیه کنید. دومی که خودم خیلی درموردش تحقیق کردم در واقع گواهی تک همسری هست که همسرم که متقاضی ویزای علمی بود به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کرد، یک اظهارنامه مبنی بر اینکه دارای یک همسر است، تهیه و اون رو هم به فرانسه ترجمه کرد و در مدارک قرار دادیم. 6- letter of demission : که برای همراهانی هست که شاغل هستند و باید گواهی استعفا و یا ترک کار داشته باشند. این مورد چون برای خود من وجود نداشت من اطلاع درستی ازش ندارم. 7-supporting documents for the financial ability: این مدرک فکر کنم چالش برانگیزترین مدرک باشه و فکر نکنم کسی به طور قطعی بدونه که چه مبلغی رو باید ارائه بده. اما چیزهایی که من خوندم و بر اون اساس عمل کردم این بود که سالی 7500 یورو هزینه زندگی هر شخص تو فرانسه در نظر گرفته شده و من این مبلغ رو به ریال در بانکی به صورت سپرده داشتم و فقط از بانک مربوطه گواهی انگلیسی این حساب رو گرفتم و در پرونده قرار دادم. اول اینکه تبدیل مبلغ ریالی به 7500 یورو براساس نرخ ارز دولتی هست و دوم هم اینکه تاریخ افتتاح حساب سپردتون اگر اشتباه نکنم باید 3 ماه قبل از درخواست ویزا باشه. البته داشتن convention d’Accueil متقاضی و قرار دادن اون در پرونده همراه میتونه این مدرکرو بی نیاز کنه. اما من هیچ اطلاعی از تاثیر گذار بودن سپرده بانکی و یا هرچیز دیگه ای ندارم و صرفا طبق اطلاعاتی که بدست آوردم، عمل کردم، اما بازم تاکید میکنم که در این یک مورد من رو به عنوان مرجع قرار ندید و هرجوری که خودتون فکر میکنید درسته و نتیجه میده، عمل کنید. 8-copy of passport, visa and residence title of the spouse of the applicant : این مورد فکر کنم مربوط به کسایی هست که همسرشون دارای اقامت فرانسه و یا فرانسوی هست و من در مورد این اطلاعی ندارم. 9- :copy of convention d’Accueil این کپی خیلی مهمه و این نکته که حتما این مدرک توسط متقاضی که این مدرک به نامشون صادر شده، امضا بشه و بعد کپی ازش تهیه کنید. (البته ما امضا نکردیم و بعد از چندین مراجعه و کلی استرس گفتن که به مشکلی بر نمیخورید) اما من برای کاهش استرس بهتون توصیه میکنم حتما امضا کنید. 10-Accommodation certificate in France: گواهی محل اقامت درفرانسه هست. طبق اطلاعاتی که من کسب کردم، رزرو 10 روزه هتل برای شهر مقصد کفایت میکنه و یا میتویند اگر دوست یا آشنایی در شهر مقصد دارید، کپی اجاره نامه و کپی پاسپورت و یک نامه مبنی بر اینکه شما و همراهتون در خونه ایشون اسکان خواهید داشت، ارائه بدید. فکر کنم رزرو هتل راحت تر باشه.

Junior Member

سلام
    به شما چه ویزایی دادن? VISITEUR

اجازه کار دارید?

Junior Member

-For minors: برای فرزندانتون گواهی پیش ثبت نام در مدرسه فرانسه و گواهی واکسن میخواد. این مورد جزو مدارک ما نبود و برای اطلاعات بیشتر در این زمینه میتونید از کامپوس سوال کنید. 12- Insurance certificate: بیمه مسافرتی به مدت 3 ماه با حداقل پوشش 30000 یورو (اگه اشتباه نکنم) نیازه. که ما این مورد رو از بیمه سامان با پوشش 50000 یورو تهیه کردیم. این بیمه نامه نیازی به ترجمه نداره، چون خودش به صورت فارسی و انگلیسی هست. فقط اینکه حتما کپی از این مورد رو تهیه کنید چون اصلش رو باید همراه خودتون داشته باشید و کپی رو از شما قبول میکنند. مورد دیگه اینکه در آخرین تماس هام با کامپوس، مسئولی به این قضیه اشاره کرد که باید نامه ای تهیه کنم با این مضمون که " اینجانب (اطلاعات شخصی).... به محض ورود به خاک فرانسه، خودم را در یک شرکت بیمه فرانسوی بیمه میکنم . تاریخ/امضا.." این نامه میتونه به زبان فرانسه و انگلیسی باشه و این مدرک رو هم در VFS از ما تحویل گرفتند. 13-OFII papers: این فرم رو باید دانلود کنید و فقط قسمت اول (بالا) شو پر کنید و سفارت این فرم رو مهر میکنه و همراه پاسپورت بهتون تحویل میده. فرم لیست مدارک هم توسط کسی که تو VFS بهش مراجعه میکنید، تیک زده میشه و در انتها شما امضا میکنید. (نیازی به تهیه این فرم نیست.) این ها تمام مدارکی بود که به عنوان همراه در پرونده قرار دادم. البته کپی رنگی رزرو بلیط هواپیما هم جزو مدارکی بود که به VFS تحویل دادم. فقط یک نکته اون هم اینکه ما از همه ی مدارک 2 سری کپی تهیه کردیم و با خودمون به VFS بردیم (صرفا جهت اطمینان). باز هم در صورتی که نیاز به کپی داشته باشید، خدمات کپی در VFS موجوده و اینکه هزینه اش نیم یورو هست. هزینه ای که در VFS از ما گرفته شد، برای همسرم که متقاضی اصلی بود، معاف از هزینه سفارت بود و فقط مبلغ 25 یورو پرداخت کرد. اما برای همراه مبلغ 99 یورو سفارت + 25 یورو هم VFS که در مجموع 124 یورو گرفته شد. البته حتما مقدار بیشتری یورو همراهتون باشه و ترجیجا پول خُرد یورو با خودتون داشته باشید. در مورد وقت VFS هم، یک ربع زودتر میتونید وارد بشید، و بعد از دادن شماره توسط مسئولین ورودی، و رد شدن از گیت امنیتی (فلش، وسایل الکترونیکی، هندزفری، سلاح سرد و گرم و ... ممنوعه... برای تلفن همراه هم ازتون میخوان که تو سالن انتظار، ازش استفاده نکنید. البته جایی برای به تحویل وسائلتون و امانت گذاشتن اون ها هم قرار داره). وارد سالن اصلی میشید و اونجا چندین باجه هست که شماره ها رو به ترتیب میخونه ( اگر شماره‌ی بالاتر از شما رو باجه ای اعلام کرد، بدونید که مربوط به کشور دیگه ای هست). مسئولین VFS ایرانی هستند و در مرحله اول که شمارتون رو اعلام کردن مدارک رو ازتون تحویل میگیرند، و بهتون اعلام میکند که منتظر باشید تا باجه صندوق شمارتون رو مجددا صدا کنه، بعد از پرداخت، باید در آخرین مرحله منتظر اعلام شمارتون از اتاق های مربوط به انگشت نگاری باشید که تو این اتاق بعد از انگشت نگاری، ازتون عکس گرفته میشه و در انتها پرینتی رو بهتون میدن که در مراجعه بعدیتون برای دریافت ویزا باید همراهتون باشه. برای ما 24 روز طول کشید و بعد از اومدن پیام از VFS و مراجعمون به VFS، پاکتی رو شامل پاسپورت و Convention d’Accueil و فرم OFII بهمون تحویل دادن که در صورتی که ویزاتون اومده باشه، در پاسپورتتون درج میشه و در غیر اینصورت نامه ای مبنی بر دلیل ریجکت شدن در اون قرار دادند. فکر کنم همه نکاتی را که باهاش مواجه شده بودم رو گفتم. این مطلب صرفا جهت کمک قرار داده شده و صرفا از تجربیات شخصی تو این راه گرفته شده. توصیه میکنم هر سوالی و یا شکی در تهیه مدارک دارید با کامپوس تماس بگیرید. همه روزه غیر از جمعه و شنبه (اگر اشتباه نکنم) از ساعت 11-1، مسئولی به سوالات شما جواب میده و مرجع مطمئن تری برای گرفتن اطلاعات هست. موفق باشید.

متاسفانه سایت، اجازه آپلود فرم تهیه مدارک همراه رو نداد، ولی همه موارد رو براتون نوشتم.

Junior Member

سلام

اجازه کار دارید?

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aatefe نمایش پست ها
    -For minors: برای فرزندانتون گواهی پیش ثبت نام در مدرسه فرانسه و گواهی واکسن میخواد. این مورد جزو مدارک ما نبود و برای اطلاعات بیشتر در این زمینه میتونید از کامپوس سوال کنید. 12- Insurance certificate: بیمه مسافرتی به مدت 3 ماه با حداقل پوشش 30000 یورو (اگه اشتباه نکنم) نیازه. که ما این مورد رو از بیمه سامان با پوشش 50000 یورو تهیه کردیم. این بیمه نامه نیازی به ترجمه نداره، چون خودش به صورت فارسی و انگلیسی هست. فقط اینکه حتما کپی از این مورد رو تهیه کنید چون اصلش رو باید همراه خودتون داشته باشید و کپی رو از شما قبول میکنند. مورد دیگه اینکه در آخرین تماس هام با کامپوس، مسئولی به این قضیه اشاره کرد که باید نامه ای تهیه کنم با این مضمون که " اینجانب (اطلاعات شخصی).... به محض ورود به خاک فرانسه، خودم را در یک شرکت بیمه فرانسوی بیمه میکنم . تاریخ/امضا.." این نامه میتونه به زبان فرانسه و انگلیسی باشه و این مدرک رو هم در VFS از ما تحویل گرفتند. 13-OFII papers: این فرم رو باید دانلود کنید و فقط قسمت اول (بالا) شو پر کنید و سفارت این فرم رو مهر میکنه و همراه پاسپورت بهتون تحویل میده. فرم لیست مدارک هم توسط کسی که تو VFS بهش مراجعه میکنید، تیک زده میشه و در انتها شما امضا میکنید. (نیازی به تهیه این فرم نیست.) این ها تمام مدارکی بود که به عنوان همراه در پرونده قرار دادم. البته کپی رنگی رزرو بلیط هواپیما هم جزو مدارکی بود که به VFS تحویل دادم. فقط یک نکته اون هم اینکه ما از همه ی مدارک 2 سری کپی تهیه کردیم و با خودمون به VFS بردیم (صرفا جهت اطمینان). باز هم در صورتی که نیاز به کپی داشته باشید، خدمات کپی در VFS موجوده و اینکه هزینه اش نیم یورو هست. هزینه ای که در VFS از ما گرفته شد، برای همسرم که متقاضی اصلی بود، معاف از هزینه سفارت بود و فقط مبلغ 25 یورو پرداخت کرد. اما برای همراه مبلغ 99 یورو سفارت + 25 یورو هم VFS که در مجموع 124 یورو گرفته شد. البته حتما مقدار بیشتری یورو همراهتون باشه و ترجیجا پول خُرد یورو با خودتون داشته باشید. در مورد وقت VFS هم، یک ربع زودتر میتونید وارد بشید، و بعد از دادن شماره توسط مسئولین ورودی، و رد شدن از گیت امنیتی (فلش، وسایل الکترونیکی، هندزفری، سلاح سرد و گرم و ... ممنوعه... برای تلفن همراه هم ازتون میخوان که تو سالن انتظار، ازش استفاده نکنید. البته جایی برای به تحویل وسائلتون و امانت گذاشتن اون ها هم قرار داره). وارد سالن اصلی میشید و اونجا چندین باجه هست که شماره ها رو به ترتیب میخونه ( اگر شماره‌ی بالاتر از شما رو باجه ای اعلام کرد، بدونید که مربوط به کشور دیگه ای هست). مسئولین VFS ایرانی هستند و در مرحله اول که شمارتون رو اعلام کردن مدارک رو ازتون تحویل میگیرند، و بهتون اعلام میکند که منتظر باشید تا باجه صندوق شمارتون رو مجددا صدا کنه، بعد از پرداخت، باید در آخرین مرحله منتظر اعلام شمارتون از اتاق های مربوط به انگشت نگاری باشید که تو این اتاق بعد از انگشت نگاری، ازتون عکس گرفته میشه و در انتها پرینتی رو بهتون میدن که در مراجعه بعدیتون برای دریافت ویزا باید همراهتون باشه. برای ما 24 روز طول کشید و بعد از اومدن پیام از VFS و مراجعمون به VFS، پاکتی رو شامل پاسپورت و Convention d’Accueil و فرم OFII بهمون تحویل دادن که در صورتی که ویزاتون اومده باشه، در پاسپورتتون درج میشه و در غیر اینصورت نامه ای مبنی بر دلیل ریجکت شدن در اون قرار دادند. فکر کنم همه نکاتی را که باهاش مواجه شده بودم رو گفتم. این مطلب صرفا جهت کمک قرار داده شده و صرفا از تجربیات شخصی تو این راه گرفته شده. توصیه میکنم هر سوالی و یا شکی در تهیه مدارک دارید با کامپوس تماس بگیرید. همه روزه غیر از جمعه و شنبه (اگر اشتباه نکنم) از ساعت 11-1، مسئولی به سوالات شما جواب میده و مرجع مطمئن تری برای گرفتن اطلاعات هست. موفق باشید.

متاسفانه سایت، اجازه آپلود فرم تهیه مدارک همراه رو نداد، ولی همه موارد رو براتون نوشتم.

سلام

اجازه کار دارید?

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)