صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 32

موضوع: تجربه سفر به آمریکا 2011

پیش فرض پاسخ : تجربه سفر به آمریکا 2011

علاوه بر ساک دستی، لپ تاپو تو کوله پشتی لپتاپ دیدین کسی بذاره؟
    شماره دفتر امارات تو فرودگاه تهرانو کسی داره؟

Member saharabbasi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Poly-Technique

دوستان من یه سوا فوری دارم
    من امشب پروازمه و دارم یه سری دارو مثل مسکن، استامینوفن، هضم کننده غذا ، خواب آور و از این جور دارو ها با خودم می برم. من نتونستم پزشکی پیدا کنم که واسم نسخه بنویسه.
    حتما نسخه چک می شه؟
    یهنی اگه بدون نسخه ببرم به دردسر می خورم یا فقط داروهارو ممکنه ازم بگیرن.؟
    ممنون می شم اگه اطلاعات دقیقی دارید به من بگبد.

راستس من از JFK وارد امریکا می شم.
    Believing everybody is dangerous, but believing nobody is more dangerous

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط saharabbasi نمایش پست ها
    دوستان من یه سوا فوری دارم
    من امشب پروازمه و دارم یه سری دارو مثل مسکن، استامینوفن، هضم کننده غذا ، خواب آور و از این جور دارو ها با خودم می برم. من نتونستم پزشکی پیدا کنم که واسم نسخه بنویسه.
    حتما نسخه چک می شه؟
    یهنی اگه بدون نسخه ببرم به دردسر می خورم یا فقط داروهارو ممکنه ازم بگیرن.؟
    ممنون می شم اگه اطلاعات دقیقی دارید به من بگبد.

راستس من از JFK وارد امریکا می شم.
    به مشکلی بر نمی خورید. نهایتش اینه که داروها رو ازتون میگیرن که اون هم بسیار بسیار بعیده.

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

سلام
    من فردا 8 صبح از آنکارا به استانبول ... و 11:20 از استانبول به شیکاگو پرواز دارم.... فاصله بین دو تا پرواز خیلی کمه ... 9:10 پرواز آنکارا میشینه تو استانبول ... بعد باید سریع برم تو فرودگاه اینترنشنال... درسته؟ خیلی میترسم وقت کم بیارم ... البته هردو کارت پرواز رو که همون اول میگیرم ... فقط باید از فرودگاه محلی برم تو اینترنشنال .... خدا بخیر کنه!!

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    سلام
    من فردا 8 صبح از آنکارا به استانبول ... و 11:20 از استانبول به شیکاگو پرواز دارم.... فاصله بین دو تا پرواز خیلی کمه ... 9:10 پرواز آنکارا میشینه تو استانبول ... بعد باید سریع برم تو فرودگاه اینترنشنال... درسته؟ خیلی میترسم وقت کم بیارم ... البته هردو کارت پرواز رو که همون اول میگیرم ... فقط باید از فرودگاه محلی برم تو اینترنشنال .... خدا بخیر کنه!!
    فرودگاه آتاتورک استانبول خیلی بزرگ نیست و من کانکشن با 45 دقیقه فاصله هم در اونجا داشتم و مشکلی پیش نیومده. البته طبعا عجله بکنید، اما نگران نباشید که نمی رسید.

ضمن تشكر از دوستاني كه تجربه خودشونو مي گن خواهش مي كنم به موارد زير هم اشاره كنند: آيا به لوازم و وسايلي گير دادن؟ چيا بوده؟ سوال خاصي پرسيدن كه انتظار نداشته باشيد؟ و هر تجربه اي كه جديد بود و فكر مي كنيد بچه هاي ديگه خوبه بدونن
    كساني كه در گرفتن وقت از سفارت عجله مي كنند، يا وقت هاي چند گانه مي گيرند، باعث ضايع شدن حق افراد بعدي مي شوند... وقتي يك دانشجو مي تواند وقت اضطراري بگيرد، با وسواس خود باعث جدايي اعضاي خانواده هاي ديگر و دور شدن همسران از هم يا از بچه هايشان مي شود.

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

نقل قول نوشته اصلی توسط احسان نمایش پست ها
    ضمن تشكر از دوستاني كه تجربه خودشونو مي گن خواهش مي كنم به موارد زير هم اشاره كنند: آيا به لوازم و وسايلي گير دادن؟ چيا بوده؟ سوال خاصي پرسيدن كه انتظار نداشته باشيد؟ و هر تجربه اي كه جديد بود و فكر مي كنيد بچه هاي ديگه خوبه بدونن
    سلام
    من از آنکارا رفتم استانبول و ازونجا شیکاگو ... فاصله بین پروازها 2 ساعت بود که نیم ساعت هم پرواز اولم تاخیر داشت ولی بازهم 40 دقیقه اضافه اووردم ... یعنی توی استانبول از من هیچ سوالی نپرسیدن و فقط I-20 رو نگاه کردنو چند تا برچسب زد روی پاسپورت .. از آنکارا که رسیدم استانبول همون اول توی فرودگاه domestic گفتن مسافرای آمریکا بیان اینجا تو صف بایستند ... بعد رفتیم فرودگاه اینترنشنال و سوار شدیم... توی شیکاگو هم هیچ بازرسی نداشتیم ...ولی چمدونها باز شذه بود ... سعی کنید چمدون با قفل فرودگاهی بگیرید یا اصلا قفل نکیدشون ...
    موقع ورود آفیسر گفت تاحالا اینجا بودی ... گفتم نه گفت گوش کن یکسری توضیحات درباره ویزات بدم ... گفت شما سینگلی ولی برای یکبار و به مدت 7 روز میتونی به کانادا یا مکزیک بری .... گفتم چییییییییییی؟ دوباره تکرار کرد ... گفتم اشتباه میکنی و برای ایرانیها این قانون دیگه نیست ... بلند شد رفت از مافوقش سوال کرد و دوباره حرف خودشو تایید کرد !!! بعد گفت چرا آنکارا ویزا گرفتی؟!! و هموون ایران نگرفتی ؟!! گفتم عمو شما شووووتی !!! (دوستان مطلع خواهش میکنم درباره کانادا و مکزیک نظر بدن ... برام مهمه ... میخوام کریسمس برم مکزیک اگه بشه)

دوستان اومدن منو از فرودگاه پیکاپ کردن ... اگه نبودن واقعا کارم سخت میشد ...
    شیکاگو هوا محشره ... میگن بهترین هوای سال الانه ... اون روزی که حسین اومده بود رکورد گرمای شیکاگو تو 10 سال گذشته بوده!!

من تو زبان جدا کم اووردم امروز سر کلاس ایمنی آزمایشگاه چندتا آتش نشان اومده بودن واقعا سخت بود فهمیدن حرفاشون ... امیدوارم بشه حرفای استادا رو فهمید!! البته دوستان میگن طبیعیه...

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

من با ترکیش رفتم . وزن چمدونهام از 23 بیشتر بود و اصلا گیر ندادند. ضمنا سه تا ساک دستی هم داشتم که هیچ مشکلی نداشت مگر حملشون که واقعا سخت بود. توصیه میکنم برای داخل هواپیما کوله پشتی و carrier ببرین که راحت باشید. تو پرواز خوب غذا بخورید که وقتی رسیدین گرسنه نباشید. و مرتب آب بخورید. خیلی مهمه. اگه تو راهرو بشینید خیلی بهتره .
    من از شیکاگو وارد شدم. اینجا اصلا سوالی در مورد دارو از من نپرسیدن و من هم چیزی نگفتم و تو فرم هم ننوشتم. فقط نوشتم که سبزی و میوه خشک دارم که برای استفاده شخصیه. و فقط از من پرسیدن میوه یا گوشت تازه داری گفتم نه. و بدون هیچ مشکلی رد شدم. البته در یکی از چمدونهام باز شده بود.
    ولی آفیسر از من سوال زیاد پرسید
    چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟
    پدر و مادرت چه کاره هستند؟
    کی برمیگردی؟
    بلیط برگشت خریدی؟
    آیا پدر مادرت قبلا آمریکا اومدن؟
    چقدر پول داری؟
    میگن ایرانی ها از آمریکایی ها بدشون میاد؟ آیا اینجوریه؟
    کجای ایران زندگی میکنی؟
    چرا تو کشور خودت ادامه تحصیل ندادی؟
    و . . .
    خلاصه یه مصاحبه کامل سفارت رو اینجا گذروندم. البته بیشتر فرمالیته بود و در حین مهر زدن و انگشت نگاری این سوالات رو پرسید. به نظرم خیلی مهمه که با روی خوش و لبخند به سوالات پاسخ بدین. البته این کار بعد از 23 ساعت پرواز واقعا سخته!!!
    ویرایش توسط sattare : August 14th, 2011 در ساعت 09:00 PM

من همین الان رسیدم. تا لندن رو با امارات بودم و بقیه شو تا آمریکا با امریکن. بهم گفته بودن یه چمدون 23 کیلویی بیشتر نمی تونم ببرم، منم چمدونم 28 کیلو بود که تو تهران 55 هزار تومن ازم گرفتن. ولی حرفی از 1 چمدون نبود! انگار می شد دو تا هم ببرم چون خود شون پیشنهاد کردن اضافه بارمو بذارم تو یه ساک دیگه. تو پرواز به سمت آمریکام هم بیشتر مسافرا آمریکایی انگلیسی بودن. افسره ازم سوال کرد چند سال درست طول می کشه و چه رشته یی می خونی در همین حین کارای مربوطه مثل انگشت نگاری و عکسبرداری رو هم انجام می داد. موقع رفتنم قبل این که خارج شم ازم یه خانومه پرسید غذا داری؟ گفتم نه گفت برو. (سبزی خشک و یه خورده خوراکی داشتم البته :دی. تو فرمه هم جواب همه سوالا رو زدم نه) نه چکی کردن نه وسایلمو اصلاً گشتن در حالی که هم تو دبی هم تو لندن همه وسایل حتی کمربندمو هم از دستگاه رد کردن.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    سلام
    من از آنکارا رفتم استانبول و ازونجا شیکاگو ... فاصله بین پروازها 2 ساعت بود که نیم ساعت هم پرواز اولم تاخیر داشت ولی بازهم 40 دقیقه اضافه اووردم ... یعنی توی استانبول از من هیچ سوالی نپرسیدن و فقط I-20 رو نگاه کردنو چند تا برچسب زد روی پاسپورت .. از آنکارا که رسیدم استانبول همون اول توی فرودگاه domestic گفتن مسافرای آمریکا بیان اینجا تو صف بایستند ... بعد رفتیم فرودگاه اینترنشنال و سوار شدیم... توی شیکاگو هم هیچ بازرسی نداشتیم ...ولی چمدونها باز شذه بود ... سعی کنید چمدون با قفل فرودگاهی بگیرید یا اصلا قفل نکیدشون ...
    موقع ورود آفیسر گفت تاحالا اینجا بودی ... گفتم نه گفت گوش کن یکسری توضیحات درباره ویزات بدم ... گفت شما سینگلی ولی برای یکبار و به مدت 7 روز میتونی به کانادا یا مکزیک بری .... گفتم چییییییییییی؟ دوباره تکرار کرد ... گفتم اشتباه میکنی و برای ایرانیها این قانون دیگه نیست ... بلند شد رفت از مافوقش سوال کرد و دوباره حرف خودشو تایید کرد !!! بعد گفت چرا آنکارا ویزا گرفتی؟!! و هموون ایران نگرفتی ؟!! گفتم عمو شما شووووتی !!! (دوستان مطلع خواهش میکنم درباره کانادا و مکزیک نظر بدن ... برام مهمه ... میخوام کریسمس برم مکزیک اگه بشه)

دوستان اومدن منو از فرودگاه پیکاپ کردن ... اگه نبودن واقعا کارم سخت میشد ...
    شیکاگو هوا محشره ... میگن بهترین هوای سال الانه ... اون روزی که حسین اومده بود رکورد گرمای شیکاگو تو 10 سال گذشته بوده!!

من تو زبان جدا کم اووردم امروز سر کلاس ایمنی آزمایشگاه چندتا آتش نشان اومده بودن واقعا سخت بود فهمیدن حرفاشون ... امیدوارم بشه حرفای استادا رو فهمید!! البته دوستان میگن طبیعیه...
    بله الان هوا خیلی خیلی خوبه! اون موقع واقعا وحشت ناک بود !!!! راستی می گند ایلینوز 2 تا فصل بیشتر نداره!
    زمستون و Construction !!!! یعنی وقتی برف نمی یاد همه راه ها رو شورع می کنند یه ساختن !!!!

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین