صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 37

موضوع: رفیوز شدن پرونده مهاجرتی حتی بعد از دریافت CSQ

Member SoheilM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    F.A.B, UdeM

پیش فرض رفیوز شدن پرونده مهاجرتی حتی بعد از دریافت CSQ

به نظر شما چه مواردی میتونه تاثیره این چنینی روی پرونده بگذاره و راه حل هایی که میتونه آگاهی بده که شخص پیش از گشایش و حتی در خلال درخواست به اونها توجه داشته باشه که نتایج زحماتش در اثر یک اشتباه از بین نره.
    C.S.Q: 16.05.2010>>>Federal File No.: 18.05.2010>>>2nd Interview: 24.01.2011>>>Medical Received: 24.01.2011>>>Results Submitted: 07.02.2011>>>Passport Requested for Canadian Permanent Résidence Visa via E-mail: 16.08.2011>>>Visa Issued on 11.09.2011>>>>>Became a Permanent Résident of Canada on 18.11.2011 at Dorval Int'l Airport
    "Le Canada, ce n'est pas un pays, c'est l'hiver "Gilles Vigneault

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رفیوز شدن پرونده مهاجرتی حتی بعد از دریافت CSQ

بعید میدونم پرونده ای بعد از CSQ ، رفیوز شده باشه حتی پرونده های با مدت انتظارهای طولانی. آیا کسی موردی را سراغ داره؟!!!!!!!

یا کسی به علت نقص پرونده یا اشتباه پر کردن فرم ها، رفیوز بشه. تو همین فرم خوندم که سفارت نقص پرونده را اعلام کرده و فرمها را برگدونده تا اصلاح بشه و بعد آن هم مدیکال صادرشد و مابقی داستان ...

یا به خاطر سابقه کار در ارگانهای دولتی و خاص (چه در رزومه و فرمهای خود نوشته باشند و چه ننوشته باشند). یا حتی بعضاً ساختگی ، رفیوز شده باشند. میدونم و میدونید که همه ما مواردی را سراغ داریم که این مراحل را گذراندند و الان سالهاست آن طرف زندگی می کنند.

یا تشابه اسمی، مسافرت های مکرر خارجی (حتی با ویزاهای شینگل و یا اقامت در کشورهای خاص) و ...

در واقع موارد اینچنینی روند بررسی پرونده را کند و طولانی می کنه اما متوقف و رفیوز نمیکنه. چون اگر قرار به رفیوز بود در همان دو یا سه ماه بعد از تشکیل پرونده فدرال به متقاضیان خبر می دادند و به نظر نمیاد قصد داشته باشند رعایت کسی را بکنند (مگه در دنیای اطلاعات امروز، سرچ یک یا چند اسم از اعضای خانواده چقدر زمان می بره؟!).

با مطالعه پستها و روند صدور مدیکالها و ویزاها به نظر می رسه که دارند با توجه به حجم زیاد و روز افزون درخواستها، کاملاًسلیقه ای ( ببخشید با شکم سیر ) رفتار می کنند. گاهی مدیکال را سریع می دهند و ویزا را دیر، گاهی مدیکال را دیر می دهند و ویزا را زود، گاهی سراغ پرونده دیمندها و آنهم یک رشته خاص و گاهی غیر دیمندها، گاهی 2009 گاهی 2010 ، گاهی سراغ متاهلین می روند، گاهی سراغ مجردها، گاهی اونهایی که بچه دارند گاهی اونهایی که بچه ندارند، گاهی سراغ سنین پائین و گاهی سراغ سنین بالا و دهها فاکتور مقایسه ای دیگر ...

و گرنه خودشان بهتر می دانند که این جماعت تحصیلکرده و صبور (مخصوصاً ایرانی های عزیزی که به فکر مهاجرت افتاده اند) اکثراً پاستوریزه هستند و نمی توانند هیچ رکورد بدی در کشور خودشان و یا هیچ کشوری دیگری داشته باشند و آن درصد کمی هم که ....... هستند ، با این تبلیغات Background checking و Security checking و دیگر چک های پر هیاهوی سفارت کانادا، نمی آیند که از این طریق بروند و اصلاً چرا بروند ...

دوستان خوب ، شما چه فکر می کنید؟

Member SoheilM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    F.A.B, UdeM

سلام

مورد جالبی رو که من در موردش اطلاع دارم دوستی هست که بعد از گرفتن CSQ به مصاحبه دوم دعوت شد و با کمال تاسف افسر فدرال مثل اینکه گیرش انداخته بود و بعد از اتمام مصاحبه بهش گفته بود پیرامون مصاحبه امروز ظرف روزهای آتی نامه ای دریافت میکنی و اون هم نامه رفیوزش رو بعد چند روز دریافت میکنه! بیچاره داشت دیووونه میشد. هر چی ازش پرسیدم داستانت چی بود برام بگو آخه منم مصاحبه دوم داشتم و موردی نبود فقط یکسری سئوالهای کاری ازم پرسید. گفت ولش کن خودم میدونم چه گندی زدم!

اساسا مصاحبه دوم رو فکر میکنم واسه همین میگذارن. البته من فکر میکنم توجیهی باشه واسه اینکه یک موردی تو پرونده هست و افسر میخواد یا سئوال بیشتر بکنه یا مچ بگیره.

البته من نمیدونم زمان چقدر تو این موضوع دخالت داره یعنی میتونه کسی حتی بعد از چندین ماه هم رد بشه؟

شما تجربه ای یا صحبتی به نظرتون میرسه؟
    C.S.Q: 16.05.2010>>>Federal File No.: 18.05.2010>>>2nd Interview: 24.01.2011>>>Medical Received: 24.01.2011>>>Results Submitted: 07.02.2011>>>Passport Requested for Canadian Permanent Résidence Visa via E-mail: 16.08.2011>>>Visa Issued on 11.09.2011>>>>>Became a Permanent Résident of Canada on 18.11.2011 at Dorval Int'l Airport

Junior Member

سلام سهیل خان

البته شما استاد و با تجربه هستید. اما من با مطالعه پستها و وب لاگها در خصوص آپدیت و مصاحبه دوم به این نتیجه رسیدم که در اکثر موارد گیر اصلی روی سوابق کاری هست. در واقع باید سوابق کاری را یا بر اساس واقعیت نوشت و یا ( گوش شیطان کر ) بر اساس واقعیت جلوه داد و تا بتوان در آپدیت و مخصوصاً مصاحبه دوم از آن دفاع کرد. در غیر اینصورت نتیجه مشخص و واضح است.

احتمالاً این دوست عزیز مشکلش فراتر از این حرفها بوده است که نا گفته ... هم من حدس میزنم و هم شما ... (در واقع از روی شانس CSQ گرفت)

اما برای شما متفاوت است چون بلافاصله بعد آن مدیکال را دریافت کردید و احتمالاً تا آخر آگوست یا اوایل سپتامبر هم پاس ریکوئست خواهید شد چون من نشنیدم فاصله مدیکال تا ویزا بیش از 6 ماه بشه

پس شیرینی فراموش نشه
    رشته دیمند شيمي - فرانكوفون // تاریخ ارسال مدارک: اکتبر 2010 // تاريخ مصاحبه و دريافت CSQ و فايل نامبر فدرال و Inprocess: مارس 2011

Member SoheilM آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    F.A.B, UdeM

نقل قول نوشته اصلی توسط nik_ar نمایش پست ها
    سلام سهیل خان

البته شما استاد و با تجربه هستید. اما من با مطالعه پستها و وب لاگها در خصوص آپدیت و مصاحبه دوم به این نتیجه رسیدم که در اکثر موارد گیر اصلی روی سوابق کاری هست. در واقع باید سوابق کاری را یا بر اساس واقعیت نوشت و یا ( گوش شیطان کر ) بر اساس واقعیت جلوه داد و تا بتوان در آپدیت و مخصوصاً مصاحبه دوم از آن دفاع کرد. در غیر اینصورت نتیجه مشخص و واضح است.

احتمالاً این دوست عزیز مشکلش فراتر از این حرفها بوده است که نا گفته ... هم من حدس میزنم و هم شما ... (در واقع از روی شانس CSQ گرفت)

اما برای شما متفاوت است چون بلافاصله بعد آن مدیکال را دریافت کردید و احتمالاً تا آخر آگوست یا اوایل سپتامبر هم پاس ریکوئست خواهید شد چون من نشنیدم فاصله مدیکال تا ویزا بیش از 6 ماه بشه

پس شیرینی فراموش نشه
    سلام دوست خوبم

ممنونم از توضیحاتتون و الطافی که دارید. دوست دارم این موضوع رو شما و دوستان مخاطب بدونین که طبق اطلاعاتی که من تو نت یا از دوستان بدست آوردم رد شدن پرونده مهاجرتی تو هر مرحلی ای از تقاضا امکان داره. هدف از ارائه این موضوع بررسی مواردیکه میتونه باعث این مهم بشه و بررسی تجارب و استفاده از نظرات دوستانه. چه بسا تجربه ای یا نظری بتونه کمکی بکنه و جلوگیری بکنه از این که زحمت و تلاش دوستی از بین ببره.

برای مثال مورد خودم رو که تجربه ای هست رو بازگو میکنم که برای مخاطب قابل تامل باشه. من توی شرکتی دولتی کار میکردم. از اول تا آخر مصاحبه گیر که چرا اونجا رو انتخاب کردی واسه کار و فلان و بهمان. من هم خوب با حفظ آرامش گفتم بابا دنبال نون بودم و کار نبود منم رفتم اونجا و خوب در حوضه تحصیلی خوب کار کردم و من این سوابق رو دارم و خوب سابقه کاره دیگه. من فکر میکردم با این سبک صحبت کردن دیگه کارم تمومه ولی خوب در انتها مدیکال گرفتم. ولی خوب این ترس ویزا نگرفتن هنوز تو وجودم هست. نتیجه از بحث اینکه "آقا هر جا کار کردی بگو ولی دروغ نگو که طرف خیلی زرنگه" فکر کنم اونم دنبال این بود که تناقض رو تو کلام من شکار کنه.

البته بگما نه به داره نه به باره (-:

یا حق

تنها دلیلی بعد رفیوز شدن یا بهتر بگم پر احتمال ترین بعد از ریفیز شدن مشکل مدیکال و داشتن سابقه است .عملا بعد از مصاحبه کبک در مورد پرونده تخصصی دیگه بخثی مطرح نمیشه مشکلات بعدی مدیکال و داشتن سابقه. تشابه اسمی دردسر ساز.داشتن اقامت در کشورهای تروریست پرور. مسافرتهای مشکوک و سوال برانگیز.از بابت مسئله مصاخبه خیلی راحت بگم هرچی چاخان کردین واسه شغل و سوادو پولو این حرفا اخرش روز مصاحبه است.فدرال به اینا کار نداره و اصولا پروندش هم این مدارک رو کار نداره.سکوریتیو مدیکال چک براش مهمه/

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Ingenieur Chimiste

نقل قول نوشته اصلی توسط ASRAR نمایش پست ها
    تنها دلیلی بعد رفیوز شدن یا بهتر بگم پر احتمال ترین بعد از ریفیز شدن مشکل مدیکال و داشتن سابقه است .عملا بعد از مصاحبه کبک در مورد پرونده تخصصی دیگه بخثی مطرح نمیشه مشکلات بعدی مدیکال و داشتن سابقه. تشابه اسمی دردسر ساز.داشتن اقامت در کشورهای تروریست پرور. مسافرتهای مشکوک و سوال برانگیز.از بابت مسئله مصاخبه خیلی راحت بگم هرچی چاخان کردین واسه شغل و سوادو پولو این حرفا اخرش روز مصاحبه است.فدرال به اینا کار نداره و اصولا پروندش هم این مدارک رو کار نداره.سکوریتیو مدیکال چک براش مهمه/
    البته در 99% از موارد مشکلی پیش نمیاد ولی طبق قانون کانادا مهاجر در هر مرحله ای از مهاجرت( حتی بعد از چند سال اقامت درکانادا ) ثابت بشه که دروغ گفته و یا مدرک جعلی ارائه داده از کانادا اخراج می شه و تا چند سال هم اجازه ورود به کانادا و باز کردن فیایل رو نخواهد داشت بنابراین غلو می شه کرد و لی دروغ نه
    QFN:01-Mar-2010,CSQ&FFN:12-Oct-2010Medical:23-Aug-2013,Upload:15-Sep-2013,Pass Request:26-June-2014

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Software

سلام دوستان. من همه این پست هارو خوندم. و راستش خیلی‌ نگرانم. من در تاریکه ۳۰ می ۲۰۱۳ csq گرفتم و بعد از اون برای ارسال مدارک ویزا افیسمو لندن انتخاب کردم چون الان به مدت ۳ سال که دارم اینجا زندگی‌ می‌کنم و اونه موقع ۱ سالو نیم بود. فدرال فایل نامبرم بعد ۲ ماه به دستم رسید و بعدش یه فرمی از ویزا آفیس لندن برام فرستادن که سابقه های کاریمو میخواستن و مسافرت هام که توش بنویسم و اینا. از اونه موقع هیچ خبری نشد تا امروز که یه ایمیل از لندن دریافت کردم برای مصاحبه دوم. که به شدت منو نگران کرده.اولا برای اینکه نمیدونم سطح فرانسه منو میخوان بسنجن یا نه که من متأسفانه یادم رفته. ثانیا اون موقع که من اپلای می‌کردم سابق بیمه‌ نمیخواستن.منم تو شرکت اولی‌ که کار می‌کردم بیمه‌ نداشتم و پدرم بیمه‌‌ام کرده بود. پس اسم شرکتی که ازش نامه داشتم با اسم شرکت بیمه‌ کننده فرق داشت. که خوب آفیسر رو متقاعد کردم. حالا الان از دعوت به مصاحبه دوم استرس گرفته‌ام. شما فکر می‌کنید این صرفاً جهت اینه که ببینن من تو لندن چیکار میکنمو اینا و چقد از درسم مونده(لازم به ذکر که من اینجا دارم درس میخونم هنوز و ۱ سالو نیم از درسم مونده که البته دکتراست و می‌تونم غیر حضوری هم بخونم) یا اینکه کلا به سطح زبان و یا سوابق کاریم شک دارن.اگه کسی‌ مورد مشابهی میشناسه می‌شه معرفی‌ کنید بهم.ممنونم

sending documents:Nov 2010,interview:1 March 2013 in Istanbul, CSQ:1 April 2013, federal FN:27 August 2013, 2nd interview in London Sep 2014, Medical Nov 2014, Update Dec 2014, Pass request Feb 2015, Landed to Canada 1 March 2015===>visa office:London

Junior Member

با سلام
    دوستان من بعد از مصاحبه محل کارم تغییر کرد و از محل کار جدید بیمه شدم و تا الانم بیمه دارم فقط این موضوع را به سفارت نگفتم و همه فرم ها را هم طبق محل کار قبلم پر کردم. الان یک ماهه مدارک فدرال را پست کردم ولی خیلی می ترسم که ازم سابقه بیمه بخوان. البته چون بیمه دارم شاید زیاد به اسم شرکت دقت نکنن ولی نگرانم.
    سوال: کسی می دونه سفارت چطور آنلاین بیمه را چک می کنه؟ از همین سامانه که سابقه خودمون را می گیریم؟ یعنی اگه رمز عبور را تغییر بدیم اونا دیگه نمی تونن سابقه ما را چک کنن؟ به نظرتون تغییر رمز عبور خوبه یا تازه بیشتر شک می کنن؟
    ممنون

ApplyAbroad Guardian
    aidav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nikzad_iut نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من بعد از مصاحبه محل کارم تغییر کرد و از محل کار جدید بیمه شدم و تا الانم بیمه دارم فقط این موضوع را به سفارت نگفتم و همه فرم ها را هم طبق محل کار قبلم پر کردم. الان یک ماهه مدارک فدرال را پست کردم ولی خیلی می ترسم که ازم سابقه بیمه بخوان. البته چون بیمه دارم شاید زیاد به اسم شرکت دقت نکنن ولی نگرانم.
    سوال: کسی می دونه سفارت چطور آنلاین بیمه را چک می کنه؟ از همین سامانه که سابقه خودمون را می گیریم؟ یعنی اگه رمز عبور را تغییر بدیم اونا دیگه نمی تونن سابقه ما را چک کنن؟ به نظرتون تغییر رمز عبور خوبه یا تازه بیشتر شک می کنن؟
    ممنون
    اینکه شما بیمه هستید یا نه و حتی اینکه شما الان کار میکنید یا نه تو مرحله فدرال، مدیکال و سکیوریتی موضوع مهمی نیس. کسی با بیمه شما کاری نداره.
    اما چیزی که خیبی مهمه مشخص بودن محل کلر فعلی شماست. در صورتیکه براتون آپدیت اومد و ازتون cv خواستت اطلاعلت رو بر اساس شغل فعلیتون بدید.
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.
    فایل راهنمای آپدیت قبل از CSQ
    فایل راهنمای فدرال بعد از CSQ

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)