صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 30

موضوع: ریجکت شدن بخاطر دوباره خواندن فوق لیسانس

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ریجکت شدن بخاطر دوباره خواندن فوق لیسانس

سلام
    من ۷ جا apply کردم واسه دکترا و یکی‌ واسه ms و فقط ms فاند گرفتم. به نظرتون من تو مصاحبه چی‌ بگم؟ بگم که چون واسه دکترا fund نگرفتم رفتم ms؟ ممکنه گیر بدن؟

Junior Member

آقا منم برای فوق مجدد فول فاند پذیرش دارم. دارم روی تزم کار میکنم که دفاع کنم بعد برم. برای پذیرش هم فقط مدرک و نمرات لیسانسم را فرستادم. اگه چیزی نگم خودشون میفهمن که دارم الان فوق میخونم؟
    حالا یه مسئله دیگه: اگه نفهمه این مسئله را، نمیپرسه پس این دو ساله چیکار میکردی؟ الاف بودی!؟ من که جائی این دو ساله کار نکردم... چی باید جوابش را داد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_iut نمایش پست ها
    آقا منم برای فوق مجدد فول فاند پذیرش دارم. دارم روی تزم کار میکنم که دفاع کنم بعد برم. برای پذیرش هم فقط مدرک و نمرات لیسانسم را فرستادم. اگه چیزی نگم خودشون میفهمن که دارم الان فوق میخونم؟
    حالا یه مسئله دیگه: اگه نفهمه این مسئله را، نمیپرسه پس این دو ساله چیکار میکردی؟ الاف بودی!؟ من که جائی این دو ساله کار نکردم... چی باید جوابش را داد؟
    اگه سربازي داري و نرفتي هنوز كه كارت سخته. ولي اگه سربازي معافي مي توني بگي كه ريسرچ مي كردم و خودم رو براي تافل و جي ار اي اماه مي كردم. اگه توي فوقت مقاله هم داري كه چه بهتر و ادعات رو ثابت مي كنه.
    Hey you, don't tell me there's no hope at all…..
    …..Don't give in without a fight

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط a.mba نمایش پست ها
    اگه سربازي داري و نرفتي هنوز كه كارت سخته. ولي اگه سربازي معافي مي توني بگي كه ريسرچ مي كردم و خودم رو براي تافل و جي ار اي اماه مي كردم. اگه توي فوقت مقاله هم داري كه چه بهتر و ادعات رو ثابت مي كنه.
    پس یعنی اگه نگیم خودشون متوجه نمیشن دیگه؟ توی DS160 هم فقط لیسانس را بنویسیم؟

Junior Member saraino آواتار ها

سلام دوستان.من ارشد گرافیک ام و برای همین رشته نیمه بورس شدم امریکا.منتها استرس گرفتم واسه ویزا.به نظرتون بهم بخاطر تشابه رشته گیر میدن؟

Junior Member

من 23 جون دبی مصاحبه داشتم و با درخواست ویزام موافقت شد. ارشد ساخت و تولید اینجا میخونم و برای ارشد کنترل و فول فاند میخوام برم. من برای دانشگاه هم فقط نمرات لیسانسم را فرستادم و مثل یک لیسانسه اپلای کردم. برای ویزا هم اصلا هیچ اشاره ای نکردم که دارم ارشد میخونم. فقط ازم پرسید این دو ساله چیکار میکردی. منم گفتم ریسرچ میکردم و خودم را برای تافل و جی آر ای آماده میکردم. کلا اگه هیچ جا در این پروسه اثری از این که ارشد هستید به جا نگذاشته باشید و مثلا مقاله ای به با عنوان دانشجوی ارشد تو اینترنت نداشته باشید فکر نکنم متوجه بشن.

من برای فوق لیسانس دوم می خوام برم. آنکارا مصاحبه داشتم و برگه زرد گرفتم. فوق دومم در همون رشته فوق اولمه اما لیسانسم کلا فرق می کنه. فاندم بیشتر از 90 درصد هزینه ها رو پوشش می ده و دانشگاهم خوبه. مصاحبه خیلی راحت بود و کلا یک دقیقه هم نشد و هیچ مدرکی ازم نخواست حتی مدرک مالی. اصلا هم حرفی از اینکه می خوام فوق دوم بخونم نزد. خودتون رو نگران این حرف ها نکنین. به نظر من که این مسئله اصلا براشون مهم نیست. ما خودمون این مسائل رو اختراع می کنیم. اون ها اگه به هر دلیلی که ما خیلی هم ازش سر در نمیاریم چیزی پیدا کنن که به طور تابلویی نشون می ده هدف کسی از تحصیل در واقع مهاجرته ( خب هدف همه تقریبا همینه اما مسئله سر تابلو بودنشه از نظر اونها) بهش ویزا نمی دن حالا این آدم می خواد دکترا باشه یا فوق باشه یا فوق دوم، فاند داشته باشه یا نداشته باشه و یا هرچی، بهش ویزا نمی دن. از بین کسانی که رد شدن حتما یه تعدادی هم فوق دوم بودن اما شاید خیلی بیشتر از این تعداد کسانی بودن که برای دکترا می رفتن و ریجکت شدن یا برای فوق اول.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    بیوتکنولوژی

سلام دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید
    درخواست دادن برای مستر مجدد شانس پذیرش رو زیاد میکنه؟؟ یا حداقل مساوی با شانس برای گرفتن پذیرش دکتراست؟
    چون من شنیده بودم که برای لیسانس گرفتن پذیرش سخته ولی ظاهرا دوستان زیادی فول فاند گرفتن
    من هدفم دکترا هست ولی اگه بشه که دوباره فوق رو بخونم خیلی راضی ترم
    و اینکه بعد فوق میشه اونجا سریع برا دکترا اقدام کرد کلا وضعیت چطوریه؟

سلام دوستان
    من سه روز پیش از سفارت آنکارا ریجکت شدم. من الان دارم مستر architecture میخونم و برای مستر دوم در رشته ی Landscape Architecture پذیرش داشتم. آفیسر گفت برای مستر دوم بهت ویزا نمی دیم و باید برای phd اپلای کنی. منم هرچی براش توضیح دادم قبول نکرد که لنداسکیپ یه گرایش کاملا متفاوت از معماریه!
    حالا سوال من اینه که اولا تا حالا کسی بوده که از آنکارا ریجکت بشه و دوباره با همون پرونده بره جای دیگه ویزا بگیره؟ چون من شنیدم اگر آنکارا ریجکت کنه، با همون شرایط جای دیگه هم بریم ویزا نمیدن، چون آنکارا تو سفارتا اولویت اوله!
    دوم اینکه به نظرتون من پذیرش phd بگیرم و برم سفارت یارو فکر نمیکنه من فقط صرفا میخواستم برم امریکا؟ بهتر نیست با همین مستر دوباره برم و اصرار کنم که این رشته ایه که من دوسش دارم و با معماری فرق داره و اینا؟
    از طرفی هم میترسم با همین شرایط باز برای سفارت آنکارا اقدام کنم و همون آفیسر به پستم بخوره و باز ریجکت کنه. بعد نمی دونم که دوبار ریجکت شدن تو سابقه ی آدم با یه بار فرقی داره یا نه؟
    ممنون میشم کمکم کنین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه صنعتی اصفهان

سلام دوستان
    من دارم برای مستر مجدد سفارت دبی اقدام میکنم اگه آفیسر ازم پرسید آیا میخوام پی اچ دی بخونم یا نه چی باید بگم؟

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)