صفحه 9 از 12 نخستنخست 123456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 113

موضوع: ویزای کشور مجارستان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    medicine semmelweis

پیش فرض پاسخ : تحصيل در مجارستان

نقل قول نوشته اصلی توسط Arefeh1992 نمایش پست ها
    سلام. من 9 مرداد سفارت رفتم. سوالات خاصی نبود راجع به اینکه چه مقطعی کجا میخوام درس بخونم و چه کسی بورسیه مجارستان رو بهم معرفی کرد که به انگلیسی بود و حتی یه جا سوالو متوجه نشدم دوباره پرسید اما به انگلیسی. امروز هم تماس گرفتن گفتن گذرنامه ات آماده است میتونید روزهای یکشنبه تا پنج شنبه تحویل بگیرید ساعت 2 تا 3 و نیم. فقط یه چیزی ازشون نپرسیدم. دوستان کمک کنن لطفا. آیا آماده بودن گذرنامه به معنی آماده بودن ویزاست؟ اصولا ویزا رو داخل گذرنامه میچسبونند دیگه! الان ویزام اومده یعنی؟ دیگه نمیتونم با همون شخصی که باهام تماس گرفت، تماس بگیرم
    سلام منم این سوالو داشتم که بهم گفتن بشت تلفن نمیتونن بگن ویزا اومده یا نه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farnoosh783 نمایش پست ها
    من 8 مرداد بودم هنوز باهام تماس نگرفتن. استرس گرفتم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    medicine semmelweis

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam6713 نمایش پست ها
    من 8 مرداد بودم هنوز باهام تماس نگرفتن. استرس گرفتم
    برای من 26 روز طول کشید احتمالا الان سرشون خیلی شلوغه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farnoosh783 نمایش پست ها
    من 9 مرداد مصاحبه رفتم و دیروز 23 مرداد رفتم سفارت گذرنامه مو بگیرم. ویزا رو داخلش چسبوندن!!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای کشور مجارستان

سلام دوستان. میخواستم تجربه خودم رو از گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان بنویسم. مدارکی که دوستان قبلا اشاره کرده بودند درست بود. همانطور که میدونید یکی از مدارکی که باید موقع درخواست ویزا به سفارت بدیم آخرین مدرک تحصیلی دانشگاهمون در ایرانه(Sending institution). البته در سایت سفارت مجارستان وقتی به دقت بخونید که چه مدارکی میخوان فقط جایی که از شناسنامه نام برده به صراحت گفته باید ترجمه رسمی بشه(Certified translation) به هر حال یک مدرک هویتیه و بسیار اهمیت داره. اما در خصوص مدارک دیگه ای که ترجمه میشن به انگلیسی نگفته ترجمه رسمی باشه از جمله مدرک تحصیلی. منظورم از ترجمه رسمی مهر دادگستری و وزارت خارجه هست. بنابراین من از اونجایی که دانشنامه به دستم نرسیده بود و فقط گواهی موقت فارغ التحصیلی داشتم اقدام به ترجمه غیررسمی کردم(فقط با مهر مترجم و بدون مهر دادگستری و وزارت خارجه) البته مترجم کار خوبی که کرده بود این بود که مهر translation certified رو روی ترجمه مدارک تحصیلیم درج کرده بود و این مهر بهتر از هیچه.(شما هم اگه قصد ترجمه غیررسمی دارید بگید مترجم همچین مهری رو براتون بزنه) خلاصه غیر از شناسنامه، من هیچ مدرک دیگه ای رو با مهر دادگستری و وزارت خارجه تحویل سفارت ندادم. همگی غیررسمی بودن و فقط مهر مترجم داشتن. خیلی بابت این موضع استرس داشتم با توجه به اینکه بقیه دوستان ترجمه رسمی برده بودن و ضمنا روی تابلوی اعلانات جلوی در سفارت هم به فارسی نوشته کلیه مدارک ترجمه شده باید به تایید دادگستری و وزارت خارجه رسیده باشه. من کاری نمیتونستم بکنم چون گواهی موقت رو دادگستری تایید نمیکنه. فقط با توکل به خدا پیش رفتم و خوشبختانه خداروشکر سفارت هیچی نگفت و ویزامو 15 روزه داد. ضمنا موقع تحویل ویزا گواهی موقت، ریزنمرات و ترجمه رسمی شناسنامه مو بهم برگردوند. خلاصه دوستانی که دانشنامه ندارن و فقط گواهی موقت دارند بابت ترجمه غیررسمی نگران نباشد و اصلا تلفنی یا حتی با کسی که مصاحبه دارید در این خصوص حرف نزنید و حساسشون نکنید! لازم نیست کلی پول بدید برای ترجمه. سری که درد نمیکنه که دستمال نمیبندن! دانشگاه هم از طرفی پذیرش قطعی داده نه مشروط و راجع به کسری مدارک هیچی نگفتن. چون اگه دانشگاه بخواد مدارک ترجمه رسمی بشه حتما موقع اپلای میگه یا حتی بعدا از طریق ایمیل میگن مدارکتون ناقصه و باید ترجمه رسمی بدید. من قبلا تجربه اپلای به یکی از دانشگاه های کره جنوبی داشتم و اونجا هم ترجمه غیررسمی دادم و پذیرش قطعی دادن نه مشروط! انگار به غیر از چند کشور و اونم چند دانشگاه، بقیه با گواهی موقت هم پذیرش میدن. مثلا بعضی دوستان در کره جنوبی به من گفتند دانشگاه گفته ترجمه رسمی میخواد. ولی از خیلی ها هم شنیدم که با گواهی موقت رفتند و اقدام به آزادسازی مدرک نکردند.

یه نکته هم اضافه بکنم. من علاوه بر مدارکی که تو سایت هست و دوستان هم اشاره کردند ریزنمرات ارشد(آخرین دانشگاهی که درس خوندم) به همراه گواهی موقت دادم سفارت. ضمنا نامه تمکن مالی هم دادم چون پرسیدن اگه بورسیه ات مثلا قطع بشه میخوای چکار کنی گفتم به اندازه کافی پول دارم. نامه بانکی به نام خودم بود و فقط 50 میلیون داخلش داشتم و کارم راه افتاد. کلا سفارت رو نسبت به موضوعی حساس یا نگران نکنید. مثلا من تو فرم درخواست ویزا نوشتم تمکن مالی خودم دارم و در عین حال دارم بورس میگیرم برای اینکه در هر صورت خیال سفارت از تامین هزینه هام مطمئن باشه و گیر ندن. همچنین پرینت ایمیل خوابگاه مبنی بر رزرو خوابگاه که درش ادرس دقیق خوابگاه رو نوشته بود دادم. خیلی دقیق کارمند سفارت داشت ایمیل رو میخوند تا مطمئن بشه از داشتن محل سکونتم.
    ویرایش توسط Arefeh1992 : August 16th, 2018 در ساعت 04:53 PM

Junior Member

سلام دوستان
    من واسه دوره یکساله زبان آلمانی از دانشگاه IBS بوداپست ، مجارستان پذیرش گرفتم
    منتهی بهم گفتن که مصاحبه سفارت به انگلیسی هست و باید بتونی سوالات افسر ویزا رو جواب بدی
    می خواستم اگر کسی اخیراً مصاجبه سفارت رفته ، لطفاً بگه که وضعیت مصاحبه سفارت و سوالات و ..و چطوری بوده
    Junior Member

سلام

دوستان ایا با پذیرش در دوره های زبان امکان ویزا گرفتن هست ؟
    ایا ویزا همراه ( اقامت همسر تا اتمام تحصیل) در مجارستان وجود دارد ؟ اگر وجود دارد . ورود میتواند همزمان باشد ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_95 نمایش پست ها
    آپدیت:
    -امسال ظاهرا بورسیه ها هم باید یک بیمه نامه حداقل سی روزه روز مصاحبه همراه داشته باشن. از این سایت میتونید براحتی تهیه کنید:
    https://bimito.com

- ترجمه شناسنامه (تایید امورخارجه) + کپی از صفحات ترجمه شده
    - پاسپورت + کپی از صفحات
    - ترجمه مدارک تحصیلی (امورخارجه) + کپی از صفحات ترجمه شده
    * نامه مبنی در رابطه با محل اسکان: میتونه در نامه پذیرشتون باشه، اگر نبود میتونید از دانشگاه بخواهید.
    - هزینه 60 یورویی ویزا برای بورسیه ها گرفته نمیشه. نیازی به تهیه نیست

سلام علی آقا،
    میشه لطفا بگید اون فرم مخصوص که باید پر کنیم کودومه؟ من خیلی گیج شدم. همون فرمی هست که برای ویزای کوتاه مدت مشترکه یا این یکی دیگست؟

سلام دوستان. من بورسیه دولتی مجارستان رو گرفتم برای ارشد. برای ویزا چندین مورد مبهم هست که ممنون میشم کسی راهنمایی کنه.
    1. مدرک دیپلم رو میخوان. باید از کجا گرفت؟
    2. بحث تمکن مالی من ازشون پرسیدم گفتن اصلا نمیتونیم عدد بگیم. و من الان نمیدونم چقدر باید در حسابم باشه. با توجه به بورسیه بودنم این عدد چقدر باشه کافیه؟
    3. بحث اینشورنس کاور هم گفت باید بیمه غیر دولتی بگیری برای شینگل. منظور بیمه های سفریه؟ به چه مدت؟

Senior Member Sha7ab آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadgerami نمایش پست ها
    سلام دوستان. من بورسیه دولتی مجارستان رو گرفتم برای ارشد. برای ویزا چندین مورد مبهم هست که ممنون میشم کسی راهنمایی کنه.
    1. مدرک دیپلم رو میخوان. باید از کجا گرفت؟
    2. بحث تمکن مالی من ازشون پرسیدم گفتن اصلا نمیتونیم عدد بگیم. و من الان نمیدونم چقدر باید در حسابم باشه. با توجه به بورسیه بودنم این عدد چقدر باشه کافیه؟
    3. بحث اینشورنس کاور هم گفت باید بیمه غیر دولتی بگیری برای شینگل. منظور بیمه های سفریه؟ به چه مدت؟
    1- خیر لازم نیست
    2- تمکن مالی در واقع برای بورسیه ها لازم نیست ولی شما هر مقداری تونستی ببر. مشکلی ایجاد نمیکنه برات.
    3- بیمه یک ماهه مسافرتی لازمه. سقف 30هزار یورو. از هر بیمه ای هم میتونی بگیری
    ضمنا خواستی شمارتو توی پی وی برام بفرست تا توی گروهی که قبولی های امسال هستیم اضافت کنم.
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)