صفحه 11 از 24 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 233

موضوع: تحصیل در FH ها و تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش

ApplyAbroad Guardian
    aida_11041 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تحصیل در FH ها و تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش

کاربران گرامی
    تمامی ارسالهای مربوط به هزینه ترجمه و تایید به تاپیک مربوطه ( [تاپیک جامع] پرسش و پاسخ در خصوص پذیرش از دانشگاههای اتریش) منتقل شدند.
    باز هم از کاربران فعال انجمن خواهش میکنم که برای دسترسی راحت تر به اطلاعات، به جای پاسخگویی به ارسالهای نامربوط آنها را برای مدیران گزارش کنند تا نظم انجمن حفظ شود.
    با تشکر
    مدیریت انجمن
    هرچه گویی چاره دانم کرد جز تقدیر را

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

سلام بر دوستان
    اگه کسی تفاوت سر فصلها و چارت FH ها رو با دانشگاهای دیگه رو به detail میدونه میشه لطفا بگه؟
    ( تو فرانسه هم master1 و master2 دارن که ظاهرا master1 کوناهتره با چارت متفاوت و برای امادگی ورود به بازار کار هستش, فارغ التحصیلان هم نمیتونن phd بخونن) اینام یه چیزی تو همون مایه هان؟
    ممنون

سلام

دوستان من قصدم فقط گرفتن پذیرش هست.از اونجایی که fh ها راحت تر میشه پذیرش گرفت میشه چند تا ی اونها رو به من معرفی کنید که مدرک زبان و گواهی قبولی نخواد.من مدرک لیسانس نرم افزار دارم و حالا فقط میخوام یه پذیرش بگیرم.

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط baby27784 نمایش پست ها
    سلام

دوستان من قصدم فقط گرفتن پذیرش هست.از اونجایی که fh ها راحت تر میشه پذیرش گرفت میشه چند تا ی اونها رو به من معرفی کنید که مدرک زبان و گواهی قبولی نخواد.من مدرک لیسانس نرم افزار دارم و حالا فقط میخوام یه پذیرش بگیرم.

ممنون
    هیچ کدوم از fh ها مدرک قبولی و اشتغال به تحصیل نمی خواهند.فقط برخی از اونها آزمون ورودی و برخی هم مصاحبه اسکایپ دارند.برای کامپیوتر و گرایش های اون متنوع هست.teknikiom wein ,Fh lins ,und...چک کنید. حتی خیلی بیشتر از اینها خیلی زیاد هستند.
    صدور هیچ گذرنامه و ویزایی لازم نیست ، وقتی به خدا “پناهنده” می شوید . . .

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط tesna نمایش پست ها
    هیچ کدوم از fh ها مدرک قبولی و اشتغال به تحصیل نمی خواهند.فقط برخی از اونها آزمون ورودی و برخی هم مصاحبه اسکایپ دارند.برای کامپیوتر و گرایش های اون متنوع هست.teknikiom wein ,Fh lins ,und...چک کنید. حتی خیلی بیشتر از اینها خیلی زیاد هستند.
    ممنون از دوست خوبمون ولی باید اینم بگم که خیلی از FH ها آزمون ورودی دارن و قبل از پذیرش باید در آزمون ورودی اونها قبول بشین
    به این نکته هم دقت کنید

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

Junior Member

سلام دوستان من می خواستم بپرسم ایا برای گرفتن پذیرش ها در Fh ها باید حتما مدرک لیسانس داشت اگر کسی با مدرک دیپلم یا فوق دیپلم بخواد از FH ها پذیرش بگیره میشه ؟ و آیا باید اشتغال به تحصیل توی ایران داشته باشه ؟پیشاپیش ممنونم از جوابتون

نقل قول نوشته اصلی توسط Nik2000 نمایش پست ها
    سلام دوستان من می خواستم بپرسم ایا برای گرفتن پذیرش ها در Fh ها باید حتما مدرک لیسانس داشت اگر کسی با مدرک دیپلم یا فوق دیپلم بخواد از FH ها پذیرش بگیره میشه ؟ و آیا باید اشتغال به تحصیل توی ایران داشته باشه ؟پیشاپیش ممنونم از جوابتون
    خیر می تونید برای لیسانس با مدرک دیپلم اقدام کنید. نیاز به اشتغال به تحصیل نداره و آزمون ورودی دارند!

Junior Member

سلام به دوستان عزیز . من اینو تو تاپیک دیگه مطرح کردم ولی فکر کنم اینجا مرتبط تره. به یه هم فکری نیاز داشتم.لطفا کمک کنید

من یه پذیرش از دانشگاه
    UAS Technikum Wien یا همون Fachhochschule Technikum Wien گرفتم. این دانشگاه به همراه دو دانشگاه linkpoing سوئد و دانشگاه چک که هردو رنکشون حدود 200 هست، یه دوره مستر مشترک برای رشته ITS یا (intelligent transportation system) گذاشتند. باید سال اول تو اتریش بخونم و سال دوم را میتونم برم اون دوتا. که من برای سال دوم انتخاب کردم برم سوئد.
    حالا مساله ای که هست اینه که رنک دانشگاه اتریش بخاطر کوچیک بودنش و زیاد نبودن رشته های تحصیلیش و در واقع چون FH هست، پایینه و در حدود 6000 هست. که این مورد منو کمی دلچرکین و مردد کرده. البته بهرحال دانشگاه نسبتا خوبی باید باشه که اون دوتا دانشگاه با اون رنک های بالا این دوره مشترک را باهم اجرا کردند.

راجع به ارزش مدرک با توجه سایت وزارت علوم که گفته: "
    مدارك‌Diplom Ingenieur, Magister. art, Magister با 4تا 5سال‌تحصيل‌ )طول‌دوره‌اسمي( صادره‌ازكليه‌دانشگاه‌ها،دانشكده‌هاي‌هنرهاي‌عالي‌ودرصورت‌گذراندن‌پايان‌نامه، "كارشناسي‌ارشدپيوسته" وبا داشتن‌ مدرك‌ كارشناسي، "كارشناسي‌ارشد"ارزشيابي‌مي‌شوند."فکر کنم مشکلی نباشه چون مدرک کارشناسی من از دانشگاه سراسری ایران هست و بعد از گذروندن دوره ارشد هم معادل کارشناسی ارشد میگیرم.
    فکر کنم بچه هایی هم که FH درس میخونن میتونن ارز دانشجویی بگیرند که این خودش دلیلی بر قبول داشتن مدرک هست. لطفا کسایی که در حال تحصیل تو FH هستند در صورت تناقض حرفم رو تصحیح کنند.

حالا از دوستان عزیز میخواستم خواهش کنم نظر بدن و اگه اطلاع بیشتری دارند در این مورد، مطرح کنند. با سپاس

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan_aria نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز . من اینو تو تاپیک دیگه مطرح کردم ولی فکر کنم اینجا مرتبط تره. به یه هم فکری نیاز داشتم.لطفا کمک کنید

من یه پذیرش از دانشگاه
    UAS Technikum Wien یا همون Fachhochschule Technikum Wien گرفتم. این دانشگاه به همراه دو دانشگاه linkpoing سوئد و دانشگاه چک که هردو رنکشون حدود 200 هست، یه دوره مستر مشترک برای رشته ITS یا (intelligent transportation system) گذاشتند. باید سال اول تو اتریش بخونم و سال دوم را میتونم برم اون دوتا. که من برای سال دوم انتخاب کردم برم سوئد.
    حالا مساله ای که هست اینه که رنک دانشگاه اتریش بخاطر کوچیک بودنش و زیاد نبودن رشته های تحصیلیش و در واقع چون FH هست، پایینه و در حدود 6000 هست. که این مورد منو کمی دلچرکین و مردد کرده. البته بهرحال دانشگاه نسبتا خوبی باید باشه که اون دوتا دانشگاه با اون رنک های بالا این دوره مشترک را باهم اجرا کردند.

راجع به ارزش مدرک با توجه سایت وزارت علوم که گفته: "
    مدارك‌Diplom Ingenieur, Magister. art, Magister با 4تا 5سال‌تحصيل‌ )طول‌دوره‌اسمي( صادره‌ازكليه‌دانشگاه‌ها،دانشكده‌هاي‌هنرهاي‌عالي‌ودرصورت‌گذراندن‌پايان‌نامه، "كارشناسي‌ارشدپيوسته" وبا داشتن‌ مدرك‌ كارشناسي، "كارشناسي‌ارشد"ارزشيابي‌مي‌شوند."فکر کنم مشکلی نباشه چون مدرک کارشناسی من از دانشگاه سراسری ایران هست و بعد از گذروندن دوره ارشد هم معادل کارشناسی ارشد میگیرم.
    فکر کنم بچه هایی هم که FH درس میخونن میتونن ارز دانشجویی بگیرند که این خودش دلیلی بر قبول داشتن مدرک هست. لطفا کسایی که در حال تحصیل تو FH هستند در صورت تناقض حرفم رو تصحیح کنند.

حالا از دوستان عزیز میخواستم خواهش کنم نظر بدن و اگه اطلاع بیشتری دارند در این مورد، مطرح کنند. با سپاس
    در مورد اینکه وزارت علوم این آموزشکده ها رو قبول داره نه باید بگم که در رشته های فتی مشکلی نیست و قبول داره و اگه در لیست دانشگاههای سایت نشا هم نگاه کنید اسم دانشگاههای FH رو میبینید

ولی در مورد رنکینگ باید ببینید که مدرک شما در پایان به نام کداک دانشگاه صارد میشه ولی به نظرم رنکینگ فقط برای کسانی خیلی مهم هست که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا و اونم در خارج از کشور رو دارن و گویا شما قصد برگشتن به ایران رو دارین

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

صبحان جان یک سوال اینجا پیش می آید که مدرک دومی از دانشگاه معتبری مثل دانشگاه LUt سوید و یا دانشگاه اقتصاد و مدیریت خارکف صادر میشه در برنامه های double degreeکه اونها از رنک خیلی بهتری برخودارند و حتی یعضی پروسه پذیرش مشکل تری رو هم دارند.من فکر می کنم یه این ترتیب او احتمال اعتبار مدرک کما که همین مدارک هم معتبرند من در رزمه یکی دو نفر دیدم که بخشی از دوران تحصیل شون رو fhبودند.نظر شما در این مورد چیه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)