صفحه 3 از 24 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 233

موضوع: تحصیل در FH ها و تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش

Senior Member mas0o0ud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering , IAUT

پیش فرض پاسخ : تحصیل در اتریش

نقل قول نوشته اصلی توسط marjan54 نمایش پست ها
    salam dostan
    man mikham vase otrish eghdam konam
    ama nemidonam az koja shoro konam
    vase master memari mikham
    mamnoon misham komakam konid
    mer300000000000000
    با سلام
    دوست عزیز فارسی نوشتن یکی از قوانین فروم هست که از این به بعد فارسی بنویسین ممنون میشیم.
    کدوم دانشگاه میخواین اقدام کنید؟

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

salam dostan
    mer300000000000000
    دروود بر شما
    شما به تاپیک پرسش و پاسخ در خصوص پذیرش از دانشگاههای اتریش مراجعه کنید :

http://www.applyabroad.org/forum/sho...ی-اتریش

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

سلام اگر قصد دارین به المانی بخونین یرای رشته معماری داتشگاهای وین کراتس خیلی سطح خوبی دارند. http://www.univie.ac.at/en/studies/
    http://studentpoint.univie.ac.at/en/...tion/admission

salam dostan
    mer300000000000000

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : تحصیل در FH ها و تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش

دوستان لطفا تحت هیچ شرایطی پستهایی که به فینگیلیش و غیر از فارسی قرار داده میشه پاسخ ندید

با تشکر

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

نقل قول نوشته اصلی توسط sobijoon نمایش پست ها
    تاجایی که ما از تجربیات دوستان فهمیدم اصلا به این fh ها نمیشه گفت دانشگاه و چیزی به اسم گرفتن پذیرش ندارن و فقط میرین و ثبت نام میکنین ولی برای افرادی که از جاهای دیگه میرن یه گواهی ثبت نام میفرستن که بتونن ویزا بگیرن

حالا دیگه به طرف بستگی داره که این همه هزینه و وقتشو میخواد بزاره و بره یه آموزشگاه فنی حرفه ای که بعد مدرکش هم ارزشی نداره یا اینکه نه بره سر کلاسهای دانشگاه بشینه

تا جایی هم که ما فهمیدیم نمیشه از ارشد بیشتر ادامه داد شاید اون دوستتون در یه موسسه ای شبیه به همین fh ها میخواد ادامه تحصیل بده و اینو بدونین وزارت علوم به هیچ وجه اینهارو قبول نداره میتونین برین و تویه سایتش ببینین

بازم تصمیم گیری با خود دوستان هست

و متاسفانه اکثر موسسه های اعزام دانشجو دارن برای این fh دانشجو مفرستند و بابت این کار نه تنها از شما بلکه از اون دانشگاهها هم هزینه های زیادی بابت پورسانت دریافت میکنن

موفق باشید
    وضعیت FH های اتریش رو دقیقا اطلاعی ندارم. اما در المان هم شهریه نمیگیرند هم مدرکشون در ایران معتبره و هم میشه با اونها تا دکترا ادامه داد. هخشوله ای اتریش شهریه میگیرند؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

Junior Member

توی اتریش فاخ هوخ شوله که اصلا به معنی مدرسه عالی هست اصلا به عنوان دانشگاه بهش نگاه میشه . بیشترشون فقط برای افراد مقیم هست و خودشون . خودشون پولی به عنوان شهریه بابتش نمیدن ولی خارجی هایی که ویزایی هستن باید شهریه بدن که البته شهریش هم کم نیست البته تا جایی که من میدونم . ولی بازار کار بسیار خوبی داره بعدش . منتها از این نظر من اینو به کسی توصیه نمیکنم چون ماها اجازه کار نداریم و به فرض خرج پول و شهریه و غیره بعد فارق التحصیلی نمیتونیم باهاش کار کنیم . البته ممکنه قانون همشون این نباشه ولی اصلا بعضی هاشون یکی از شرط شرکت توی کلاسهاشون داشتن اقامت هست و اجازه کار . اون دسته از موسسات معتبرشون که یه امتحان ورودی هم دارن و سطحی از زبان رو هم ازت میخوان که در بدو ورود داشته باشی ولی حالا اگه فاخ هوخ شوله های دست پایین تری هم هست که شرایط راحت تر و متفاوت تری داره من متاسفانه اطلاعی ندارم .

هزینه ای که دانشگاه های فاخ هوخ شوله میگیرن، تقریبا ترمی 400 یورو هست ، تو این دانشگاه ها هم میتونید رشته انگلیسی پیدا کنید هم آلمانی و هم اینکه رشته ای که نیاز هست هر دو زبان رو بدونید
    یعنی مثلا 70% به آلمانی و 30% به انگلیسی. از لحاظ درس خوندن بسیار بسیار سخت تر از دانشگاه های دیگه هست، حجم درس ها خیلی بالاست و برای تحصیل در این دانشگاه ها امتحان ورودی باید بدید.
    و چون این دانشگاه ها اصولا به صورت پارت تایم هست باید ثابت کنید که دارای شغل هستید و برای همین تصمیم گرفتید که در این دانشگاه ها درس بخونید
    از لحاظ کار پیدا کردن، خود اتریشی ها یا آلمانی ها میگن که کسانی که از این دانشگاه ها فارغ التحصیل میشند براشون راحت تر کار پیدا میشه
    از لحاظ اعتبار مدرک هم تو خود کشورشون هیچ فرقی بین فارغ التحصیلی از فاخ هوخ شوله ها و دانشگاه های دیگه نیست، که حتی برای کار پیدا کردن معتبر تر هم هست
    YOU CAN WIN, IF YOU WANT

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa1982 نمایش پست ها
    هزینه ای که دانشگاه های فاخ هوخ شوله میگیرن، تقریبا ترمی 400 یورو هست ، تو این دانشگاه ها هم میتونید رشته انگلیسی پیدا کنید هم آلمانی و هم اینکه رشته ای که نیاز هست هر دو زبان رو بدونید
    یعنی مثلا 70% به آلمانی و 30% به انگلیسی. از لحاظ درس خوندن بسیار بسیار سخت تر از دانشگاه های دیگه هست، حجم درس ها خیلی بالاست و برای تحصیل در این دانشگاه ها امتحان ورودی باید بدید.
    و چون این دانشگاه ها اصولا به صورت پارت تایم هست باید ثابت کنید که دارای شغل هستید و برای همین تصمیم گرفتید که در این دانشگاه ها درس بخونید
    از لحاظ کار پیدا کردن، خود اتریشی ها یا آلمانی ها میگن که کسانی که از این دانشگاه ها فارغ التحصیل میشند براشون راحت تر کار پیدا میشه
    از لحاظ اعتبار مدرک هم تو خود کشورشون هیچ فرقی بین فارغ التحصیلی از فاخ هوخ شوله ها و دانشگاه های دیگه نیست، که حتی برای کار پیدا کردن معتبر تر هم هست
    البته در تکمیل صحبتهای دوستمون باید بگم اینجا ازین مدارس عالی زیاد هست و قوانین مختلفی دارن و یه چیز تویه همشون مشترکه فارغ التحصیل های این مدارس عالی برای جذب در بازار کار در درجه ول باید اتریشی باشن و در درجه بعدی از کشورهای عضو اتحادیه و بعد نوبت به مهاجرینی که اقامت دارن میرسه و در نوبت آخر کسایی مثل ما

ولی کلا هدف این مدارس جذب نیروی کار هست که به درد بازار کار بخوره

ممنونم سبحان عزیز که نوشته من رو کامل کردید
    این رو هم اضافه کنم که تعداد ایرانی هایی که من دیدم تو این دانشگاه ها درس بخونند زیاد نیست، حالا شاید به خاطر اینه که باید ثابت بشه که شاغل هستید ( البته همون اول) و اگه بعدا کار رو از دست بدید هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد و یا شاید به خاطر سخت گیری بیش از اندازه این دانشگاه ها هست
    من از دوستانم دو نفر رو میشناسم که در این نوع دانشگاه ها بوده و هست. یکیشون بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی تونست در زمینه ای که درس خونده بود کار پیدا کنه و اون یکی دوستم هنوز درسش تموم نشده
    من خودم به شخصه حاضر نیستم تو این نوع دانشگاه درس بخونم، دلیلش هم حجم بالای درس ها در یک ترم تحصیلی هست...
    YOU CAN WIN, IF YOU WANT

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa1982 نمایش پست ها
    ممنونم سبحان عزیز که نوشته من رو کامل کردید
    این رو هم اضافه کنم که تعداد ایرانی هایی که من دیدم تو این دانشگاه ها درس بخونند زیاد نیست، حالا شاید به خاطر اینه که باید ثابت بشه که شاغل هستید ( البته همون اول) و اگه بعدا کار رو از دست بدید هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد و یا شاید به خاطر سخت گیری بیش از اندازه این دانشگاه ها هست
    من از دوستانم دو نفر رو میشناسم که در این نوع دانشگاه ها بوده و هست. یکیشون بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی تونست در زمینه ای که درس خونده بود کار پیدا کنه و اون یکی دوستم هنوز درسش تموم نشده
    من خودم به شخصه حاضر نیستم تو این نوع دانشگاه درس بخونم، دلیلش هم حجم بالای درس ها در یک ترم تحصیلی هست...
    ممنون از همکاریتون دوست عزیز

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)