صفحه 4 از 24 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 233

موضوع: تحصیل در FH ها و تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در FH ها و تحصیل به زبان انگلیسی در اتریش

سلام و تبریک سال نو پیش پیش
    کسی می دونه زبان تدریس در دانشگاه فنی وین در رشته مکانیک برای فوق چی هست؟

Senior Member mas0o0ud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering , IAUT

نقل قول نوشته اصلی توسط mazdak102 نمایش پست ها
    سلام و تبریک سال نو پیش پیش
    کسی می دونه زبان تدریس در دانشگاه فنی وین در رشته مکانیک برای فوق چی هست؟
    به زبان المانی تدریس میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mas0o0ud نمایش پست ها
    به زبان المانی تدریس میشه.
    تا اونجا که من میدونم تمام رشته‌های فوقش به استثنای معماری به زبان آلمانی‌ هستش

بستگی به رشته و فاخ هوخ شوله ای داره که اقدام میکنید
    من خیلی هاشون رو دیدم که به زبان انگلیسی هم دارن
    ولی کم پیدا میشه که شما مثلا رشته مکانیک ببینید، همونطور که از اسمشون پیداست ، علوم و کاربرد اون هست، یعنی تلفیق چندتا رشته
    مثلا برق و مکانیک رو ادغام کردن و رباتیک دارن و ....
    YOU CAN WIN, IF YOU WANT

تفاوت‌ مدارس‌ عالی‌ فنی‌ با دانشگاه‌ها در كاربردی‌ و حرفه‌ای‌ بودن‌ تحصیلات‌ است. در پایان‌ دوره‌ها دانشجو باید یك‌ دوره‌ شش‌ ماه‌ تا یك‌ ساله‌ را در مراكز گوناگون، به‌ كارآموزی‌ بپردازد. شرط‌ ورود به‌ مدارس‌ عالی‌ فنی، همان‌ شرط‌ ورود به‌ دانشگاه‌هاست‌ و در مواردی‌ مدارك‌ حرفه‌ای‌ نیز مورد توجه‌ قرار می‌گیرند. زمانی‌ كه‌ تعداد متقاضیان‌ بیشتر از گنجایش‌ دانشگاه‌ باشد، امتحان‌ ورودی‌ برگزار می‌شود.در سیستم دانشگاه شروع ترم اول(زمستان) ابتدای ماه اکتبر و شروع ترم دوم (تابستان) ابتدای ماه مارچ و پایان آن اواخر ژوئن می باشد. مدارس عالی فنی همزمان با مدارس ابتدای سپتامبر برای ترم زمستان و ابتدای فوریه برای ترم تابستان آغاز میشود و آخر ژوئن به پایان می رسند.
    غیر از تفاوت در شروع و پایان ترمهای دانشگاهی , در سیستم دانشگاه دانشجو مجاز به 3 بار شرکت در زمانهای تعیین شده برای هر درس می باشد. این زمانها معمولا 3 الی چهار بار در ترم اعلام می شوند. انجام هر امتحان بدون شرکت در کلاسها ( به شرط نداشتن کار عملی ) و در هر موقع از ترم از نظر دانشگاه بلا مانع است. در مدارس عالی فنی قبول نشدن در امتحان و نیز در امتحان جبرانی آن به معنای خواندن دوباره آن ترم به طور کامل می باشد. مدارس عالی فنی فشرده تر است و یک دانشگاه علمی کاربردی است.

PHD:برای‌ ورود به‌ این‌ دوره‌ مدرك‌ Diplom Ing. - Magister از دانشگاه‌ها، دانشكده‌های‌ هنرهای‌ عالی‌ و مدارس‌ عالی‌ فنی‌ (FH) پذیرفته‌ می‌شود، با این‌ تفاوت‌ كه‌ دارندگان‌ مدارك‌ مدارس‌ عالی‌ فنی‌ (FH) دو سال‌ به‌ مدت‌ تحصیلاتشان‌ در دوره‌ دكترا افزوده‌ می‌شود. دوره‌ دكترا در اتریش‌ پژوهشی‌ است‌ و چهار تا شش سال‌ طول‌ می‌كشد.

ApplyAbroad Veteran
    sobijoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master studium of Vienna University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط tesna نمایش پست ها
    تفاوت‌ مدارس‌ عالی‌ فنی‌ با دانشگاه‌ها در كاربردی‌ و حرفه‌ای‌ بودن‌ تحصیلات‌ است. در پایان‌ دوره‌ها دانشجو باید یك‌ دوره‌ شش‌ ماه‌ تا یك‌ ساله‌ را در مراكز گوناگون، به‌ كارآموزی‌ بپردازد. شرط‌ ورود به‌ مدارس‌ عالی‌ فنی، همان‌ شرط‌ ورود به‌ دانشگاه‌هاست‌ و در مواردی‌ مدارك‌ حرفه‌ای‌ نیز مورد توجه‌ قرار می‌گیرند. زمانی‌ كه‌ تعداد متقاضیان‌ بیشتر از گنجایش‌ دانشگاه‌ باشد، امتحان‌ ورودی‌ برگزار می‌شود.در سیستم دانشگاه شروع ترم اول(زمستان) ابتدای ماه اکتبر و شروع ترم دوم (تابستان) ابتدای ماه مارچ و پایان آن اواخر ژوئن می باشد. مدارس عالی فنی همزمان با مدارس ابتدای سپتامبر برای ترم زمستان و ابتدای فوریه برای ترم تابستان آغاز میشود و آخر ژوئن به پایان می رسند.
    غیر از تفاوت در شروع و پایان ترمهای دانشگاهی , در سیستم دانشگاه دانشجو مجاز به 3 بار شرکت در زمانهای تعیین شده برای هر درس می باشد. این زمانها معمولا 3 الی چهار بار در ترم اعلام می شوند. انجام هر امتحان بدون شرکت در کلاسها ( به شرط نداشتن کار عملی ) و در هر موقع از ترم از نظر دانشگاه بلا مانع است. در مدارس عالی فنی قبول نشدن در امتحان و نیز در امتحان جبرانی آن به معنای خواندن دوباره آن ترم به طور کامل می باشد. مدارس عالی فنی فشرده تر است و یک دانشگاه علمی کاربردی است.

PHD:برای‌ ورود به‌ این‌ دوره‌ مدرك‌ Diplom Ing. - Magister از دانشگاه‌ها، دانشكده‌های‌ هنرهای‌ عالی‌ و مدارس‌ عالی‌ فنی‌ (FH) پذیرفته‌ می‌شود، با این‌ تفاوت‌ كه‌ دارندگان‌ مدارك‌ مدارس‌ عالی‌ فنی‌ (FH) دو سال‌ به‌ مدت‌ تحصیلاتشان‌ در دوره‌ دكترا افزوده‌ می‌شود. دوره‌ دكترا در اتریش‌ پژوهشی‌ است‌ و چهار تا شش سال‌ طول‌ می‌كشد.
    دوست عزیز ممنون از اطلاعاتتون

ولی یادتون باشه FH ها دانشگاه نیست و به هیچ عنوان مدرک این آموزشگاهها در کشورهای دیگه اعتباری نداره و فقط در اتریش و آلمان به درد میخوره و قطعا و یقینا قابل مقایسه با مدرک دانشگاهی نیست و در هنگام مقایسه این 2 با هم در شرایط مساوی بدون شک کسی که دارنده مدرک دانشگاهی هست مورد قبول خواهد بود ( برای موقیعت های استخدامی و کاری )

این آموزشگاههای فنی حرفه ای ارزش وقت گذاشتن رو ندارن

گــــفتار نیکــــــ ***** کــــردار نیکـــــــ ***** پــــندار نیکــــــــ

***دوستان جهت تشکر از پستهای مفید کاربران انجمن ، از دکمه +/- زیر مشخصات کاربری استفاده کنید***

مطالب و سوالات غیر مرتبط با موضوع هر تاپیک به تاپیک مربوطه انتقال داده میشود

سلام
    اگر كسي تجربه درس خوندن تو اين FH ها رو داره لطفا بگه. من برنامه درسي يكي از اين FH ها رو ديدم تقريبا 3 برابر دوره هاي فوق ليسانس ايران تو دوره فوق خودشون درس دارن. كسي ميدونه واقعا فشار كاري چقدر هست توي اين FH ها ؟ آيا امكان دريافت حقوق در ترم آخر توي تز وجود داره ؟ آيا مثل آلمان بعد از فارغ التحصيلي يك سال براي كار پيدا كردن فرصت ميدن ؟

Junior Member

سلام من تامه با اين سايت اشنا شدم و قصد رفتن براي ارشد به المان يا اتريش دارم اساتيد محترم بكن كدوم بهتره؟

Member armin_rx آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    B.Sc.Mechanical Eng. M.Sc. Systems Design

نقل قول نوشته اصلی توسط sanysoso نمایش پست ها
    سلام من تامه با اين سايت اشنا شدم و قصد رفتن براي ارشد به المان يا اتريش دارم اساتيد محترم بكن كدوم بهتره؟
    شما خب دوسته عزیز، رشته ای را که میخای ادامه بدی را مشخص کن،
    زبانی را که میخای درس بخونی را مشخص بکن،
    هر رشته ای تو اتریش به زبان انگلیسی پیدا نمیشه ولی تو آلمان باز رشته بیشتره!
    به نظر من شما دانشگاه های آلمان و اتریش را خودتون بگردید ببنید کدوم به وضعیت خودتون بیشتر میخوره...
    اپلای کنید دانشگاه هایی که رو که میخواهید، رشته هایی رو که میخواهید، و ببنید کدوم دانشگاه ها بهتون ادمیشن میدن.
    تو اون وضعیت باید بین اتریش و آلمان یکی رو انتخاب انتخاب کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    حسابداری-آزاد قزوین

سلام.من لیسانس رشته حسابداری هستم و میخوام در اتریش در مقطع ارشد ادامه تحصیل بدم.همسرم کاردانی معماری داره امیدی هست که بتونیم همزمان به اتریش بریم؟ یاگه فقط من پذیرش بگیرم زضعیت همسرم چی میشه؟همسرم رشته کاردانیش معماری بود میشه برای کارشناسی مدیریت اقدام کنه؟ با سپاس فراوان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)