صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 85

موضوع: واسه مکانیک تو اروپا کدوم دانشگاه مناسبه؟

پیش فرض پاسخ : واسه مکانیک تو اروپا کدوم دانشگاه مناسبه؟

من کارشناسی جامدات دارم.3 سال سابقه کار در زمینه ابزار دقیق دارم و به دنبال ثبت پتنت بودم اما پولشو نداشتم.واسه ادامه زندگیم مجبورم برم انگلستان. می خواستم بدونم گرایشی هست که مربوط به حقوق(قوانین) فنی باشه؟ یا باید برم رشته حقوق بخونم؟کدوم دانشگاه ها تو انگلیس به کار من میاد؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی

سلام
    خدا قوت بچه ها
    یه سوال کاربردی داشتم اینه که، الان من کارشناسی مکانیک از دانشگاه آزاد سمنان دارم ،واسه ادامه تحصیل تو رشته خودم شما بیشتر کدوم کشور اروپایی رو واسه ادامه تحصیل پیشنهاد میکنید؟(طوری باشه که یکم هزینه هاشم معقول باشه)
    ممنون...

Junior Member

Smile پاسخ : واسه مکانیک تو اروپا کدوم دانشگاه مناسبه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan6155 نمایش پست ها
    اگه به فكر تحصيل در اروپا هستيد دانشگاه ETH مي تونه انتخاب خيلي خوبي باشه چون آزمايشگاههاي خيلي مجهزي داره.

من از استاد هاش در مورد هيات علمي شدن در اين دانشگاه پرسيدم، گفتند، ETH فقط كساني رو قبول مي كنه كه قبلا در يكي از دانشگاههاي خوب دنيا استاد بودند و full prof شدند.

دوست عزيز امكان داره در مورد فاند اين دانشكاه مختصر توضيح بدين؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shayan1989 نمایش پست ها
    چرا دانشگاه های المان رو معرفی نکردید ؟
    قطب صنعت اروپا المان هست و دانشگاه هایی مثل دانشگاه فنی مونیخ ،دانشگاه هایدلبرگ ، دانشگاه اشتوتکارت ، دانشگاه فنی هامبورگ و.... دانشگاه هایی هستند که خیلی خوب کار می کنن . ضمن این که دانشگاه فنی مونیخ و هامبورگ و اشتوتکارت تا جایی که من می دونم دروه مستر و دکترا به زبان انگلیسی هست و خودشون برات کلاس المانی می ذارن

ممنون از توضيحاتتون

امكانش هست توضيح بدين كه شرايط فاند هاي اين دانشكاهها رو و يا اينكه خود من از كجا ميتونم اطلاعات بيشتري بدست بيارم؟

با تشكر

دورد به گردانندگان این سایت و خوانندگان این نوشته.......
    من رشته "مهندسی تکنولوژی مکانیک خودرو" میخونم و میخوام این رشته رو در آلمان ادامه بدم.

چیزی که من در مورد برخی از دانشگاه های آلمان میدونم این هست که دانشگاه های فنی ای هستند که آموزششون با دانشگاه های دیگر آلمان خیلی متفاوت هست؛ --آموزش تئوری در کنار کار کردن در کارگاه--، اون چیزی که یاد میدن رو در دانشگاه از دانشجو میخوان، و بیشتر اینگونه دانشگاهها هماهنگی تنگاتنگ با --کمپانی های بزرگ ماشین سازی-- در آلمان رو دارند، و پس از پایان دانشجویی در دانشگاه اگر دانشجو بتونه اون تخصصی که کمپانی نیاز داشته رو بدست بیاره، و یا ایده ای در پروژه ها بیآفرینه به دانشجو درخواست کار میدن؛
    - آیا شما از چنین سیستمی در آلمان میدونید؟
    - اگر نه، آیا افرادی رو میشناسین(در اینگونه دانشگاه ها دانشجو بودن) که بتونن من رو راهنمایی کنن؟
    - آیا باید برای دوره دیدن در این دانشگاه ها باز باید دوره کارشناسی رو بخونم؟
    من با سایت --دااد-- کمی آشنا هستم و چند دانشگاه رو هم پیدا کردم اما چیزهای کلی نوشته بود؛ میخوام در مورد دانشگاه های فنی بیشتر بدونم، از هزینه های ترم در اون ایالت تا اینکه در کدوم ایالت با داشتن دانشگاه کیفیت بالا کار هم بهتر میشه پیدا کرد.
    پیشتر خیلی سپاسگزارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Jellyfish نمایش پست ها
    دانشگاه Technical Munchen هم یکی از دانشگاه های معروف اروپا و جهان هست (TUM). این دانشگاه رشته ای بنام Computational Mechanics داره. بنابر اطلاعاتی که من دارم کرسهاش بیشتر جامداتی هستن تا سیالاتی.
    با توجه به Computational بودن این رشته، داشتن اطلاعات در مورد برنامه نویسی و حل عددی خیلی مهم هستش. دانشجویان عمران هم برای این رشته میتونن پذیرش بگیرن.
    سلام.
    چندتا سوال داشتم.
    من معدلم 13.30 هست اما بین ورودیام احتمالا رتبه‌ی نصف داشته باشم. دلیلش هم این هست که بسیار کم به نمره اهمیت می‌دادم و تا همین الآن هم نمره چندان اهمیتی واسم نداشت متاسفانه. بنده دانشجوی ترم 9 روزانه‌ی چمران اهواز هستم. تو سایت این دانشگاه مستقیما از ایران اسم برده و گفته چون سیستم نمره‌دهی متفاوته با ارائه‌ی مدارکی دال بر بودن در 30درصد برتر ورودی، معدل پذیرفته محسوب میشه. با این فرض که من جزء 50درصد اولم چقدر ممکنه پذیرش بدن یا ندن؟
    مورد بعد اینکه من زبانم قوی هست اما تا به حال چون به فکر رفتن نبودم برام اهمیتی نداشت که واسه تافل، آیلتس یا آزمونای دیگه اقدام کنم. فکر می‌کنم به راحتی بتونم نمره‌ی بسیار خوبی از این امتحانا بگیریم. با فرض داشتن نمره‌ی بسیار خوب زبان، تا چه حد ضعف معدل رو میتونه جبران کنه؟ من در کنکور کارشناسی گروه زبان، زبان عمومی رو 90 و زبان تخصصی رو 60 و تو گروه ریاضی زبان رو 87 زدم. همچنین تو کنکور ارشد زبان رو با بدشانسی فراوان حدود 60 زدم که می‌تونست به راحتی بالاتر از این باشه. در فهم صحبت‌ها و حرف زدن و نوشتن هم فکر می‌کنم سطح قابل قبولی داشته باشم. فکر می‌کنید با چنین وضعیتی چه نمره‌ای رو برای تافل می‌شه گرفت؟
    دیگه اینکه من به مبحث Computational Mechanics بسیار علاقه‌مندم و فکر می‌کنم بتونم با علاقه درش پیشرفت کنم.
    ممنون می‌شم دوستان راهنمایی کنن.

ویرایش: راستی، با فرض پذیرش، فاند تعلق می‌گیره به داوطلب، درسته؟
    ویرایش توسط Aminh2 : March 20th, 2014 در ساعت 02:20 PM

Junior Member lucky7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mecanical engineering

دوست عزیز
    در ابتدا بگم پروسه پذیرش گرفتن با فاند و اسکولار شیپ پروسه جدا از هم و کاملا متفاوت می باشد.در پاسخ سووال آخرتون باید بگم خیر .خیلی از دوستان هستن که از یک دانشگاه پذیرش میگرن اما پولی به اونها تعلق نمیگیره.من به شما توصیه میکنم جهت درک این اصطلات در صورت علاقه مندی فروم های مربوط را در این سایت مطالعه بفرمائید.
    در مورد یکی دیگه از سوال هاتون در مورد تاثیر نمره زبان در پذیرش باید بگم بله نمره زبان تاثیر به سزایی در پذیرش شما دارد.
    اما در مورد سوال های شخصیتون مبنی نمره زبان واقعا این طو نیست که شما فکر کنید زبان خوبی دارید و برید امتحان تافل وآیلس بدید و نمره خوبی کسب کنید واقعا این طوری نیست .امتحان های تافل یا آیلس نیاز به تمرین وکسب مهارت در اون امتحان رو داره.امکان داره کسی زبانش خوب باشه ولی نمره خوبی در این امتحان ها کسب نکنه.
    اما در مورد شانس پذیرش گرفتن با این شرایط واسه شما بسیار سخت خواهد بود چون متاسفانه معدلتون پایینه.
    به نظر من با توجه به توانایی شما در زبان کنکور ارشد بدید و ارشدتون سعی کنید در یک دانشگاه خوب بخونید و واسه دکترا البته اگر قصد ادامه تحصیل دارید،اقدام کنید بسیار بهتره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک

نقل قول نوشته اصلی توسط mazdak102 نمایش پست ها
    سلام
    نمیدونم سوال رو جای خوبی میپرسم یا نه؟
    برای گرایش تاسیسات(تهویه مطبوع ، تبرید سردخانه و ...) چون تو ایران گرایش ارشد نداریم و خودم خیلی علاقه دارم به این گرایش می خواستم دانشگاهی که در این گرایش مناسب باشه معرفی کنید؟
    و نظرتون درباره دانشگاه فنی وین چیست؟
    سلام منم دقیقا دنبال همچین چیزی ام...کسی نیست اطلاعاتی داشته باشه؟؟؟؟

Junior Member

سلام، به نظر دوستان با معدل کارشناسی 14.77 از دانشگاه سراسری تبریز و معدل 18.88 ارشد از دانشگاه آزاد تهران جنوب شانسی برای فاند گرفتن برای رشته مکانیک گرایش کنترل-ارتعاشات هست؟؟

سلام دوستان. من کارشناسی ارشد مکانیک (تبدیل انرژی) از دانشگاه سراسری سمنان دارم با معدل 17/43 و لیسانس دانشگاه آزاد دماوند بودم (طراحی جامدات) با معدل 17/29 و 4 تا مقاله داخلی دارم و همچنین یه همکاری هم در زمینه تالیف یک کتاب داشتم (مربوط به یک نرم افزار مرتبط به مکانیک). اگه نمره زبان خوب بگیرم و یه مقاله ISI بدم چقدر شانس گرفتن فاند کامل رو دارم ؟ کدوم دانشگاه رو پیشنهاد می کنید؟ (در مقطع دکتری برای تبدیل انرژی)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)