صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17

موضوع: آیا وزارت علوم دوره کارشناسی ارشد یک ساله را قبول میکنید؟

Junior Member

پیش فرض آیا وزارت علوم دوره کارشناسی ارشد یک ساله را قبول میکنید؟

یک جوری بر خلاف قوانین انجمنه که سوالی که جوابشو تقریبا بلدم بپرسم، ولی جهت آروم سازی دل میپرسم، دوره یک ساله فوق را اصلا توصیه نمی کنید، نه؟ هیچ کدومش را ایران قبول نمی کنه موقع بازگشت؟
    من خیلی به این دوره علاقه دارم، ولی خوب یکسالست و باید قیدشو زد، نه؟!
    There is a certain rightnous in our wrongness

Senior Member

پیش فرض پاسخ : آیا وزارت علوم دوره کارشناسی ارشد یک ساله را قبول میکنید؟

يه كم بيشتر در مورد دوره توضيح بدين. چه رشته اي؟ كجا؟ با فاند؟ بي فاند؟ شرايط خودتون؟ فقط رو يكساله بودنش كه نميشه نظر داد. شايد براي رزومه تون خيلي خوب باشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

من دانشگاه لندن فوق لیسانسم یک ساله بود. و وقتی برای دکترا تو آمریکا اپلای کردم این فوق لیسانس رو بدون مشکلی پذیرفتن.

Senior Member

اگه مدركش مورد قبول باشه اتفاقا يك ساله بودنش مزيتشه. چون زود مي تونيد براي phd‌ اقدام كنيد.

اگر محدودیتی برای دکترا پیش نمیاد و میتونید اقدام کنید چه بهتر که سریعتر فوقتون تموم بشه.
    ولی میدونم که برای بعضی از کشورها مشکلاتی خواهید داشت.
    یادم هست چند تا از دانشگاه ها رو دیده بودم که لیسانی حدأقل 4 ساله و فوق 2 ساله میخواهند. شنیده بودم که اگر هم بپذیرند گذراندن پیشنیازهایی را از شما تقاضا میکنند.
    گمان میکنم جهت اقدام برای انگلستان مشکلی نخواهید داشت.

البته این سؤال منهم هست که اگر شخصی بعد از گذراندن فوق یکساله، دکترا گرفت و بازگشتبه ایران آیا مدارک او با مشکلی مواجه خواهد بود یا نه. میدونم که سخت گیریها و محدودیتهایی برای فوق یکساله از طرف وزارت علوم وجود داره. وقتی میخواستم کارهای معافیت موقت تحصیلیمو برای تحصیل در خارج از کشور انجام بدم از من مدرکی تقاضا کردند گواه بر اینکه دوره فوق لیسانسم حدأقل 2 سال به طول خواهد انجامید.

Senior Member

آخه اگه كسي دكتراي معتبر بگيره با فوقش چي كار دارن ديگه؟ خيليا هستن كه اصلا فوق ندارن و ليسانس و phd دارن فقط.

ممکنه خیلیها اینجوری باشند ولی به هر حال چنین سیستمی در خود کشور که وجود نداره و اگه روزی بخواهید مدرک خارج از کشوریتونو در داخل معتبر کنید باید محدودیتها و نیازهای وزارت علوم رو پوشش بده. قویا ً تأکید میکنم که در این رابطه بی گدار به آب نزنید و حتما از وزارت علوم OK بگیرید. برای فوق لیسانس وزارت علوم مدرک حدأقل دوساله رو تأیید میکنه و پذیرفتن دکترا بدون فوق لیسانس هم به وزارت علوم نمیاد! به هر حال سؤال کنید تا مدرکتون بعدا ً به دردتون بخوره. این همه درس خوندن بابت مدرکی که بذارند بالای تاخچه ارزش نداره!

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali7
    پذیرفتن دکترا بدون فوق لیسانس هم به وزارت علوم نمیاد!
    يعني چي؟؟ پس اين همه بچه ها مستقيما از ليسانس ميرن phd قراره مدركشون قبوا نشه؟!!‌

Junior Member

تا اونجا که من میدونم BS to PhD را فقط از کشور هایی مثل آمریکا که 5-6 سال طول میکشه قبول میکنن و مثلا مال استرلیا که 3-3.5 طول میکشه را قبول نمی کنن.

راجع به سوال اصلی هم به نظر من بستگی به خودتون داره اگه میخواهین بعد از فوق بر گردین خوب عاققلانه نیست ولی اگه می خواهین بمونین یا خارج PhD بگیرین برین

Member yasinhajizadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای مهندسی طی کشی

سلام
    بچه ها نگران نباشین. علی جان کاش شما یه سری به سایت وزارت علوم میزدی.
    اینطوری نیست که علی آقا و بهروز خان میگن. هم فوق لیسانس 1 ساله و هم مدرک دکترای بدون فوق لیسانس مورد قبول وزارت علوم هست. البته خب قطعا باید خود دانشگاه هم مورد تایید باشه که مدرک هم قبول بشه، که لیست این دانشگاه ها در سایت وزارت علوم برای هر کشوری هست و فکر کنم همین جا هم اگه سرچ کنی بشه پیدا کرد.
    البته اطلاعات من مربوط به مدارک انگلیس هست.
    در مورد مدرک دکترای بدون فوق، مدرک شما دکترا ارزیابی میشه و فقط در پایین مدرک مینوسین که این تحصیلات بعد از اتمام دوره کارشناسی انجام گرفته است. این هم چیز خاصی نیست. بابا من خودم دارم اینجوری میخونم خب اینجا. حاجی اینقدر دل مارو نلرزون !
    نترسین برادر ها و خواهر ها. هممون اینشالله دکتر میشیم. ;D بعدش میریم یه تزریقاتی میزنیم
    با عرض پوزش از همه دوستان گرامی‌، به دلیل برخورد نامناسب مدیران انجمن، از ادامه فعالیت معذورم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)