صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 86

موضوع: مسائل و مشکلات از لحظه ورود به آمریکا تا سازگاری با محیط (علل و راهکارها)

ApplyAbroad Veteran
    ShahdaD آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربه سفر به آمریکا 2011

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    سلام
    مرسی.
    1 هفته. آره داشتم. من توی تهران برای خودنم کسی بودم. تا به حال اهواز توی تابستون رفتید ؟ من توی کارگاه مترجم 1 مهندس فرانسوی بودم! از الان اینجا آب و هواش بهتر بود !!!!! 1 استادی اینجا هستش که ایرانیه. باهاش که صحبت می کردم گفت همه ایرانیهایی که میان آمریکا جز خفن ترین ها هستند ! اگه نبودند که هیچ وقت آمریکا نمی یومدند !!!!! راست می گه. الان من 3 تا ایرانی پیشم هستند همشون هم از نظر درسی و هم مالی و . . . نسبت به 90 % ایرانی ها سرند !!!! و نسبت به 99% آمریکایی ها !!!! کلا آیرانی های اینجا (کالیفرنیا رو نمی دونم) خیلی خوب تر از اونی هستند که فک می کردم!
    دکتر فیروز نادری هم دقیقا همین حرفها رو میزد،من فکرمیکردم میخواد زیادی نوشابه باز کنه واسه هم میهناش.
    آخه اگه اینجوریه که من کلا بیخال شم،من بدبخت دارم اینقدر سختی میکشم،برو آیلتس بالا بگیر،پیرت در بیاد تا 120 به دستت برسه،بعد به خاطر تغییر رشته از اول برو لیسانس بخون،خودتو بکش تا بهت ویزا بدن.
    حسین جان به نظرت توی عمران اوضاع اونجا چه طوره؟به خصوص برای تحصیلات undergraduate?
    من احتمالا میرم مینسوتا(از سرما بمیرم)
    ممنون بابت لطفی که داری و میای اینجا تجربیاتت رو در اختیار بقیه میگذاری.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    نه عزیز من کی گفته همچین چیزی رو !!!! دانشگاه ما N تا پروژه با کاترپیلار داره ! خود استاده می گه که مدیر های این شعبش همه تعطیلند !!!! باز شما فک کردین که این ها خیلی خیلی خفنند ؟ این کودن ها انگشت کوچیکه بچه های ایران هم نمی شند !!!!!
    شما یک هفته اس خارج تشریف دارید بنده چندین سال... یک کمی صبر کنید دوست من. شاید یک مزیت عمده خارجی ها بر ما همین باشه که در عرض دو سه روز جو زده نمیشوند. تفاوت استعداد ایرانیها و امریکائیها را هم در جامعه هائی که ساخته اند می شود دید. بگذارید یکی دو سالی بگذرد و بعد در خدمتتان باشیم ببینیم همین عقیده ها را دارید یا نه.

سلام من متوجه شدم که این حسین آقای گل ما مثل اینکه خیلی فعلا ناراحته. میخواستم بگم که من بعد از حدود 10 سال که توی آمریکا بودم، هنوز هم وقتی یه جای جدید توی آمریکا میرم تفاوت ساختاری، فرهنگی و اجتماعی با جاهای دیگش میبینم. حتی میشه تفاوتها رو در شمال و جنوب کالیفرنیا دید. آمریکا 52 ایالت داره که هر کدوم فوانین و ساختار خودشون را دارن. در وافق اینها 52 کشور هستن با قوانین، مزایا و معایب مربوط و گاهی خاص خودشون.

یک موضوع دیگه اینکه تفاوتهای آمریکا و مثلا ایران رو در ظاهر نمیشه خیلی دید. حتی خود من هم اول که اومده بودم آمریکا انتظار داشتم که همه چیز مدرن و آخرین تکنولوژی باشه، و یه کم توی ذوق خورده بود. ولی همونطور که دوستان دیگه هم گفتن، به مرور تفاوتهای واقعی رو خواهید دید. بنابراین با مشکلات اولیه دلسرد نشین. روزهای بهتری در پیش دارین.

در ضمن، اگر هوا خیلی اذیتتون میکنه، یک سر تشریف بیارن کالیفرنیا. جای همه خالی، اینجا هوا کلا خیلی عالیه! به جاش وسائل حمل و نقل عمومی خیلی تعریفی نداره، ولی خوب تقریبا همه به راحتی ماشین دارن و امکانات برای ماشین داشتن هم فراهمه.

موفق باشید.
    لطفا قوانین فروم رو بخونید و با رعایت اونها در بهبود کیفیت فروم سهیم باشید.

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

چه جالب حسین .... یادته تو آنکارا بهت گفتم دیدتو نسبت به آمریکا عوض کن؟! یادته برادر؟ .. من هنوز نیومدم اونجا ولی مطمئن بودم شما همچین واکنشی بعد از رسیدن نشون میدی ... برادر بهشت که نرفتی!!
    شیکاگو یکی از بهترین سیستم های حمل نقل عمومی آمریکا رو داره .... ولی من میدونم که شما رفتی یک شهر کوچیک در صد کیلومتری شیکاگو .. خوب معلومه باید ماشین بخری .. اینو همه میدونن!! یادمه تو ایران میگفتی از رانندگی بدت میاد!! باید عادت کنی به رانندگی...
    دانشگاههای شیکاگو یک کارت بهتون میدن که اگه فول فاند باشین مجانیه ... با این کارت تمام متروها و اتوبوسهای عمومی مجانی هست ... برای اونایی هم که فاند ندارن قیمتش 100 دلار در هر ترم هست ...
    حسین گل ... داداشم ... شما فول فاند نیستی ... پارشیال داری .. اگه ماهی 2000 تا میگرفتی دیگه اون 20 دلار اذیتت نمیکرد!! تحمل کن ... با اون استعداد و پشتکاری که ازت سراغ دارم براحتی ترم دیگه یا اسکلارشیپ میگیری یا RA ...
    البته من چون میشناسمت با اجازت به بچه های فروم که یکمی از حرفات جا خوردن میگم که شما رابطه احساسی بسیار شدیدی با خانوادتون دارید ... خیلی هم خوب .. کمی طول میکشه که عادت کنی ...
    حسین یکی از با استعداد ترین افرادیه که من میشناسم ... ایشون با اینکه توی پیام نور درس خونده چندین مقاله ISI بتنهایی چاپ کرده ... به چندین زبان زنده مسلطه ... این دانشگاهه که الان انتخاب کرده اصلا لیاقتش رو نداره و خودشم به این دانشگاه به چشم سکوی پرش به دانشگاههای تاپ برای دکتری نگاه میکنه ...
    توی دانشگاههای تایر 2 زیاد آمریکایی نیست ... یه نگاهی به لیست دانشجوهای استنفورد ... MIT یا UCLA بندازید ... میبینید که تعداد آمریکایی های اونها خیلی بیشتره ... منم با حسین موافقم که اگه به اندازه کافی دانشجو واجد شرایط اونجا بود دیگه سراغ ما جهان سومی ها نمیومدن ... البته graduate study بیشتر به حمالی شبیه هست و اونا حق دارن که به فکر کارای دیگه باشن ... شما هیچ وقت با درس خوندن نمیتونی پولدار بشی!! 30 سال دیگه عمر مفید دارن میخوان لذت ببرن ازش ... کسی میره سراغ دکتری که عاشق رشتش باشه و اگه بهش بگی درس رو ول کن و مثلا بیا این شرکت فیلم سازی برای شما و اینقدر میلیارد در سال درآمد داری به هیچ وجه به اندازه کار تو آزمایشگاه و تحقیق اونو ارضا نکنه!! ... آمریکایی ها یه ضرب المثل هم راجع بدبختی دانشجوهای تحصیلات تکمیلی دارن که الان یادم نیست و اگه بچه ها میدونن اینجا بگن ممنون میشم ...

راستی الان هوا تو همه جای آمریکا گرمه ... تگزاس و فلوریدا که کلی کشته داده!! ... همیشه اینجور نیست!! ... مواظب سرمای ایلینوی هم باش ... تو ژانویه دما به 30- سانتیگراد میرسه !! خونه که میگیری حواست باشه گاز روی اجاره باشه ... خیلی هزینه گاز این ایالت بالاست!!

در پایان به همه دوستانی که دارن برای آمریکا اقدام میکنن میگم ... اگه دنبال زندگی بی دردسر هستین ... آب و هوای خوب ... امنیت ... سراغ آمریکا نرید!! استرالیا تو این زمینه میتونه انتخاب بهتری باشه ...

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

صد در صد منم استرالیا رو پیش نهاد میکنم یا ایالت های خوب امریکا من خودم نیوجرسی رو خیلی میپسندم کلا شرق روبیشتر از غرب دوست دارم
    ولی امریکا از لحاظ بیزینسی و موقعیت های شغلی و سطح علمی بالاتره و سقفش هم بلند تره
    من به همه توصیه میکنم قبل از اینکه اقدام کنن برای کشور خاصی با سیستم اونجا اشنا باشن مثلا خیلی خیلی مهمه برای کسی که میخواد بره امریکا کهمعنی سیستم سرمایه داری رو بفهمه
    اختلاف طبقاتی رو بفهمه و سختی کار کردن و زندگی کردنتو اون کشورو بدونه و برای دونستن همش به ویکیپدیا مراجعه کنه خیلی عالیه چون مثلا اعتبار مالی امریکا از AAA به AA+ تنزل کرد و تلویزیون ما یه جوری وانمود میکرد انگار امریکا تمومه کارش در حالی که کشور ما اصلا اعتبار سنجی نشده!!!

زمان کندی که مسابقه فضایی درگرفته بود، دولت جوونای آمریکایی رو تشویق می کرد برن ریاضی بخونن. نتیجه این شد که سیل عظیمی از فارغ التحصیلای مهندسی تو آمریکا راه و افتاد و پیشرفتها و اکتشافات بسیار زیاد دهه های بعد هم از همین جا ناشی شد. ولی رفته رفته خوب خوشی زد زیر دل این آمریکاییا، به طوریکه ثبت نام توی رشته های مهندسی توی امریکا، از سال 2000 تا حالا 29 درصد کاهش پیدا کرده. نصف مهندسای شرکتهای برق آمریکا توی 5 سال آینده بازنشسته می شن. در عوض مهاجرت گسترده ی تحصیل کرده های باسواد در حد جهانی از بعضی کشورا مثل چین، هند، روسیه و ایران و ... باعث شده دانشگاهاشون در حد خوبی بمونه، ولی خود صاحبنظرای آمریکایی هم از این که علاقه و گرایش بچه هاشون به این رشته ها کم شده نگرانن. یه مساله دیگه هم سطح پایین آموزش توی دبیرستانای آمریکاس که از خیلی از کشورای پیشرفته دنیا پایین تره و به نظر چینیایی که میرن اونجا (مثلاً) خیلی ساده و سطح پایین میاد.

ApplyAbroad Hero

با سلام به دوستان عزیز مخصوصا حسین آقا

پس بلاخره یکی از داغ شده ها حرف زد . از شوخی بگذریم، باید عرض کنم که کسایی که اولین سفر خارجشان ( کشورهای گنده ) مصادف هست با همان مهاجرت، همواره با یک سری شوکهایی مواجه می شوند که دلیلش فقط به خاطر عدم نگاه درست هست. مخصوصا آمریکا عده ای از آمریکا بهشت برین می سازند در حالیکه آمریکا هم زشتی هایی دارد که در فیلم های هالیوودی وجود ندارد یا اگر هست برای همگان ملموس نیست.

*سیستم حمل نقل در آمریکا بجز شهرهای بزرگ تقریبا از همون گرگان و قم و ... خودمان ضعیف تر هست ولی در عوض خرید ماشین خیلی راحت تر از هرجای دنیاست و سوخت ماشین ارزان تر هست از کشورهای اروپایی.
    * آمریکا نوع زندگیشان رفته رفته به سمت زندگی مجازی می رود، یعنی شما تو اکثر شهرها بجز شهرهای بزرگ مردم زیادی رو توخیابون ها برای عشق و حال نمی ببینید ولی در عوض تا دلتون بخواد مراسم و روز ملی و جشن و ... دارند که ازش لذت ببرید.
    * مردمشان برای ما خنگ می زنند چون ما تعریفمان از خنگ نبودن چیزهایی چون تو کارت فضولی کردن، فهمیدن اینکه تو الان آخرین مدل عینک گوجی رو پوشیدی، دو دره بازی در آوردن، قانون دور زدن هست. پس چون اونها نمی کنند خنگ هستند :دی باور ندارید بپرسید نمره تافلشون چنده همشون 120 هستند ..
    * چه خوشمون بیاد چه نیاد، دنیا برخلاف تصور ما ایرانی ها بر روی علوم انسانی پایه گذاری شده هست و پس به جای سرمایگذاری روی دورسی مثل مهندسی و .. که یک دانشجو ایرانی را به بردگی ( نوع جدید) می گیرند ولی خودشان برای حقوق ، مدیریت و علوم سیاسی و... دانشگاهها سر و دست می شکنند. و بقیه هم به فکر کارآفرینی هستند چون هندی و چینی و ایرانی که با هزینه میلیونی اونور تربیت شده، موجود هست.

در آخر، آمریکا خودش دنیایی دیگر هست که این دنیا شامل شهرهایی هست با 10 هزار سکنه که در شلوغ ترین ساعت روز شما هستید و سایتان ، همچنین شهری هم داره به نام نیویورک که خودشان اعتقاد دارند مرکز دنیاست. پس باید بدونیم که این دنیا به حدی گسترده هست که نمی توان حکم کلی دربارش صادر کرد. ولی تنها یک جمله در موردش همواره صادق بوده هست. آمریکا آینه ی تمام قدی که که واقعیت تو را عیان می کند ( البته اگه قورمه سبزی و بحث های خاله زنکی و یا آش رشته بر و بچ بزاره.)
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

ApplyAbroad Veteran
    alireza.p آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Texas A&M University

کاملا موافقم!!! خیلی سخته اولش تا به شرایط رفاهی که توی ایران برسی و بتونی خودتو وفق بدی با شرایط جدید. من توی ایران به همه راهارو یاد میدادم اومدم تگزاس عین بچه 11 ساله شدم.. خوب آقا طول داره دیگه.. حسین اگه الان جا من بودی چه میکردی؟؟؟؟ تگزاس!! پوستم شده رنگ ذغال :دی انقد دم داره که از حمام در نیومده باید دوباره بری حمام! استادمم رفته مسافرت اصلا بهم وقت نداده که ببینمش.. اما خوب از هفته 2 3 به بعد درست میشه عزیزم. نگران نباش..

منم هفته اول دقیقا میگفتم بر میگردم ایران. انقد اینجا بد بخت دیدم که حالم بد شد!! اما بعد از یه مدت رفاه آدم های تحصیل کرده رو میبینی! اینکه هر جا میرن تو هر فروشگاهی بهشون حال میدن حسابی! بعدش میگی ایران بگی دکترم فروشنده مغازه مسخرت میکنه :دی (اغراق)

یه پیشنهاد، به درد و دل و دلسوزی آدم های ایرانی که اینجا درس نخوندن و بیزنس دارن گوش ندید... 1 روزه ناک اوت میکننتون برتون میگردونن ایران.. خودشونم تا فرودگاه میبرنت

نقل قول نوشته اصلی توسط rashidy_chem نمایش پست ها
    چه جالب حسین .... یادته تو آنکارا بهت گفتم دیدتو نسبت به آمریکا عوض کن؟! یادته برادر؟ .. من هنوز نیومدم اونجا ولی مطمئن بودم شما همچین واکنشی بعد از رسیدن نشون میدی ... برادر بهشت که نرفتی!!
    شیکاگو یکی از بهترین سیستم های حمل نقل عمومی آمریکا رو داره .... ولی من میدونم که شما رفتی یک شهر کوچیک در صد کیلومتری شیکاگو .. خوب معلومه باید ماشین بخری .. اینو همه میدونن!! یادمه تو ایران میگفتی از رانندگی بدت میاد!! باید عادت کنی به رانندگی...
    دانشگاههای شیکاگو یک کارت بهتون میدن که اگه فول فاند باشین مجانیه ... با این کارت تمام متروها و اتوبوسهای عمومی مجانی هست ... برای اونایی هم که فاند ندارن قیمتش 100 دلار در هر ترم هست ...
    حسین گل ... داداشم ... شما فول فاند نیستی ... پارشیال داری .. اگه ماهی 2000 تا میگرفتی دیگه اون 20 دلار اذیتت نمیکرد!! تحمل کن ... با اون استعداد و پشتکاری که ازت سراغ دارم براحتی ترم دیگه یا اسکلارشیپ میگیری یا RA ...
    البته من چون میشناسمت با اجازت به بچه های فروم که یکمی از حرفات جا خوردن میگم که شما رابطه احساسی بسیار شدیدی با خانوادتون دارید ... خیلی هم خوب .. کمی طول میکشه که عادت کنی ...
    حسین یکی از با استعداد ترین افرادیه که من میشناسم ... ایشون با اینکه توی پیام نور درس خونده چندین مقاله ISI بتنهایی چاپ کرده ... به چندین زبان زنده مسلطه ... این دانشگاهه که الان انتخاب کرده اصلا لیاقتش رو نداره و خودشم به این دانشگاه به چشم سکوی پرش به دانشگاههای تاپ برای دکتری نگاه میکنه ...
    توی دانشگاههای تایر 2 زیاد آمریکایی نیست ... یه نگاهی به لیست دانشجوهای استنفورد ... MIT یا UCLA بندازید ... میبینید که تعداد آمریکایی های اونها خیلی بیشتره ... منم با حسین موافقم که اگه به اندازه کافی دانشجو واجد شرایط اونجا بود دیگه سراغ ما جهان سومی ها نمیومدن ... البته graduate study بیشتر به حمالی شبیه هست و اونا حق دارن که به فکر کارای دیگه باشن ... شما هیچ وقت با درس خوندن نمیتونی پولدار بشی!! 30 سال دیگه عمر مفید دارن میخوان لذت ببرن ازش ... کسی میره سراغ دکتری که عاشق رشتش باشه و اگه بهش بگی درس رو ول کن و مثلا بیا این شرکت فیلم سازی برای شما و اینقدر میلیارد در سال درآمد داری به هیچ وجه به اندازه کار تو آزمایشگاه و تحقیق اونو ارضا نکنه!! ... آمریکایی ها یه ضرب المثل هم راجع بدبختی دانشجوهای تحصیلات تکمیلی دارن که الان یادم نیست و اگه بچه ها میدونن اینجا بگن ممنون میشم ...

راستی الان هوا تو همه جای آمریکا گرمه ... تگزاس و فلوریدا که کلی کشته داده!! ... همیشه اینجور نیست!! ... مواظب سرمای ایلینوی هم باش ... تو ژانویه دما به 30- سانتیگراد میرسه !! خونه که میگیری حواست باشه گاز روی اجاره باشه ... خیلی هزینه گاز این ایالت بالاست!!

در پایان به همه دوستانی که دارن برای آمریکا اقدام میکنن میگم ... اگه دنبال زندگی بی دردسر هستین ... آب و هوای خوب ... امنیت ... سراغ آمریکا نرید!! استرالیا تو این زمینه میتونه انتخاب بهتری باشه ...
    Last name: Ever

First name: Greatest

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew نمایش پست ها

مردمشان برای ما خنگ می زنند چون ما تعریفمان از خنگ نبودن چیزهایی چون تو کارت فضولی کردن، فهمیدن اینکه تو الان آخرین مدل عینک گوجی رو پوشیدی، دو دره بازی در آوردن، قانون دور زدن هست. پس چون اونها نمی کنند خنگ هستند :دی باور ندارید بپرسید نمره تافلشون چنده همشون 120 هستند ..
    * چه خوشمون بیاد چه نیاد، دنیا برخلاف تصور ما ایرانی ها بر روی علوم انسانی پایه گذاری شده هست و پس به جای سرمایگذاری روی دورسی مثل مهندسی و .. که یک دانشجو ایرانی را به بردگی ( نوع جدید) می گیرند ولی خودشان برای حقوق ، مدیریت و علوم سیاسی و... دانشگاهها سر و دست می شکنند. و بقیه هم به فکر کارآفرینی هستند چون هندی و چینی و ایرانی که با هزینه میلیونی اونور تربیت شده، موجود هست.
    نه وقتی میگه خنگن منطور اینه که زیاد با تکنولوژی و کامپیوتر و اینها مثل ما اشنایی ندارند و یا هدف های بزرگ ندارن! وهمشون دنبال گرفتن مدارک بالا نیستن کلا ادم های معمولی هستن و خوب اینم به خاطر مشکل ماست نه اونها! ما اشتباه راجع به اونها فکر میکردیم من خودم فکرمیکردم امریکا جایی هست که همه سطح بالان و از لحاظ اقتصادی همه تامین هستند و کاملا جای شیک و مدرنیه
    که همهی افکارم اشتباه بود!!! اما بازم این دلیل نمیشه که امریکا بد باشه . راجع به حمل ونقل هم بگم در کل سیستم حمل و نقل امریکا رو اتوموبیل شخصیه که خیلیم من دوست دارم و مترو و اتوبوس ایتها استفاده همگانی نداره (بر خلاف اروپا)
    اینحرفتون هم راجع به رشته اینها درست نیست سما فکرکردین هر امریکایی که اون رشته ها رو بخونه موفق میشه اصلا اینطور نیست
    واینو بگم که بیشترین درامد و بیشترین متقاضی وسخت ترین (از لحاظ قبولی) برای رشته های پزشکیه
    اینجور مقایسه ها زیاد جالب نیست

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    نه وقتی میگه خنگن منطور اینه که زیاد با تکنولوژی و کامپیوتر و اینها مثل ما اشنایی ندارند و یا هدف های بزرگ ندارن! وهمشون دنبال گرفتن مدارک بالا نیستن کلا ادم های معمولی هستن و خوب اینم به خاطر مشکل ماست نه اونها! ما اشتباه راجع به اونها فکر میکردیم من خودم فکرمیکردم امریکا جایی هست که همه سطح بالان و از لحاظ اقتصادی همه تامین هستند و کاملا جای شیک و مدرنیه
    دوست عزیز، مشکل شما اینکه خودتان را با مردم تو خیابان مقایسه می کنید اونهم تو زمینه ای که قیاس مناسبی نیست. شما نمی توانید اهداف بزرگ را میزان برای قیاس خود و یک فرد عادی قرار دهید. در حالیکه برای اهداف بزرگ باید برید سراغ افراد بزرگ. ولی برای قیاس با افراد روزمره بهتره موارد مثل ( آگاهی، شعور اجتماعی " در بحث کردن، قبول کردن اشتباهات، عدم غرور بی جا"، میزان مطالعه، نحوه ی زندگی) مقایسه کنید. هدفهای که برای ماها بزرگ هست برای آنها بی معنی هست چرا؟ چون دارند. امنیت شغلی، آزادی، زندگی راحت و ....

به نحو دیگه باید عرض کنم ماها در اکثر موارد ، چیزهایی رو می دونیم یعنی دریایی به عمق یک وجب ولی عمق اطلاعاتیمون حتی تو زمینه کاری خودمان هم کم هست.
    که همهی افکارم اشتباه بود!!! اما بازم این دلیل نمیشه که امریکا بد باشه . راجع به حمل ونقل هم بگم در کل سیستم حمل و نقل امریکا رو اتوموبیل شخصیه که خیلیم من دوست دارم و مترو و اتوبوس ایتها استفاده همگانی نداره (بر خلاف اروپا)
    دقیقا منظورم من هم همین بود که عده ای اونها رو خدا فرض می کنند نه اونها آدمهایی هستند با رشد بهتر در شعور اجتماعی و فرهنگی نه صرفا نحوه ی کار با هر تکنولوژی. برای شناخت کشوری که در آن زندگی می کنید از چارچوب تفکر ایرانی بودن در بیاییم مفیدتر خواهد بود. ما همانطور که قبل رفتن اونجا رو بهشت کردیم با دیدن چندتا فیلم و تعریف دوستان و ... بدون مطالعه دقیق. همانطور هم بعد رفتن با چارچوب ایرانی و بدون دقیق شدن کافی حکم ارتداد صادر می کنیم. به جرات می تونم بگم که در شعور اجتماعی و فرهنگی قرنها فاصله داریم و متاسفانه مدرک دکتری کمکی به افزایش آن در ماها نکرده و نخواهد کرد.
    اینحرفتون هم راجع به رشته اینها درست نیست سما فکرکردین هر امریکایی که اون رشته ها رو بخونه موفق میشه اصلا اینطور نیست
    واینو بگم که بیشترین درامد و بیشترین متقاضی وسخت ترین (از لحاظ قبولی) برای رشته های پزشکیه
    اینجور مقایسه ها زیاد جالب نیست
    پ.ن:در مورد رشته ها هم من بیشتر هدفم مقایسه سرمایه گذاری خارجی ها روی علوم انسانی به جای کارگر علم بودن بود نه میزان علاقه به و رده بندی کل رشته ها ( که من اطلاعاتی ندارم) .
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)