صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 86

موضوع: مسائل و مشکلات از لحظه ورود به آمریکا تا سازگاری با محیط (علل و راهکارها)

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات از لحظه ورود به آمریکا تا سازگاری با محیط (علل و راهکارها)

من از دوستان خارجی دیگه که در امریکا بودن پرسیدم...گفتن که امریکائی ها متاسفانه تا حدودی مغرور هستند!!!!!!
    بر اساس برداشت های خودم من تا بحال همچین فکری نداشتم!!!!......
    بعد اینکه نداشتن قیافه خیلی تابلو (که بشه حدس زد کجائی هست) و لهجه تابلو ...یکی دیگه از ملاکهاست برای وارد شدن تو جمع امریکائی
    I love you USA

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات از لحظه ورود به آمریکا تا سازگاری با محیط (علل و راهکارها)

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    من از دوستان خارجی دیگه که در امریکا بودن پرسیدم...گفتن که امریکائی ها متاسفانه تا حدودی مغرور هستند!!!!!!
    بعد اینکه نداشتن قیافه خیلی تابلو (که بشه حدس زد کجائی هست) و لهجه تابلو ...یکی دیگه از ملاکهاست برای وارد شدن تو جمع امریکائی
    شما شاید میخواهید وارد انجمن نژادپرستان بشید! که چنین شرایطی دارند. اگر علاقه مند به وارد شدن به جمع جوانان هستید کمی از دل مشغولی های جامعه میزبان آگاه بشید. عمده دانشجویان ایرانی موقع دیدن یه دانشجوی آمریکایی، شروع به خالی بندی و علو در مورد ایران، کوروش کبیر و قصه های مشابه میکنن که واقعاً خسته کننده هست. شما خودتون حوصله دارید که یه هندی بیاد و از تاریخ کشورش براتون تعریف کنه؟ یا از مبارزات گاندی بگه؟!!!!!!
    اینجا ورزش های محبوب بیس بال، بستکتبال و فوتبال آمریکایی (اینقدر قوانینش پیچیده هست که من قید یاد گرفتنش رو زدم) هستن. خوب اینا موضوعاتی ساده برای آغاز صحبت کردن هست. سر صحبت رو میشه با این چیزها باز کرد و بعدش روابط گسترش پیدا میکنه. البته اینجا هر فصلی یه موضوعی داغه، بله موقع انتخابات میشه حرف از سیاست زد، موقع سال نو میشه بگی که مثلاً سال نو ما بهاره و هزار موضوع روز دیگه که با دنبال کردن media بهش میتونید برسید.
    من حیث المجموع نمیشه حضور نژاد پرست ها رو کتمان کرد ولی عقاید نژادپرستانه به طور قابل ملاحظه ای از میزان نژادپرستی در رایج در کشور ایران پائین تره.

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

من اون پست رو قبل اینکه بیام اینجا و حسش کنم دادم!!! که کتملا هم صحیح هست!!
    در کل در یک کلام بخوام بگم....اینجا بخوای وارد جمع امریکائی ها باشی...باید از جنس اونا باشی
    I love you USA

خیلی تاپیک خوب و قشنگی بود . مخصوصا اینکه دوستانی که سالهای قبل نظر دادند و الان رفتن بیان و مقایسه ای ارائه کنند و یا تحلیل هاشون رو کاملتر و پخته تر کنن ، با توجه به تحربیات بیشتری که بدست آوردند

یک نکته هم من بگم . چرا اینقدر دوستان تلاش میکنن وارد هر جمع آمریکایی باشند؟ مثلا توی ایران ما هم موضوع پرسپولیس و استقلال واسه خیلی ها جذابه و ساعتها با هم کل کل میکنن و لذت میبرن ولی برای من هیچ جذابیتی نداره اما آیا من در ایران تنها موندم و نمیتونم وارد جمع ایرانی ها بشم؟!!

مگر همه ی آمریکایی ها فقط بحثشون سر ورزشه که اینقدر دیدم توی تاپیک ها و سایت های مختلف تنها راه ورود به جمع آمریکایی ها برشمرده میشه؟ یعنی آمریکایی هایی نیستن که علاقه ای به بخث های ورزشی نداشته باشن و مثلا غلاقه شون مباحث علم و فناوری و مثلا IT باشه . یا مسائل فرهنگی اجتماعی یا هنری!

یا اصلا این چه حرفیه ، مگر اونها آدمهای تک بعدی هستند؟ ما ایرانی ها هر بحثی بیفته ماشلا از بقال سر کوچه تا استاد دانشگاهمون در همه مباحث صاحب نظریم و میتونیم یکساعت سخنرانی کنیم (خیلی وقتها هم واقعا سوادشو داریم) . ولی آمریکایی ها فقط بلدن از بیسبال و بسکتبال و فوتبال آمریکایی حرف بزنن؟!!

یکم عجیبه واسم و یکجورایی غیرقابل هضم! بعدشم مگه ما باید با همه دوست بشیم؟ نه ! اصلا هرکسی یه حد دوستی داره . دوستی من با استادم یه حدیه با همکلاسیم یه حدیه با همباشگاهیم یه حدیه ، با همسایه مون یه حدیه و با سوپرمارکتیه سر کوچمون یه حدی! قرار نیست با زور خودمو جا کنم توی گروه دوستی یه سری افراد خاص! ولی از برخی نوشته ها آدم اینطور برداشت میکنه که دانشجوی نخبه ایرانی که رفته دکترا بگیره داره خودشو کوچیک میکنه که حرفای صد من یه غاز یه آمریکایی بیسواد رو یاد بگیره که بتونه باهاش دوست بشه! یعنی واقعا کسی رو همسطح خودش پیدا نمیکنه که باید همچین کاری کنه؟

ممنون میشم در اینباره بحث کنید چون این تاپیک تنها تاپیک تحلیلی هست که توی سایت دیدم و خیلی عالیه اگر ادامه پیدا کنه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE - UT

نقل قول نوشته اصلی توسط alamdar_313 نمایش پست ها
    خیلی تاپیک خوب و قشنگی بود . مخصوصا اینکه دوستانی که سالهای قبل نظر دادند و الان رفتن بیان و مقایسه ای ارائه کنند و یا تحلیل هاشون رو کاملتر و پخته تر کنن ، با توجه به تحربیات بیشتری که بدست آوردند

یک نکته هم من بگم . چرا اینقدر دوستان تلاش میکنن وارد هر جمع آمریکایی باشند؟ مثلا توی ایران ما هم موضوع پرسپولیس و استقلال واسه خیلی ها جذابه و ساعتها با هم کل کل میکنن و لذت میبرن ولی برای من هیچ جذابیتی نداره اما آیا من در ایران تنها موندم و نمیتونم وارد جمع ایرانی ها بشم؟!!

مگر همه ی آمریکایی ها فقط بحثشون سر ورزشه که اینقدر دیدم توی تاپیک ها و سایت های مختلف تنها راه ورود به جمع آمریکایی ها برشمرده میشه؟ یعنی آمریکایی هایی نیستن که علاقه ای به بخث های ورزشی نداشته باشن و مثلا غلاقه شون مباحث علم و فناوری و مثلا IT باشه . یا مسائل فرهنگی اجتماعی یا هنری!

یا اصلا این چه حرفیه ، مگر اونها آدمهای تک بعدی هستند؟ ما ایرانی ها هر بحثی بیفته ماشلا از بقال سر کوچه تا استاد دانشگاهمون در همه مباحث صاحب نظریم و میتونیم یکساعت سخنرانی کنیم (خیلی وقتها هم واقعا سوادشو داریم) . ولی آمریکایی ها فقط بلدن از بیسبال و بسکتبال و فوتبال آمریکایی حرف بزنن؟!!

یکم عجیبه واسم و یکجورایی غیرقابل هضم! بعدشم مگه ما باید با همه دوست بشیم؟ نه ! اصلا هرکسی یه حد دوستی داره . دوستی من با استادم یه حدیه با همکلاسیم یه حدیه با همباشگاهیم یه حدیه ، با همسایه مون یه حدیه و با سوپرمارکتیه سر کوچمون یه حدی! قرار نیست با زور خودمو جا کنم توی گروه دوستی یه سری افراد خاص! ولی از برخی نوشته ها آدم اینطور برداشت میکنه که دانشجوی نخبه ایرانی که رفته دکترا بگیره داره خودشو کوچیک میکنه که حرفای صد من یه غاز یه آمریکایی بیسواد رو یاد بگیره که بتونه باهاش دوست بشه! یعنی واقعا کسی رو همسطح خودش پیدا نمیکنه که باید همچین کاری کنه؟

ممنون میشم در اینباره بحث کنید چون این تاپیک تنها تاپیک تحلیلی هست که توی سایت دیدم و خیلی عالیه اگر ادامه پیدا کنه
    نه دوست عزیز اصلا موضوع این نیست، شما اگه بخواهید به یک جمع دانشگاهی یا دبیرستانی geek امریکایی وارد بشید بله، بحث در مورد IT ومسایل فناوری میتونه کمکتون کنه و در همون حوضه با امریکایی های هم رده تون اخت بگیرید اما مخاطب شما یک جمع خاصی خواهد بود. اما اگر هدفتون کل مردم امریکا باشه که همه جا هستن و یکمی خونگرم تر از اونای دیگه هستن میبایستی به بسکتبال علاقه مند باشید! من هم با نظر این دوستمون موافقم. به نظر من نه فقط تو امریکا، بلکه در هر کشوری با هر زبانی با لهجه ناجور حرف زدن تو جمع زیاد جالب نیست و ممکنه نتیجه عکس بده. (مگه اینکه هدف مزاح و جوک گفتن و شوخی باشه)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه سفر به آمریکا 2011

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    سلام
    مرسی.
    1 هفته. آره داشتم. من توی تهران برای خودنم کسی بودم. تا به حال اهواز توی تابستون رفتید ؟ من توی کارگاه مترجم 1 مهندس فرانسوی بودم! از الان اینجا آب و هواش بهتر بود !!!!! 1 استادی اینجا هستش که ایرانیه. باهاش که صحبت می کردم گفت همه ایرانیهایی که میان آمریکا جز خفن ترین ها هستند ! اگه نبودند که هیچ وقت آمریکا نمی یومدند !!!!! راست می گه. الان من 3 تا ایرانی پیشم هستند همشون هم از نظر درسی و هم مالی و . . . نسبت به 90 % ایرانی ها سرند !!!! و نسبت به 99% آمریکایی ها !!!! کلا آیرانی های اینجا (کالیفرنیا رو نمی دونم) خیلی خوب تر از اونی هستند که فک می کردم!
    کلا تصوری که از آمریکا داشتیم اکثرا اشتباه بود، نمیدونم شاید تقصیر این دوستانه که تو فییسبوکشون همش عکس با نیش تا بناگوش باز مینداختن و همش در حال تفریح و خوش گذرونی .. درحالی که اومدیم اینجا فهمیدیم اینا فقط ماله یه چند روز درساله و خنده ها هم خیلی هاشون تصنوعیه. در کل من که تو ایران شاد تر بودم . اینجا اصن وقت برای خودت نداری روزی 12-14 ساعت درگیر کارای دانشگاه اعم از کارای تی آی و درسو اینا هستی! واقعا ارزش اینهمه زحمت کشیدن رو نداشت! البته یه تجربست ولی آش دهن سوزی نبود آمریکا بیخود اینقد له له زدیم براش.

البته باید صبر کنید درستون تموم شه بعدش شاید تفاوتش آشکار بشه؟
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

بچه ها بیمه رو میشه بدون ssn و با ویزای توریستی گرفت؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط nazemian_zahra نمایش پست ها
    بچه ها بیمه رو میشه بدون ssn و با ویزای توریستی گرفت؟
    برای این نوع سفر ها باید از جایی که اقامت می کنید Travel Insurance بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها

همه جا آدم خوب و بد داره ولی چیزی که مهمه اینه که ما تو کشور اونا قراره زندگی کنیم نه اونا تو کشور ما ! و این همیشه حس ضعیفتر بودن رو ته ذهن ما ایجاد میکنه و مارو آزار میده. و اگر برخورد بدی ببینیم خیلی بیشتر رومون اثر میذاره به نسبت وقتی که تو شهر یا کشور خودمون باشیم (من این تجربه رو تو شهرستان داشتم. فرض کنید برید یه شهر غریب زندگی کنید که مردم اونجا شهر شما و لهجه و حتی فرهنگشو مسخره کنن!! چه راهی جز ترک اونجا دارید؟ و یا اینکه همه ی اینهارو تحمل کنید و آخرش از خودتون بپرسید ارزشش رو داشت یا نه؟! و شاید هیچوقت نتونید جواب قانع کننده ای به خودتون بدید).

من هنوز آمریکا نیومدم ولی چند وقتی هست خیلی توی چت روم هاشون با آمریکایی ها چت میکنم. و وقتی به پست یکی از آمریکایی های مغرور میخورم که فکر کرده از سوراخ آسمون افتاده ، با خودم فکر میکنم من الان که ایرانم و اینجا هم فقط یه چت ساده و محیط مجازی هست تحمل این برخورد رو ندارم ، حالا اگر اونجا باشم و تو واقعیت همچین برخوردی باهام بشه چکار میخوام بکنم؟!!
    از بدبختی های مملکت من این است که به ورودی ها توجه میکنند نه خروجی ها. گیریم نفر اول المپیاد ، گیریم نفر اول کنکور ، گیریم شاگرد اول دانشگاه ، گیریم .....نتیجه اش چه بود؟ چرا کسی از نتیجه ها سوال نمیکند ، سوال است برای من!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)