صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 86 , از مجموع 86

موضوع: مسائل و مشکلات از لحظه ورود به آمریکا تا سازگاری با محیط (علل و راهکارها)

ApplyAbroad Hero y2dark آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات از لحظه ورود به آمریکا تا سازگاری با محیط (علل و راهکارها)

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh1 نمایش پست ها
    سلام. شاید ازپستهای قبلیم یادتون باشه من دوسالی هست امریکام. مهاجرتم از همان روز اول پر از دغدغه و مشکلات بود برام تا الان. طوریکه خرافاتی شدم و اعتقادم شده این مهاجرت شد نفطه پایانی بر آرامش و زندگیم و نحسی آن زندگیم را پرکرده. هربار میام ایران میبینم میشه راحت کنارخانواده و دوستان با آرامش زندگی کرد میگم چرا تحمل اینقدر دردسر...خلاصه الان یکماهه ایرانم به تاریخ بلیطم نزدیک میشه اعصابم بهم میریزه..چه باید کنم. زبانم اوکیه یعنی بعد از in state شدن از سرناچاری رفتم کالج و زبان ریاضیم پیش نخورد یکجوری زبانم سطح نیتیوهاست. تو ششماه 25واحدهای عمومی کالج پاس کردم.( میدونم بعد از بیست سال ولی مسخرس بشینم تمرینات انتگرال حل کنم وبا اون کلاسهای آنلاین هفته ای شش تا مقاله سنگین سیاست و اقتصاد ودین ...بنویسم ...) بخاطرفشارمالی همزمان30ساعت در هفته هم کارفروشگاهی کردم.مشکل اصلیم اینه که کار درست حسابی طبق تجریه و تخصصم پیدانکردم تو دوسال)... بدون آینده ای معلوم. من توی ایران زندگی کارمندی متوسط رو به ضعیف ولی آرامش و حس خوشی داشتم. امریکا همیشه دپرس هستم و توذهنم زندگی تو لس آنجلس حکم زندگی در جامعه بیکلاس و زندان کثیف و پرازفقروفساد داره.تفریحات رستوراناش.کلاب و ...هیچ تغییری توروحیه ناراحتم ایجاد نمیکنه. استرسهای روزمره بیخودی زندگی اونجا کامل مسخ و بیحسم میکنه. اگرشما جای من باشید چه میکنید؟ البته من گرینکارت خانوادگیم و برای ایران ماندنم پروسه مزخرف طلاق لازم دارم که اونم مصیبت مضاعفی هست.
    امیدوارم آقای مدیر دوباره بهم کارت قرمز نده بخاطر پاشیدن بذرمنفیJ
    برای تصمیم گرفتن بهتره روی یه طرف کاغد شروع کنید به نوشتن هر چی که با مهاجرت از دست دادین و طرف دیگه هر چی که بدست آوردین و به هر کدوم وزن بدین مثلا خانواده (x3) ... و در نهایت تصمیم گیری کنید.
    در حقیقت واقعا زندگی در امریکا به معنای عمری کار هست و زن و شوهر باید در کنار هم کار صبح تا شب کار کنند و اگر شما در زندگیتون خوشحال نباشین زندگی براتون زهر خواهد شد. امریکا مثلا ایران نیست شما وسطه هفته بتونی بری مهمونی بسته به رشتت شاید مجبور باشی تا دیروقت کار کنی و اگر از لحاظ ذهنی آماده نباشی هم بازده ت پایینه و هم خیلی بهت فشار میاد.
    در ثانی بدون مدرک دانشگاه (حداقل در حد لیسانس) شاید کار پیدا کردن و زندگی خیلی سخت باشه خیلی از هندی ها و چینی هایی که کارهای آزادی بدون مهارت میکنند شاید تو روز سه شیفت کار کنند تا بتونن سرمایه ای جمع کنند!
    و این رو هم بدونین که رفتن و لیسانس گرفتن هیچ ربطی به سن نداره مثلا دانشجوی لیسانس 45 ساله تو یکی از کلاسهایی که TA بودم حضور داشت. ولی همه اینها به این برمیگرده که شما هدفت مشخص باشه و همونطور که گفتم خوشحال باشین.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل و مشکلات از لحظه ورود به آمریکا تا سازگاری با محیط (علل و راهکارها)

سلام.
    ropa عزیز ممنونم از راهنماییتون. بله. واقعا
    کار فروشگاهی واقعا سخت است برای ما ایرانیها که بدنمون به سختی فیزیکی عادت نداره. برای تدریس راستش از وقتی آمدم اینقدر اعتماد بنفسم را از دست دادم که هیجوقت دنبالشم نرفتم ولی ایده خوبیه. دوستانم ساعتی بالای 25 درمیارن.

y2dark عزیز ممنونم از راهنمایی منطقی شما. راستش جدول -/+ من نشون میده ایران یکجورایی برام بهتره. ازشما چه پنهان حالا که آمدم اما تصمیم گرفتم بعد از سیتیزنی برگردم مگر اینکه معجزه محالی رخ بده مثلا پیدا کردن کارخوب یا نقل مگان به موقعیتی بهتر. تو این مدت هم برای پیشگیری از دپرشن هر ششماه میرم ایران. من آدم مهاجرت و سختی کشیدن فیزیکی یا روحی نیستم. راستش سالها سختی کشیدم حالا دیگه آستانه تحملم پائین آمده و فقط آرامش میخام.
    ویرایش توسط fatemeh1 : February 14th, 2016 در ساعت 03:54 PM

Junior Member

https://en.wikipedia.org/wiki/Stereotypes_of_Americans
    اینو بخونید بنظرم جالبه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech Engr/ ShirazU

سلام.
    ropa عزیز ممنونم از راهنماییتون. بله. واقعا
    کار فروشگاهی واقعا سخت است برای ما ایرانیها که بدنمون به سختی فیزیکی عادت نداره. برای تدریس راستش از وقتی آمدم اینقدر اعتماد بنفسم را از دست دادم که هیجوقت دنبالشم نرفتم ولی ایده خوبیه. دوستانم ساعتی بالای 25 درمیارن.

y2dark عزیز ممنونم از راهنمایی منطقی شما. راستش جدول -/+ من نشون میده ایران یکجورایی برام بهتره. ازشما چه پنهان حالا که آمدم اما تصمیم گرفتم بعد از سیتیزنی برگردم مگر اینکه معجزه محالی رخ بده مثلا پیدا کردن کارخوب یا نقل مگان به موقعیتی بهتر. تو این مدت هم برای پیشگیری از دپرشن هر ششماه میرم ایران. من آدم مهاجرت و سختی کشیدن فیزیکی یا روحی نیستم. راستش سالها سختی کشیدم حالا دیگه آستانه تحملم پائین آمده و فقط آرامش میخام.
    سلام بر شما
    امیدوارم هر چه زودتر از اسفل السافلین لوس آنجلس خارج و به بهشت برین تهران داخل بشید.
    فقط سوالی که برای من به وجود آمده در رابطه با وضعیت شما این هست که با وجود همه‌ی این بدبختی‌ها و فلاکت‌هایی که آمریکای جهان‌خوار برای شما به‌وجود آورده و شما رو غرق در نحوست کرده و با به زور دادن گرین کارت به شما ظلم بزرگی در حق شما کرده، شما دنبال گرفتن سیتیزنی اون‌جا هستید!!!
    اگر آمریکا این طور که شما توصیف کردید هست، یعنی سرشار از استرس، مصیبت، فقر و فساد، یکی از بهترین شهرهاش، یعنی لوس آنجلس مثل زندان و با مردم بی‌کلاس، می باشه، دیگه دنبال سیتیزن شدن در این ارض الفساد چه معنی می‌ده؟
    آدم عاقل اگه کلاهش هم یه چنین جایی بیوفته برنمی‌‌گرده که بردارش چه برسه که بخواد شهروندش هم بشه!!
    واقعا ما چه ادبیات غنی‌ای داریم که به‌خوبی فرهنگ غنی ‌تر!!! مردمان‌مون رو توصیف می‌کنه: با دست پس زدن و با پا پیش کشیدن

سلام. شاید ازپستهای قبلیم یادتون باشه من دوسالی هست امریکام. مهاجرتم از همان روز اول پر از دغدغه و مشکلات بود برام تا الان. طوریکه خرافاتی شدم و اعتقادم شده این مهاجرت شد نفطه پایانی بر آرامش و زندگیم و نحسی آن زندگیم را پرکرده. هربار میام ایران میبینم میشه راحت کنارخانواده و دوستان با آرامش زندگی کرد میگم چرا تحمل اینقدر دردسر...خلاصه الان یکماهه ایرانم به تاریخ بلیطم نزدیک میشه اعصابم بهم میریزه..چه باید کنم. زبانم اوکیه یعنی بعد از in state شدن از سرناچاری رفتم کالج و زبان ریاضیم پیش نخورد یکجوری زبانم سطح نیتیوهاست. تو ششماه 25واحدهای عمومی کالج پاس کردم.( میدونم بعد از بیست سال ولی مسخرس بشینم تمرینات انتگرال حل کنم وبا اون کلاسهای آنلاین هفته ای شش تا مقاله سنگین سیاست و اقتصاد ودین ...بنویسم ...) بخاطرفشارمالی همزمان30ساعت در هفته هم کارفروشگاهی کردم.مشکل اصلیم اینه که کار درست حسابی طبق تجریه و تخصصم پیدانکردم تو دوسال)... بدون آینده ای معلوم. من توی ایران زندگی کارمندی متوسط رو به ضعیف ولی آرامش و حس خوشی داشتم. امریکا همیشه دپرس هستم و توذهنم زندگی تو لس آنجلس حکم زندگی در جامعه بیکلاس و زندان کثیف و پرازفقروفساد داره.تفریحات رستوراناش.کلاب و ...هیچ تغییری توروحیه ناراحتم ایجاد نمیکنه. استرسهای روزمره بیخودی زندگی اونجا کامل مسخ و بیحسم میکنه. اگرشما جای من باشید چه میکنید؟ البته من گرینکارت خانوادگیم و برای ایران ماندنم پروسه مزخرف طلاق لازم دارم که اونم مصیبت مضاعفی هست.
    امیدوارم آقای مدیر دوباره بهم کارت قرمز نده بخاطر پاشیدن بذرمنفیJ
    دوستان من ایشون رو درک میکنم واقعا امریکا اگه شغل خوب نداشته باشید یا سرمایه کافی نداشته باشید سخت میگذره به ادم مخصوصا تو شهر های بزرگش و خوب وقتی موقعیت اینطور باشه با ادم های بیخود زیادی برخورد میکنید و خوب قشر خوب تو محله های متوسط به بالان که شما نمیتونید اونجاها خونه بگیرید
    لس انجلس هم این میکزیکی ها واقعا کلاسشو اوردن پایین اگه ایرونی ها اونجا نبودن اصلا جز اخرین گزینه ها هم نبود
    فقط یک سوال کسی میدونه چرا ایرونی های اولیه اومدن اینجا و نرفتن نیویورک؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science M-Tech JNTU Hyderabad India

سلام به همه

پست های خوبی توی این فروم گذاشتید. من دو سال در هند و دو سال در دانمارک زندگی کردم و به زودی ویزای گرین کارتم (از طریق مادر Citizen) را می گیرم و به سن حوزه کالیفرنیا نقل مکان می کنم. این را درک می کنم که مهاجرت در ابتدا بسیار سخته و بایستی قید بسیاری از وابستگی ها را زد و تنها روی خودمان تکیه کنیم، اما باید ببینیم که چی بدست می آوریم.

من Master را در هند گرفتم و تجربه های خیلی عجیبی داشتم. هوای شدیدا گرم و مرطوب، باران های سیل آسا، پشه، مورچه قرمز، بی آبی و بی برقی و ... . اما خوشی های زیادی هم داشتم حتی هنوزم دوست دارم که برگردم و توی هند بگردم. در کل مردمانش با ما خوب تا کردند و تا زمانی که مشگل درست نمی کردی همه چیز خوب بود. شاید اگر امکان ماندن در هند را داشتم می ماندم، در کل نکات مثبتش برای من بیشتر از سختی هایش بود.

تجربه دانمارک کاملا متفاوت بود. من با ویزای گرین کارت دانمارک (ویزای پیدا کردن سه ساله کار) به آنجا رفتم. جامعه ای که سخت غریبه را می پذیره و به ما به چشم پناهنده نگاه می کنه و تا جای ممکن به ما خونه نمی دهند یا کار نمی دهند، ظاهرا افتاده و خوش برخوردند اما در عمل بسیار مغرور. قوانین مهاجرت را سال به سال سخت تر کرده اند تا گرفتن اقامت دائم را برای ما تقریبا غیر ممکن کنند. در کل به این نتیجه رسیدم که اروپا فقط برای اروپایی خوب است و برای من ایرانی فقط چند روز گشتن در اروپا.

من برنامه نویسم و بیش از 9 سال (حتی قبل از رفتن به هند) کار کرده ام و در دانمارک هم سابقه کاری نسبتا خوبی بجا گذاشتم. برای من آمریکا چیزهایی را احتمالا خواهد داشت که برای من مهمه. پیدا کردن کار در آمریکا به خصوص با گرین کارت برای من امر بسیار آسانتری است تا در اروپا. من برنامه نویس شش ماه یا حتی بیشتر تو دانمارک بیکار می ماندم (پیدا کردن کار معمولی از کار تخصصی بعضا دشوارتر بود) اما در آمریکا احتمالا با چنین مشگلی مواجه نشم و یا اگر هم چنین مشگلی باشد تقریبا برای همه هست (نه مثل دانمارک که اولویت به طرز وحشتناکی برای دانمارکی ها بود). من از سخت کار کردن خوشم می آید و اتفاقا روحیه کارآفرینی هم دارم اما از خونه بودن و در و دیوار نگاه کردن و استرس کار پیدا کردن توی یک بازه زمانی زیاد متنفرم.

مطمئنا در آمریکا سختی خواهم کشید، تجربیات قبلی ام هم اینو نشون می ده اما برای رسیدن به موفقیت در آمریکا هم تلاش و مطالعه زیادی کردم و خوشبین هستم. خوشحال میشم که با افرادی که پیش از من تجربه زندگی در آمریکا را داشته اند بیشتر آشنا بشم و از نقطه نظراتشان درباره چالش های زندگی در آمریکا بشنوم. :-)
    ویرایش توسط navidit : December 16th, 2016 در ساعت 03:03 AM

صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)