نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 131

موضوع: اعتراض به روند صدور ویزای دانشجویی فرانسه

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : اعتراض به روند صدور ویزای دانشجویی فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط samiii22 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز.
    شما نکات جالبی رو بیان کردید. اما من نظر شخصی خودم رو میگم فقط و شما و بقیه دوستان هم تحلیل های خودتون رو خواهید داشت.
    در تمامی مواردی که ذکر کردید، این چیزی نیست که مختص به سفارت فرانسه باشه! این روزها اکثر سفارت ها این مدارک رو میخوان به صورت کم و بیش مشابه!
    نکته ی جالب تر این قضیه اینه که من همیشه فکر میکردم این فقط متقاضیان کشور ما هستن که این مدارک ازشون درخواست میشه و اونم به این صورت سفت و سخت! اما سایت سفارت های کشور های مختلف در کشوری غیر از ایران رو هم چک میکردم به همچین مواردی برخورد کردم! پس فکر میکنم عملا به این موارد نمیشه اعتراض خاصی کرد!
    چیزی که تفاوت بین ما و کشورهای دیگه میزاره اینه که اگه اونا ازشون این مدارک خواسته میشه، ویزا هم بهشون داده میشه ولی اینجا مدارک رو تهیه میکنیم و ارائه می کنیم ولی اکثرا از ویزا خبری نیست!
    و نکته ی بدتر اینه که دلیلی هم ارائه نمیشه که چرا ریجکت میکنیم....!!!؟؟؟
    فکر میکنم امکان تغییر مدارک درخواستی از سفارت عملا وجود نداره و اگه قراره اعتراضی به سفارت باشه بحث بین دانشجویان و سفارت رو بیشتر به بیراهه میبره!
    این مشکل دولت فرانسه نیست که ایران تحریمه پس بیاد بگه، بسیار خب! شما نمیخواد پول بفرستید... این مشکلی هست که ما باهاش دست به گریبانیم!
    پس فکر میکنم اعتراض باید بسیار خلاصه، مفید و عملی باشه و با تمرکز روی دو موضوع:
    1.روال بیش از حد ریجکت ها 2.عدم ارائه ی پاسخی مبنی بر علل ریجکت شدن به متقاضیان
    خیلی ممنون سامی عزیز که نظرتو گفتی. همونطور که قبلا هم گفته شده، مسئله محوری که مطرح خواهد شد همین بحث ریجکت هاست و این که پاسخی در برابر سوال در مورد علت ریجکت داده نمیشه. بقیه مباحث می تونه با تکیه بر موضوع ریجکت های گسترده مطرح بشه. مثلا اینکه دانشجو چه هزینه بالایی رو متقبل میشه ولی در نهایت هیچ فایده ای نداره. چون سفارت خیلی راحت و بدون ارائه دلیل و بدون توجه به این هزینه بالا درخواست ویزا رو رد میکنه.
    سامی جان می تونی بگی روند تایید مدارک مثلا در سفارت بلژیک به چه صورته؟ آیا وجود داره یا نه و اینکه هزینش چقدره؟
    ویرایش توسط arash-iran : August 10th, 2011 در ساعت 11:49 AM
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....