صفحه 2 از 14 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 131

موضوع: اعتراض به روند صدور ویزای دانشجویی فرانسه

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض اعتراض به روند صدور ویزای دانشجویی فرانسه

در این تاپیک در مورد نحوه اعتراض عمومی به روند صدور ویزای دانشجویی فرانسه بحث خواهد شد.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc ECST , University of Bologna

پیش فرض پاسخ : ریجکت پرونده ها (دلایل و راهکارها)

نقل قول نوشته اصلی توسط potter46 نمایش پست ها
    رسیدی که توش مبلغ رو نوشته باشه نیست . آیا دولت فرانسه در جریان این پول ها هاست ؟ در خود فرانسه هرجا بگی دانشجو هستم، کلی بهت تخفیف می دن ، هزینه تایید مدارک در ایران خیلی بیشتر از هزینه شهریه یک سال یک دانشگاه در فرانسه است یا هزینه اجاره اپارتمان ! خیلی خیلی غیر منطقیه ، امکان نداره دولت فرانسه چنین چیزی رو بخواهد
    (امکان داره دولت فرانسه گفته برای تایید مدارک کلا 25 یورو بگیرید ، اینها قانون رو دلخواه خودشون کردند 25 یورو برای هر مدرک )

به نظر من یک نفر که فرانسوی خوب بلد است نامه بنویسد در یک سایت پتیشن و همه امضا کنیم و نامه را به وزارت خارجه فرانسه بفرستیم و تمام نکاتی که دوستان گفتند در فروم توی نامه ذکر کنید .
    به نظر من هم این کار خوبیه. حالا تو چه سایتی میشه اینکارو کرد؟؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط serendpt86 نمایش پست ها
    به نظر من هم این کار خوبیه. حالا تو چه سایتی میشه اینکارو کرد؟؟؟؟؟؟
    سایتهای مختلفی برای درست کردن پتیشن وجود داره. از جمله gopetition.com ، petitiononline.com یا ipetitions.com و یا خیلی از سایتای دیگه.
    ولی قبل از مشخص کردن سایت، باید روی مواردی که میخوایم اعتراض کنیم به یک اتفاق نظر برسیم. همونطور که قبلا گفتم به نظر من علاوه بر تمام مواردی که potter46 عزیز اشاره کرد و خیلی هم مهمه، اعلام نکردن دلیل ریجکت توسط سفارت هم بسیار مهمه. حالا اگه دوستان چیز دیگه ای به نظرشون میرسه بگن تا اضافه بشه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اعتراض به روند صدور ویزای دانشجویی فرانسه

-به نظر منم به جای اینکه روی رفتار سفارت مانور بدیم بهتره که روی عدم پاسخ گویی در مورد ریجکت شدن های غیر منطقی بحث کنیم.
    اینم میشه گفت که اگه می خان به یه سری رشته ها ویزا ندن از همون اول اعلام کنن و یا اگه با دانشگاه خاصی مشکل دارن یا هرچی به اون دانشگاه اعلام کنن که از ایران دانشجو نگیره!!!!!!(هر چند این نهایت توهین! اما بهتر از این که بچه ها وقت و هزینه ی بی خود کنن. من اگه می دونسم این وضع حتما دنبال پذیرش های دیگمم می رفتم! الان بر خلاف این که سه تا موقعیت خوب دیگه داشتم و همش به خاطر فرانسه بی خیال شدم، مجبور یک سال دیگه دوبار اپلای کنم و یک سال!!! از عمرم تباه شد رسما!!!!) و هم اینکه واقعا دیر جواب می دن! الان یک ماه و چند روز شده و به من جواب ندادن!
    -رفتار کارمندا در بخش فرهنگی که واقعا خوب بود. من خودم یه مدتی خیلی زیاد با بخش فرهنگی تماس می گرفتم و اون آقای مسئول واقعا با صبر و حوصله جواب همه سوالا رو میداد، در کنسول هم خود من رفتار توهین آمیزی باهام نشد! به نظرم اگه قراره شکایتی بشه باید در کنارش از برخورد خوب کارکنان بخش فرهنگی هم قدر دانی بشه و در صورتی که همه موافق باشن اعتراضی بشه.
    -من به شخصه 920تومن پول تایید مدارک دادم و واقعا این کارشون بی شرمانس! حتما باید این مورد ذکر بشه! اصلا هیچ سفارت دیگه این مقدار نمی گیره! اونم از دانشجو ها فقط!
    -سفارت فرانسه بر خلاف اینکه یکی از شلوغ ترین سفارت هاس فقط سه نفر مسئول بررسی هستند و این باعث به وجود اومدن یه صف طولانی می شه و هرکی باید یه نصف روز کامل وقتش هدر بره، سفارت المان و انگلیس اصلا این جوری نیستن! یا حداقل برای تایید مدارک انقد دانشجو ها رو الاف نکنن و مجبور نباشن توی این صف منتظر بمونن!

Junior Member

-اینکه ترجمه ی انگلیسی هم قبول نمی کنه جای اعتراض داره! الان انگلیسی زبان رسمی دنیاس و همه ی سفارت ها قبول دارن ترجمه ی انگلیسی رو. چرا باید یه دانشجو برای یک ویزا که تهشم به دلایل واهی ریجکتش می کنن انقد هزینه کنه؟!؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط rexona نمایش پست ها
    -به نظر منم به جای اینکه روی رفتار سفارت مانور بدیم بهتره که روی عدم پاسخ گویی در مورد ریجکت شدن های غیر منطقی بحث کنیم.
    اینم میشه گفت که اگه می خان به یه سری رشته ها ویزا ندن از همون اول اعلام کنن و یا اگه با دانشگاه خاصی مشکل دارن یا هرچی به اون دانشگاه اعلام کنن که از ایران دانشجو نگیره!!!!!!(هر چند این نهایت توهین! اما بهتر از این که بچه ها وقت و هزینه ی بی خود کنن. من اگه می دونسم این وضع حتما دنبال پذیرش های دیگمم می رفتم! الان بر خلاف این که سه تا موقعیت خوب دیگه داشتم و همش به خاطر فرانسه بی خیال شدم، مجبور یک سال دیگه دوبار اپلای کنم و یک سال!!! از عمرم تباه شد رسما!!!!) و هم اینکه واقعا دیر جواب می دن! الان یک ماه و چند روز شده و به من جواب ندادن!
    البته فکر نمی کنم سفارت یه همچین کاریو بیاد بکنه که اسم رشته و دانشگاه بگه. همونطور که آمریکا که تازگیا تعامل خوبی با دانشجوهای ایرونی برقرار کرده هم اینکارو نمی کنه. ولی می تونیم این مسئله رو اینجوری مطرح کنیم که لااقل دلیل ریجکتو بگن که مثلا رشته حساس بوده یا همکاری دانشگاه با آزمایشگاه های حساس بوده.(به جای اینکه مستقیم ازشون بخوایم رشته و دانشگاه حساس بهمون اعلام کنن)
    نقل قول نوشته اصلی توسط rexona نمایش پست ها
    -رفتار کارمندا در بخش فرهنگی که واقعا خوب بود. من خودم یه مدتی خیلی زیاد با بخش فرهنگی تماس می گرفتم و اون آقای مسئول واقعا با صبر و حوصله جواب همه سوالا رو میداد، در کنسول هم خود من رفتار توهین آمیزی باهام نشد! به نظرم اگه قراره شکایتی بشه باید در کنارش از برخورد خوب کارکنان بخش فرهنگی هم قدر دانی بشه و در صورتی که همه موافق باشن اعتراضی بشه.
    -من به شخصه 920تومن پول تایید مدارک دادم و واقعا این کارشون بی شرمانس! حتما باید این مورد ذکر بشه! اصلا هیچ سفارت دیگه این مقدار نمی گیره! اونم از دانشجو ها فقط!
    -سفارت فرانسه بر خلاف اینکه یکی از شلوغ ترین سفارت هاس فقط سه نفر مسئول بررسی هستند و این باعث به وجود اومدن یه صف طولانی می شه و هرکی باید یه نصف روز کامل وقتش هدر بره، سفارت المان و انگلیس اصلا این جوری نیستن! یا حداقل برای تایید مدارک انقد دانشجو ها رو الاف نکنن و مجبور نباشن توی این صف منتظر بمونن!
    در مورد رفتار بخش فرهنگی و بخش کنسولی، اگه بخوام واقعیتشو بگم با من که در هر دو جا خیلی خیلی خوب (خیلی بهتر از رفتاری که در ادارات ایرانی با من شده!!) برخورد کردن. ولی خوب کسایی رو هم میشناسم که باهاشون بد رفتار شده. هم در بخش فرهنگی و هم در کنسولگری(بیشتر در کنسولگری).
    در مورد تایید مدارک همونطور که potter46 گرامی هم گفتن، یکی از مشکلات بزرگ دانشجوهاست. از انتظار در صف گرفته تا تایید صوری مدارک بدون بررسی و هزینه بالای تایید. یه نکته دیگه هم هست و اون اینکه سفارت به طرز عجیبی رفتارشو در مورد تایید مدارک به طور ناگهانی عوض کرد! موقعی که ما بخش فرهنگی رفتیم(در ماه می) احتیاجی به تایید مدارک برای بخش فرهنگی نبود وخود خانم کشوری تاکید میکرد که فقط برای کنسولگری احتیاج به تایید هست. ولی از اوایل ماه ژوئیه بخش فرهنگی بدون تایید مدارک دیگه هیچ چیزی قبول نمی کنه!
    البته مسائل ریز دیگه ای هم هستن که اینجا جای بحث اونها نیست. مثلا اینکه از همه خواسته شده که روز تحویل مدارک به کنسول خوابگاه رو رزرو کرده باشن. در حالیکه هنوز جواب ویزا مشخص نشده و اصلا اقدامی نشده. الان خود من حدود 400 یورو برای رزرو خوابگاه پرداخت کردم. ولی خیلی راحت ویزامو ریجکت کردن. این مسئله به خیلیا ضربه زده.
    به نظر من مسئله محوری که باید روی اون مانور داده بشه مسئله ریجکت بدون بیان هیچگونه دلیلیه و بعد از اون میشه در مورد مباحث جانبی هم حرف زد. مثل تایید مدارک و ....

Junior Member

یک مسئله دیگه ، که به نظر من در نامه گنجانیده بشه

- اجبار کردن دانشجو به پرداخت پول هتل قبل از مشخص شدن وضعیت ویزا
    همانطور که می دانید ، بخش فرهنگی و بخش کنسولی هردو دانشجویان را مجبور می کنند که هتل رزرو کنند ،
    این دغدغه که دانشجو جایی برای خواب داشته باشد قابل فهم است ، اما بهتر است این رزرو هتل به بعد از گرفتن ویزا موکول شود (مثلا روزی که ویزا را در پاسپورت می زنند) تا هم دانشجویانی که ریجکت می شوند ضرر مالی نکنند ، همچنین بسیاری از کسانی که ویزا می گیرند، ویزایشان دیر می آید و عملا پول هتلشان هدر می رود .
    چه اجباری هست که قبل از گرفتن ویزا دانشجوی ایرانی با این شرایط تحریم های انتقال پول ، به در و دیوار بزند که هتل رزرو کند ؟

- اجبار به تقبل خطر بلوکه شدن 6000 یورو در فرانسه
    دوستانی که با بانک تجارت پول را انتقال دادند می دانند که ، بانک تجارت تعهد نامه ای از ما گرفت که در صورت بلوکه شدن پول و یا نرسیدن به مقصد و یا مورد تحریم قرار گرفتن 6000 یورو ، بانک هیچ‌مسولیتی را نمی پذیرد و ضرر آن بعهده خودمان است و ما مجبور به امضا بودیم تا عمل انتقال انجام شود.
    سوال اینجاست ، دولت فرانسه خود از ترحیم کنندگان سیستم بانکی ایران است ، ایا نمی شد سفارت مارا مجبور به انجام این خطر نکند ؟ و مثلا پول را به حسابی در ایران می فرستادیم (حتی مثلا حساب ارزی سفارت در ایران) و ما مجبور به تحمل خطر و استرس بلوکه شدن پول خود و خانواده خود نشویم ؟

شخصا یکی از موارد بی ادبی سفارت فرانسه به من سر همین موضوع بود که بعد از دقیقا دقیقا 35 دقیقه منتظر ماندن پشت خط پرسیدم این انتقال پول با احتساب تحریم های اروپا علیه ایران مبنتی بر عدم انتقال پول از ایران به خارج تضاد دارد !
    با داد زدن و فریاد زدن آقای ملک ارا مواجه شدم که "همینه که هست نمی خواهی اقدام نکن !" و بدون خداحافظی در میان صحبت بنده گوشی را قطع کرد . بعد از دقیقا دقیقا 35 دقیقه منتظر ماندن پشت خط

- گردش مالی
    علاوه بر حواله 6000 یورو، سفارت فرانسه ، مدرکی بسیار شخصی و محرمانه را از متقاضیان می خواهد به نام "گردش مالی" که بسیار با "گواهی موجودی" تفاوت دارد و این "گردش مالی" در خود کشور فرانسه محرمانه محسوب می شود و تنها اداره مالیات و یا حکم دادگاه آن کشور حق دارد "گردش مالی" یک شهروند را مورد بررسی قرار بدهد .
    سوال اینجاست ، ایا بعد از حواله 6000 یورو باز هم ، نیاز به انقدر کنجکاوی در زندگی شخصی متقاضیان ایرانی وجود دارد ؟

ApplyAbroad Veteran
    samiii22 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urbanism & Strategic Planning - K.U.Leuven

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط serendpt86 نمایش پست ها
    کاملا درسته.پس بچه ها خواهشا بیاید یه کاری کنیم . سفارت فرانسه دیگه تحقیر بچه های ایران رو از حد گذرونده. هیچ سفارتی از پرونده ی دانشجویی پول نمیگیره تاره ویزا هم میده . ولی این فرانسه.....
    اینکه اقدامی باید بشه کاملا صحیح و بجا هست! یه مورد اعتراض در سفارت اسپانیا هم داشتیم که سفیر محترم یه قانون از خودش به اجرا گذاشته بود که با اینکه دانشگاه پذیرش میداد، این سفارت کلا معدل 16 یا 17(دقیق خاطرم نیست) رو ریجکت میکرد! علنا به همین دلیل! با اعتراض که صورت گرفت و احضار کنسول این مشکل تا حدیدی حل شد.(البته این سفارت هنوز دارای مشکلات خاص خودشه).
    این موضوع رو گفتم که شاید با استفاده از این تجربیات بشه کاری هم امسال در مورد فرانسه کرد.
    اما لطفا قبل از هر کاری حتما بررسی های لازم رو انجام بدید که اعتراض دقیقا روی مائل درست صورت بگیره! در این موردی که شما میگید هیچ سفارتی از پرونده های دانشجویی پول نمیگیره اصلا به این صورت نیست! لطفا تمرکز رو روی مطالب صحیح قرار بدید که نتیجه ی بهتری هم حاصل بشه.
    ممنون

.I.Please review the rules of the forum once more
    .II.If you have any kind of questions PLEASE send them in the relevant topics in the public forum and NOT as private message
    In case your question is not answered, you can inbox me a reference to your question in the public forum

ApplyAbroad Veteran
    samiii22 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urbanism & Strategic Planning - K.U.Leuven

نقل قول نوشته اصلی توسط potter46 نمایش پست ها
    یک مسئله دیگه ، که به نظر من در نامه گنجانیده بشه

- اجبار کردن دانشجو به پرداخت پول هتل قبل از مشخص شدن وضعیت ویزا

- اجبار به تقبل خطر بلوکه شدن 6000 یورو در فرانسه

- گردش مالی
    ممنون دوست عزیز.
    شما نکات جالبی رو بیان کردید. اما من نظر شخصی خودم رو میگم فقط و شما و بقیه دوستان هم تحلیل های خودتون رو خواهید داشت.
    در تمامی مواردی که ذکر کردید، این چیزی نیست که مختص به سفارت فرانسه باشه! این روزها اکثر سفارت ها این مدارک رو میخوان به صورت کم و بیش مشابه!
    نکته ی جالب تر این قضیه اینه که من همیشه فکر میکردم این فقط متقاضیان کشور ما هستن که این مدارک ازشون درخواست میشه و اونم به این صورت سفت و سخت! اما سایت سفارت های کشور های مختلف در کشوری غیر از ایران رو هم چک میکردم به همچین مواردی برخورد کردم! پس فکر میکنم عملا به این موارد نمیشه اعتراض خاصی کرد!
    چیزی که تفاوت بین ما و کشورهای دیگه میزاره اینه که اگه اونا ازشون این مدارک خواسته میشه، ویزا هم بهشون داده میشه ولی اینجا مدارک رو تهیه میکنیم و ارائه می کنیم ولی اکثرا از ویزا خبری نیست!
    و نکته ی بدتر اینه که دلیلی هم ارائه نمیشه که چرا ریجکت میکنیم....!!!؟؟؟
    فکر میکنم امکان تغییر مدارک درخواستی از سفارت عملا وجود نداره و اگه قراره اعتراضی به سفارت باشه بحث بین دانشجویان و سفارت رو بیشتر به بیراهه میبره!
    این مشکل دولت فرانسه نیست که ایران تحریمه پس بیاد بگه، بسیار خب! شما نمیخواد پول بفرستید... این مشکلی هست که ما باهاش دست به گریبانیم!
    پس فکر میکنم اعتراض باید بسیار خلاصه، مفید و عملی باشه و با تمرکز روی دو موضوع:
    1.روال بیش از حد ریجکت ها 2.عدم ارائه ی پاسخی مبنی بر علل ریجکت شدن به متقاضیان

.I.Please review the rules of the forum once more
    .II.If you have any kind of questions PLEASE send them in the relevant topics in the public forum and NOT as private message
    In case your question is not answered, you can inbox me a reference to your question in the public forum

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط samiii22 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز.
    نکته ی جالب تر این قضیه اینه که من همیشه فکر میکردم این فقط متقاضیان کشور ما هستن که این مدارک ازشون درخواست میشه و اونم به این صورت سفت و سخت! اما سایت سفارت های کشور های مختلف در کشوری غیر از ایران رو هم چک میکردم به همچین مواردی برخورد کردم!
    اگر میشه لطفا با ذکر مثال بفرمایید، کدام سفارت در کره زمین ، کارت معافی یا کارت پایان خدمت را از دانشجویان خواسته است؟
    (همراه با ترجمه فرانسوی و تایید گران قیمت کنسولی)
    کدام سفارت برای بررسی ویزای دانشجویی ، بیشتر از 700 هزار تومان تنها برای تایید (آنچنان که در پست بالا اشاره شد تایید الکی و صوری است) می گیرد ؟ یا اینکه کدام سفارت خواسته که مبلغ معادل 10 هزار دلار را قبل از اینکه حتی ویزا بگیرید، به کشور آن ها منتقل کنید ؟

اگر با ذکر مثال بفرمایید ممنون می شوم .