صفحه 3 از 14 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 131

موضوع: اعتراض به روند صدور ویزای دانشجویی فرانسه

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : اعتراض به روند صدور ویزای دانشجویی فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط samiii22 نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز.
    شما نکات جالبی رو بیان کردید. اما من نظر شخصی خودم رو میگم فقط و شما و بقیه دوستان هم تحلیل های خودتون رو خواهید داشت.
    در تمامی مواردی که ذکر کردید، این چیزی نیست که مختص به سفارت فرانسه باشه! این روزها اکثر سفارت ها این مدارک رو میخوان به صورت کم و بیش مشابه!
    نکته ی جالب تر این قضیه اینه که من همیشه فکر میکردم این فقط متقاضیان کشور ما هستن که این مدارک ازشون درخواست میشه و اونم به این صورت سفت و سخت! اما سایت سفارت های کشور های مختلف در کشوری غیر از ایران رو هم چک میکردم به همچین مواردی برخورد کردم! پس فکر میکنم عملا به این موارد نمیشه اعتراض خاصی کرد!
    چیزی که تفاوت بین ما و کشورهای دیگه میزاره اینه که اگه اونا ازشون این مدارک خواسته میشه، ویزا هم بهشون داده میشه ولی اینجا مدارک رو تهیه میکنیم و ارائه می کنیم ولی اکثرا از ویزا خبری نیست!
    و نکته ی بدتر اینه که دلیلی هم ارائه نمیشه که چرا ریجکت میکنیم....!!!؟؟؟
    فکر میکنم امکان تغییر مدارک درخواستی از سفارت عملا وجود نداره و اگه قراره اعتراضی به سفارت باشه بحث بین دانشجویان و سفارت رو بیشتر به بیراهه میبره!
    این مشکل دولت فرانسه نیست که ایران تحریمه پس بیاد بگه، بسیار خب! شما نمیخواد پول بفرستید... این مشکلی هست که ما باهاش دست به گریبانیم!
    پس فکر میکنم اعتراض باید بسیار خلاصه، مفید و عملی باشه و با تمرکز روی دو موضوع:
    1.روال بیش از حد ریجکت ها 2.عدم ارائه ی پاسخی مبنی بر علل ریجکت شدن به متقاضیان
    خیلی ممنون سامی عزیز که نظرتو گفتی. همونطور که قبلا هم گفته شده، مسئله محوری که مطرح خواهد شد همین بحث ریجکت هاست و این که پاسخی در برابر سوال در مورد علت ریجکت داده نمیشه. بقیه مباحث می تونه با تکیه بر موضوع ریجکت های گسترده مطرح بشه. مثلا اینکه دانشجو چه هزینه بالایی رو متقبل میشه ولی در نهایت هیچ فایده ای نداره. چون سفارت خیلی راحت و بدون ارائه دلیل و بدون توجه به این هزینه بالا درخواست ویزا رو رد میکنه.
    سامی جان می تونی بگی روند تایید مدارک مثلا در سفارت بلژیک به چه صورته؟ آیا وجود داره یا نه و اینکه هزینش چقدره؟
    ویرایش توسط arash-iran : August 10th, 2011 در ساعت 11:49 AM
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

ApplyAbroad Veteran
    samiii22 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urbanism & Strategic Planning - K.U.Leuven

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    خیلی ممنون سامی عزیز که نظرتو گفتی. همونطور که قبلا هم گفته شده، مسئله محوری که مطرح خواهد شد همین بحث ریجکت هاست و این که پاسخی در برابر سوال در مورد علت ریجکت داده نمیشه. بقیه مباحث می تونه با تکیه بر موضوع ریجکت های گسترده مطرح بشه. مثلا اینکه دانشجو چه هزینه بالایی رو متقبل میشه ولی در نهایت هیچ فایده ای نداره. چون سفارت خیلی راحت و بدون ارائه دلیل و بدون توجه به این هزینه بالا درخواست ویزا رو رد میکنه.
    سامی جان می تونی بگی روند تایید مدارک مثلا در سفارت بلژیک به چه صورته؟ آیا وجود داره یا نه و اینکه هزینش چقدره؟
    با توجه به اینکه میخوایم یه مقایسه ای با سفارت فرانسه داشته باشیم من این بحث رو با اجازه ی آرش جان اینجا مطرح میکنم
    روال کلا در سفارت بلژیک برای ویزا اینه که:
    باید کلیه مدارک به فرانسه (با توجه به شرایط خاصی انگلیسی هم قابل قبوله) ترجمه بشه! بعضی از مدارک از جمله گواهی عدم سو پیشینه، همینطور شناسنامه و مدارک تحصیلی و ریز نمرات و هر مدرکی که به زبان فارسی هست بعد از تایید دادگستری و وزارت امور خارجه باید با مبلغی حدود 23000 تومان برای هر کدوم به تایید سفارت برسه!
    گرفتن نامه تایید سلامت از دکتر معتمد سفارت که عملا هیچ معاینه ای نمیکنه و 50 هزار تومان میگیره(از من فقط پرسید از پله خوب میتونی بری بالا...؟)
    مبلغ عکس از ریه ها و همینطور کلی آزمایش خون از جایی که خود دکتر معرفی میکنه هم باید اضافه کنید! چیزی حدود 64600 تومان
    هزینه ی تشکیل پرونده 259200 تومان که در یکی دو سال گذشته خیلی ها رو یه بار ریجکت کردن و بعد از اعتراض و دریافت 300 هزار تومان هزینه روادید صادر کردن(صحت این قضیه با داوطلبان یکی دو سال گذشته است، امسال کمتر این اتفاق افتاد یا من در جریان نیستم!)
    ساپورت مالی:
    شامل یک فرد بلژیکی یا خارجی(غیر بلژیکی و غیر ایرانی) یا ایرانی!
    در صورتیکه ایرانی باشه به زیر 3میلیون حقوق در ماه به ندرت ویزا میدن و عمدتا ریجکت میکنن!
    در صورتیکه بلژیکی یا خارجی باشه 18372 یورو حقوق در سال. اگه با کسی زندگی نکنه و کسی تحت تکفلش نباشه! اگه باشه این مبلغ بیشتر میشه!
    -----
    *Self Support: ارسال و بلوکه کردن مبلغ 7900 یورو در یکی از بانک های بلژیکی که طرف قرارداد دانشگاه شماست... بازکردن حساب با کمک دانشگاه هست ولی هیچ مسئولیتی در قبال ارسال پول با دانشگاه نیست و مبلغ باید با نام و شماره ی دانشجویی فرد مورد نظر ارسال بشه!!! (چیزی که این روزها در تهران بسیار دشواره، اگر هم پول بفرستید با نام شخص دیگری معمولا ارسال میشه)
    در این پروسه ی ارسال هیچ کمکی از سوی دانشگاه یا سفارت صورت نمیگیره!

**نکته ی جالب در این قضیه اینه که از متقاضیان آمریکایی هم همین موارد درخواست میشه و حتی در زمینه ی مالی یکی 2 مدرک بیشتر راجع به ساپورتر متقاضی هم میخوان در حالی که اینجا یه کپی پاسپورت یا کارت اقامت کشور محل سکونت و گردش حساب و فیش حقوقی کافیه! اما برای آمریکایی ها باید روال خاصی طی بشه!

.I.Please review the rules of the forum once more
    .II.If you have any kind of questions PLEASE send them in the relevant topics in the public forum and NOT as private message
    In case your question is not answered, you can inbox me a reference to your question in the public forum

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

با توجه به اینکه میخوایم یه مقایسه ای با سفارت فرانسه داشته باشیم من این بحث رو با اجازه ی آرش جان اینجا مطرح میکنم
    روال کلا در سفارت بلژیک برای ویزا اینه که:
    باید کلیه مدارک به فرانسه (با توجه به شرایط خاصی انگلیسی هم قابل قبوله) ترجمه بشه! بعضی از مدارک از جمله گواهی عدم سو پیشینه، همینطور شناسنامه و مدارک تحصیلی و ریز نمرات و هر مدرکی که به زبان فارسی هست بعد از تایید دادگستری و وزارت امور خارجه باید با مبلغی حدود 23000 تومان برای هر کدوم به تایید سفارت برسه!
    گرفتن نامه تایید سلامت از دکتر معتمد سفارت که عملا هیچ معاینه ای نمیکنه و 50 هزار تومان میگیره(از من فقط پرسید از پله خوب میتونی بری بالا...؟)
    مبلغ عکس از ریه ها و همینطور کلی آزمایش خون از جایی که خود دکتر معرفی میکنه هم باید اضافه کنید! چیزی حدود 64600 تومان
    هزینه ی تشکیل پرونده 259200 تومان که در یکی دو سال گذشته خیلی ها رو یه بار ریجکت کردن و بعد از اعتراض و دریافت 300 هزار تومان هزینه روادید صادر کردن(صحت این قضیه با داوطلبان یکی دو سال گذشته است، امسال کمتر این اتفاق افتاد یا من در جریان نیستم!)
    ساپورت مالی:
    شامل یک فرد بلژیکی یا خارجی(غیر بلژیکی و غیر ایرانی) یا ایرانی!
    در صورتیکه ایرانی باشه به زیر 3میلیون حقوق در ماه به ندرت ویزا میدن و عمدتا ریجکت میکنن!
    در صورتیکه بلژیکی یا خارجی باشه 18372 یورو حقوق در سال. اگه با کسی زندگی نکنه و کسی تحت تکفلش نباشه! اگه باشه این مبلغ بیشتر میشه!
    -----
    *Self Support: ارسال و بلوکه کردن مبلغ 7900 یورو در یکی از بانک های بلژیکی که طرف قرارداد دانشگاه شماست... بازکردن حساب با کمک دانشگاه هست ولی هیچ مسئولیتی در قبال ارسال پول با دانشگاه نیست و مبلغ باید با نام و شماره ی دانشجویی فرد مورد نظر ارسال بشه!!! (چیزی که این روزها در تهران بسیار دشواره، اگر هم پول بفرستید با نام شخص دیگری معمولا ارسال میشه)
    در این پروسه ی ارسال هیچ کمکی از سوی دانشگاه یا سفارت صورت نمیگیره!

**نکته ی جالب در این قضیه اینه که از متقاضیان آمریکایی هم همین موارد درخواست میشه و حتی در زمینه ی مالی یکی 2 مدرک بیشتر راجع به ساپورتر متقاضی هم میخوان در حالی که اینجا یه کپی پاسپورت یا کارت اقامت کشور محل سکونت و گردش حساب و فیش حقوقی کافیه! اما برای آمریکایی ها باید روال خاصی طی بشه!
    خیلی ممنونم ازت سامی جان بابت پاسخ کاملت. بحث ریجکت ها چجوریه؟ یعنی اول تعداد ریجکتیها و بعد از اون اینکه آیا دلیلی هم ارائه میشه برای ریجکت؟

راجع به مقایسه سفارت بلژیک و فرانسه:

من چون هر دو رو اقدام کردم به نظرم فرق عمدش اینه که:

-سفارت فرانسه تعداد مدارک خیلی زیادری می خواد! اما بلژیک نه! مثلا سفارت بلژیک مدرک لیسانس، ریزنمره، مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، معافیت تحصیلی یا پایان خدمت، جزییات فعالیت کار شرکت خصوصی ساپورتر!، ریز گردش حساب، گواهی محل اقامت در کشور مقصد و حواله 6000 یورو نمی خواد! و مدارک رو هم به انگلیسی قبول می کنن(به غیر از شناسنامه و گواهی عدم سو پیشینه که باید به فرانسه ترجمه بشه)

-من هنوز نتیجه ویزا بلژیکم معلوم نیست، اما اینطوری که از فروم بلژیک فهمیدم کسایی که مدارک مالیشون OK باشه 90% ویزاشون اکی میشه! و معمولا هم ماکزیمم 1 ماه طول میکشه! اما فرانسه مثل اینکه 90% ریجکتی داره!

-توی سایت سفارت بلژیک گفته که دلیل ریجکت اعلام میشه! اما وزارت امور خارجه فرانسه رسما گفته که این حق رو واسه خودش قایله که به غیر اروپایی دلیل ریجکت رو اعلام نکنه!

حالا فقط نیازی نیست با بلژیک مقایسه کنیم!
    آلمان، سوید، فنلاند، نروژ، ایتالیا و بقیه کشورها هم هستن!

ApplyAbroad Veteran
    samiii22 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    خیلی ممنونم ازت سامی جان بابت پاسخ کاملت. بحث ریجکت ها چجوریه؟ یعنی اول تعداد ریجکتیها و بعد از اون اینکه آیا دلیلی هم ارائه میشه برای ریجکت؟
    در بحث ریجکتی ها این سفارت از چیزی که من مشاهده کردم عملا لیست سیاه رشته نداره! به این معنی که نمیان تمامی افراد رو بخاطر رشته ی تحصیلی ریجکت کنن! (حالا اگه رشته انرژی هسته ای باشه نمیدونم ولی در رشته های دیگه این مساله رو من ندیدم)
    دلیل عدم قانع شدن سفارت از عدم بازگشت متقاضی هم به اون صورت مطرح نیست!
    اما...! بیشترین چیزی که اینجا مطرح هست تنها یک چیزه! مساله ی ساپورتر و انتقال پول!
    همونطور که گفتم اگه ساپورتر از ایران باشه اگه مبلغ حقوق کمتر از 3 میلیون باشه(این عدد تقریبی هست و خود officer تحویل گیرنده ی مدارک به این مساله اشاره داشت!)
    اگه ساپورتر بلژیکی باشه یا خارجی باشه و مبلغ حقوقی به اندازه ی درخواست شده باشه، عمدتا ویزا میدن و هیچ مشکلی نیست! حتی ویزا 1 روزه هم صادر شده! مال من8-7 روزه اومد!
    در این موارد خود سفارت مدارک رو بررسی میکنه و موافقت یا عدم موافقت خودش رو اعلام میکنه! که همونطوری که گفتم معمولا مشکلی نیست و ویزا هم صادر میشه!
    اما!!! اگه ساپورتر شما ایرانی باشه و مبلغ فقش حقوقی(حالا در بعضی موارد فیش های مالیاتی و چیزهای دیگه هم قبول میکنن)، کمتر از این مبلغ باشه درخواست ها رو برای تایید به بلژیک میفرستن که معمولا این پروسه 1 ماه و شاید یکم بیشتر طول میکشه و با جواب عدم کافی بودن منابع مالی روبرو میشید!
    *نکته:
    1.هیچگونه سند ملکی، اجاره نامه، حساب بانکی و یا انواع دارایی که به نام متقاضی باشه مورد بررسی قرار نمیگیره و حتی تحویل هم نمیگیرن و حتما باید ساپورتر باشه!
    2.در صورتیکه ساپورتر شما حسابی با مبلغ و گردش حساب نجومی هم داشته باشه ولی فیش حقوقی یا مالیاتیش زیر حدی باشه که درخواست شده با جواب ریجکت مواجه میشید!
    ** دلیلی که برای ریجکت اعلام میشه: عدم کافی بودن منابع مالی!!!

.II.If you have any kind of questions PLEASE send them in the relevant topics in the public forum and NOT as private message
    In case your question is not answered, you can inbox me a reference to your question in the public forum

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

در بحث ریجکتی ها این سفارت از چیزی که من مشاهده کردم عملا لیست سیاه رشته نداره! به این معنی که نمیان تمامی افراد رو بخاطر رشته ی تحصیلی ریجکت کنن! (حالا اگه رشته انرژی هسته ای باشه نمیدونم ولی در رشته های دیگه این مساله رو من ندیدم)
    دلیل عدم قانع شدن سفارت از عدم بازگشت متقاضی هم به اون صورت مطرح نیست!
    اما...! بیشترین چیزی که اینجا مطرح هست تنها یک چیزه! مساله ی ساپورتر و انتقال پول!
    همونطور که گفتم اگه ساپورتر از ایران باشه اگه مبلغ حقوق کمتر از 3 میلیون باشه(این عدد تقریبی هست و خود officer تحویل گیرنده ی مدارک به این مساله اشاره داشت!)
    اگه ساپورتر بلژیکی باشه یا خارجی باشه و مبلغ حقوقی به اندازه ی درخواست شده باشه، عمدتا ویزا میدن و هیچ مشکلی نیست! حتی ویزا 1 روزه هم صادر شده! مال من8-7 روزه اومد!
    در این موارد خود سفارت مدارک رو بررسی میکنه و موافقت یا عدم موافقت خودش رو اعلام میکنه! که همونطوری که گفتم معمولا مشکلی نیست و ویزا هم صادر میشه!
    اما!!! اگه ساپورتر شما ایرانی باشه و مبلغ فقش حقوقی(حالا در بعضی موارد فیش های مالیاتی و چیزهای دیگه هم قبول میکنن)، کمتر از این مبلغ باشه درخواست ها رو برای تایید به بلژیک میفرستن که معمولا این پروسه 1 ماه و شاید یکم بیشتر طول میکشه و با جواب عدم کافی بودن منابع مالی روبرو میشید!
    *نکته:
    1.هیچگونه سند ملکی، اجاره نامه، حساب بانکی و یا انواع دارایی که به نام متقاضی باشه مورد بررسی قرار نمیگیره و حتی تحویل هم نمیگیرن و حتما باید ساپورتر باشه!
    2.در صورتیکه ساپورتر شما حسابی با مبلغ و گردش حساب نجومی هم داشته باشه ولی فیش حقوقی یا مالیاتیش زیر حدی باشه که درخواست شده با جواب ریجکت مواجه میشید!
    ** دلیلی که برای ریجکت اعلام میشه: عدم کافی بودن منابع مالی!!!
    بسیار خوب! پس تا اینجا فهمیدیم برای کشوری مثل بلژیک هم تعداد ریجکتی ها خیلی کمتره و هم دلیل ریجکت اعلام میشه. خیلی ممنون سامی جان!

ApplyAbroad Veteran
    samiii22 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_mech2011 نمایش پست ها
    حالا فقط نیازی نیست با بلژیک مقایسه کنیم!
    آلمان، سوید، فنلاند، نروژ، ایتالیا و بقیه کشورها هم هستن!
    رضا جان.
    کاملا شما درست میفرمائید. البته قیاس ما هم قیاس مع الفارغ هستش! چون واقعا نمیشه اینطوری مقایسه کرد! همونطور که این سفارت ها هستن سفارتی مثل اسپانیا هم هست که برای دانشجوهاش یکی 2 ماه بعد از شروع ترم تازه میاد نوبت میده! مدارک عجیب غریب هم کم نمیخواد، آخرشم میاد و ریجکت میکنه...
    مهم اینجاست که سفارت اسپانیا میاد میگه:
    دلیل:عدم قانع شدن از بازگشت متقاضی! حالا شما اگه یه نامه از یه شرکت یا ارگان معتبر ببرید که بله! ایشون بعد از اینکه تحصیلش تموم شد، میاد و برمیگرده اینجا کارش آمادست(در واقع این الان کارمند ماست که داره میره)، همینطورم یه سابقه ی ویزای شینگن که آقا من رفتم، میتونستم بمونم بگم نمیام ولی برگشتم و اومدم در خیلی موارد میاد و به کسایی که این شرایط رو دارن ویزا میده! این همون سفارتیه که از 10 نفر شاید هر 10 تارو که حتی بورس دولت اسپانیا رو هم دارن ریجکت کنه!!!
    گیر من اینجاست که مثلا فلان دوست من الان نمیدونه آقا من که اینم Ok هستش، اونم Ok هستش. همه چیم از فلانی بهتره، رشتم، دانشگاهم، منابع مالیم، نمره ی زبانم یا کلا هرچی! چرا ریجکتم؟
    اگه اون ریجیکته به کی ویزا میدن؟ اصلا به اونایی که دادن رو چه حسابی دادن و به اون رو چه حسابی ندادن؟

Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc ECST , University of Bologna

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

اینکه اقدامی باید بشه کاملا صحیح و بجا هست! یه مورد اعتراض در سفارت اسپانیا هم داشتیم که سفیر محترم یه قانون از خودش به اجرا گذاشته بود که با اینکه دانشگاه پذیرش میداد، این سفارت کلا معدل 16 یا 17(دقیق خاطرم نیست) رو ریجکت میکرد! علنا به همین دلیل! با اعتراض که صورت گرفت و احضار کنسول این مشکل تا حدیدی حل شد.(البته این سفارت هنوز دارای مشکلات خاص خودشه).
    این موضوع رو گفتم که شاید با استفاده از این تجربیات بشه کاری هم امسال در مورد فرانسه کرد.
    اما لطفا قبل از هر کاری حتما بررسی های لازم رو انجام بدید که اعتراض دقیقا روی مائل درست صورت بگیره! در این موردی که شما میگید هیچ سفارتی از پرونده های دانشجویی پول نمیگیره اصلا به این صورت نیست! لطفا تمرکز رو روی مطالب صحیح قرار بدید که نتیجه ی بهتری هم حاصل بشه.
    ممنون
    بله دوست عزیز. اسپانیا و فرانسه دو کشوری هستند که ویزای دانشجویی رو سخت میگیرن ولی اگه دقت کنید سفارتخونه کشورایی مثل ایتالیا و آلمان اصلا از پرونده های دانشجویی پول نمیگیرن

ApplyAbroad Veteran
    samiii22 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط serendpt86 نمایش پست ها
    بله دوست عزیز. اسپانیا و فرانسه دو کشوری هستند که ویزای دانشجویی رو سخت میگیرن ولی اگه دقت کنید سفارتخونه کشورایی مثل ایتالیا و آلمان اصلا از پرونده های دانشجویی پول نمیگیرن
    بله البته فقط اسپانیا و فرانسه در این مورد نیستن... چند کشور دیگه مثل اتریش و بلژیک هم میگیرن...!!!
    همونطور که گفتم این هزینه ها و مدارک مختص متقاضیان ایرانی نیست و از اتباع سایر کشورها هم خواسته میشه! متقاضیان نیز با علم به این موارد اقدام میکنن و فکر نمیکنم جایی برای اعتراض به این موارد باقی بزاره!

Member
    رشته و دانشگاه
    M.Sc ECST , University of Bologna

بله البته فقط اسپانیا و فرانسه در این مورد نیستن... چند کشور دیگه مثل اتریش و بلژیک هم میگیرن...!!!
    همونطور که گفتم این هزینه ها و مدارک مختص متقاضیان ایرانی نیست و از اتباع سایر کشورها هم خواسته میشه! متقاضیان نیز با علم به این موارد اقدام میکنن و فکر نمیکنم جایی برای اعتراض به این موارد باقی بزاره!
    منم فکر نمیکنم درست باشه در این مورد اعتراض کنیم. بیشتر اعتراض ما باید به ریجکته پرونده ها مربوط باشه.