صفحه 4 از 14 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 131

موضوع: اعتراض به روند صدور ویزای دانشجویی فرانسه

پیش فرض پاسخ : اعتراض به روند صدور ویزای دانشجویی فرانسه

نمی خوام کسی رو نا امید کنم! اما به نظر من این اعتراض ها فایده نداره! و عمده ترین دلیلش اینه که مگه چند تا امضا از این فروم میشه جمع کرد؟ بیشتر 20 تا؟

شما یه سری به فروم نتایج سال های قبل بزنید! هیچ کس نتیجشو وارد نمی کنه و نکرده! اصلا معلوم نیست که بعضی ها از همین فروم ریجکت شدن یا اکسپت!

راجع به دلیل اعلام نکردن ریجکتی هم تا اونجایی که میدونم ربطی به سفارت فرانسه نداره! بلکه تصمیم وزارت امورخارجه فرانسه در پاریسه!

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط samiii22 نمایش پست ها
    بله البته فقط اسپانیا و فرانسه در این مورد نیستن... چند کشور دیگه مثل اتریش و بلژیک هم میگیرن...!!!
    همونطور که گفتم این هزینه ها و مدارک مختص متقاضیان ایرانی نیست و از اتباع سایر کشورها هم خواسته میشه! متقاضیان نیز با علم به این موارد اقدام میکنن و فکر نمیکنم جایی برای اعتراض به این موارد باقی بزاره!
    اگر منظور هزینه برای ویزا، که همه کشورا میگیرن! اما برای تایید مدارک توسط سفارت خیلی معدود کشور ها این کارو انجام میدن!

و اینم هست که سفارت ها توی کشورهای مختلف سیاست های متفاوتی دارن. مثلا سفارت فرانسه توی کشورهای دیگه مدارک رو به انگلیسی قبول می کنن.
    و از طرفی فکر نمی کنم این همه مدرک از طرف بخوان! فکر که نه! مطمینم!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_mech2011 نمایش پست ها
    اگر منظور هزینه برای ویزا، که همه کشورا میگیرن! اما برای تایید مدارک توسط سفارت خیلی معدود کشور ها این کارو انجام میدن!

و اینم هست که سفارت ها توی کشورهای مختلف سیاست های متفاوتی دارن. مثلا سفارت فرانسه توی کشورهای دیگه مدارک رو به انگلیسی قبول می کنن.
    و از طرفی فکر نمی کنم این همه مدرک از طرف بخوان! فکر که نه! مطمینم!
    بله مطمئن باشید.من سال پیش از سفارت فرانسه در لندن اقدام کردم فهرست مدارک این بود:
    1-پرینت بانکی به میزان 5100 یورو
    2-نامه پذیرش دانشگاخ
    3-گواهی استخدام (اگر کار میکردم!)
    4-فرم تقاضا
    5-عکس
    6-یه متن دست نویس به انگلیسی که چرا میخوام برم فرانسه و بعدش چی کار میکنم
    7-گواهی TCF B1
    8-یه مصاحبه ساده 4-5 دقیقه ای به فرانسه که البته مصاحبه نبود بلکه مدارک رو که میگرفت به فرانسه حرف میزد.
    رشته مهندسی مالی از دانشگاه لیون 1 برای مقطع M1

برای آدرس محل اقامت من آدرس دانشگاه رو زدم. ازم تو سفارت پرسید کجا میری گفتم میرم هتل تا جا پیدا کنم. گفت باشه. رزرو هتل یا بلیط هواپیما هم نمیخواست.
    جواب ویزا هم مثبت بود که البته من نرفتم و تو انگلیس موندم. واقعیتش اینه که در ایران سفارت حجم عظیمی مدارک میخواد که غیرقابل قبوله. نکته دیگه اینکه اون سایت ره گیری برای من کاملا دقیق و درست بود و دقیقا روزی که زد جواب حاضره سفارت به من ایمیل زد که بیا ویزاتو بگیر.

واقعا وقتی با وضعیت سفارت توی ایران مقایسه میکنید متوجه میشید که چقدر دارن همه رو اذیت میکنند ، کلی مدارک غیر ضروری ، از همه بدتر گرفتن خوابگاست اونم وقتی که تکلیفتو نمیدونی ، کلی وقت وهزینه و ........... بعدشم با یه تماس تلفنی 6 ثانیه ای همه چی تموم . .........اون سایته که دیگه جای خود دارد ، 15 روزه مدارکمو دادم 13 روزه داره میگه بابا تصمیم گیری شده ولی هیچ خبری نیست ، اونم سایت دولتی یه کشور ی مثل فرانسه ، من فکر میکنم به نوعی دارن عمدا این کارارو میکنند و کلا این رفتارهای سفارت هم جز سیاست کاری دولت فرانسه هست ، شما فکر می کنید با این وضعیت آیا اعتراض به این روند آیا اثری داره ، وقتی دستور از بالا باشه از کی به کی میخواین شکایت کنین
    نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    بله مطمئن باشید.من سال پیش از سفارت فرانسه در لندن اقدام کردم فهرست مدارک این بود:
    1-پرینت بانکی به میزان 5100 یورو
    2-نامه پذیرش دانشگاخ
    3-گواهی استخدام (اگر کار میکردم!)
    4-فرم تقاضا
    5-عکس
    6-یه متن دست نویس به انگلیسی که چرا میخوام برم فرانسه و بعدش چی کار میکنم
    7-گواهی TCF B1
    8-یه مصاحبه ساده 4-5 دقیقه ای به فرانسه که البته مصاحبه نبود بلکه مدارک رو که میگرفت به فرانسه حرف میزد.
    رشته مهندسی مالی از دانشگاه لیون 1 برای مقطع M1

برای آدرس محل اقامت من آدرس دانشگاه رو زدم. ازم تو سفارت پرسید کجا میری گفتم میرم هتل تا جا پیدا کنم. گفت باشه. رزرو هتل یا بلیط هواپیما هم نمیخواست.
    جواب ویزا هم مثبت بود که البته من نرفتم و تو انگلیس موندم. واقعیتش اینه که در ایران سفارت حجم عظیمی مدارک میخواد که غیرقابل قبوله. نکته دیگه اینکه اون سایت ره گیری برای من کاملا دقیق و درست بود و دقیقا روزی که زد جواب حاضره سفارت به من ایمیل زد که بیا ویزاتو بگیر.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_mech2011 نمایش پست ها
    نمی خوام کسی رو نا امید کنم! اما به نظر من این اعتراض ها فایده نداره! و عمده ترین دلیلش اینه که مگه چند تا امضا از این فروم میشه جمع کرد؟ بیشتر 20 تا؟

شما یه سری به فروم نتایج سال های قبل بزنید! هیچ کس نتیجشو وارد نمی کنه و نکرده! اصلا معلوم نیست که بعضی ها از همین فروم ریجکت شدن یا اکسپت!

راجع به دلیل اعلام نکردن ریجکتی هم تا اونجایی که میدونم ربطی به سفارت فرانسه نداره! بلکه تصمیم وزارت امورخارجه فرانسه در پاریسه!
    من با این حرفتون خیلی زیاد مخالفم.

- اولا که با اعتراض کردن چیزی رو از دس نمیدیم.
    -ثانیا، تا اعتراض نکنیم اصلا اونا متوجه شکایت و نارضایتیه ما نمیشن!
    -بعدشم، من تا 3تا از دوستام اقدام کردن اما اینجا نیسن، و کلیا دیگه همین جورن. تازه خیلیا دم در سفارت هسن و حتی توی بانک ها که بچه ها می رن پول برگشت بزنن! می تونیم کلی امضا جمع کنیم.

Junior Member

به نظر منم باید این اعتراض بکنیم باید یهه جوری به گوششون برسه اگه ماهم عین بچه هایی که بدون دلیل ریجکت شدن در سال های گذشته هیچی نگیم اوضاع بدتر می شه شاید هر کدوممون باز برای ترم دیگه تصمیم به اقدام دوباره بگیریم بابا یکم از خودشون باید یاد بگیریم که برای هر چیز کوچیکی که حقشونو زیز پا میذاره اعتصاب و اعتراض می کنن پس براشون مهم این قضیه اعتراضا متاسفانه سفارت امسال تو وضعیت خوبی نبوده در عرض چند ماه دو تا سفیر عوض شده و این نشون میده اوضاع داخلیشون متعادل نیست و به نظرم میشه همین رو هم یک نقطه مثبت برای اعتراضامون دید
    به هر حال من که حتمن هستم با اینکه تو نامه عدم موافقتم نوشته میتونم به ادرسی که داده اعترض بدم اما فکر میکنم اگر اعتراضها گسترده تر و همگانی باشه نتیجش خیلی بهتره

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

صرفا جهت مقایسه مدارک لازم برای تشکیل پرونده ویزای دانشجویی در ایران با سایر کشورها، مدارک لازم برای ویزای فرانسه در سفارت فرانسه در دو کشور دیگه (که نه جزو اتحادیه اروپا هستند و نه جزو کشورهای صنعتی به حساب میان) رو دراوردم. جالب به نظر میرسه:
    الف) مدارک لازم برای سفارت فرانسه در مالزی برای درخواست ویزای دانشجویی:
    1) مبلغ 99 یورو به عنوان هزینه بررسی پرونده
    2) دو یا سه عدد فرم درخواست ویزای بلند مدت
    3) دو عدد عکس
    4) اصل پاسپورت و دو عدد فتوکپی
    5) گواهی ثبت نام یا پیش ثبت نام در موسسه آموزش عالی در فرانسه
    6) فتوکپی دیپلم
    7) مدارک مالی: گواهی بورس و برای غیر بورسیه ها ماهیانه حداقل 430 یورو
    8)انگیزه نامه
    ب)مدارک لازم برای سفارت فرانسه در اوکراین برای درخواست ویزای دانشجویی:
    1) سه فرم درخواست ویزای بلند مدت
    2)سه قطعه عکس
    3) فتوکپی پاسپورت
    4) فتوکپی پاسپورت ملی(نمی دونم چیه)
    5) گواهی ثبت نام در موسسه دانشگاهی در فرانسه
    6) ترجمه شناسنامه
    7) عدم سوء پیشینه
    8) ترجمه دیپلم
    9) گواهی کار (در صورتیکه کار می کنید)
    10) مبلغ 99 یورو بابت بررسی پرونده
    11) فرم campus france
    12) انگیزه نامه
    چیزی که برای من جالب بود اینه که در هیچکدوم از این دو کشور نه خبری از واریز 6000 یورو هست و نه گواهی خوابگاه! دو مدرکی که بیشترین دردسر رو برای ما ایجاد کرده! شما دیگه خودتون مقایسه بکنید این مدارکو با اون چیزی که از ما میخوان....
    (در ضمن من مدارک لازم در کشوری مثل آمریکا رو هم دیدم که دیگه خیلی فجیع بود! تقریبا هیچی نمی خواستن و البته اونجا هم شهروندان ایران رو جدا کرده بودن و گفته بودن برای ایرانی ها ممکنه 2 ماه طول بکشه. ولی مدارک همون هایی بود که از خود آمریکاییا میخواستن. جالب بود که زیرش توضیح داده بود هیچ پرونده ای بیش از 3 ماه طول نمیکشه. در حالیکه در سایت سفارت فرانسه در ایران صریحا گفته شده که مدت زمان انتظار حداقل 3 ماهه!!!!)
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Member navid_italy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک - آزاد

دوستان من میگم هر کاری میخواین بکنیدزودتر، منظورم نامه اعتراضه
    یکی مسئولیت نوشتن نامه رو به عهده بگیره، (کسی که فرانسش بهتره)، تمام نکته ها و مواردی که به نظرمون ایراد و مشکل سفارته رو قید کنیم
    آخرشم لیست کسایی که ریجکت شدن و موافق اعتراض دسته جمعین را با شماره پاسپورتشون مینویسیم و میفرستیم
    آخرش یه طوری میشه دیگه !!!

Junior Member

5شنبه همین هفته به من هم زنگ زدن و گفتن ریجکت شدم ،دلیلش هم که نا معلومه...واقعا دلم می خواد برم سفارتو با آدم های توش به آتیش بکشم که اون همه پول گرفتن و یه آب هم روش خوردن و جواب منفی به همه ما دادن...من هم توی نامه ایی که می خواید بنویسید و امضا کنید شریکم و عکاس هم هستم اگر قراره بریم جلو در سفارت من عکس میگیرم تا سفارت فرانسه ببینه چه بلایی داره سره ما میاره...اگر متن فارسی نامه را کسی با دقت بنویسه من کسی رو دارم که فرانسوی هست و می تونه تبدیلش کنه به فرانسه..

Member navid_italy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک - آزاد

به شما هم 5شنبه خبر دادن؟ مثه من ! )
    یکی یه حساب بکنه ببینه از اول تابستون تا حالا چقدر پول از دانشجوها گرفتن اینا !!!!!!!!!!!!!! :|