صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 72

موضوع: آرشیو شده : زندگی در هلند، اینده شغلی و ... ( تا سال 2012 )

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض آرشیو شده : زندگی در هلند، اینده شغلی و ... ( تا سال 2012 )

از عزیزان کسی راجع به هزینه های تحصیل و زندگی تو هلند اطلاعی داره؟و آیا میشه با یه کاره parttime هزینه ها رو تامین کرد؟
    B.G

پیش فرض phd in netherland

با سلام
    من برای phd از یک دانشگاه هلندی بذیرش دارم، از دوستان اگه کسی هست که می تونه به من راجع به زندگی تو هلند، اینده شغلی و ... کمک کنه، ممنون میشم بیغام بزارن که من سوالاتم دقیق مطرح کنم.
    ممنون

Senior Member maryamf آواتار ها

پیش فرض پاسخ : phd in netherland

هلند کشور خیلی گرونی نیست. البته هزینه حمل و نقلش خیلی بیشتر از آلمان هست، مواد غذاییش هم گرونتر از آلمانه. اجاره خونه اش هم خیلی بالاتر از آلمانه گویا. مسلمون و مهاجر زیاد داره و تو فروشگاهها و مکانهای دولتی می بینین که خانومها با حجاب خیلی بیشتر از ایران مشغول به کارن. یعنی همه جور آدمی اونجا پذیرفته شده هست و مردم به زبان انگلیسی مسلطند. حتی بعضی فروشنده ها فارسی هم دست و پا شکسته بلدن!!! در نتیجه نمی دونم آیا واقعا نیازی هست هلندی بلد باشین یا نه.. واقعا تو هلند به سختی میشه هلندی پیدا کرد. خیلیا دورگه هستن. ولی انصافا مرکز شهری مثل آمستردام تو اکثر نقاطش واقعا کثیف و شلوغه .

یکی از دوستان همین الان بهم گفتن کلا موقعیت شغلیش هم نسبت به آلمان بیشتره.

يكي از دوستاي من كه الان امريكا داره PhD‌ميگيره به من گفت اگه ميخواي اپلاي كني بعد از US به هيچ جاي ديگه فكر نكن به جز Netherlands
    دانشگاههاش پول خوبي ميدن. كارت هم از اولش معلومه و واسه پروژه اي از پيش تعريف شده انتخاب ميشي.
    از نظر بازار كار و آينده شغلي جزء بهترينهاي اروپاست.
    فقط ملت يخي داره و با هواش ممكنه اوايل مشكل داشته باشي.
    HONESTY<br />is the best policy

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی در هلند

فکر کنم حداکثر ۱۰ ساعت در هفته میشه کار کرد و با این شرایط اگه بتونی کاری پیدا کنید می‌تونه بخش قابل توجهی از هزینه‌های زندگی رو پوشش بده

سلام دوستان

منم از هلند پیرش با فاند دارم (خالص ماهی 1400یورو). برا خونه باید ماهی 475 یورو بدم. از دوستایی که توی اروپا دارم شنیدم که بلد نبودن هلندی به هیچ وجه مشکلی ایجاد نمی کنه. دوستان می خوام بگه که یک مساله خیلی مهم گروهی که توش می خاییم تحصیل کنیم. باید بررسی کنیم تا چه حد قوی هست و امکانات داره. خوشبختانه گروهی که من دارم میر خیلی خیلی قوی هستش و توی دنیا معروفه. من خیلی خیلی راضیم و کلا بیخیال کانادا شدم....

بطور کلی هلند هم کشور خیلی خوبی هستش .....

همه موفق باشد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Food Science - Texas A&M (PhD

سلام. من تازه این متن شما رو دیدم. من مهندسی صنایع غذایی هستم. و فوق لیسانس دارم و قراره با یکی از همکارام که هلندی الاصل هست ازدواج کنم. من چطور می تونم برای دکترا با فاند اقدام کنم؟ اصلا فاندی وجود داره؟ باید از کانال اساتید وارد شد یا از خود دانشگاه؟

Senior Member maryamf آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط e_nazarian
    يكي از دوستاي من كه الان امريكا داره PhD‌ميگيره به من گفت اگه ميخواي اپلاي كني بعد از US به هيچ جاي ديگه فكر نكن به جز Netherlands
    دانشگاههاش پول خوبي ميدن. كارت هم از اولش معلومه و واسه پروژه اي از پيش تعريف شده انتخاب ميشي.
    می شه دلیل دوستتون رو هم بگین؟ آخه من خیلی از خود کشور هلند خوشم نمیاد ولی گروههاشون خیلی قوی به نظرم میاد و برخورد استاداش هم خیلی مثل استادای آمریکاییه. فقط و فقط به خاطر هلند بودنش علاقه زیادی ندارم. البته فعلا پذیرش هم ندارم..
    قبل از اپلای کانادا و آمریکا رو خیلی دوست داشتم ولی الان با برخوردهایی که از کاناداییها دیدم هلند رو به کانادا ترجیح می دم.

ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی در هلند، اینده شغلی و ...

سلام،
    ميشه از ليسانس مستقيما براي phd اپلاي كرد؟ ( هلند)

نقل قول نوشته اصلی توسط مریم جوان
    نقل قول نوشته اصلی توسط e_nazarian
    می شه دلیل دوستتون رو هم بگین؟ آخه من خیلی از خود کشور هلند خوشم نمیاد ولی گروههاشون خیلی قوی به نظرم میاد و برخورد استاداش هم خیلی مثل استادای آمریکاییه. فقط و فقط به خاطر هلند بودنش علاقه زیادی ندارم. البته فعلا پذیرش هم ندارم..
    قبل از اپلای کانادا و آمریکا رو خیلی دوست داشتم ولی الان با برخوردهایی که از کاناداییها دیدم هلند رو به کانادا ترجیح می دم.

ممنون
    بحث اصلي بعد از سطح علمي و تنوع زمينه تحقيق و استادهاي خوب، موضوع بازار كار هست. امريكا كه در مورد بازار كارش شكي نيست. كانادا زياد جالب نيست. يكي از دوستام آلبرتا بوده و بعد از تموم شدن درسش در به در دنبال كاره. يكي ديگه هم كه كنكورديا بود بعد از فارغ التحصيلي اومده ايران و ميخواد استاد بشه.
    تو اروپا هم كشورهايي مثل سوئد، نروژ، دانمارك و هلند و انگليس بازار كار خوبي دارن كه سه تاي اول دانشگاهاشون به درد نميخوره و ميمونه هلند و انگليس. انگليس تو زمينه business school فقط معروفه و رشته هاي مهندسيش ارزشي ندارن. خيلي هم گرونه.
    نهايتا هلند بين اينها از همه بهتره.
    استراليا هم كه ته دنياست و معمولا دانشگاهاش به اين راحتي ها به كسي پول نميدن.
    HONESTY<br />is the best policy

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین