صفحه 2 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 72

موضوع: آرشیو شده : زندگی در هلند، اینده شغلی و ... ( تا سال 2012 )

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

پیش فرض پاسخ : زندگی در هلند، اینده شغلی و ...

لطفا از ارسالهایی غیر مرتبط با تاپیک خودداری کنید.
    ممنون

پیش فرض پاسخ : phd in netherland

[quote=e_nazarian ]
    نقل قول نوشته اصلی توسط مریم جوان
    نقل قول نوشته اصلی توسط e_nazarian
    يكي از دوستاي من كه الان امريكا داره PhD‌ميگيره به من گفت اگه ميخواي اپلاي كني بعد از US به هيچ جاي ديگه فكر نكن به جز Netherlands
    تو اروپا هم كشورهايي مثل سوئد، نروژ، دانمارك و هلند و انگليس بازار كار خوبي دارن كه سه تاي اول دانشگاهاشون به درد نميخوره و ميمونه هلند و انگليس.
    منظورتون از بدرد نمی خوره چیه .
    حداقل تو رشته های اقتصاد و فاینانس توی نروژ اسلو ، توی فنلاند hse, hanken توی دانمارک دانشگاه کپنهاگن و توی سوئد sse و استکلهم خیلی خوبن . اگه از تیلبرگ (که جزو بهترین های اروپا با lse هستش )صرفنظر کنیم توی هلند جایی به اونا (سه تای اولی! )نمی رسه . و تعداد دانشگاههایی که توی بقیه اروپا هم به اندازه اونا خوب باشن خیلی کم هستند . در ضمن رفاه و نظم .... اسکاندیناوی رو کمتر جایی میشه دید. این موارد آخر باعث شد علیرغم مطرح بودن تیلبرگ در سطح جهانی من برای هلند اقدام نکنم .

Senior Member maryamf آواتار ها

به نظرم این لینک برای کسانی که می خواهند همه جوانب را در نظر بگیرند، مفید اومد:
    http://www.studychoice.nl/web/site/d....aspx?m=steden

ضمنا کسی از دوستان هلندی سایتی سراغ داره که بشه قیمتهای خونه و خوابگاه رو در هلند با امکانات و ... مقایسه کرد و اونها رو رزرو کرد؟ من هر چی گشتم فقط توضیحات و بازه قیمت پیدا کردم

Junior Member

دوم اینکه قانونهای کامل مهاجرت و اینهای هلند رو از کجا میتونم پیدا کنم، سایتی چیزی؟ (کاملا معتبر). میخوام بدونم بالاخره بعد از اتمام درس (دکترا)، میشه یک جوری موند و پاسپورت گرفت و اگر بله چطوری و چقدر طول میکشه؟
    ممنون

Junior Member

سلام، یه سازمانی هستش که مسئولیت مهاجران و اقامت را در هلند به عهده دارد به نام سازمان IND اینم سایتش:
    http://www.ind.nl/EN/index.asp
    PDF های خوبی تو سایت هست که با خوندنش اطلاعات خوبی به دست میارید.
    موفق باشید.

Junior Member

من يه سوالي برام پيش امده.اينكه گفته ميشه هفته اي اجازه 10 ساعت كار هست، منظور از اين "كار" چه چيزاييه؟ تو همين فاروم و جاهاي ديگه اي هم خوندم كه مثلا همبرگر سرخ كردن و نمي دونم نظافت و اينا كار به حساب مياد ولي مثلا ميگم؛ من نقاشي و نگارگري بلدم،اگه بخوام اونجا تو خونه اي جايي به كسي اينارو اموزش بدم و بابتش پول بگيرم هم اين "كار=شغل" به حساب مياد يا...!؟ ميره جزو همون 10ساعت؟

Junior Member

این 10 ساعت، 10 ساعت کار رسمیه. فکر نمی کنم تدریس که شما می گید و یه کار نیمه وقت دانشجویه، رسمی باشه. یکی از دوستام اونجا به اسم Internship توی یه شرکت تقریباً تمام وقت بود (البته دانشجو هم بود! ;D) و برای هیچ مشکلی پیش نیومد. البته با کارفرما هم هماهنگ کرده بود و براش 10 ساعت رد می کردند درحالیکه خیلی بیشتر کار می کرد. اون در ضمن درس هم می داد که غیر رسمی بود و کسی هم باهاش کاری نداشت. به همین خاطر به نظرم مشکلی نخواهید داشت.

Junior Member

ميدونين يه مشكلي كه هست اينه كه همين كار غير رسمي كه شما ميگي رو به ادم ميدن ولي به نصف حقوقي كه قانونآ بايد پرداخت بشه. يعني ميتوني هفته اي 30 ساعت كار كني ولي 10ساعتش مثلا ساعتي 7يورو 20ساعت 3-3.5 يورو. شبيه همون كاري كه اينجا ملت با افغان ها مي كنن!!
    البته اگه اون قسمت تدريس شبه خصوصي كار محسوب نشه بسيار مطلوب ميگردد! ;D

Senior Member i_karimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Construction Management and Engineering

هرچند که سالهاست کسی تو اینجا سوالی مطرح نکرده ولی من شانس خودم رو امتحان میکنم.
    کلا به نظر شما بعد از گرفتن فوق لیسانس (عمران) میشه یه کار خوب تو هلند پیدا کرد و 5 سال موند و بعد اقامت گرفت یا بهتره که آدم برای phd اقدام کنه. اصلا بعد از گرفتن phd چه جور کارایی برای آدم ممکنه که انجام بده و به خاطر بالا رفتن سطح مدرک موقعیتهای شغلی کم نمیشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط i_karimi نمایش پست ها
    هرچند که سالهاست کسی تو اینجا سوالی مطرح نکرده ولی من شانس خودم رو امتحان میکنم.
    کلا به نظر شما بعد از گرفتن فوق لیسانس (عمران) میشه یه کار خوب تو هلند پیدا کرد و 5 سال موند و بعد اقامت گرفت یا بهتره که آدم برای phd اقدام کنه. اصلا بعد از گرفتن phd چه جور کارایی برای آدم ممکنه که انجام بده و به خاطر بالا رفتن سطح مدرک موقعیتهای شغلی کم نمیشه؟
    سلام

شما برای مستر که میایید هلند نمیتونید با ویزای تحصیلی درخواست اقامت دائم کنید که بعد بتونید کار کنید .اما دکترا فرق میکنه.چون ویزای شما دیگه دانشجویی نیست. کارمند دانشگاه هستید و ویزای کار می گیرید . و تحصیل شما کار محصوب میشه