صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 164

موضوع: اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ در نروژ

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ در نروژ

در اين تاپيك در مورد شرايط عمومي تحصيل و زندگي در نروژ بحث مي شود.
    ویرایش توسط Mehdi_Abhar : August 8th, 2010 در ساعت 02:33 AM
    B.G

خوب در مورد نروژ تا جايي كه من ميدونم ازين قراره:
    ثبت نام دانشگاهها معمولا از نيمه دسامبر شروع ميشه.هزينه زندگي هم اونطوري كه گفتن ماهي حدود 8000 كرون(هر كرون نروژ حدود 180 تومن)در ماه. كلا ويزاي يكساله ميدن كه هر سال بايد تمديد بشه و براي تمديدش (و همچنين براي صدور ويزا واسه اولين بار) از شما مي خوان گواهي انتقال پول به مبلغ 89000 كرون نروژ به بانكي كه دانشگاه معرفي ميكنه داشته باشد.دانشگاه اسلو دانشگاه معتبريه.بقيه دانشگاههاشم مثل بقيه دانشگاههاي كشورهاي اسكانديناوي.

كلا اگه بخوايم مقايسه كنيم بين دانشگاههاي كشورهاي اسكانديناوي فنلاند هزينش از همه پايينتره.بعدش نروژ. دانمارك و سوئد هم چون شهريه ميگيرن ته ليست قرار داره.

البته در مورد انتخاب كشور رشته شما هم مهمه.مثلا درمورد مخابرات فنلاند و سوئد شايد از بقيه سرتر باشن(تو فنلاند دانشگاه هلسينكي و در سوئد لوند).در مورد نفت نروژ سرتره.
    ویرایش توسط Mehdi_Abhar : November 6th, 2010 در ساعت 03:48 AM
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در نروژ

توضيحات آقا بهروز عزيز كامل هست. فقط چند تا نكته ديگه:
    براي ويزاي نروژ بايد اول حدود 15 ميليون پول رو به نروژ منتقل كني كه اين پول رو وقتي بري نروژ ميتوني پس بگيري. در اصل هزينه يكساله هست.
    قاعدتا ايراني در سويد از همه جا بيشتره. دانمارك هزينش خيلي بالاست (سالي حدود 30 ميليون). براي رشته هاي مهندسي من ntnu در نروژ يا lund, kth, chalmers در سويد رو توصيه ميكنم.
    ویرایش توسط Mehdi_Abhar : November 5th, 2010 در ساعت 07:06 PM

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

بنظرم دوستان مطالب کاملی گفتن.نروژ تقریبا از گران ترین کشور های دنیا هست و همچنین از استاندارد بالا زندگی برخورداره.زندگی اونجا کاملا آرام و لذت بخش.این کشور یکی از ثروتمند ترین کشورهای دنیا است چون علاوه بر اینکه تا حالا رو مالیات اداره می شده .حدود 50 ساله که نفتش که یکی از با ارزشترین نفت های دنیاست کشف شده و حتی خیلی از چاههای نفتشو دارند نگه می دارند واسه نسل بعدشان.در کل بغیر آب و هوا یکی از بهترین هاست.چندین دانشگاه خوب داره که یگشونNTNUکه تو یه شهر دانشجویی هست.ولی تو این دوسال خیلی کم به ایرانیان پذیرش دادن.من داداشم اونجا درس می خونه حتی با صحبت کردن با اساتید بازم نتونست تو رشته نفت واسم اونجا پذیرش بگیره.حالا شاید دانشگاههای دیگه راحتتر پذیرش بدهند.
    ویرایش توسط Mehdi_Abhar : November 5th, 2010 در ساعت 07:07 PM
    What Goes Around...Comes Around

نقل قول نوشته اصلی توسط yeze
    کسی میدونه کدوم دانشگاه ها برای بهار 2009 میشه اقدام کرد؟deadline هاشون کیه؟
    تا اونجایی که من میدونم از کشور های اسکاندیناوی نروژ و فنلاند حداقل در مقطع Master برای ترم بهار دانشجو نمی گیرند.... اگه کسی اطلاع بیشتری داره لطفا مطرح کنه.
    Moving to Germany

نقل قول نوشته اصلی توسط Skyline نمایش پست ها
    تا اونجایی که من میدونم از کشور های اسکاندیناوی نروژ و فنلاند حداقل در مقطع Master برای ترم بهار دانشجو نمی گیرند.... اگه کسی اطلاع بیشتری داره لطفا مطرح کنه.
    فنلاند جزو کشورهای اسکاندیناوی نیست. سوئد, نروژ و دانمارک را کشورهای اسکاندیناوی میگند ولی به جمع 5 کشور, سوئد, دانمارک, نروژ , فنلاند و ایسلند, میگن کشورهای « نوردن » Norden

ببینید من تازه 3-4 روزه رسیدم نروژ و طبیعتا اطلاعاتم کامل نیست ولی چیزی که اینجا خیلی تو چشم می آد قیمت های بالاست البته یکی از دلایل این قیمت های بالا مالیاتیه که بطور مستقیم رو تمام چیزایی که می خرید اعمال می شه و تو فاکتورتون هم می آد (فعلا که من از 14 تا 25 درصد مالیات رو دیدم). نکته دیگه ای هم که هست اینه که این بالا بودن قیمتی که می گم رو فقط با تهران مقایسه نمی کنم دارم با فرانسه مقایسه می کنم و علاوه بر این تو شهری با 27000 جمعیت خارج از اسلو. د مورد کار هم چون من بورسیم و فقط 1 ترم نروژ می مونم و برنامم سنگینه خیلی به کار فکر نمی کنم ولی شنیدم تو اسلو و 1-2 تا شهر بزرگ دیگه می شه با دونستن انگلیسی کار پیدا کرد.

پیش فرض پاسخ : تحصیل و زندگی در نروژ

نقل قول نوشته اصلی توسط 7aseman نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    مي شه لطف بفرماييد آدرس سايت را ذكر نماييد.
    Naturalisation as a Norwegian citizen

In principle, it is possible to naturalise as a Norwegian citizen after residing in Norway seven years over the last ten years.
    it is necessary to qualify for permanent residence and not have a criminal record. (If the foreigner has a criminal record a "quarantine" period dependent on the crime committed must lapse before the foreigner is allowed to apply for citizenship)
    citizens of other Nordic Council countries may naturalise after a two-year residence
    a person married to a Norwegian citizen may naturalise after three years residence during the last ten years, provided that the total period of time resident in Norway plus the total period of marriage equals at least seven years. (The time of residence and marriage may be earned at the same time; in effect foreigners married to Norwegian citizens can therefore obtain citizenship after four years marriage if they have been residing in Norway for at least three of them)
    This rule also applies to non-married cohabiting partners and homosexuals in civil unions
    Former Norwegian citizens may naturalise after one year's residence during the last two years.
    From 1 September 2008 an applicant for Norwegian citizenship must also give evidence of proficiency in either the Norwegian or Sami language or give proof of having attended classes in Norwegian for 300 hours, or meet the language requirements for university studies in Norway (which is met by being proficient in one of the Scandinavian languages).
    Persons becoming naturalised Norwegian citizens are after acquisition of citizenship generally expected to prove they have lost or renounced any foreign citizenship they have.
    Children aged under 18 years become Norwegian citizens upon the naturalisation of their parents if they have resided in Norway the last two years (though the residence period is not necessary for children aged under 18 years who are citizens of another Nordic Council country).

http://en.wikipedia.org/wiki/Norwegian_nationality_law

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi_Abhar نمایش پست ها
    دوستان با توجه به مفاد این سایت که دوستمون زحمت کشیدند اینجا گذاشتند در قسمت Dual citizenship مطالبی نوشته که من دو خط اولش را اینجا می نویسم.

Norway restricts, but does not absolutely prohibit, dual citizenship

If you wish to become a Norwegian citizen it is required as a principal rule that you renounce any other citizenship (thereby avoiding dual citizenship). In certain cases there are exemptions from this requirement, and double citizenship is allowed:

با این اوصاف به نظر شما این کشور دو ملیت را قبول ندارد؟ و باید الزاما کسانی که خواهان اقامت هستند، یک ملیت را برای خودشان انتخاب کنند.
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط 7aseman نمایش پست ها
    دوستان با توجه به مفاد این سایت که دوستمون زحمت کشیدند اینجا گذاشتند در قسمت Dual citizenship مطالبی نوشته که من دو خط اولش را اینجا می نویسم.

Norway restricts, but does not absolutely prohibit, dual citizenship

If you wish to become a Norwegian citizen it is required as a principal rule that you renounce any other citizenship (thereby avoiding dual citizenship). In certain cases there are exemptions from this requirement, and double citizenship is allowed:

با این اوصاف به نظر شما این کشور دو ملیت را قبول ندارد؟ و باید الزاما کسانی که خواهان اقامت هستند، یک ملیت را برای خودشان انتخاب کنند.
    ممنون
    نروژ همونطور كه اشاره كرديد دو مليتي بودن رو قبول نداره و اگر بخواهيد شهروند نروژ محسوب بشيد نبايد مثلا تابعيت ايراني هم داشته باشيد. حودشون اينجا گفتا كه استثنا هم داره ولي نگفتن چيه ولي به هر حال قانون كلي همونه. اينكه راه دور زدن هم داره يا نه من نميدونم.

صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)