دوست من
من در نروژ زندگی می کنم.هزینه زندگی دانشجویی در نروژ بدون در نظر گرفتن هزینه های اضافی و متفرقه و طبق اطلاعات سایت اداره مهاجرت نروژ حداقل 8500 کرون نروژی است اما بصورت نرمال 10 هزارکرونی که در وبلاگ نوشته شده منطقی تر و واقع بینانه تر است.در ضمن ارزش ریال در برابر کرون به شدت در این روزها متغیر است.مبلغ 2.2 میلیون هزینه زندگی ماهیانه ای که در وبلاگ درج شده بود برای زمانی بود که کرون نروژ 220 تومان بود ولی الان نرخ کرون نروژ به 285 تومان رسیده است! بنابراین هزینه زندگی ماهیانه در حال حاضر بسیار بیشتر از اینهاست

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadlove نمایش پست ها
میشه بچه هایی که نروژ هستن در مورد هزینه ی زندگی اطلاعات بدن! البته صفحات قبل رو خوندم. مبالغی که بعضی دوستان گفتن خیلی متفاوته!!! مثلا یکی از دوستان گفتن سالیانه 5000 کرون که حدودا 10 میلیون تومن میشه. یکی دیگه از دوستان جای دیگه گفتن با ماهی 1 میلیون به زور میشه زندگی کرد!!! این اقا هم که لینک اون وبلاگ بالا رو دادن نوشتن حدودا ماهی 2 میلیون تومن!!!!
به جز هزینه ی خوابگاه که ثابته و از پیش تعیین شده هزینه ی زندگی اینقدر تغییرپذیره؟!!! میشه دوستانی که دارن اونجا درس میخونن راهنمایی کنن مارو! چون من میخوام برای ntnu اقدام کنم و شانسم هم نسبتا خوبه اما دیگه وقت داره تموم میشه و ... هزینه ی یه زندگیه دانشجویی و واسه درس خوندن رو بگین نه خوشگذرونی و ...!!!
خیلی ممنون