صفحه 11 از 17 نخستنخست ... 234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 164

موضوع: اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ در نروژ

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ در نروژ

نقل قول نوشته اصلی توسط sayidteh نمایش پست ها
    دوستان قیمت خرید آپارتمان در نروژ چطوریه؟
    اگر سایتی معرفی کنید ممنون میشم.چونهرچی خودم گشتم فقط در رابطه با اجاره بوده
    سوال جالبیه !
    کسی از دوستان اگر اطلاعاتی از نحوه ی خرید خونه قیمتش ، کلا ارزش خریدن و فروختن بعداز یک مدت ( میزان ضرر یا سود ) و ... داره بگه ممنون میشم ...

Junior Member Knight آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture Engineering

چندتا سوال ، دوستان برای مستر احتمال فاند گرفتن چقدره ؟

و اینکه من آخر نفهمیدم کرون نروژ چند تومنه مگه !!! هر سایتی یه چیز زده . اینم : "چند روز پیش شوهر یکی از همکلاسیهای من را به جرم راندن با سرعت 67 کیلومتر در منطقه ای که حداکثر سرعت 50 کیلومتر بوده دستگیر کردند. مجازات : 26 روز زندان و یا پرداخت 20000 کرون نروژ یعنی به عبارت مبلغ ناقابل 4 میلیون تومان تمام."

آخه چرا انقدر ؟!!
    my world is in my pocket ......my harmonica

ApplyAbroad Hero milad83 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    TUWien

سلام دوستان

در کتابخانه بخش منابع مرتبط با مهاجرت 1 کتاب از نشر Lonely Planet گذاشتم که مربوط به نروژ هست.
    یک دید کامل از زندگی و جاهای دیدنی و .... بهتون میده.

1741045797.jpg

منابع مربوط به مهاجرت به نروژ
    (کتابخانه)

امیدوارم که مورد استفادتون قرار بگیره.

پیروز باشید
    میلاد،
    .Robert Frost : In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum-Reservoir

سلام
    من دارم تا آخر ماه با ويزاي كار به نروژ ميرم . مي خواستم درباره زندگي در برگن اطلاعاتي داشته باشم. مثلا اجاره خونه و اينكه چه وسايلي را با خودم از ايران ببرم. من محدوديت بار ندارم و كمپاني هزينه جابجايي وسايل را پرداخت ميكنه. اگه كسي از دوستان هم اونجا زندگي ميكنه خوشحال ميشم بگه.

مرسي

Junior Member

سلام بچه ها
    میخواستم بدونم اگه بخوام مستر توی نروژ بگیری، بدونه دونستن زبان نروژی میتونی به صورت پارت تایم توی کمپس یا بیرون در حد کار توی کتاب فروشی (منظورم اینجور کاراس) کار گیر بیاری؟( تا بتونی مثلا نصف هزینه هاتو بدی)
    یا اینکه میشه سال دوم یه کار در زمینه کاریت پیدا کنی؟
    آخه دانشگاه هایی که من دیدم نوشته اسکالرشیپ نمیده ولی شهریه هم نداره!

چرا توی این پی دی اف براورد هزینه ۵ ماه رو ۵۰۰۰ تا زده؟
    من الان سایتاشو میگشتم خونه ی دانشجویی ماهی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو هم بود(تو خود سایت دانشگاه لینک داده بود)...یعنی میشه ماهی ۵۰۰ یورو اگه خرج زیاد
    نکنی.... کلا ۹ ماه یا ۱۰ ماه اونجا بمونی، میشه سالی سالی ۵۰۰۰ تا!
    ویرایش توسط archg : September 23rd, 2012 در ساعت 02:38 PM

Junior Member

سلام
    بچه هایی که نروژ هستین چه سیم کارتی استفاده میکنین, من لیبارا گرفتم اول خوب بود, ولی 2 ماهی میشه همه میگن از ایران تماس میگیریم اشغال میزنه همش , اصلا نمی تونن دیگه تماس بگیرن
    آنهایی که مانده اند ازآن طرف مدینه فاضله می سازند و آنهایی که رفته اند به کشورشان با حسرت فکر می کنند.

Junior Member

سلام...

بچه ها من یه چیزیو درست متوجه نشدم... بر اساس پست 61 این تاپیک هزینه هایی که واسه اجاره هر ماه خوابگاه میدیم به عنوان پول پیشه. سوالی که دارم اینه که این پول پیش به معنی رهن کامله و لازم نیست مبلع دیگه ای به جزء هزینه های شخصی مثل خوراک و پوشاک رو متحمل شیم ؟

ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    -

نقل قول نوشته اصلی توسط Quarantine نمایش پست ها
    سلام...

بچه ها من یه چیزیو درست متوجه نشدم... بر اساس پست 61 این تاپیک هزینه هایی که واسه اجاره هر ماه خوابگاه میدیم به عنوان پول پیشه. سوالی که دارم اینه که این پول پیش به معنی رهن کامله و لازم نیست مبلع دیگه ای به جزء هزینه های شخصی مثل خوراک و پوشاک رو متحمل شیم ؟

ممنون
    جواب این سوال رو می دم که برا همیشه موندگار شه!!!
    پول پیش که اسمش روشه پول پیشه!!! اجاره خونه بسته به محله دانشجویی بین 3000 تا 3400 کرون در ماه متغییره و در کل پول آب و برق و اینترنت رو همین اجاره خونه هستش یعنی نیازی نیست که اضافه پول بدین در مورد خوراک هم که بسته به شرایط باز متغییره! اگه زیاد ول خرجی نکنید میشه با 1500 کرون در ماه سرو تهش جمع کرد ولی این درصورتی هستش که خودتون بخت پز کنید! چون غذا خوردن تو بیرون خیلی خیلی گرونه! یه ساندویچ کاملا معمولی حداقل 50 کرون هستش یا یه وعده غذا تو یه رستوران حداقل از 200 کرون شروع میشه به بالا پس این هزینه که گفتم فقط برای پخت و پز توسط خودتونه البته به قول معروف هرچقدر پول بدی همونقدرم آش می خوری این چیزی که گفتم حداقله!!!در مورد پوشاکم که گرونه کلا! یه پیرهن معمولی 200 کرون قیمتشه دیگه بقیه پوشاک رو با همین قیاس کنید ببینید قیمتش چطوریه!

Junior Member

لطفا مدیران پست 108 بنده رو حذف کنن.

والا از یکی از دوستام تو نروژ پرسیدم اونم یه همچین چیزیو گفت که دیگه یادم رفت بیام این تاپیکو آپدیت کنم.
    به نظرم 3000 کرون واسه کشور گرونی مثل نروژ ایده آل باشه. حالا اگه دو نفر هم باشیم این هزینه نصف میشه که خیلی عالیه.
    خوشبختانه آشپزی مم خوبه

بازم ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Knight نمایش پست ها
    چندتا سوال ، دوستان برای مستر احتمال فاند گرفتن چقدره ؟

و اینکه من آخر نفهمیدم کرون نروژ چند تومنه مگه !!! هر سایتی یه چیز زده . اینم : "چند روز پیش شوهر یکی از همکلاسیهای من را به جرم راندن با سرعت 67 کیلومتر در منطقه ای که حداکثر سرعت 50 کیلومتر بوده دستگیر کردند. مجازات : 26 روز زندان و یا پرداخت 20000 کرون نروژ یعنی به عبارت مبلغ ناقابل 4 میلیون تومان تمام."

آخه چرا انقدر ؟!!
    دوست عزیز ,
    من تازه در این سایت عضو شدم. در نروژ زندگی میکنم. خواستم به شما بگم که در نروژ هرگز کسی رو حتی به خاطر دزدی هم 26 روز زندانی نمیکنند چه رسد به سرعت 67. جریمه 20000 کرونی هم وجود نداره. جریمه ها حداکثر تا 5000 کرونه. خیلی اطلاعات دروغی به شما دادند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)