صفحه 13 از 17 نخستنخست ... 34567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 164

موضوع: اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ در نروژ

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ در نروژ

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid1000 نمایش پست ها
    دوست من, نظرهایی مثل نظر شما زیاده و افرادی مثل شما کم نیستند که اینطور سطحی به مسائل نگاه میکنند. لابد هم سن و سال کمی داری هم کلا از دنیا بیخبرید. اینکه هر شخصی در خارج از کشور از محل زندگیش راضی نیست, به ایران برگرده یک جواب و پیشنهاد خیلی ساده لوحانه است. البته قصد توهین ندارم ولی خوبه که کمی مطالعه کنید و متوجه باشید که در ایران انقلابی حدود 33 سال پیش رخ داد و هر کسی توانست از اون مملکت رفت. بله من آرزو داشتم در مملکت خودم بمانم ولی نه با این شرایط فعلی. همه برای زندگی بهتر مهاجرت میکنیم ولی به این خاطر که از جایی راضی نیستیم, نمیتونیم به ایرانی که هیچی در اونجا نداریم برگردیم. من نروژ را نسبت به کشورهای دیگر اروپایی مقایسه میکنم و حقایق رو نوشتم وگرنه نسبت به ایران, نروژ بهشته و برای گرفتن اقامت این کشور , ایرانی ها سر و دست میشکنند. پس لطفا قبل از نوشتن چیزی, فکر کنید و بعد بنویسید
    حق با شماست آقا فرشید من تازه الان میفهمم چرا نروژیا آدمای حسود و عقب افتاده ای هستن. هرکس باید به خودش نگاه کنه. ایشالا هرجا هستی خوش باشی

اقا یه سوال از دوستان مقیم ...این حرف تا چه حد درسته که فقط کافیه پات برسه اونجا (منظطورم کشور های سطح اوله)بقیش حله(منظورم کار و زندگیه)
    2-اونجا میشه از این طریق ازدواج صوری کرد چند ساله تا بتونم اقامت بگیرم و یه کار ساده با درامد مکفی برا خودمون ردیف کنیم؟

اونجا ایرانیا هوایس همدیگرو دارن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amirs2k نمایش پست ها
    اقا یه سوال از دوستان مقیم ...این حرف تا چه حد درسته که فقط کافیه پات برسه اونجا (منظطورم کشور های سطح اوله)بقیش حله(منظورم کار و زندگیه)
    2-اونجا میشه از این طریق ازدواج صوری کرد چند ساله تا بتونم اقامت بگیرم و یه کار ساده با درامد مکفی برا خودمون ردیف کنیم؟

دوست عزیز اصلا چنین چیزی نیست. اینها دروغهایه که بعضیها در میارن و هیچ صحتی نداره. کسی که وارد این کشورها بشه, اگر به صورت پناهنده باشه, به هیچ وجه نمیتونه با ازدواج بمونه باید قبل از ورود , ازدواج صورت گرفته باشه. یعنی از قبل شخص رو بشناسید و ازدواج کنید.
    در ضمن تمام ایرانیهایی که در خارج از کشور زندگی میکنند خیلی خوب میدونند که اینجا ایرانی ها به هیچ وجه هوای همدیگر رو ندارند.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق - مخابرات سیستم

پیش فرض پاسخ : تحصیل و زندگی در نروژ

مشابه این موضوع در آلمان هم هست که دو ملیتی بودن را به افتخار همسر ایرانی آقای فیشر، برای ایرانی ها مجاز کرده اند.

دو ملیتی بودن رو قبول دارند ولی برای بعضی کشورها صادق نیست. برای ایرانیها هیچ مشکلی نیست که اگر 2 ملیتی باشند. این قرار داد از زمان شاه خدا بیامرز بوده و همچنان خواهد بود. من الان هم پاسپورت نروژی دارم و ملیت نروژی و هم پاسپورت ایرانی دارم که دارای تابعت ایرانی هم هستم. در سوئد, دانمارک و نروژ هیچ مشکلی برای ای قضیه در مورد ایرانی ها نیست

adoh
    Guest

فقط همين مقدار كافيه كه حتي با تافل ٦٠٠ هم ريسك كل انداختن با بچه هاي ٥ ٦ ساله نروژي هم نكنيد....در نروژ همه انگليسي بلدند حتي قشرهاي سطح پايين جامعه و عجيبتر اينكه بنا بر اساس امار يك سايت كه صرفا نميشه به اون اتكا كرد مردم نروژ در ميان كشورهاي ك انگليسي زبان اولشون نيست مقام اول را در تسلط به انگليسي دارند خلاصه كه انگليسي همه بلدند حتي بهتر از خود انگليسي زبان ها

adoh
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط amirs2k نمایش پست ها

حرف بي معني و بي اساسي بود دوست من هميچين حرفي درست نيس و تا اونجايي كه من دارم اينجا ميبينم ايرانيا نه تنها هواي همو ندارند بلكه به شدت از هم وطناشون گريزانن البته هم حق دارن

نقل قول نوشته اصلی توسط adoh نمایش پست ها
    فقط همين مقدار كافيه كه حتي با تافل ٦٠٠ هم ريسك كل انداختن با بچه هاي ٥ ٦ ساله نروژي هم نكنيد....در نروژ همه انگليسي بلدند حتي قشرهاي سطح پايين جامعه و عجيبتر اينكه بنا بر اساس امار يك سايت كه صرفا نميشه به اون اتكا كرد مردم نروژ در ميان كشورهاي ك انگليسي زبان اولشون نيست مقام اول را در تسلط به انگليسي دارند خلاصه كه انگليسي همه بلدند حتي بهتر از خود انگليسي زبان ها
    شما کجا زندگی میکنید؟ نروژ هستید؟ یا خیال میکنید نروژ هستید؟ خود نروژیها میدونند که زبان انگلیسشون از همه اروپاییها ضعیفتره. خودشون آمار دادند. شما این حرف رو از کجا در آوردی که همه به انگلیسی تسلط دارند؟ حتی بهتر از انگلیسیها؟ ما اینجا داریم با نروژیها زندگی میکنیم و اصلا ندیدیم که انگلیسی اینا خوب باشه. سوئدیها در اسکاندیناوی وضعشون خیلی بهتره. ولی نروژیها وقتی انگلسی خرف میزنند, جونشون بالا میاد

Junior Member

شما کجا زندگی میکنید؟ نروژ هستید؟ یا خیال میکنید نروژ هستید؟ خود نروژیها میدونند که زبان انگلیسشون از همه اروپاییها ضعیفتره. خودشون آمار دادند. شما این حرف رو از کجا در آوردی که همه به انگلیسی تسلط دارند؟ حتی بهتر از انگلیسیها؟ ما اینجا داریم با نروژیها زندگی میکنیم و اصلا ندیدیم که انگلیسی اینا خوب باشه. سوئدیها در اسکاندیناوی وضعشون خیلی بهتره. ولی نروژیها وقتی انگلسی خرف میزنند, جونشون بالا میاد
    سلامن با نظر فرشید موافقم جزدر دانشگاهها انگلیسی صحبت میکنن مردم خیلی کم انگلیسی بلد هستن من توی شهر برگن متوجه شدم چون خانمم اونجا داره درس میخونه

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering / Tsinghua University

من نمیدونم اقا فرشید شما کجای نروژ و با چه کسانی زندگی مکنین که به این نتایج رسیدین اما به شخصه با 50% حرفا و نظرات شما کاملا مخالفم و این هارو هم به هیچ عنوان نمیشه به کل نروژ تعمیم داد حتی اگر 100 نفر دیگه هم بیان مثل شما راجب نروژ اظهار نظر کنن، چون حداقل 10000 ایرانی تو نروژ هست که باید بالای 50% این افراد این حرف های شما رو بزنن تا تایید شه و صرفا نمیشه بر اساس تجربه شخصی که داشتین این مسائل رو به کل نروژ تعمیم بدین.
    من نظرات شما رو در 1 سایت دیگه هم دنبال میکردم که همون موقع هم من خیلی تحت تاثیر قرار داد که آیا واثعا نروژ همچین کشوریه که شما انقدر بد میگین ازش!!!!؟و از اونجایی هیچ حرفی رو بدون سند و مدرک قبول نمیکنم راجب بعضی از اظهارات شما تحقیق کردم و به عنوان مثال همین مطلبی که راجبه زبان انگلیسی مردم میگین نه تنها از جمع کثیری از دوستان شنیدم که زبانشون خوبه بلکه 1 موسسه بین المللی(EF EPI) روی 2 میلیون ادم در 44 کشور اروپایی و غیر اروپایی 3 سال مطالعه کردن و به این نتیجه رسیدن که سطح زبان مردم نروژ از همه بالاتر هست.!اینم EF-EPI-2011.pdf فایل گزارش، فک نمیکنم تجربه شما بیشتر از اینها باشه!!!!
    توصیه میکنم اینقدر متعصبانه نظر ندین، شاید تجربه های شما بد بوده باشه اما دلیل نمیشه همه نروژ بد باشه در ثانی طوری برخورد نکنین که انگار بچه ها هیچی نمیفهمن، پست هاتون واقعا تند و تیز هست، اصلا چه معنی داره که شما بردارین به بچه ها بگین که اطلاعات دروغ بهتون دادن!!!!!!!!!!!!!!!مگه شما اینقدر اظهار نظر کردین مخالفاتون همچین حرفی زدن!؟

Member
    رشته و دانشگاه
    -

والله من خودم که Trondheim هستم می تونم بگم وضعیت زبان انگلیسی مردم خوبه تا بحال نشده با کسی انگلیسی صحبت کنم و نتونه جواب بده(حالا نه اینکه ما ایرانی ها خودمون مثل بلبل انگلیسی صحبت می کنیم!!!) منظورم اشخاصی که تو دانشگاه هستن نیست منظورم محیط شهر هستش حتی توی بازارچه های محلی که بعضی از روزای خاص تو شهر هست و بعضی از فروشنده هاش از شهر های کوچک اطراف میان ، انگلیسیشون خوبه به هر حال من خودم به شخصه راضی هستم و نظرم رو بر شخص خاصی تحمیل نمی کنم،در ضمن اگه یه کم توی اینترنت بگردید می تونید منابع دقیقی راجع به اول بودن نروژ در کشور هایی که انگلیسی زبان دوم صحبت میشه رو پیدا کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)