صفحه 15 از 17 نخستنخست ... 567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 164

موضوع: اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ در نروژ

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در نروژ

نقل قول نوشته اصلی توسط Skyline نمایش پست ها
    تا اونجایی که من میدونم از کشور های اسکاندیناوی نروژ و فنلاند حداقل در مقطع Master برای ترم بهار دانشجو نمی گیرند.... اگه کسی اطلاع بیشتری داره لطفا مطرح کنه.
    فنلاند جزو کشورهای اسکاندیناوی نیست. سوئد, نروژ و دانمارک را کشورهای اسکاندیناوی میگند ولی به جمع 5 کشور, سوئد, دانمارک, نروژ , فنلاند و ایسلند, میگن کشورهای « نوردن » Norden

Senior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ در نروژ

سلام
    میخواستم بپرسم وضعیت بهداشت و درمان و بیمه درمانی برای دانشجویان خارجی در نروژ چطوریه؟ممکنه راهنمایی کنید؟

Junior Member

سلام دوستان آیا کسی درمورد شرکت هایی که در نروژ میشه ازشون سیم کارت تلفن خرید اطلاعی داره. وکلا راهنمایی کنید چه باید کرد برای گرفتن خط تلفن همراه. ممنون

دوستان یک چیزی خیلی ذهن من رو مشغول کرده با توجه به کاهش ضخامت لایه اوزون در شمال و نزدیک نروژ و کشورهای اسکاندیناوی به نظرتون وجود اشعه ی یو وی و خطرناک و کاش ضخامت اوزون اونجا تا چه حد میتونه اتفاق بیافته چون نروژ به قطب خیلی نزدکی دارم میگم ؟ و تحت تاثیر قرار بده چون ر سال دامنش بیشتر میشه ! بر کسی که بخواد اونجا موندگار شه میگم نظرتون چیه ؟ بهش فکر کرده بودید ؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    -

نقل قول نوشته اصلی توسط behzadnobody نمایش پست ها
    دوستان یک چیزی خیلی ذهن من رو مشغول کرده با توجه به کاهش ضخامت لایه اوزون در شمال و نزدیک نروژ و کشورهای اسکاندیناوی به نظرتون وجود اشعه ی یو وی و خطرناک و کاش ضخامت اوزون اونجا تا چه حد میتونه اتفاق بیافته چون نروژ به قطب خیلی نزدکی دارم میگم ؟ و تحت تاثیر قرار بده چون ر سال دامنش بیشتر میشه ! بر کسی که بخواد اونجا موندگار شه میگم نظرتون چیه ؟ بهش فکر کرده بودید ؟؟
    سلام دوست عزیز
    امیداوارم که جدی نگفته باشی!
    لایه اوزون!....
    اگه اینطور باشه که یه عمر تو تهران زیر لایه آلودگی هوا سرشار از تمام مواد سمی و سرطان زا زندگی کردیم! یه دم و باز دم کل عناصر جدول مندلیف رو می تونی حس کنی! این همه پارازیت خطرناک که کلی مشکلات جسمی به وجود آورده چی؟!
    در کل مطمئن باش حداقل تو این یه مورد کیفیت سلامت مردم برای دولت نروژ خیلی مهمه پس حتما فکری برای این مشکل هم کردن! در کل من ترجیح میدم اشعه UV بهم بتابه ولی یک روز استرسی رو که تو ایران داشتم رو دیگه تحمل نکنم!

نقل قول نوشته اصلی توسط ratsign نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    امیداوارم که جدی نگفته باشی!
    لایه اوزون!....
    اگه اینطور باشه که یه عمر تو تهران زیر لایه آلودگی هوا سرشار از تمام مواد سمی و سرطان زا زندگی کردیم! یه دم و باز دم کل عناصر جدول مندلیف رو می تونی حس کنی! این همه پارازیت خطرناک که کلی مشکلات جسمی به وجود آورده چی؟!
    در کل مطمئن باش حداقل تو این یه مورد کیفیت سلامت مردم برای دولت نروژ خیلی مهمه پس حتما فکری برای این مشکل هم کردن! در کل من ترجیح میدم اشعه UV بهم بتابه ولی یک روز استرسی رو که تو ایران داشتم رو دیگه تحمل نکنم!
    استرس رو هستم . ولی این uv هم چیز خیلی خطرناک تری از عناصر جدول مندلیفه !! میتونه موجب سرطان های مختلف و اب مروارید بشه ... ؟

Junior Member

لایه ازن روی نروژ فقط یه خرده نازک شده که اونم با کارایی که کردن (عدم استفاده از CFC و اینا) دیگه نازک شدنش متوقف شده. الان فقط برای استرالیا مخصوصا نیوزیلنده که یه خرده ناجوره که اونم هزار تا کرم اینا هست که میزنن

Junior Member MasterMind666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد مهندسی متالورژی

سلام به همه دوستان عزیزی که زحمت پاسخ گویی به اعضای جدید رو می کشند.
    من یک سوال داشتم.
    می خواستم بدونم آیا زبان دانمارکی و زبان بوکمال نروژی یک زبان هستند یا متفاوتند؟
    ممنون

زبان دانمارکی از نظر کتبی شبیه زبان بوکمول نروژی هست ولی برای صحبت کردن و فهمیدن, خیلی با هم فرق دارند و در مقایسه , زبان دانمارکی خیلی نامفهوم تلفظ میشه در حالی که زبان نروژی واضحتره. زمانی که در کانالهای نروژی, یک برنامه دانمارکی پخش میشه, از زیر نویس نروژی استفاده میشه. و به این معنیه که خود نروژیها هم در فهم زبان دانمارکی مشکل دارند ولی دانمارکی ها زبان نروژی رو خوب میفهمند. البته بعضی از کلمات در هر دو زبان مختلف هستند و باید جداگانه یاد گرفته بشه.

Junior Member

سلام بچه ها
    خواستن بپرسم به یه دانشجوی دکترا تو نروژ ماهانه چقدر حقوق میدن؟ و یرای یه زندگی متاهلی با همسرم چقدر از این مبلغ خرج میشه؟ ( با اجاره کردن یه خونه مناسب و کل هزینه های دیگه) و چقدرش رو میشه ماهانه پس انداز کرد؟؟
    و دیگه اینکه هوای اونجا چقدر سرده ؟ بخصوص شهر تروندهایم؟ و آیا سردی و تاریکی و روشنی طولانی مدت اونجا خیلی آزار دهنده و غیر قابل تحمله؟؟؟
    ممنون میشم توضیح بدین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)