صفحه 5 از 17 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 164

موضوع: اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ در نروژ

Junior Member mohsen fardi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PETROLEUM GEOLOGY AND GEOPHYSICS, THE UNIVERSITY OF OSLO

پیش فرض پاسخ : تحصیل و زندگی در نروژ

نقل قول نوشته اصلی توسط arash bahal نمایش پست ها
    ببخشید

یه سوال دیگه هم داشتم

میتونید برام بهترین دانشگاه های نروژ رو در رشته های مهندسی مخصوصا مهندسی کامپیوتر رتبه بندی کنید؟
    سلام
    من نميتونم بگم و فقط راجع به رشته خودم ميدونم!ولي اسلو اصلا مهندسي نداره و همون NTNU خوبه و البته رشته هاي مرتبط با کامپیوتر داره كه من نميدونم چجورين؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل و زندگی در نروژ

یه توضیح مختصر در مورد وضعیت مالی دانشجویان دکترا:

1- تمامی دانشجویان دکترا (در تمام دانشگاههای نروژ)، کارمند دانشگاه هستند و به عنوان دانشجو محسوب نمی شوند.
    2- کلیه دانشجویان دکترا می بایست ماهیانه 36% مالیات بدهند که 2% از همین مالیات مربوط به بیمه درمانی می باشد.
    3- مبلغ 20000 کرونر دریافتی خالص ماهیانه دانشجویان مقطع دکترا هست.
    4- دانشجوی متاهل مقطع دکترا مبلغ 1000 کرون اضافه دریافت می کند (البته باید به اداره مالیات نامه نگاری کنید).
    5- هر July، با دریافت صورت حساب مالیاتی سالیانه می توانید درخواست بازگشت 10% از مالیاتی که به دولت پرداخت کرده اید را بدهید (البته از این قانون فقط برای 2 سال اول اقامت در نروژ می توانید استفاده کنید).

پیش فرض پاسخ : اطلاعات مفید در مورد زندگی‌ در نروژ

تفاوت شهروندی با اجازه اقامت چیه؟ آیا با ویزای تحصیلی میتونیم به کشورهای عضو شینگن سفر کنیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط fatahtooei نمایش پست ها
    تفاوت شهروندی با اجازه اقامت چیه؟ آیا با ویزای تحصیلی میتونیم به کشورهای عضو شینگن سفر کنیم؟
    شهروندی یعنی شما حقوقی همسان مانند یک نروژی خواهید داشت، اجازه اقامت یعنی شما خارجی محسوب می شوید.
    بله می توانید سفر کنید

سلام

با تشکر از اطلاعاتي که در اختيار قرار داديد . من بيشتر تايپيک ها و پستهائي که در مورد نروژ بوده رو خوندم خيلي چيزا دستگيرم شد .

ميخواستم که شرايطي که دارم رو بنويسم و ازتون راهنمائي بگيرم ، من و خونوادم ( همسرم و پسر 4 ساله ام ) تصميم گرفتيم براي مهاجرت به نروژ اقدام کنيم و ميخواستم بدونم اگه يکي از ما براي ويزاي تحصيلي اقدام کنه و پذيرفته بشه چه مدت بعد ميتونه براي بقيه هم ويزا بدن ؟ و چه ويزائي ميدن ؟

براي بچه هايي که با پدر مادرشون ميان چه امکانات و تمهيداتي و با چه هزينه هائي وجود داره ؟

آيا براي همراه ، امکان راه اندازي کسب و کار مثل فروشگاه يا شرکت يا هر چيز ديگه اي که بشه شخصي راه انداخت و سرمايه از خودت باشه هست ؟ اگه پيش نيازي داره اونا چي هستن ؟

من خودم مهندس کامپيوتر هستم و سالها تو ايران شرکت داشتم و چند ساليست که مشغول ساختمون سازي هستم و شرکت طراحي و اجراي دکوارسون داخلي و بيروني ساختمان دارم و چندتا از مدرکهاي دوره هاي فني حرفه اي هم را دارم . اينارو نوشتم که بپرسم اگه همسرم براي ويزاي تحصيلي اقدام کنه و بعدش براي من اقدام بشه آيا امکان پيداکردن کار براي من هست ؟ البته بعد از ياد گرفتن زبان .

سوالهاي بيشتري دارم که همگي منوط به جوابهاي پرسشهاي اخيرند که مجددا از تجربه و اطلاعاتتون استفاده خواهم نمود .

با تشکر

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

سلام
    دوستانی که تو شهر ترونهایم هستند میشه با این چندتا سوالم جواب بدن؟!
    امکانات ورزشیه دانشگاه در چه حدیه؟مثل اینجاها دکوریه یا قابل استفاده؟هزینه هاشم چطوره؟
    بعد اینکه شرایط اموزش اسکی چطوره؟منظورم دانشجویی و هزینه هاش؟مثله اینجاها سرسام اوره یا بهتره؟کلا میشه به این چیزا هم فکر کرد؟
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

Junior Member hbah آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط danial1975 نمایش پست ها
    سلام

با تشکر از اطلاعاتي که در اختيار قرار داديد . من بيشتر تايپيک ها و پستهائي که در مورد نروژ بوده رو خوندم خيلي چيزا دستگيرم شد .

ميخواستم که شرايطي که دارم رو بنويسم و ازتون راهنمائي بگيرم ، من و خونوادم ( همسرم و پسر 4 ساله ام ) تصميم گرفتيم براي مهاجرت به نروژ اقدام کنيم و ميخواستم بدونم اگه يکي از ما براي ويزاي تحصيلي اقدام کنه و پذيرفته بشه چه مدت بعد ميتونه براي بقيه هم ويزا بدن ؟ و چه ويزائي ميدن ؟

براي بچه هايي که با پدر مادرشون ميان چه امکانات و تمهيداتي و با چه هزينه هائي وجود داره ؟

آيا براي همراه ، امکان راه اندازي کسب و کار مثل فروشگاه يا شرکت يا هر چيز ديگه اي که بشه شخصي راه انداخت و سرمايه از خودت باشه هست ؟ اگه پيش نيازي داره اونا چي هستن ؟

من خودم مهندس کامپيوتر هستم و سالها تو ايران شرکت داشتم و چند ساليست که مشغول ساختمون سازي هستم و شرکت طراحي و اجراي دکوارسون داخلي و بيروني ساختمان دارم و چندتا از مدرکهاي دوره هاي فني حرفه اي هم را دارم . اينارو نوشتم که بپرسم اگه همسرم براي ويزاي تحصيلي اقدام کنه و بعدش براي من اقدام بشه آيا امکان پيداکردن کار براي من هست ؟ البته بعد از ياد گرفتن زبان .

سوالهاي بيشتري دارم که همگي منوط به جوابهاي پرسشهاي اخيرند که مجددا از تجربه و اطلاعاتتون استفاده خواهم نمود .

با تشکر

آقایی که متاهلی بی رو در بایستی بگم نیا اینجا که گیر میکنی. به شدت سخت گیر شده اند و ویزا نمیدن. میگن باید کار داشته باشی ولی به این سادگیها نیست. 1- بدون دونستن زبان نروژی کار به کسی نمیدن 2- قبل از دو ماه نمیتونی حساب بانکی باز کنی و تا اونو نداشته باشی کار نمیدن. 3- اگه کارای بی خود هم بتونی پیدا کنی حقوقش به حد نسابی نمیرسه که به خونواده ویزا بدن 4- پول توی بانکو قبول نمیکنن.

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط danial1975 نمایش پست ها
    سلام

با تشکر
    http://www.udi.no/Norwegian-Director...y-immigration/

<< Everything is okay in the end
    , If it's not okay, then it's not the end >>

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    سلام
    دوستانی که تو شهر ترونهایم هستند میشه با این چندتا سوالم جواب بدن؟!
    امکانات ورزشیه دانشگاه در چه حدیه؟مثل اینجاها دکوریه یا قابل استفاده؟هزینه هاشم چطوره؟
    بعد اینکه شرایط اموزش اسکی چطوره؟منظورم دانشجویی و هزینه هاش؟مثله اینجاها سرسام اوره یا بهتره؟کلا میشه به این چیزا هم فکر کرد؟
    http://www.ntnui.no/main/Page/43.xhtml?lang=en

<< Everything is okay in the end
    , If it's not okay, then it's not the end >>

Member Kingsalar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PETE/ChE

با سلام
    من قصد ادامه تحصیل در مهندسی نفت University of Stavanger رو دارم ، اگه کسی اطلاعاتی در مورد شهر استاوانجر ، کار دانشجویی و هزینه داره لطفا منو راهنمایی کنه !!!!
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)