صفحه 34 از 34 نخستنخست ... 2425262728293031323334
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 340

موضوع: آرشیو شده : هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا ( تا سال 2012 )

Senior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad-m نمایش پست ها
    دوست عزیز، لااقل توی ملبورن این آمارهایی که فرمودید دقیقا برعکسه. هرچی توی این سایت ها بگردید، تعداد خونه های غیر مبله خیلی بیشتره و خرجش هم کمتر. البته در مرکز شهر این آپارتمانهای هزار واحدی خوابگاه مانند هم کم نیست. یک یا دو اتاق بهتون میدند که همیشه مبله هم هست. شاید منظور شما اونا بوده؟
    نه منظورم اون نبود. من در گلد کست هستم و بلاخره شهر به شهر هم فرق میکنه ولی مواردی که گفتم اینجا صدق میکنه. مسلما خونه غیر مبله هم ارزونتره مسئله این بود که میارزه خونه غیر مبله بگیریم یا نه که من گفتم به نظر من نمیارزه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Deakin University-Geelong-Australia

با سلام گرم خدمت دوستان
    من چندتا سوال داشتم. هزینه زندگی تو جیلونگ خیلی کمتر از جاهای دیگه هست؟مثلا یه دوستی میگفت با 24000 تا با اجاره یه آپارتمان یک خوابه سالی میشه 4000تا سیو کرد. این درسته؟
    2- Teacher Assisstant اینجا برای دانشچویان دکترا نیست؟من ندیدم کسی در موردش صحبت کنه.
    ممنون

Junior Member

توی سیدنی بیشتر خونه ها مبله است و بیشتر آگهی ها مال خونه های مبله است چون خرید وسایلی مثل تخت و ملحقاتش (مثل تشک و ... )، تلویزیون، میز تلویزیون، یخچال، میز تحریر یا کامپیوتر، صندلی، وسایل آشپزخونه مثل گاز، مایکروفر، چایی ساز وغیره خیلی آسون و به صرفه نیست، ضمن اینکه اگه بخوای خونتو تحویل بدی و یه ماه بیای ایران نمیدونی چیکارشون کنی.
    ضمنا تمام هزینه ی رفت وآمد و دربدری برای پیدا کردن فروشگاههای مناسب تو یه شهر بی سر و تهی مثل سیدنی و هزینه جابجایی این وسایل به منزلتون و زمانی که صرف این مسئله میکنین هم به این قصه اضافه میشه.
    بعد از چهار سال هم فروششون توی gumtree خیلی آسون نیست، یا باید واسه هرکدوم یه آگهی بدین بعد چند هفته بشینین تو منزل تا بلکه ملت بیان هرکی یه چیزیو انتخاب کنه بره، یا همه رو یه جا آگهی کنی که اونم فکر میکنی چقدر واسه وسایل مستعمل من و شما پول میدن؟
    در مورد کار هم کارای باکلاس دانشجویی محدودن و متقاضی خیلی زیاد و ممکنه بخت باآدم یار نباشه واسه همین هیچ کس نمینونه جواب قطعی به اینکه "آیا با کار میشه یا نمیشه" بده ولی حتما حداقل روی سه چهار ماه بیکار موندن حساب کن.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in International Business Law - Australia

من تجربه خودم رو میگم. تو سیدنی من دوبار خونه عوض کردم. برای هر دفعه بدون اغراق حدود ۲۰ جا رو گشتم. از town house گرفته تا unit. فقط یکجا بود با وسایل که اونم هفته ای ۶۰ دلار گرونتر بود. در بریزبین حدود ۶ جا رو دیدم که اون هم فقط یکیش فرنیش بود. در اینجا ما یک مجموعه دوستانی رو داریم که با هم در ارتباط هستیم. حدود ۱۵ تا خانواده. دانشجو ومقیم. حتی یکیشون هم خونه فرنیش نگرفته. به همون دلایلی که در بالا گفتم.دیگه دوستان خود دانید. در خصوص gumtree هم اینطور که میفرمایید نیست. خیلی راحت تر از اون چیزیه که فکر میکنید. هم در خرید وسایلتون هم در فروشش. در مورد ایران رفتن هم یه شخص متاهل اینجا با یه ساک نمیاد که با یه ساک هم سالی یکبار برگرده ایران. من خودم فقط ۸ تا جعبه بزرگ فریت کردم. چه وسایل بخرم و چه نخرم باید اینا رو بزارم و به ایران رفت و امد کنم
    نقل قول نوشته اصلی توسط havaarh نمایش پست ها
    توی سیدنی بیشتر خونه ها مبله است و بیشتر آگهی ها مال خونه های مبله است چون خرید وسایلی مثل تخت و ملحقاتش (مثل تشک و ... )، تلویزیون، میز تلویزیون، یخچال، میز تحریر یا کامپیوتر، صندلی، وسایل آشپزخونه مثل گاز، مایکروفر، چایی ساز وغیره خیلی آسون و به صرفه نیست، ضمن اینکه اگه بخوای خونتو تحویل بدی و یه ماه بیای ایران نمیدونی چیکارشون کنی.
    ضمنا تمام هزینه ی رفت وآمد و دربدری برای پیدا کردن فروشگاههای مناسب تو یه شهر بی سر و تهی مثل سیدنی و هزینه جابجایی این وسایل به منزلتون و زمانی که صرف این مسئله میکنین هم به این قصه اضافه میشه.
    بعد از چهار سال هم فروششون توی gumtree خیلی آسون نیست، یا باید واسه هرکدوم یه آگهی بدین بعد چند هفته بشینین تو منزل تا بلکه ملت بیان هرکی یه چیزیو انتخاب کنه بره، یا همه رو یه جا آگهی کنی که اونم فکر میکنی چقدر واسه وسایل مستعمل من و شما پول میدن؟
    در مورد کار هم کارای باکلاس دانشجویی محدودن و متقاضی خیلی زیاد و ممکنه بخت باآدم یار نباشه واسه همین هیچ کس نمینونه جواب قطعی به اینکه "آیا با کار میشه یا نمیشه" بده ولی حتما حداقل روی سه چهار ماه بیکار موندن حساب کن.

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabamostafa نمایش پست ها
    با سلام گرم خدمت دوستان
    من چندتا سوال داشتم. هزینه زندگی تو جیلونگ خیلی کمتر از جاهای دیگه هست؟مثلا یه دوستی میگفت با 24000 تا با اجاره یه آپارتمان یک خوابه سالی میشه 4000تا سیو کرد. این درسته؟
    2- Teacher Assisstant اینجا برای دانشچویان دکترا نیست؟من ندیدم کسی در موردش صحبت کنه.
    ممنون
    if you are talking about the expenses for one person, I can say that you even can save a bit more than this but it TOTALLY depends on your way of living. and about being a TA, yes it is possible but you cannot ONLY depend on this as a regular salary to cover your living costs. you will need scholarship anyway

Member
    رشته و دانشگاه
    Deakin University-Geelong-Australia

ممنون از راهنماییت. من 24000تا اسکلارشیپ دارم اما چون متاهلی میام و دوست دارم هر سال یکبار بیام ایران دوست دارم پس انداز کنم واسش. چون پول زیادی ندارم با خودم بیارم. در مورد TA انگار زبان خیلی خیلی مهمه.از کی میشه گرفت؟پولی که میدن چقدره؟یکی از بچه ها نوشته 100$ میدن!!! این خیلی عالیه. شما گرفتین تا حالا؟ استادا چی اجازه میدن؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط start_today نمایش پست ها
    if you are talking about the expenses for one person, I can say that you even can save a bit more than this but it TOTALLY depends on your way of living. and about being a TA, yes it is possible but you cannot ONLY depend on this as a regular salary to cover your living costs. you will need scholarship anyway

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtabamostafa نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییت. من 24000تا اسکلارشیپ دارم اما چون متاهلی میام و دوست دارم هر سال یکبار بیام ایران دوست دارم پس انداز کنم واسش. چون پول زیادی ندارم با خودم بیارم. در مورد TA انگار زبان خیلی خیلی مهمه.از کی میشه گرفت؟پولی که میدن چقدره؟یکی از بچه ها نوشته 100$ میدن!!! این خیلی عالیه. شما گرفتین تا حالا؟ استادا چی اجازه میدن؟
    خوب همونطور که گفتین برای خرج دو نفر و سفر سالانه به ایران احتیاج به پس انداز دارید. اینجا خرج ماه های اول و دوم زیاد خواهد بود براتون ولی از ماه سوم شرایط عادی میشه. برای TA مسلما زبان مهمه چون باید بتونین خوب توضیح بدین. بله من گرفتم. پولش به ازای هر ساعت خیلی خوبه ولی زیاد نمی تونین کلاس بگیرین چون به هر حال شما نیاز دارید روی کار اصلیتون که پروژتون هست زمان صرف کنید. من یک کلاس گرفتم و تقریبا برای یک ترم (تقریبا) 2000 تا گرفتم. البته میشه بیشتر از این هم گرفت. بستگی به خودتون داره. برای گرفتنش هم باید با استادا صحبت کنید و ببینین کدومشون احتیاج دارن البته قبلش یک دوره ی یک روزه رو باید بگذرونید. استادتون هم اگه کار مربوط به پروژه رو انجام بدین مسلما مخالفتی نداره

سلام
    اوضاع کار در استرالیا بعد از فارغ التحصیلی دکتری در رشته محیط زیست چه جوریه؟
    بعد از تحصیل در استرالیا راحت تر میشه کار پیدا کرد یا آمریکا یا کانادا؟
    کدومشون راحت تر اقامت دائم میدن؟
    ممنون اگه جواب بدید
    اگر یقین داری روزی پروانه می شوی، بگذار روزگار هر چه می خواهد پیله کند.

Junior Member

با سلام خدمت همه دوستان عزيز

نكته اول اينكه اكر خانه اي را اجاره كرديد حتما متن قرار داد را به دقت مطالعه نماييد، در مورد من كه شش ماه يك منزل دو خوابه را اجاره كرده بودم در بايان متوجه شدم كه مي بايست بيست و هشت روز قبل إز بايان شش ماه به بنكاه خبر تخليه مي دادم، و جون ندادم الان بأيد هر جند تخليه مي كنم هزينه بيست و هشت روز اجاره رو هم بدم كه مبلغي بيش إز هزار و بانصد دولار ميشود،

نكته دوم اينكه أكر كسي در همين جند روزه مياد ملبورن ميتونه تا تاريخ ٣٠ ژانويه با يك قيمت توافقي توي خونه ما كه خودمون ديگه اونجا نيستيم بمونه و بعدش هم اگه خواست امكان تمديد هست، دو خوابه با امكانات كامل نزديك به دانشكاه موناش،،، فقط اگه علاقه مند بودين زودتر به من خبر بدين

موفق باشيد،،،،،

ApplyAbroad Senior Veteran

درود

دوستان به علت کلی بودن محتوای این تاپیک و درهم ورهم بودن آن و جزیی سازی و کاهش حجم تاپیک ها و دسترسی راحت تر و سریع تر کاربران این تاپیک قفل و تا سال 2012 آرشیو شد . ارسال انتهایی این تاپیک به تاپیک های مرتبط منتقل شد لذا برای ادامه بحث به تاپیک های مربوطه که نسیت به هر موضوع جدا شده است مراجعه نمایید .

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا و مسائل مرتبط

اوضاع کار بعد از تحصیل | کار در حین تحصیل | مشاغل غیر دانشجویی در استرالیا

اسکان | خوابگاه | اجاره خانه | خرید خانه در سیدنی و مسائل مرتبط

اسکان | خوابگاه | اجاره خانه | خرید خانه در ملبورن و مسائل مرتبط

با سپاس

محمدرضا
    Famous Saturday | A day when is fulfilled anything

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)