صفحه 10 از 34 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 340

موضوع: آرشیو شده : هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا ( تا سال 2012 )

پیش فرض 27500 دلار سالیانه واسه هزینه زندگی در آدلاید

سلام. دوستان با یک بورس 27500 دلاری (استرالیا) سالیانه واسه هزینه زندگی، چه زندگی را می توان در شهر آدلاید داشت؟ چه سطح زندگی؟ واسه یک نفر مجرد.
    و خداحافظ اپلای ابرود...هر چند انتظار نداشتم بعد از اینهمه مدت اینجور خداحافظی کنم....حیف که بعضی رنجش ها رو هیچ جور نمیشه نادیده گرفت...

Junior Member sina84 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UniSA , Adv. Manufacturing Technology

پیش فرض پاسخ : 27500 دلار سالیانه واسه هزینه زندگی در آدلاید

نقل قول نوشته اصلی توسط meshki نمایش پست ها
    سلام. دوستان با یک بورس 27500 دلاری (استرالیا) سالیانه واسه هزینه زندگی، چه زندگی را می توان در شهر آدلاید داشت؟ چه سطح زندگی؟ واسه یک نفر مجرد.
    متوسط به بالا، در کل زندگی دانشجویی نخواهی داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط sina84 نمایش پست ها
    متوسط به بالا، در کل زندگی دانشجویی نخواهی داشت.
    مرسی sina. میشه یک لطفی کنی بیشتر این سطح زندگیه متوسط رو توضیح بدی؟ مثلا در زمینه مسکن؟ اینکه زندگی متوسط به بالا تو آدلاید واسه یک نفر چطوره؟ ممنونم
    و خداحافظ اپلای ابرود...هر چند انتظار نداشتم بعد از اینهمه مدت اینجور خداحافظی کنم....حیف که بعضی رنجش ها رو هیچ جور نمیشه نادیده گرفت...

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط meshki نمایش پست ها
    مرسی sina. میشه یک لطفی کنی بیشتر این سطح زندگیه متوسط رو توضیح بدی؟ مثلا در زمینه مسکن؟ اینکه زندگی متوسط به بالا تو آدلاید واسه یک نفر چطوره؟ ممنونم

بررسی که من کردم، هزینه خونه یکخوابه متوسط ماهی 1000 دلار + خورد و خوراک و رفت و آمد و... (حدود 500$)

البته این دانشجوییشه، تقریبا کف رو در نظر گرفتم. ضمنا اگه کسی خونه share کنه، کرایه ماهیانه خونش میاد روی حدود 700 دلار

بررسی که من کردم، هزینه خونه یکخوابه متوسط ماهی 1000 دلار + خورد و خوراک و رفت و آمد و... (حدود 500$)

البته این دانشجوییشه، تقریبا کف رو در نظر گرفتم. ضمنا اگه کسی خونه share کنه، کرایه ماهیانه خونش میاد روی حدود 700 دلار
    ضمن تشکر از سینا عزیز، یک نکته رو هم اضافه می کنم. در مورد هزینه بعضی آیتم ها بر حسب اینکه ساکن چه شهری هستیم، فرق میکنه که مهمترین اونها، هزینه مسکن است. اما بعضی موارد، به تدبیر خودتون بستگی داره... به عنوان مثال، من خونه رو نزدیک کمپ دانشگاه (distcstance= 200m !!!) گرفتم که نتیجه اش حذف هزینه رفت و آمده که واقعا" قابل مقایسه با ایران نیست.

در مورد رزرو کردن یا نکردن محل اقامت هم توصیه من اینه که یک جای موقت به مدت 2-1 هفته رزرو کنید و پیدا کردن محل دائم رو اینجا حضورا" انجام بدید... مخصوصا" اگر دنبال جای Shared هستید. خودم هم این کار رو کردم و پشیمون هم نیستم...

پیروز باشید
    فروتن باش... پیش از آنکه به دنیا بیایی، کارهای بسیاری انجام شده بود. (J. Brown)

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

آیا از ایران راهی وجود داره که بشه در استرالیا حساب بانکی باز کرد؟

شخصا ترجیح میدم به جای همراه بردن پول زیاد ، از اینجا حساب باز کنم و پول رو حواله کنم به اون حساب.

در مورد تنوع بانک ها و انواع حسابها کسی اطلاع داره؟

آیا از ایران راهی وجود داره که بشه در استرالیا حساب بانکی باز کرد؟

شخصا ترجیح میدم به جای همراه بردن پول زیاد ، از اینجا حساب باز کنم و پول رو حواله کنم به اون حساب.

در مورد تنوع بانک ها و انواع حسابها کسی اطلاع داره؟
    سلام سینا جان، بله از ایرانم میتونی حساب باز کنی (من خودم این کارو کردم). دو بانک westpac و nab این کارو میکنن (احتمالاً anz , commonwealth هم این کارو بکنن). تو وبسایت بانک ها نگاه کنی پیدا میکنی. ولی دو تا مشکل هست، اول اینکه بخاطر تحریم نمیتونی پول از طریق سیستم بانکی کشور بفرستی مگه از طریق بعضی صرافیها یا کشورهای مجاور مثل dubai اقدام کنی. (البته من شنیدم anz رو میتونی از ایران پول بفرستی). مشکل دوم اینه که فقط میتونی پول deposit کنی و نمیتونی برداشت کنی. اینجا تنوع حساب ها خیلی زیاده،بیشترین حسابی که دانشجوها باز میکنن savings که برای دانشجوها هزینه ماهیانش مجانیه.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    مشکل دوم اینه که فقط میتونی پول deposit کنی و نمیتونی برداشت کنی.

منظورت اینه که فقط اونجا میشه ازش پول برداشت کرد نه از ایران. درسته؟

منظورت اینه که فقط اونجا میشه ازش پول برداشت کرد نه از ایران. درسته؟
    آره دقیقاً

Junior Member Erfan_F آواتار ها

Question Which Bank and type of account?!!

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    سلام سینا جان، بله از ایرانم میتونی حساب باز کنی (من خودم این کارو کردم). دو بانک westpac و nab این کارو میکنن (احتمالاً anz , commonwealth هم این کارو بکنن). تو وبسایت بانک ها نگاه کنی پیدا میکنی. ولی دو تا مشکل هست، اول اینکه بخاطر تحریم نمیتونی پول از طریق سیستم بانکی کشور بفرستی مگه از طریق بعضی صرافیها یا کشورهای مجاور مثل dubai اقدام کنی. (البته من شنیدم anz رو میتونی از ایران پول بفرستی). مشکل دوم اینه که فقط میتونی پول deposit کنی و نمیتونی برداشت کنی. اینجا تنوع حساب ها خیلی زیاده،بیشترین حسابی که دانشجوها باز میکنن savings که برای دانشجوها هزینه ماهیانش مجانیه.
    اول از همه می‌خواستم از این دوستمون mojt عزیز که به تازگی عضو این فروم شدن ولی‌ در همین زمان کم این همه اطلاعات مفید در اختیار دیگر دوستان گذشته اند رو کامل تشکر رو داشته باشم،مخصوصا اینکه راهنمای‌ها از اون ور خط هست و به واقعیت نزدیکتر هم می‌باشد.

در ادامه می‌خوام اگر براشون امکان داره یک مقدار از وضعیت حساب‌های بانکی‌ هم بیشتر اطلاعات بدن به ما،چون من شخصاً چند روز دارم رو این زمینه کار میکنم،و با موارد متفاوت ای بر خوردم که یه کم تصمیم گیری رو برام سخت کرده.قبل از همه باید بگم دوستان در مورد افتتاح حساب از ایران به سرعت بانک‌ها دارن سیاست هاشونو عوض مینکنن،چون تا اونجایی‌ که من می‌دونم حتی تا همین چند ماه پیش افتتاح حساب در هر کدوم از اون بانک‌های که این دوستمون نام بردن به سادگی‌ انجام میشد،اما امروز هر بانکی‌ کلی‌ واسه خودش بازی‌ در میاره حتی برای افتتاح حساب.

اما مورد بعدی که من متوجه شدم،اینه که چه الان چه ایشاالله بعدا که وارد خاک استرالیا شدیم و خواست ایم بانکی‌ رو برای کار انتخاب کنیم،باید به موارد زیادی از جمله شارج ماهیانه حساب،تعداد ATMی اون بانک،و دسترسی سریع تر و راحت تر بهATM‌ها و شعبه های بانک به محل سکونت برای برداشت های نقدی و اموره مربوط بانکی‌(چون تا اونجایی‌ که من دریافت کردم شما با هر کارتی از هر حسابی‌ میتونید از هر ATM بانکی‌ مبلغ برداشت کنید اما اگر بانکی‌ غیر از بانک حساب شما باشد برای هرtransaction یک مبلغی هم برای این خدمت شما رو شارج می‌کنن )،و امکان اینکه آیا می‌شه با حساب دانشجویی کردیت هم دریافت کرد یا فقط از نوع حساب‌های نقدی باید کارت دریافت کنیم،و در آخرم مبلغ اولیهٔ افتتاح حساب در بعضی‌ حساب‌ها و بانک‌ها متفاوت و شرط اولیه دارن(اینو هم باید مدنظر داشت)،و البته نکات دیگری هم هست که فکر کنم از حوصلهٔ جمغ خارج است(در مورد تغییر حساب به نوعی که بقد‌ها بشه از وام‌هاشون استفاده کرد ،ایشاالله برای موقعی که PR تون رو گرفتید و خواستید خانه و ماشین بخرین.....).

در کلّ با توجه به بررسی‌های من بترتیب بانک nab, anz , commonwealth، در اولویت می‌باشد.

البته فراموش کردم که اینو هم عنوان کنم که دوستان برای حواله پول به تمام بانک‌های استرالیا اصلا روی این دیگه حساب باز نکنید که بتوانید از صرافی‌های معتبر بانک‌های خصوصی ایران اقدام کنید(مثل بانک سامان) چون من سوال کردم هم اکنون ما در تحریم کامل هستیم(البته جالبه که اپراتور مربوطه گفتن ما با بانک ANZ کار نمی‌کنیم ،فلمثل،چون تحریم شون کردیم،یعنی‌ اینو گفت من کف کردم :O کلا مثل اینکه اعتماد به نفس در ایران حرف اول رو میزند)
    چهار چوب نگاه ما زمینی است ، اما برآیند اندیشه ما جنبه آسمانی نیز پیدا می کند . ........

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)