صفحه 11 از 34 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 340

موضوع: آرشیو شده : هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا ( تا سال 2012 )

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Teaching-La Trobe University

پیش فرض پاسخ : Which Bank and type of account?!!

سلام.
    جهت آگاهی‌ از انواع حساب میتونید به وبلاگ زیر سر بزنید. البته کلی‌ مطلب بدرد بخور دیگه هم داره.
    http://studentlife-downunder.blogspo...in%20Australia
    The future has several names. For the weak, it is the impossible. For the fainthearted, it is the unknown. For the thoughtful and valiant, it is the ideal

نقل قول نوشته اصلی توسط Erfan_F نمایش پست ها
    اول از همه می‌خواستم از این دوستمون mojt عزیز که به تازگی عضو این فروم شدن ولی‌ در همین زمان کم این همه اطلاعات مفید در اختیار دیگر دوستان گذشته اند رو کامل تشکر رو داشته باشم،مخصوصا اینکه راهنمای‌ها از اون ور خط هست و به واقعیت نزدیکتر هم می‌باشد.

در ادامه می‌خوام اگر براشون امکان داره یک مقدار از وضعیت حساب‌های بانکی‌ هم بیشتر اطلاعات بدن به ما،چون من شخصاً چند روز دارم رو این زمینه کار میکنم،و با موارد متفاوت ای بر خوردم که یه کم تصمیم گیری رو برام سخت کرده.قبل از همه باید بگم دوستان در مورد افتتاح حساب از ایران به سرعت بانک‌ها دارن سیاست هاشونو عوض مینکنن،چون تا اونجایی‌ که من می‌دونم حتی تا همین چند ماه پیش افتتاح حساب در هر کدوم از اون بانک‌های که این دوستمون نام بردن به سادگی‌ انجام میشد،اما امروز هر بانکی‌ کلی‌ واسه خودش بازی‌ در میاره حتی برای افتتاح حساب.

اما مورد بعدی که من متوجه شدم،اینه که چه الان چه ایشاالله بعدا که وارد خاک استرالیا شدیم و خواست ایم بانکی‌ رو برای کار انتخاب کنیم،باید به موارد زیادی از جمله شارج ماهیانه حساب،تعداد ATMی اون بانک،و دسترسی سریع تر و راحت تر بهATM‌ها و شعبه های بانک به محل سکونت برای برداشت های نقدی و اموره مربوط بانکی‌(چون تا اونجایی‌ که من دریافت کردم شما با هر کارتی از هر حسابی‌ میتونید از هر ATM بانکی‌ مبلغ برداشت کنید اما اگر بانکی‌ غیر از بانک حساب شما باشد برای هرtransaction یک مبلغی هم برای این خدمت شما رو شارج می‌کنن )،و امکان اینکه آیا می‌شه با حساب دانشجویی کردیت هم دریافت کرد یا فقط از نوع حساب‌های نقدی باید کارت دریافت کنیم،و در آخرم مبلغ اولیهٔ افتتاح حساب در بعضی‌ حساب‌ها و بانک‌ها متفاوت و شرط اولیه دارن(اینو هم باید مدنظر داشت)،و البته نکات دیگری هم هست که فکر کنم از حوصلهٔ جمغ خارج است(در مورد تغییر حساب به نوعی که بقد‌ها بشه از وام‌هاشون استفاده کرد ،ایشاالله برای موقعی که PR تون رو گرفتید و خواستید خانه و ماشین بخرین.....).

در کلّ با توجه به بررسی‌های من بترتیب بانک nab, anz , commonwealth، در اولویت می‌باشد.

البته فراموش کردم که اینو هم عنوان کنم که دوستان برای حواله پول به تمام بانک‌های استرالیا اصلا روی این دیگه حساب باز نکنید که بتوانید از صرافی‌های معتبر بانک‌های خصوصی ایران اقدام کنید(مثل بانک سامان) چون من سوال کردم هم اکنون ما در تحریم کامل هستیم(البته جالبه که اپراتور مربوطه گفتن ما با بانک ANZ کار نمی‌کنیم ،فلمثل،چون تحریم شون کردیم،یعنی‌ اینو گفت من کف کردم :O کلا مثل اینکه اعتماد به نفس در ایران حرف اول رو میزند)

ممنون عرفان جان، ما ایرانیا باید هوای همدیگرو تو غربت داشته باشیم.

صحبت در مورد سیستم بانکی استرالیا خیلی زیاده و من اینجا نمیخوام وارد جزییات بشم. این حرفایی که زدی کاملاً درسته. فقط دو نکته اضافه کنم اول اینکه اینجا telphone banking و internet banking بسیار رواج داره و اکثر مردم از همین طریق کاراشون رو انجام میدن (مثل پرداخت قبض یا واریز مبلغی به حساب شخصی دیگه). ضمن اینکه شما به پول نقد خیلی کم احتیاج خواهید داشت، به جرات میتونم بگه 95% مغازه و فروشگاههای که برین دستگاه کارت خوان داره که شما میتونید از اون طریق پرداخت کنید. پول نقد شاید برای خرید بلیط اتوبوس یا قطار و یا صرفاً خرید اجناس زیر 10 دلار کاربرد داره.
    در مورد credit card باید بگم که طبق قوانین استرالیا افرادی که citizen یا PR نیستن، برای دریافت credit card باید نشون بدن سال 50000 دلار درآمد دارن و برای افراد PR این مبلغ 15000 دلار هست. پس گرفتن credit card با ویزای دانشجویی یه کم سخته اما 2 تا راه حل داری: اول اینکه بعضی بانک ها مثل anz بهتون credit card با credit کم میدن، یعنی اگه شما سالی 20000 دلار درآمد داشته باشین بهتون 500 دلار credit میده و اگه درآمدتون 30000 باشه در سال بهتون 2000 دلار credit میده. راه حل دوم اینکه شما میتونید visa یا master card بصورت debit بگیرید و در اینصورت شما credit ندارین و پول به حساب کارت شارژ میکنین و هرجایی که این دو کارت رو قبول کنن (حتی آنلاین) ازش استفاده کنین

ممنون از توضیحات عرفان گل و مجتبی. فقط یک سوالی برای من وجود داره: من شنیده بودم که در صورتی که متوجه بشن که شما در استرالیا نیستید و از ایران هم حساب رو باز کردید با توجه به بحث های تحریم ممکنه حساب رو بلوکه کنند! و اون وقت هرچی پول اونجا ریختید هیچ میشه! این قضیه صحت داره؟(اینو تو یک وبلاگ خیلی وقت پیش خونده بودم)
    در دایره قسمت ما نقطه پرگاریم/لطف آنچه تو اندیشی، حکم آنچه تو فرمایی

Junior Member

bebakhsid fengilish type mikonam, dustan man chon modati onja budam etelat bankaro dar ektiyareton mizaram , age mkhayn hesab baz konid behtare k too common wealth inkaro konid az tarighe ta 3 mah pish man az bank saman havale dashtam !!!vali ye nokte dare va on ine k az tarighe sarafi k onja khodesh hesab dare b nafetone befrestid!b 2 dalil
    -har dafe inja bayad 40 toman pole swift bedin bad onja khode bankam 40 $ azaton migire
    vali age sarfai onja hesab dashte bashe az bank b bank baraton hazineh nadare
    yeki dige az dalayel khob budan common wealth ine k hamejaye shara va dahat kooreha va htaa campus shobeh dare va dar natije shoma majbor nemishid baraye har dafe estefade az ATM ba debit card 2 $ bedid
    bad ham Common wealth va nAb baraye danesjoha hazineye 4 ta 5 $ dar mah nadaran va khadamateshonmajaniyeh!!!albate dar morde baghiyyeh nemidonam hamchin systemi daran ya na
    ya hagh

---------------------------------------------------------------------------------
    لطفا فینگلیش تایپ نکنید !!!!!
    اگه به keyword فارسی دسترسی ندارید از ویرایشگر انلاین بهنویس استفاده کنید :
    http://www.behnevis.com/

vahidR
    ویرایش توسط vahidR : December 12th, 2009 در ساعت 07:25 PM

Junior Member sina84 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UniSA , Adv. Manufacturing Technology

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

با اجازه از دوست عزیزمون:

" دوستان، من چون مدتی اونجا بودم اطلاعات بانکها رو در اختیارتون میذارم ، اگه میخواین حساب باز کنید بهتره که تو COMMONWEALTH اینکارو کنید. تا سه ماه پیش من از طریق بانک سامان حواله داشتم!!! ولی یک نکته داره و اون اینه که از طریق صرافی که اونجا خودش حساب داره به نفعتونه بفرستید. به دو دلیل:
    هر دفعه اینجا باید 40 تومان پول SWIFT بدین بعد اونجا خود بانک هم 40$ ازتون می گیره - ولی اگه صرافی اونجا حساب داشته باشه از بانک به بانک براتون هزینه نداره.
    یکی دیگه از دلایل خوب بودن COMMONWEALTH اینه که همه جای شهرها و دهات کوره ها و حتی CAMPUS شعبه داره و در نتیجه شما مجبور نمی شید برای هر دفعه استفاده از ATM با DEBIT CARD ، دو دلار بدید.
    بعد هم COMMONWEALTH و NAB برای دانشجوها هزینه 4 تا 5$ در ماه ندارن و خدماتشون مجانیه!!! البته در مورد بقیه نمی دونم همچین سیستمی دارن یا نه
    یا حق "

Junior Member Erfan_F آواتار ها

Post پاسخ : Which Bank and type of account?!!

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen_a6 نمایش پست ها
    ممنون از توضیحات عرفان گل و مجتبی. فقط یک سوالی برای من وجود داره: من شنیده بودم که در صورتی که متوجه بشن که شما در استرالیا نیستید و از ایران هم حساب رو باز کردید با توجه به بحث های تحریم ممکنه حساب رو بلوکه کنند! و اون وقت هرچی پول اونجا ریختید هیچ میشه! این قضیه صحت داره؟(اینو تو یک وبلاگ خیلی وقت پیش خونده بودم)
    محسن جان وقتی‌ که در تحریم جهانی‌ هست یک مملکت احتمال هر چیزی هست،اما دقت به چند تا نکته خالی‌ از لطف نیست:

۱-اول اینکه برای چی‌ ما میخوایم از ایران یه حساب تو بانک‌های استرالیا باز کنیم؟!!و چرا باید پولی‌ رو به حسابی‌ برزیم که هنوز از رفتنمون مطمئن نیستیم؟!!(فکر می‌کنم جواب این سوال برای هر کسی‌ متفاوت است و نسبت به شرایط مالی هر شخص و ریسک پذیری او متفاوت است،اما من به شخصه تا وقتی‌ ویزا تو پاسم نخورده باشه هیچ وقت همچین کاری رو نمیکنم به قول معروف هیچ وقت زور رو نده التماسو بخر .)

۲-در موقعهٔ افتتاح حساب بانک از شما می‌خواد که وضعیت اقامت یتون رو علام کنید ،و اینکه کی‌ حساب رو اکتیو می‌کنید؟!! و اکتیوکردن حساب فقط تا اونجایی‌ که من می‌دونم توسط شخص در هر شعبه ای می‌تونه انجام بشه با نشون دادن مدارک هویتی که برای ما همون پاسپورت هست،پس عملا حسابی‌ که اکتیو نیست وtransactionندارد و فقط واریزی دارد هیچ سودی رو برای ما ندارد و بانک هم عملا این وضعیتو پیشنهاد نمیکند مگر اینکه توضیح بدین که در فلان تاریخ در استرالیا هستین و می‌خواین با حسابتون کار کنید(یعنی‌ دانشجو هستین) که در این صورت بعید می‌دونم که بخوان شما رو فریب بدن و اول شرایط شما رو بپذیرن بعد حساب تون رو بلوکه کنن!!.

۳-در آخرم کل این جریان مناسب مهاجران است که اینجا میخوان مبالغ زیادی رو حواله کنن(یا به قولی‌ کل دارای شونو) به حساب خودشون در استرالیا که بعدا مشکلات پیدا کردن شخص معتمد را نداشته باشن که بعد از خروج شون مشکلات حواله کرد رو براشون حل کنه!!،اما دانشجویان عزیز که نمیخوان کل دارای شونو از اول بفرستن و تنها مزیتی که باز کردن حساب از ایران براشون داره اینه که به محض ورود با مبلغ کمی‌ که بردن می‌تونن حساب رو اکتیو کنن و از شلوغی کارهای که روزای اول سرشون میریزه بکاهند.

۴-و البته داشتن شناخت از تمامی‌ مسائل مربوط به حساب‌ها و بانک‌ها در هر مرحله‌ای می‌تونه کمک کار باشه .
    چهار چوب نگاه ما زمینی است ، اما برآیند اندیشه ما جنبه آسمانی نیز پیدا می کند . ........

Junior Member

دوستان من خودم ۳ ماه پیش شهریه ترممو که واریز کردم از طریقه بانک سامان برای بانک westpac فرستادم ولی‌ خوب اینجا ۲۰ تومن هزنه سویفت دادم و بانک اونجا هم ۷۰ دلار کم کرد از اونجا که نمیدونم الان هم هنوز این کارو بکنه یا نه فقط می‌خواستم بگم اگرهم که بکنه بازم نمیارزه
    If you fail to paln,you plan to fail

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering University of Alberta

Smile پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1564 نمایش پست ها
    بچه ها سلام
    من هم اکنون همین جوری که دارم این پست رو میزارم دارم با یکی از دوستانم که تو آدلاید هستش از طریق Facebook چت میکنم، میگه هزینه زندگی بین 1200 تا 1400 دلار در ماه هستش و با حجم درس ها کار کردن یه کم سخته ولی این جوری نیست که نتونی کار کنی و با همون کار نیمه وقت می تونی خرج زندگی رو در بیاری. هر کسی از دوستان اگه سوالی داره بگه تا ازش بپرسم مخصوصا اونایی که اون سمت قراره برن، ما که با اونا فاصله داریم.
    سلاممن کارشناسی ارشد مهندسی شیمی می خونم و برای دکترا می خوام برم آدلاید.فکر می کنید برای یک دختر مجرد هزینه ی زندگی حدودا چقدر باشه در سال؟ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط helya نمایش پست ها
    سلاممن کارشناسی ارشد مهندسی شیمی می خونم و برای دکترا می خوام برم آدلاید.فکر می کنید برای یک دختر مجرد هزینه ی زندگی حدودا چقدر باشه در سال؟ممنون
    سلام دوست عزیز

هزینه زندگی بستگی به نحوه هزینه کردن خودتون هم داره، ولی متوسط تو آدلاید برای زندگی رو ماهی 1500 دلار حساب کنید. با این حساب که خوابگاه نمونید، اگه خوابگاه بمونید کمتر میشه.

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

نقل قول نوشته اصلی توسط mojt نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

هزینه زندگی بستگی به نحوه هزینه کردن خودتون هم داره، ولی متوسط تو آدلاید برای زندگی رو ماهی 1500 دلار حساب کنید. با این حساب که خوابگاه نمونید، اگه خوابگاه بمونید کمتر میشه.
    درود بر مجتبي عزيز
    من توي همين فروم ديدم كه بچه‌ها ميگفتن خوابگاه گرونتر در مياد. پس اين چطوري ميشه؟ اصلا اگه خوابگاه ارزونتر ميشه، چرا ميرن خونه ميگيرن؟ فقط به خاطر هم اتاق نشدن با چينيا!!!!؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)