صفحه 25 از 34 نخستنخست ... 1516171819202122232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 340

موضوع: آرشیو شده : هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا ( تا سال 2012 )

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط sisyphus نمایش پست ها
    ممنون می‌شم اگر کسی بگه سالانه $23,738 برای هزینه زندگی در سیدنی چه جوریه؟ (به جز هزینه دانشگاه) لب مرزی کافیه؟
    و اینکه پیشنهادتون برای خونه توی ترم/سال اول خوابگاههای دانشگاهه؟ (UTS) با توجه به قیمت و باقی موضوعات.
    تخمینی از خرج‌ها به جز مسکن و شهریه دانشگاه در سیدنی دارید؟ (می‌خوام بدونم برای مسکن تا چه حد می‌تونم خرج کنم).

پیشاپیش خیلی ممنون.
    سلام
    در مورد هزینه زندگی، به نظر من نمی شه از روی سایتها و حتی تخمین های دانشگاه اطلاعات دقیقی بدست آورد. بچه ها هم سبکهای مختلفی برای زندگی دارند به همین دلیل هم هر کسی می تونه نوع بودجه بندی متفاوتی داشته.
    من و برادرم از دو دانشگاه مختلف در یک شهر پذیرش گرفتیم. انقدر رقم تخمین هزینه های زندگی توسط کارشناسهای این دو تا دانشگاه متفاوت به ما اعلام شده که انگار یکی رو "اسکوروچ" تخمین زده اون یکی رو "ویلی فاگ" در حالیکه هر دو تا در یک شهر قرار دارند ومسلما قیمت اجاره بها و مواد غذایی نباید انقدر فرق کنه. پیشنهاد می کنم تاجایی که می تونید ومجاز هست پول ببرید . کار از محکم کاری عیب نمی کنه.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط sfmot362 نمایش پست ها
    salam
    avalan az inke inghadr ali hame chiz ro tozih dadi mamnon . man az daneshgah melborn bar PhD paziresh gereftam albate ba scholarship va ba hamsaram gharar vase Sep 2012 onja bashim albate hanoz bara visa eghdami nakardim. chanta soal dashtam: 1. ba tavajoh be inke mazhabi hastim gereftane khabgah moteaheli vasamon moshkelsaz nemishe? 2. tafavote hazine khabgah va khoneye mostaghel biron az uni che ghadre? 3. ba bors pishnahadi 30,000 mishe 2 nafari to melborne zendegi kard? 4. man hamzaman az daneshgah Alberta az canada ham borse daram ama nemitonam tasmim begiram kodom ro beram ba tavajoh be inke rank daneshgah melborne paintare va borse pishnahadieh oon ham bishtare? 5. gereftane visa mamolan cheghad tool mikeshe yani ma mitoonim khodemono bara Sep beresonim? 6. age bekhaim differ konim che moshkelati dare ani momkene scholarship ro hazf konan? kheili soalam ziad shod
    mer30
    سلام
    هزینه های ملبورن را نمی دونم ، دوستانی که ملبورن هستند این قسمت رو جواب بدن.
    در مورد خوابگاهها هم ، برای حالت زد و شوهر دانشگاهها معمولا گزینه های سوئیت و آیارتمان کاملا مستقل هم در کنار اتاقهای دو نفری دارند. یعی شما می تونید یک سوئیت یا اپارتمان یک خوابه بگیرید و کاملا مستقل از دیگران باشید ، مثل الان در ایران، پس مشکلی پیش نمی یاد. برای اینکه مطمئن بشید زمانی که می روید جا هست به قسمت housing دانشگاه رفته و زمان و موارد موجود را نگاه کنید.

در مورد کانادا و استرالیا، غیر از مورد رنک دانشگاه به مواردی که مثلا بعد از پایان تحصیل برای رشته شما چقدر امکان کار هست و اینکه اگر بخواهید اقامت کنید کدام برای شما بهتر است وآینده فرزندتان و ... این موارد را هم پیشنهاد می کنم در نظر بگیرید. برخی رشته ها در کانادا و برخی هم در استرالیا حقوق و موقعیت کاری و اجتماعی بهتری دارند
    در مورد میزان بورس آلبرتا کمتر هست نگران نیاشید اگر فول فاند هستید مطمئن باشید مبلغی که دانشگاه می پردازد حتی شده لب مرزی خرج شما را تامین می کند پس اینکه کمتر است بخاطر این است که خرج زندگی نسبت به ملبورن حتما کمتر است.
    ویزا 90 روزه است اما بسته به رشته از 1 ماه هم امکان داره ویزا بیاد و حتی تا 6 ماه و بیشتر هم طول بکشه. هر چه زودتر لاج کنید بهتر است. فوقش نمی روید مجبورتان که نمی کنند و تاثیری هم در ویزای کانادای شما ندارد.
    دیفر هم برخی دانشگاهها بورس را حذف می کنند و برخی بورس را هم دیفر می کنند. حتما چک کنید. معمولا بورس را در صورت دیفر از دست خواهید داد اما باز هم چک کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering - University of Melbourne

1- Depended on you, the units in the dorms (college square, graduate house and ..) have the separate bath/WC, so it should be OK
    2- Usually getting a house is better, with the same price, u can get a better house (e.g. 2bedrooms house around 1200-1400$)
    3- Yep, that is enough
    4- If I were u, I'd have chosen U Alberta (if u r doing engineering), but its depended upon ur supervisor's situation, if u r an engineering student, send through your supervisor information, I may be able to find some one who has more info
    5- one to three months(usually)
    6- Talk to ur supervisor, usually u should have an acceptable excuse, a uni may accept without any problem, another may cancel ur scholarship
    نقل قول نوشته اصلی توسط sfmot362 نمایش پست ها
    salam
    avalan az inke inghadr ali hame chiz ro tozih dadi mamnon . man az daneshgah melborn bar PhD paziresh gereftam albate ba scholarship va ba hamsaram gharar vase Sep 2012 onja bashim albate hanoz bara visa eghdami nakardim. chanta soal dashtam: 1. ba tavajoh be inke mazhabi hastim gereftane khabgah moteaheli vasamon moshkelsaz nemishe? 2. tafavote hazine khabgah va khoneye mostaghel biron az uni che ghadre? 3. ba bors pishnahadi 30,000 mishe 2 nafari to melborne zendegi kard? 4. man hamzaman az daneshgah Alberta az canada ham borse daram ama nemitonam tasmim begiram kodom ro beram ba tavajoh be inke rank daneshgah melborne paintare va borse pishnahadieh oon ham bishtare? 5. gereftane visa mamolan cheghad tool mikeshe yani ma mitoonim khodemono bara Sep beresonim? 6. age bekhaim differ konim che moshkelati dare ani momkene scholarship ro hazf konan? kheili soalam ziad shod
    mer30
    Mostafa

Junior Member

سلام
    امیدوارم جای پرسیدن این سؤال توی همین تاپیک بوده باشه چون جای بهتری توی عناوین پیدا نکردمس
    سؤال اول: میشه برای اقامت استرالیا اقدام کرد و بعد که اونجا رفتی برای دکترا هم اقدام کرد؟ بیشتر منظورم اینه که آیا میشه هم کار کرد و هم درس خوند؟ دانشگاهاشون مثل کانادا نیستن که باید حتما تمام وقت باشی و اجازه کار ندن؟
    سؤال دوم: با توجه به اینکه تا اون موقع مثلاً سن من به 34 یا 35 رسیده. آیا برای دانشگاهاشون برای دکترا شرط سنی هم دارند برای کسی که اقامت گرفته باشه قبلش؟ (سابقه کاریم توی ایران که مرتبط با رشته بوده از زمان فارغ التحصیلی تا حالا)
    ممنون از وقتی که میگذارید برای جواب دادن به سؤالهای من

نقل قول نوشته اصلی توسط farhaad80 نمایش پست ها
    سلام
    امیدوارم جای پرسیدن این سؤال توی همین تاپیک بوده باشه چون جای بهتری توی عناوین پیدا نکردمس
    سؤال اول: میشه برای اقامت استرالیا اقدام کرد و بعد که اونجا رفتی برای دکترا هم اقدام کرد؟ بیشتر منظورم اینه که آیا میشه هم کار کرد و هم درس خوند؟ دانشگاهاشون مثل کانادا نیستن که باید حتما تمام وقت باشی و اجازه کار ندن؟
    سؤال دوم: با توجه به اینکه تا اون موقع مثلاً سن من به 34 یا 35 رسیده. آیا برای دانشگاهاشون برای دکترا شرط سنی هم دارند برای کسی که اقامت گرفته باشه قبلش؟ (سابقه کاریم توی ایران که مرتبط با رشته بوده از زمان فارغ التحصیلی تا حالا)
    سلام دوست عزیز
    1. بله میتونین اقدام کنید. اگر اقامت دایم داشته باشین میتوتنین هم فول تایم هم پارت تایم درس بخونین. اینکه همزمان با درس کار کنین بستگی به استادتون داره. ولی معمولا پارت تایم اجازه میدن کار کنین.
    2. هیج محدودیت سنی وجود نداره
    موفق باشین

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering - University of Melbourne

Based the immigration aw, the international students used to be permitted to work for 20hours per week, from last week, it has been changed, all the PhD students and Master by research students are permitted to work fully time now. Means that if your supervisor is happy with your job, no problem with working full time for international students.
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhaad80 نمایش پست ها
    سلام
    Mostafa

نقل قول نوشته اصلی توسط m.asadi82 نمایش پست ها
    Based the immigration aw, the international students used to be permitted to work for 20hours per week, from last week, it has been changed, all the PhD students and Master by research students are permitted to work fully time now. Means that if your supervisor is happy with your job, no problem with working full time for international students.
    Could you please give us a reference about new regulation?

http://www.immi.gov.au/students/_pdf...fact-sheet.pdf
    this is the link which shows the recent changes in student visa

سلام

یعنی اگر من برای کارشناسی ارشد اقدام و پذیرش بگیرم .. اجازه کار فول تایم رو دارم؟!! یعنی هفته ای چند ساعت میشه؟ ( اونجور که شنیدم روزای کاری اونجا 5 روزه ، اما ساعت کاری هر روز چقدره؟)

و اینکه دانشگاه های استرالیا چیزی شبیه فاند آمریکا و کانادا دارن که همه هزینه های تحصیل رایگان بشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_ نمایش پست ها
    سلام

یعنی اگر من برای کارشناسی ارشد اقدام و پذیرش بگیرم .. اجازه کار فول تایم رو دارم؟!! یعنی هفته ای چند ساعت میشه؟ ( اونجور که شنیدم روزای کاری اونجا 5 روزه ، اما ساعت کاری هر روز چقدره؟)

و اینکه دانشگاه های استرالیا چیزی شبیه فاند آمریکا و کانادا دارن که همه هزینه های تحصیل رایگان بشه؟
    سلام. اول باید خدمتتون عرض کنم که فکر میکنم شما شامل این مسئله نمیشین چون کلاس دارین. و این یعنی اینکه نمی تونین بیش از حد مشخص شده کار کنید. اگه اشتباه نکنم برای شما میشه همون 20 ساعت در هفته (خودتون هم بخونین اون لینک رو چون من دقیق نخوندم) دانشگاه های استرالیا سکالرشیپ دارن و بعضا تو خود دانشگاه هم کار هایی هست که میتونین انجام بدین برای کسب درآمد اما معمولا شامل حال دانشجو های دکترا میشه. باید خیلییی فوق العاده باشید که بتونین برای فوق لیسانس بورس بگیرید. خیلی سخته گرفتنش

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)