صفحه 29 از 34 نخستنخست ... 19202122232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 281 تا 290 , از مجموع 340

موضوع: آرشیو شده : هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا ( تا سال 2012 )

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط AminAvid نمایش پست ها

curtin دانشگاه بود که تو شهر perth واقع شده
    perth خرج و مخارجش چطوره؟

و یه چیز دیگه - من الان وارد سایت دانشگاه curtin شدم میخوام ببینم این رشته سالی چقدر هزینه دانشگاه پام در میاد - فقط نوشته باید خودتون موارد رو انتخاب کنید و تخمین بزنید که شد 23000 تا
    اگه میشه به این قسمت برید من الان مطمئن نیستم شهریه دانشگاه سالی دقیقا چقدر میشه:
    http://courses.curtin.edu.au/course_...eumEngineering

من دانشگاه NSW رو دیدم که سالی 30500 بود ...

تو پرات خانه خيلي گرون شده واز اول ژولاي هزينه انرژي هم بابلا رفته. هزينه زندگي بين 1600 تا 2000
    آنكه پرنقش زد اين دايره مينايي كس ندانست كه در گردش پرگار چه كرد

سلام
    من وشوهرم قراره تا 6 ماه ديگه بريم ملبورن شوهرم از دانشگاه Deakin پذيرش گرفته با فاند 23000دلار البته محل زندگي ما geelong هست
    من تقريبا تمام مطالب قبلي روخوندم اما دقيقا متوجه نشدم هزينه زندگي براي دو نفر براي زندگي توي geelong چقدره و ميخوام بدونم با توجه به افزايش قيمتها اين مبلغ(23000) كفاف زندگي دونفر روميده؟

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijangoudarzi نمایش پست ها
    از دوستان کسی اطلاعی راجع به هزینه های تحصیل و زندگی تو استرالیا داره؟مینیمم ماکزیممش تو شهرهای مختلف چقدره؟
    دوست عزیز پاسخ من شاید تا حدودی بتونه کمکتون کنه. سفارت استرالیا (بدون توجه به شهری که میخوای توش درس بخونی) میگه در صورت نداشتن فاند باید $18000 شما تو حسابت فقط بابت هزینه های زندگی 1 سال داشته باشی.
    البته بنظر من این ماکزیمم مبلغی هست واسه ماها که به یه زندگی دانشجویی ساده راضی هستیم. من از کسی که خودش قبلا استرلیا بوده اینو پرسیدم و ایشون گفت ماهیانه 1200$ (سالی حدود 15000$) واسه کسی که اهل بریز و بپاش نیست کافی و وافی هست.

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

Member
    رشته و دانشگاه
    Alumni : The University of Melbourne - Mechanical Engineering - Biomechanics

سلام دوست عزیز،

من و خانمم در Geelong زندگی میکنیم. در مورد هزینه زندگی نمیخواد خیلی خودتون رو نگران کنید. با این پول دو نفر میتونن زندگی کنند. البته باید حواستون جمع باشه به مخارجتون و حساب کتاب رو دقیق نگه دارید.

مهمترین خرج در استرالیا اجاره خونه اس. برای همینه که بچه ها معمولا سعی میکنند خونه های کوچیک بگیرند (که همیشه ممکن نیست) یا اینکه با یک یا دو نفر دیگه خونه اشتراکی بگیرند. تعداد بچه هایی که مشترک خونه میگیرند کم نیست.

به عنوان مثال، یه خونه 2 خوابه تر و تمیز $300 در هفته
    یا خونه 3 خوابه 350 تا 400

اگر هم یک خوابه بخواهید بگیرید حدود 200 میشه در هفته

از این عددهایی که گفتم کمتر هم پیدا میشه، من فقط خواستم حدود دستتون بیاد.

ماهیانه 500 -1000 تا هم هزینه خورد و خوراک هر دو نفرتون میشه. البته میشه کمترش هم کرد ولی خوب فکر نمیکنم لزومی داشته باشه. دیگه بستگی به خودتون داره که چقدر میخواهید خرج بشه

هزینه اتوبوس رو هم اگه بتونید حذف کنید خیلی خوبه. اگه خیلی نزدیک دانشگاه خونه بگیرید (2 تا 3 کیلومتر) و شوهرتون با دوچرخه تردد کنند. یا نزدیک به ایستگاه سرویس دانشگاه که هر یکساعت یکبار تردد میکنه

هزینه برق و گاز و آب رو هم خیلی بستگی به خودتون داره که چجوری مصرف میکنید و خونه اتون چجوریه و از این حرفا، ولی هر دوماه 200 تا برای گاز و هر سه ماه 300 تا برای برق رقمیه که برای خیلی ها اینجا آشناست. قبض آب خیلی زیاد نمیشه. اینم بگم که اینجا اصولا سرده، حتی توی تابستون. توی دو سال اخیر بارندگی زیاد بوده و متاسفانه بیشتر سال ابری. همه هم اینجا کمبود شدید ویتامین دی دارند ولی ویتامین دی خوراکی مصرف نمی کنند، نمیدونم چرا!!

موبایل هم بستگی داره که چه طرحی باشه و با کدوم شرکت. شاید حداقلی که من دیدم ماهی 10 تا باشه برای هر گوشی

اگه سوالات بیشتری داشتید، برام پیغام بگذارید

نقل قول نوشته اصلی توسط sshadi2012 نمایش پست ها
    سلام
    من وشوهرم قراره تا 6 ماه ديگه بريم ملبورن شوهرم از دانشگاه Deakin پذيرش گرفته با فاند 23000دلار البته محل زندگي ما geelong هست
    من تقريبا تمام مطالب قبلي روخوندم اما دقيقا متوجه نشدم هزينه زندگي براي دو نفر براي زندگي توي geelong چقدره و ميخوام بدونم با توجه به افزايش قيمتها اين مبلغ(23000) كفاف زندگي دونفر روميده؟

Junior Member

سلام
    تو سیدنی:
    مسکن
    یک اتاق با آشپزخانه وحمام اختصاصی حداقل 200 دلار در هفته (که بعیده زیر 250 دلار گیر بیارین)
    یک اتاق با آشپزخانه و حمام مشترک (share) حداقل 120 دلار در هفته
    اتاق مشترک با چند نفر از 90 دلار در هفته به بالا
    تاکید میکنم: فقط یک اتاق

رفت و آمد:
    هر رفت و آمد با مترو بین 7 تا 12 دلار (که معمولا حدود 9.4 دلار میشه)
    هر رفت و آمد با اتوبوس بین 6 تا 9 دلار (که معمولا حدود 7 یا 8 دلار میشه)

غذا مذا:
    حدود 150 دلار (به شرطی که بیرون غذا نخوری، سیگار روزی یه نخ، (سیگار:مارلبرو پاکتی 18 دلار، پال مال 11 دلار))

یه نکته دیگه توی ایالت NSW یعنی همین سیدنی میدنی به دانشجوهای اینترنشنال یعنی همین ماها هیچ تخفیف مهمی تعلق نمیگیره مث تخفیف اتوبوس یا مترو ولی به ایلت ویکتوریا یعنی ملبورن و اینا میگیره
    هرچی قیمت دیگه خواستین بپرسین چون خودم اینجا به چه کنم چه کنم افتادم

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering - University of Melbourne

Good info, but in VIC, only the students who are resident of victoria can use transport concession, Nothing for the international students either

نقل قول نوشته اصلی توسط havaarh نمایش پست ها
    سلام
    تو سیدنی:
    مسکن
    یک اتاق با آشپزخانه وحمام اختصاصی حداقل 200 دلار در هفته (که بعیده زیر 250 دلار گیر بیارین)

رفت و آمد:

غذا مذا:
    حدود 150 دلار (به شرطی که بیرون غذا نخوری، سیگار روزی یه نخ، (سیگار:مارلبرو پاکتی 18 دلار، پال مال 11 دلار))

یه نکته دیگه توی ایالت NSW یعنی همین سیدنی میدنی به دانشجوهای اینترنشنال یعنی همین ماها هیچ تخفیف مهمی تعلق نمیگیره مث تخفیف اتوبوس یا مترو ولی به ایلت ویکتوریا یعنی ملبورن و اینا میگیره
    Mostafa

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط havaarh نمایش پست ها
    سلام
    تو سیدنی:
    مسکن

رفت و آمد:

غذا مذا:

ممنون از اطلاعاتی که فراهم کردید.
    لطفا در مورد این که یه دانشجو میتونه راحت کاری پیدا کنه که واسه Living Expenses کافی باشه یه مقدار توضیح (با جزییات) بدید.

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

ممنون دوست عزيز به خاطر پاسخ خوبتون
    سوالات زيادي دارم در مورد زندگي اونجا
    فكر كنم كم كم بپرسم بهتر باشه
    قيمت يه دوچرخه اونجا چنده؟
    اگه اونجا پول توي بانك بذاريم ماهيانه چقدر سود بهش تعلق ميگيره؟
    توي geelong كلاس زبان خوب براي مهاجرها و دانشجوها هست؟ هزينه ش چقدره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad-m نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

من و خانمم در Geelong زندگی میکنیم. در مورد هزینه زندگی نمیخواد خیلی خودتون رو نگران کنید. با این پول دو نفر میتونن زندگی کنند. البته باید حواستون جمع باشه به مخارجتون و حساب کتاب رو دقیق نگه دارید.

مهمترین خرج در استرالیا اجاره خونه اس. برای همینه که بچه ها معمولا سعی میکنند خونه های کوچیک بگیرند (که همیشه ممکن نیست) یا اینکه با یک یا دو نفر دیگه خونه اشتراکی بگیرند. تعداد بچه هایی که مشترک خونه میگیرند کم نیست.

به عنوان مثال، یه خونه 2 خوابه تر و تمیز $300 در هفته
    یا خونه 3 خوابه 350 تا 400

اگر هم یک خوابه بخواهید بگیرید حدود 200 میشه در هفته

از این عددهایی که گفتم کمتر هم پیدا میشه، من فقط خواستم حدود دستتون بیاد.

ماهیانه 500 -1000 تا هم هزینه خورد و خوراک هر دو نفرتون میشه. البته میشه کمترش هم کرد ولی خوب فکر نمیکنم لزومی داشته باشه. دیگه بستگی به خودتون داره که چقدر میخواهید خرج بشه

هزینه اتوبوس رو هم اگه بتونید حذف کنید خیلی خوبه. اگه خیلی نزدیک دانشگاه خونه بگیرید (2 تا 3 کیلومتر) و شوهرتون با دوچرخه تردد کنند. یا نزدیک به ایستگاه سرویس دانشگاه که هر یکساعت یکبار تردد میکنه

هزینه برق و گاز و آب رو هم خیلی بستگی به خودتون داره که چجوری مصرف میکنید و خونه اتون چجوریه و از این حرفا، ولی هر دوماه 200 تا برای گاز و هر سه ماه 300 تا برای برق رقمیه که برای خیلی ها اینجا آشناست. قبض آب خیلی زیاد نمیشه. اینم بگم که اینجا اصولا سرده، حتی توی تابستون. توی دو سال اخیر بارندگی زیاد بوده و متاسفانه بیشتر سال ابری. همه هم اینجا کمبود شدید ویتامین دی دارند ولی ویتامین دی خوراکی مصرف نمی کنند، نمیدونم چرا!!

موبایل هم بستگی داره که چه طرحی باشه و با کدوم شرکت. شاید حداقلی که من دیدم ماهی 10 تا باشه برای هر گوشی

اگه سوالات بیشتری داشتید، برام پیغام بگذارید

ممنون دوست عزيز به خاطر پاسخ خوبتون
    سوالات زيادي دارم در مورد زندگي اونجا
    فكر كنم كم كم بپرسم بهتر باشه
    قيمت يه دوچرخه اونجا چنده؟
    اگه اونجا پول توي بانك بذاريم ماهيانه چقدر سود بهش تعلق ميگيره؟
    توي geelong كلاس زبان خوب براي مهاجرها و دانشجوها هست؟ هزينه ش چقدره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid.chem نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعاتی که فراهم کردید.
    لطفا در مورد این که یه دانشجو میتونه راحت کاری پیدا کنه که واسه Living Expenses کافی باشه یه مقدار توضیح (با جزییات) بدید.
    در مورد کار، چیزی که اینجا زیاده کار، ولی چیزی که از اون بیشتره دانشجوی دنبال کاره، یعنی رو هوا میزنن، مخصوصا این چینیا
    حالا اگه حرفه خاصی بلدین که ممکنه کار پاره وقت مرتبط پیدا بشه (احتمالا تا ساعتی 20 دلار بهتون میدن)، اگه نه:
    - اول اینکه اینجا هیچ کاری عار نیست همه به همه احترام میذارن
    - دوم اینکه باید دنبال کارای دفتری بگردید، منشی، تلفنچی، بایگان و اینا ولی متاسفانه نمیتونین پیدا کنین یا به سختی یا شانس (تقریبا ساعتی بین 15 تا 18-19 دلار)
    - بعد از اون دنبال کارهای متفرقه مثل فروشندگی، آشپزی، راننده، کشیر، ویتر ... (تقریبا ساعتی بین 13 تا 18 دلار)
    با این کارها خرج زندگیتون در میاد
    - فقط یه نکته مهم مهم مهم اینه که در تمام اینکارا دنبال کسی میگردن که بقول خودشون communication خوبی داشته باشه، یعنی یه ماهه آخر با دیوارم انگلیسی حرف بزنین
    ولی به نظر من با فرهنگ شغلی فوق العاده متفاوتی که ما با اینا داریم حداقل رو 3 یا 4 ماه بیکاری حساب کنین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)