صفحه 33 از 34 نخستنخست ... 232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 340

موضوع: آرشیو شده : هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا ( تا سال 2012 )

Member alihagh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-The Univerity of Melbourne

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط Sabokkbal نمایش پست ها
    دوست عزیز من فکر میکنم شما مجرد هستید. به نظرم اگر با چند نفر متاهل صحبت کنید یک مقدار امار واقعی تر از خالی بودن این واحد های دانشجویی و هزینه خورد و خوراک و اتفاقات غیر منتظره به شما خواهند داد.به عنوان مثال ۳۰۰ دلار هزینه خورد و خوراک برای دو نفر واقعا یک رقمی هست که جای تعجب داره مگر اینکه دیگه اون زندگی "تا حدودی رضایت بخش"رو فراموش کنید و شروع کنید به مجاهدت. امیدوارم من رو ببخشید ولی خواهش میکنم با این امار و ارقام مجردی و اون سایتی که اگر ایمیل بزنید محال ممکن هست که جای خالی داشته باشه, باعث توهم دیگران و گمراهیشون نشیم. حالا دوستان متاهل دیگه هم لطف کنن یه خورده از هزینه هاشون بگن ببینیم واقعا دو نفر ۳۰۰ دلار در ماه هزینه کل خورد و خوراکشون میشه و ایا همه با شاتل میرن دانشگاه و ایا متاهلی هم هست که اینجا ۱۲۰۰ دلار هزینه جا میده اونهم با تمام هزینه های جانبی یا ما مشکل داریم و باید یک مقدار هزینه ها رو جمع و جور کنیم
    Yes, You are truly Right...I am single and I am so sorry if my explanation may lead to misunderstanding..

I ask couples to take part in discussion and say that how much exactly a couple need in Melbourne to have kind of reasonable life condition
    What I previously said has just been my personal experience of expenditures

Kind Regards

Junior Member

سلام منم همين مشكل شما رو دارم -ميشه بگيد چكار ميكنيد بالخره؟

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

سلام
    خیلی ممنون که دوستانی که الان در استرالیا هستند به مباحث کمک میکنند
    یه سوال دیگه : خانه هایی که اجاره میشه کرد ، آیا داخلش وسایل هم داره یا نه !؟ و اگه داره ، چی ها را داره !؟ و همچنین در چه حد تمیز و قابل استفاده است !؟
    .You can either have results or excuses; not both

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in International Business Law - Australia

کلا یه قاعده نانوشته هست که اگر خونه با وسایل باشه ۵۰ دلار هفته ای به اجاره اظافه میشه. یعنی به عبارتی اگر کل دوره دکتری شما ۲۰۰ هفه طول بکشه چیزی حدود10000 دلار باید پول مفت بدید. در صورتیکه با ۳۰۰۰-۴۰۰۰ دلار میتونید همه اون وسایل رو بخرید و بعد از ۴ سال حدود ۱۵۰۰ دلار در gumtree بفروشید. پس اصلا به صرفه نیست. در ضمن خونه با وسایل شاید ۱۰٪ خونه های اینجا رو تشکیل بده که این یعنی ۹۰٪ اپشن های خوبتون بی خودی میره کنار که منطقی به نظر نمیرسه
    نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_Adljuy نمایش پست ها
    سلام
    خیلی ممنون که دوستانی که الان در استرالیا هستند به مباحث کمک میکنند
    یه سوال دیگه : خانه هایی که اجاره میشه کرد ، آیا داخلش وسایل هم داره یا نه !؟ و اگه داره ، چی ها را داره !؟ و همچنین در چه حد تمیز و قابل استفاده است !؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Sabokkbal نمایش پست ها
    کلا یه قاعده نانوشته هست که اگر خونه با وسایل باشه ۵۰ دلار هفته ای به اجاره اظافه میشه. یعنی به عبارتی اگر کل دوره دکتری شما ۲۰۰ هفه طول بکشه چیزی حدود10000 دلار باید پول مفت بدید. در صورتیکه با ۳۰۰۰-۴۰۰۰ دلار میتونید همه اون وسایل رو بخرید و بعد از ۴ سال حدود ۱۵۰۰ دلار در gumtree بفروشید. پس اصلا به صرفه نیست. در ضمن خونه با وسایل شاید ۱۰٪ خونه های اینجا رو تشکیل بده که این یعنی ۹۰٪ اپشن های خوبتون بی خودی میره کنار که منطقی به نظر نمیرسه
    اما بع اين هم فكر كنيد كه آيا شما كل اون 200 هفته تو يك خانه هستيد؟!!!
    اسباب كشي كار سختي هست و هزينه بر. من پيشنهاد ميكنم كه حداقل واسه شروع كار ، خانه مبله بگيريد
    آنكه پرنقش زد اين دايره مينايي كس ندانست كه در گردش پرگار چه كرد

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD in International Business Law - Australia

اسباب کشی دو راه داره که من راه اول رو ۲ بار در سیدنی و ۱ بار در بریزبین امتحان کردم. راه اول اینکه یک کامیونت کرایه میکنید روزی ۷۰ دلار و با اون وسایلتون رو جابجا میکنید. خودش بالا بر داره و اگر پله نداشته باشید جابجایی یخچال و.. سخت نیست. راه دوم اینکه ساعتی ۱۰۰ دلار دو تا کارگر میان وسایلتون رو میبرن که حدودا میشه ۲۵۰ دلار. شما اگر همین راه رو انتخاب کنید و سالی یکبار هم اسباب کشی داشته باشید میشه ۱۰۰۰ دلار ظرف ۴ سال که باز هم نسبت به اینکه کل ۴ سال در فرنیش باشید به صرفه تر هست. در خصوص اینکه اول با فرنیش شروع بشه باید میگم درست میفرمایید. من دو هفته اول در home stay بودم و در اون دو هفته خونه پیدا کردم و همه وسایل رو که شد ۳۵۰۰ دلار گرفتم. ولی بیش از دو هفته شما الکی دارید هفته ای ۵۰ دلار میریزید تو جیب مالک بخاطر وسایلش. یه نکته دیگه اینکه خیلی از این وسایل برقی خونه های فرنیش مشکل برقی دارن و یکهو میبینید قبض برق فضایی براتون میاد مثل یکی از دوستانم که بخاطر مشکل برق یخچال ۱۰۰۰ دلار بابت سه ماه پول برق داد و مالک هم زیر بار مشکل یخچال نرفت
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman1718 نمایش پست ها
    اما بع اين هم فكر كنيد كه آيا شما كل اون 200 هفته تو يك خانه هستيد؟!!!
    اسباب كشي كار سختي هست و هزينه بر. من پيشنهاد ميكنم كه حداقل واسه شروع كار ، خانه مبله بگيريد

Senior Member

والا من جز یک مورد کسی رو ندیدم که خونه غیر فرنیش بگیره و هر دفعه هم خواست جابجا بشه اسباب و اثاثیه رو بار کنه بره اینور و اونور.
    اینجا که کسی خونه یا اتاق غیر مبله کرایه نمیکنه . تقریبا 90 درصد اتاقها و 80 درصد خونه ها مبله هستند و شاید غیر از چند تا وسیله بقیه وسائل توی خونه هست. من خودم 4 ماه پیش که اومدم بین اتاقهایی که رفتم ببینم فقط یک مورد بود که مبله نبود. جالبه که هنوز هم اتاقه خالیه و با وجود اینکه نزدیک دانشگاهه دیدم که صاحب خونه چند وقت پیش بازم آگهی زده بود. کلا حداقل برای دانشجو اصلا ارزش نداره که بخواد وسیله بخره و خونه رو مبله کنه.
    اون یک مورد هم که دیدم کسی بود که خودش و خانمش هر دو بورس شده بودند و وضعشون خوب شده بود یک خونه کامل رو کرایه کردند و وسیله رو خودشون خریدند.
    شاید یک سری وسائلی باشه که معمولا نمیزارن و بخرید راحت تر هستید مثلا وسائل آشپزخانه( نه در حد یخچال بلکه قابلمه و این جور چیزا ) یا روکش تخت و بالش و این جور وسائل که جابجا کردنش هم راحت باشه. ولی کسی تخت نمیخره که هردفعه مجبور باشه ماشین کرایه کنه و جابجا کنه.

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

خیلی ممنون دوستان از ارائه نظرات و تجربیات خودتون
    چند تا سوال دیگه :
    1) خونه پیدا کردن راحته یا سخت !؟ بهتره از ایران اینترنتی اجاره کنیم یا بریم اونجا بگردیم پیدا کنیم !؟
    2) اجاره ها معمولا یک ساله هستند !؟ کمتر یا بیشتر ندارند !؟
    3) چقدر احتمال داره که آدم بتونه بعد از مثلا یک سال ، قرارداد را تمدید کنه و مجبور به نقل مکان نباشه !؟

خیلی ممنون
    .You can either have results or excuses; not both

Member
    رشته و دانشگاه
    Alumni : The University of Melbourne - Mechanical Engineering - Biomechanics

1) خونه رو حتما باید حضوری پیدا کنید، خیلی بعیده که بتونید اینترنتی جایی رو برای اجاره بلند مدت پیدا کنید، اگر هم میشد من توصیه نمیکردم
    2) اجاره ها معمولا یکساله هستند. ممکنه 6 ماهه هم پیدا کنید، ولی یکساله عرفه. مگه اینکه مستاجر قبلی بخواد بلند شه و اجاره رو به شما منتقل کنه.
    3) معمولا صاحبخانه ها دوست دارند که مستاجرشون چند سال بمونه، چون دیگه لازم نیست هزینه پیدا کردن مستاجر جدید رو بپردازند، که کم هم نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط Omid_Adljuy نمایش پست ها
    خیلی ممنون دوستان از ارائه نظرات و تجربیات خودتون
    چند تا سوال دیگه :
    1) خونه پیدا کردن راحته یا سخت !؟ بهتره از ایران اینترنتی اجاره کنیم یا بریم اونجا بگردیم پیدا کنیم !؟
    2) اجاره ها معمولا یک ساله هستند !؟ کمتر یا بیشتر ندارند !؟
    3) چقدر احتمال داره که آدم بتونه بعد از مثلا یک سال ، قرارداد را تمدید کنه و مجبور به نقل مکان نباشه !؟

خیلی ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Alumni : The University of Melbourne - Mechanical Engineering - Biomechanics

دوست عزیز، لااقل توی ملبورن این آمارهایی که فرمودید دقیقا برعکسه. هرچی توی این سایت ها بگردید، تعداد خونه های غیر مبله خیلی بیشتره و خرجش هم کمتر. البته در مرکز شهر این آپارتمانهای هزار واحدی خوابگاه مانند هم کم نیست. یک یا دو اتاق بهتون میدند که همیشه مبله هم هست. شاید منظور شما اونا بوده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arman65 نمایش پست ها
    والا من جز یک مورد کسی رو ندیدم که خونه غیر فرنیش بگیره و هر دفعه هم خواست جابجا بشه اسباب و اثاثیه رو بار کنه بره اینور و اونور.
    اینجا که کسی خونه یا اتاق غیر مبله کرایه نمیکنه . تقریبا 90 درصد اتاقها و 80 درصد خونه ها مبله هستند و شاید غیر از چند تا وسیله بقیه وسائل توی خونه هست. من خودم 4 ماه پیش که اومدم بین اتاقهایی که رفتم ببینم فقط یک مورد بود که مبله نبود. جالبه که هنوز هم اتاقه خالیه و با وجود اینکه نزدیک دانشگاهه دیدم که صاحب خونه چند وقت پیش بازم آگهی زده بود. کلا حداقل برای دانشجو اصلا ارزش نداره که بخواد وسیله بخره و خونه رو مبله کنه.
    اون یک مورد هم که دیدم کسی بود که خودش و خانمش هر دو بورس شده بودند و وضعشون خوب شده بود یک خونه کامل رو کرایه کردند و وسیله رو خودشون خریدند.
    شاید یک سری وسائلی باشه که معمولا نمیزارن و بخرید راحت تر هستید مثلا وسائل آشپزخانه( نه در حد یخچال بلکه قابلمه و این جور چیزا ) یا روکش تخت و بالش و این جور وسائل که جابجا کردنش هم راحت باشه. ولی کسی تخت نمیخره که هردفعه مجبور باشه ماشین کرایه کنه و جابجا کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)