صفحه 6 از 34 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 340

موضوع: آرشیو شده : هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا ( تا سال 2012 )

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

سلام علی جان
    والا من از یکی از بچه های اونجا پرسیدم خرج را تقریبا سالی 12000A$ می دونست که راضی هم بود .ولی بورس هایی که اونا میدهند واقعا خوب است مخصوصا اینکه مالیات هم از اون پول کم نمی کنند بر عکس ایالات متحده.
    What Goes Around...Comes Around

Junior Member sina84 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UniSA , Adv. Manufacturing Technology

سایت DIAC هم سالانه به طور متوسط در سرتاسر استرالیا سالیانه 12000 دلار زده (http://www.immi.gov.au/students/stud.../financial.htm). من فکر کنم در آدلاید با صرفه جویی (غذا خودت درست کنی ، همخونه داشته باشی و...) بشه با ماهی 600 دلار هم زندگی دانشجویی داشت.

سلام
    می خواستم از دوستان بپرسم الان اگه بخوان تو کمپ دانشگاه خونه بگیرن هزینه هایی که بهش دادن برای اجاره خونه چقدر هسش..، هر کسی لطف کنه هزینه accommodation شو بگه. آخه می خوام بدونم اجاره در ملبورن یا سیدنی و کویینزلند چه قدر با کانبرا فرق داره...

مثلا الان بهترین جا تو کانبرا خونه آپارتمانی 1 اتاق مجزا بدون هم اتاقی در داخل دانشگاه هفته ای 297$ هست و در پیت ترینشونم که یه گله آدم توش زندگی می کنن 135$ در هفته است که اینایی که گفتم مینیمم و ماکسیمم بودن بین ابن رنج قیمت هم خونه دارن.
    می خواستم ببینم تو سیدنی و ملبورن و جاهای دیگه هم به همین صورت هستش یا این که فرق می کنه ؟؟
    The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1564
    سلام
    می خواستم از دوستان بپرسم الان اگه بخوان تو کمپ دانشگاه خونه بگیرن هزینه هایی که بهش دادن برای اجاره خونه چقدر هسش..، هر کسی لطف کنه هزینه accommodation شو بگه. آخه می خوام بدونم اجاره در ملبورن یا سیدنی و کویینزلند چه قدر با کانبرا فرق داره...

مثلا الان بهترین جا تو کانبرا خونه آپارتمانی 1 اتاق مجزا بدون هم اتاقی در داخل دانشگاه هفته ای 297$ هست و در پیت ترینشونم که یه گله آدم توش زندگی می کنن 135$ در هفته است که اینایی که گفتم مینیمم و ماکسیمم بودن بین ابن رنج قیمت هم خونه دارن.
    می خواستم ببینم تو سیدنی و ملبورن و جاهای دیگه هم به همین صورت هستش یا این که فرق می کنه ؟؟
    علی جان

فایل مربوط به هزینه های On Campus Accommodation دانشگاهی رو که ازش پذیرش دارم (توی ملبورن)، اینجا ضمیمه کردم. البته این نرخها برای ترم اول 2009 هستند. ماکزیمم و مینیممش با اونی که شما گفتی کمی متفاوته ؛ ولی در کل تفاوت خیلی فاحش نیست. امیدوارم برای شما و دیگر دوستان مفید باشه

تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    فروتن باش... پیش از آنکه به دنیا بیایی، کارهای بسیاری انجام شده بود. (J. Brown)

نقل قول نوشته اصلی توسط 30nA
    علی جان

فایل مربوط به هزینه های On Campus Accommodation دانشگاهی رو که ازش پذیرش دارم (توی ملبورن)، اینجا ضمیمه کردم. البته این نرخها برای ترم اول 2009 هستند. ماکزیمم و مینیممش با اونی که شما گفتی کمی متفاوته ؛ ولی در کل تفاوت خیلی فاحش نیست. امیدوارم برای شما و دیگر دوستان مفید باشه
    اوه ه ه ، این که خیلی گرونه اونایی که تازه اینجا 200 تا گذاشته اونور 130 تا گذاشته!!!! بعد تازه اینجا Studio رو گذاشته 334تا ولی تو کانبرا یک آپارتمان یک اتاق خوابه رو گذاشته 297 تا که خیلی یزرگ تر و بهتر از Studio هست، پس رسما یکی بخواد اینجا بمونه فقط 1336دلار در ماه خرج خونش هست با هزینه خوراک و قبض ها و سایر فکر کنم ماهی کم کم 1600 تا رو شاخشه درست نمیگم؟؟؟
    The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

اینم واسه بریزبن :

http://www.realestate.com.au/cgi-bin...s=1&p=10&o=def

همون خونه ها بشکل Google Map رو هم میتویند با کلیک روی View on Map ببینید !
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

Junior Member

من سیدنی هستم و به نظر من اینجا اصلیترین هزینه مال مسکن است. یعنی‌ حتا اگر سکلرشیپ هم داشته باشید اصل پولتون رو باید بابت اجاره خونه بدید. بقیه هزینه‌ها مثل خورد و خوراک اینقدر هم گرون نمی‌شه به خصوص اگر از فروشگاهای زنجیره یی خرید کنید چون معمولا آنها هر هفته به یک جنسی‌ تخفیف میزنند. البته باز هم به نحوه زندگی‌ اشخاص بستگی داره.

سلام
    خدمت دوستان عرض کنم که اینجا اتفاقا همه چیز به غیر از چیزای خاص الکترونیکی از ایران خیلی گرون تره ... از خونه بگیر تاااا مواد غذایی
    برای نمونه میگم اینجا آب معدنی از این بطری کوچیک ها قیمتش ۲.۵۰ دلار هست. بستنی مگنوم که ما ایران می خریم ۳۰۰ تومان اینجا میدن ۳.۷۰ دلار معادل با ۳۲۰۰ تومان ما!!!!!! دیگه فکرشو بکنید بقیه چیزها اینجا قیمتشون چقدره... آقا اینجا یه سری چیزا مثل میوه اونم نه همشون بلکه بعضی هاشون قیمتشون تقریبا مثل ایران هستش مثل پرتقال نارنگی و.. حالا فکر می کنید گیلاس اینجا کیلویی چنده ؟؟؟ باورتون نمیشه من خودمم باورم نمی شد اول کلی برداشتم بعدش دیدم دوست چینیم مات و مبهوت داره بهم نگاه می کنه!! گفتش تو واقعا می خوای انقدر بابت این پول بدی!!! بدش که قیمت رو دیدم همش رو ریختم سر جاش :P به پول ما حدودا کیلویی ۱۵هزار تومان در میومد. خلا صه اینجا برای کشورهایی با واحد پولی بی ارزش مثل ما خیلی گرونیه... حسابی خودتون رو به کم خوردن عادت بدید..

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1564
    سلام
    خدمت دوستان عرض کنم که اینجا اتفاقا همه چیز به غیر از چیزای خاص الکترونیکی از ایران خیلی گرون تره ... از خونه بگیر تاااا مواد غذایی
    برای نمونه میگم اینجا آب معدنی از این بطری کوچیک ها قیمتش ۲.۵۰ دلار هست. بستنی مگنوم که ما ایران می خریم ۳۰۰ تومان اینجا میدن ۳.۷۰ دلار معادل با ۳۲۰۰ تومان ما!!!!!! دیگه فکرشو بکنید بقیه چیزها اینجا قیمتشون چقدره... آقا اینجا یه سری چیزا مثل میوه اونم نه همشون بلکه بعضی هاشون قیمتشون تقریبا مثل ایران هستش مثل پرتقال نارنگی و.. حالا فکر می کنید گیلاس اینجا کیلویی چنده ؟؟؟ باورتون نمیشه من خودمم باورم نمی شد اول کلی برداشتم بعدش دیدم دوست چینیم مات و مبهوت داره بهم نگاه می کنه!! گفتش تو واقعا می خوای انقدر بابت این پول بدی!!! بدش که قیمت رو دیدم همش رو ریختم سر جاش :P به پول ما حدودا کیلویی ۱۵هزار تومان در میومد. خلا صه اینجا برای کشورهایی با واحد پولی بی ارزش مثل ما خیلی گرونیه... حسابی خودتون رو به کم خوردن عادت بدید..
    علی جان،

ممنون بخاطر اطلاعات مفیدی که میدی و مهم تر از اون، ممنون که همچنان ارتباطت رو با بچه های پشت خط (!) حفظ کردی

نمی دونم که از خوابگاه استفاده می کنی یا خونه گرفتی... اگر لطف کنی و در مورد شرایط اسکان با جزئیات توضیح بدی، خیلی ممنونت میشم.

پایدار باشی
    فروتن باش... پیش از آنکه به دنیا بیایی، کارهای بسیاری انجام شده بود. (J. Brown)

ApplyAbroad Veteran
    vahidR آواتار ها

علی جان ...

اگه از جای درست و زمان درست خرید کنی هزینت به شدت پایین میاد (منهای خونه که کاریش نمیشه کرد) !
    مثلا فروشگاههای بزرگ زمان هایی رو در هفته دارن که در قیمتها به میزان قابل توجهی تخفیف میدن (مثلا در مورد لبنیات و ... ). بهتره از تجربیات دانشجوهای دیگه در این موارد بپرسی تا راهنماییت کنن

ضمنا ممنون که ارتباطتو حفظ کردی. ANU هم خوش بگذره ;D
    لطفا از فرستادن پیام خصوصی خودداری کنید. اطلاعات من بهیجوجه بروز نیست و متاسفانه فرصت سر زدن به فروم رو هم ندارم .
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)