صفحه 7 از 34 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 340

موضوع: آرشیو شده : هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا ( تا سال 2012 )

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

این جا واقعا این که کی خرید کنی‌ و چی‌ بخری خیلی‌ خیلی‌ مهمه. مثلا یه شلوار جین معمولی‌ رو اگه در حالت معمول بخری ۱۱۰ دلار باید پولش رو بعدی اما اگر موقع حراج بخری ۴۰ دلار و یا حتا کمتره. شیر رو اگر از فروشگاه زنجیریی مثل coles بخری تقریبا هم قیمت ایران است اما اگه از مغازه سر کوچه بخری حداقل 5/1 دلار گران تره. اینجا خوبیش اینه که این فروشگاه‌هایی‌ که تخفیف دارن تو Tv هم تبلیغ می‌کنن پس میتونی با توجه به نیازت آن چیزی رو که تخفیف داره بخری. باز هم میگم نحوه زندگی‌ و اینکه بخوای چه قدر خرج کنی‌ مهم. مثلا اینجا اگه بخوای pizza بخوری بهتره که ظهر بخوری که خیلی‌ از pizza فروشی‌ها به جای ۹،۹۵ بهت پیزا میدان ۵،۹۵ که اندازه پیزا هم ۱.۵ برابر ایرانه. بعضی‌ سبزیجات و میوه‌ها هم واقعا گرون که میتونید یا نخرید یا ۳-۴ تا بیشتر نخرید. اینجا خوبیش اینه که لازم نیست مثل ایران کیلویی خرید کنید. میتونید یه دونه هویچ بردارید یا یه ران مرغ بخرید هیچ کم هم براش عجیب نیست. حالا ایشالا تموم پشت خطی!!!!!‌‌های عزیز به زودی ویزا میگیرید و میاید. اون وقت خودتون به چم و خم خرید تو شهرتون آشنا میشید. فقط یه کم زمان میبره. ما که اول کلی‌ پول زیادی به این اAussie‌های محترم دادیم رفت.

نقل قول نوشته اصلی توسط 30nA
    علی جان،

ممنون بخاطر اطلاعات مفیدی که میدی و مهم تر از اون، ممنون که همچنان ارتباطت رو با بچه های پشت خط (!) حفظ کردی

نمی دونم که از خوابگاه استفاده می کنی یا خونه گرفتی... اگر لطف کنی و در مورد شرایط اسکان با جزئیات توضیح بدی، خیلی ممنونت میشم.

پایدار باشی
    سلام
    ببینید بچه ها من اینجا تو خوابگاه هستم البته خوابگاه که چه عرض کنم خونه آپارتمانی مخصوص دانشگاه هست اینکه می گم خوابگاه نیست آخه بعضی ها با خوابگا های دانشگاه های خودمون اشتباه میگیرن :P یه آپارتمان هست که با ۴ نفر دیگه هستم تمام امکانات داخل آپارتمان هست هر چیزی که فکرش و بکنید ساختمان ها فوق العاده زیبا و نوساز هستند هر کسی در اتاقش به صورت مجزا تخت بزرگ ۱.۵ نفره.. کمد و میز تحریر و کتاب خونه که کاملا جا دار هستند وسایل دیگه اتاق مثل برد دیواری برای نوشته وعکس و سایر چیزها آینه قدی و از همه مهم تر سیستم حرارتی عالی که از کف اتاق گرما منتشر میشه که واقعا لذت بخشه و سایر چیزها مثل بار بکیو در فضای باز و فضای عمومی یا همون common area و هر چیزی که فکرش رو بکنید اینجا هست که همه اینها به علاوه اینکه هیچ قبضی هم در کار نیست مثل آب و برق ... که همه چیز به صورت نامحدود هست و مثلا شما حتی میتونید یه بخاری برقی ۲۰۰۰ وات هم بیارید شب تا صبح استفاده کنید هیچ پول برقی در کار نیست و آب که اینجا خیلی با ارزش هست اونم با همون پولی که میدی هست و کلی چیزه دیگه که اگه یادم بیاد همشون رو براتون مینویسم .. من اینجا رو هفته ای ۱۹۵ دلار استرالیا اجاره کردم که واقعا به نظر خودم میارزه.. کلا هم ماهی ۲۵۰ تا بزارید برا غذا و چیزهای ضروری که دیگه هیچ خرجی نمی مونه به غیر از به چیز...

اونم کتاب های دانشگاه هستش که رسما نابود میشید وقتی قیمت ها رو میبینید :P ولی برا اونم یه راهی هست که بهتون میگم .. اول بزارید یه قیمت بهتون بدم مثلا انجا Discrete Mathematics قیمتش ۱۲۰ دلاره یا بچه های IT کتاب هایی مثل Information Systems و .. قیمتاشون رو ۱۰۰ دلار میچرخه ولی فقط کافیه بری تو گوگل و تایپ کنی textbook exchange که کلی سایت هست اسم دانشگاه رو میدی و کسانی که تو دانشگاه خودت هستن کتاب های ترم قبلشون رو با نصف یا ۷۰ درصد قیمت میفروشن که خیلی به صرفه هست

بچه ها تو کانبرا وقتی صبح زود ساعت ۶ صبح بزنی بیرون دورو برتون اگه فضای سبز جنگلی باشه توش می تونید کلی کانگورو ببینید من اولش که دیدم باورم نشد آخه کانگورو دقیقا ۳ یا ۴ متری من ایستاده بود خیره شده بود خلاصه اینجا در بدو ورود چیزهای هیجان انگیز زیاد میبینید البته اگه کانگورو رو بخواهید اینجوری ببینید باید بیاید کانبرا چون سیدنی و ملبورن از این خبرا نیست.. :P من سیدنی هم بودم چند روز ولی کلا از محیط هایی که چینی زیاد داشته باشه خوشم نمیاد اینجا خیلی تعداد چینی ها کمتر هست نسبت به سیدنی و ملبورن واقعا عین محله چینی ها شده این سیدنی انگار رفتی چین جای استرالیا هر جا که می بینی پر از چینی ... >
    خوشبختانه کانبرا خیلی چینی کم داره حالا چشم نزنم فردا پر از چینی میشه...

دیگه اینکه ... آها اونایی که می خوان برن University of Technology Sydney یا همون UTS و یا دانشگاه Swinburne هر دودانشگاه رو رفتم دبدم واقعا همه چیز عالی بود محیط عالی امکانات فول و... خیلی هم جای خوبی واقع شدن مخصوصا UTS که تا Opera House ۵ دقیقه راه هستش ولی رسما دلم برای کسانی که می خوان برن توی اون گرونی میسوزه..

خسته شدم انقدر نوشتم حالا بازم اگه سوال داشتید بگید من در اولین فرصت که بتونم پاسخ میدم فعلا وقتم آزاده.. اینجا جزءیات زیاد داره اگه بخوام بگم ۱۰ صفحه باید تایپ کنم هر جاشو که خواستید بگید براتون توضیح بدم. به امید موفقیت فعلا خدا حافظ.
    The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them

Junior Member

درود دوستان

ممنون از همه اطلاعتتون.راستش یه سوال داشتم که هر جا مطرح کردم کسی جوابمو نداد.امیدوارم اینجا دوستان حال رو بدن!! .....شرمنده فقط اینقدر گیر ندید که این مطلب ربطی به تاپیک نداره!!!! ;D ;D ;D ;D

من قراره که برای PhDبا فاند برای ملبورن اقدام کنم،اما مثل اینکه باید ترجمه اصل مدرک ارشد هم قاطی بقیه چیزا تا آخر آگوست براشون بفرستیم میخواستم ببینم که:

1-آیا این موضوع اصلا صحت داره؟! چون تو سایت بی سر و ته ملبورن که چیزی دستگیرم نشد. مشکل اینه که مدرک من اواسط آذر آماده میشه که در اینصورت کلی از ددلاینش گذشته. این داستان رو نمیدونید که چه جوری میشه باهاش کنار اومد یا اصلا نمیه کاریش کرد؟!!

2-آیا این فرستادن ترجمه اصل مدرک همراه با مدارک تا قبل از ددلاین فقط مختص ملبورن هستش یا بقیه هم مثل سیدنی اینجوریه؟!!تو سایت سیدنی و موناش که چیزی ندیدم.

دم همگی گرم

نقل قول نوشته اصلی توسط Faravahar
    درود دوستان

ممنون از همه اطلاعتتون.راستش یه سوال داشتم که هر جا مطرح کردم کسی جوابمو نداد.امیدوارم اینجا دوستان حال رو بدن!! .....شرمنده فقط اینقدر گیر ندید که این مطلب ربطی به تاپیک نداره!!!! ;D ;D ;D ;D

من قراره که برای PhDبا فاند برای ملبورن اقدام کنم،اما مثل اینکه باید ترجمه اصل مدرک ارشد هم قاطی بقیه چیزا تا آخر آگوست براشون بفرستیم میخواستم ببینم که:

1-آیا این موضوع اصلا صحت داره؟! چون تو سایت بی سر و ته ملبورن که چیزی دستگیرم نشد. مشکل اینه که مدرک من اواسط آذر آماده میشه که در اینصورت کلی از ددلاینش گذشته. این داستان رو نمیدونید که چه جوری میشه باهاش کنار اومد یا اصلا نمیه کاریش کرد؟!!

2-آیا این فرستادن ترجمه اصل مدرک همراه با مدارک تا قبل از ددلاین فقط مختص ملبورن هستش یا بقیه هم مثل سیدنی اینجوریه؟!!تو سایت سیدنی و موناش که چیزی ندیدم.

دم همگی گرم

معمولا اول بتون یک Conditional offer میدن که تا یه تاریخی وقت داری که اونو تبدیل به Unconditional کنید فکر کنم اون موقع ازتون مدارک رو بخوانش
    من به این امید زندم این روزها هم میگذره این وضعیت عوض میشه

دانشگاه ملبورن براي اينکه شما رو براي فاند در نظر بگيره نياز به اين داره که آفر شما بدون شرط باشه. من تجربه خودمو ميگم. وقتي که دفاع کردم يک نامه انگليسي ضميمه کارنامه آخرم که توش نمره تز هم بود گذاشتم که استادم امضا کرده بود و گفته بود که من کارم با دانشگاه تمومه. اينو براشون فرستادم و اونها هم قبول کردند و آفرم رو بدون شرط کردند. لذا بايد تو کارنامه درسي که نمرش رد نشده نباشه وگرنه ميگن آخرين کارنامه تحصيلي رو بفرستيد.
    در مورد بقيه دانشگاهها. در مورد دانشگاه New South Wales ميدونم که با آفر مشروط هم بررسي ميکنه کما اينکه براي من هم بررسي کرد.

آقا امروز من می خوام به یک شایعه مسخره خاتمه بدم که همه تکرار می کنن..
    خیلی ها شنیدم میگن سیدنی گرون تر از جاهای دیگه هست درصورتی که به غیر از خونه همه چیز اونجا ارزون هستش حداقل از کانبرا ارزون تره.. اینجا خوبیش اینه که خونه ارزونه ولی سایر چیزها از سیدنی و ملبورن گرون تره.. اینو گفتم که اگه خواستید تو سیدنی زندگی کنید اصلا نگران این چیزها نباشد البته خب خونه تو سیدنی خیلی گرونه...
    The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them

سلام
    آيا كسي از هزينه زندگي در آدلايد اطلاعي داره .
    براي 1 زوج حدودا در ماه چقدره.؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amirlm نمایش پست ها
    سلام
    آيا كسي از هزينه زندگي در آدلايد اطلاعي داره .
    براي 1 زوج حدودا در ماه چقدره.؟؟
    یکی از رفیقای من الان تو آدلاید هستش، میگه هفته ای بین 350 تا 500 دلار متغیر هستش.. بستگی به نوع خونه و سایر وسائل رفاهی (خوراک و پوشاک و لوازم منزل و ...)داره.

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Teaching-La Trobe University

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1564 نمایش پست ها
    که همه چیز به صورت نامحدود هست و مثلا شما حتی میتونید یه بخاری برقی ۲۰۰۰ وات هم بیارید شب تا صبح استفاده کنید هیچ پول برقی در کار نیست و آب که اینجا خیلی با ارزش هست اونم با همون پولی که میدی هست و کلی چیزه دیگه که اگه یادم بیاد همشون رو براتون مینویسم .. من اینجا رو هفته ای ۱۹۵ دلار استرالیا اجاره کردم که واقعا به نظر خودم میارزه.. کلا هم ماهی ۲۵۰ تا بزارید برا غذا و چیزهای ضروری که دیگه هیچ خرجی نمی مونه به غیر از به چیز...

ا
    آقا شما خوابگاهت رو بچسب که خیلی‌ خوبه. خوبه که دوستان بدونن همه جا اینطور نیست. من خوابگاه دانشگاه خودم رو برسی‌ می‌کردم، انقدر محدودیت و جریمه داره که آدم نمیتونه آب بخوره. داشتن هرجور وسیله گرمایی یا سرمایی هم ممنوع هست. باز کردن پنجره اتاق‌ها ممنوع هست! چسباندن هرچیز رو دیوار اتاق ممنوع
    ( حتا sticky notes ). این که دارم میگم هفته ای 240 دلار هم هزینشه البته با اینترنت.
    The future has several names. For the weak, it is the impossible. For the fainthearted, it is the unknown. For the thoughtful and valiant, it is the ideal

نقل قول نوشته اصلی توسط jahan- نمایش پست ها
    آقا شما خوابگاهت رو بچسب که خیلی‌ خوبه. خوبه که دوستان بدونن همه جا اینطور نیست. من خوابگاه دانشگاه خودم رو برسی‌ می‌کردم، انقدر محدودیت و جریمه داره که آدم نمیتونه آب بخوره. داشتن هرجور وسیله گرمایی یا سرمایی هم ممنوع هست. باز کردن پنجره اتاق‌ها ممنوع هست! چسباندن هرچیز رو دیوار اتاق ممنوع
    ( حتا sticky notes ). این که دارم میگم هفته ای 240 دلار هم هزینشه البته با اینترنت.
    پس رسما خوش به حال خودم... :d

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)