صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 98

موضوع: مسائل مربوط به صدور گذرنامه برای کسانی که کارت آنها هنوز صادر نشده

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به صدور گذرنامه برای کسانی که کارت آنها هنوز صادر نشده

سلام دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید

من بعد از معافیت از سربازی و قبل از اومدنه کارت معافیم چون ویزام داشت باطل میشد از نظام وظیفه کرج بدون وثیقه اجازه خروج گرفتم و از ایران خارج شدم.گفتن ما قانونا اجازه بیشتر از یک ماه خروج نمیدیم .حالا از تاریخی که برام تعیین کردن چند ماهی گذشته . الان کارت معافیتم اومده میخوام بدونم اگه برم ایران آیا گذر نامه اجازه خروج دایممو بدون مشکل میده یا ممکنه دیر بر گشتنمو بهانه کنه ؟ درواقع الان اصلا با نظام وظیفه کاری ندارم اما گذرنامه گیر میده ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به صدور گذرنامه برای کسانی که کارت آنها هنوز صادر نشده

نقل قول نوشته اصلی توسط engineer62 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستانی که مشکلی نظیر من دارند! شاید جواب من کمی دیر باشه و تا الان خود دوستان مراجعه کردن و از راه حل این قضیه الان اطلاع دارند. به هرحال باید عرض کنم که طبق مراجعه ای که من شخصاً به اداره گذرنامه تهرانپارس داشتم، به من گفته شد باید از پشتیبانی قرارگاه محل خدمت نامه ای مبنی بر اتمام دوره خدمت به سازمان وظیفه عمومی برد تا اونها طبق استعلامات خودشون، اتمام خدمت شما رو تائید کنند. در اینصورت سازمان وظیفه عمومی نامه ای به اداره گذرنامه میزنه تا از این طریق به شما پاسپورت یک بار خروج داده بشه. این پاسپورت رو بعداً که کارت پایان خدمتتون ایشالله به دستتون رسید میتونید مکررالخروج کنید. ظاهراً برای افرادی مثل من که در حال حاضر برای مصاحبه سفارت نیاز دارند تنها یکبار از کشور خارج بشن، این رویه جوابگویه!
    موفق باشید!
    تو نامه نظام وظیفه به گذرنامه و یا کلا در اداره گذرنامه برای صدور پاسپورت یکبار خروج اینکه کی میخوایم خروج از کشور داشته باشیم رو می پرسند؟ و این تاریخ جایی ثبت میشه؟ چون من باید برم آنکارا برا مصاحبه ولی هنوز وقت نگرفتم میترسم الان این پاس رو با تاریخ خروج محدود بهم بدند ولی وقتی موقع مصاحبه برسه نتونم باش از کشور خارج بشم. راهنمایی می کنید؟
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط babak21 نمایش پست ها
    تو نامه نظام وظیفه به گذرنامه و یا کلا در اداره گذرنامه برای صدور پاسپورت یکبار خروج اینکه کی میخوایم خروج از کشور داشته باشیم رو می پرسند؟ و این تاریخ جایی ثبت میشه؟ چون من باید برم آنکارا برا مصاحبه ولی هنوز وقت نگرفتم میترسم الان این پاس رو با تاریخ خروج محدود بهم بدند ولی وقتی موقع مصاحبه برسه نتونم باش از کشور خارج بشم. راهنمایی می کنید؟
    مرسی
    بابک عزیز! ببخشید ولی اگه اجازه بدی جواب پیام خصوصیت رو هم همین جا میدم! باید عرض کنم چند روز بعد از زمانی که خدمت شما به اتمام رسید پشتیبانی قرارگاه یگان خدمتی تاریخ ترخیص یا اتمام خدمت شما رو تو سیستم یکپارچه نظام وظیفه ثبت میکنه. چون این سیستم یکپارچه هست بصورت همزمان این تاریخ تو نظام وظیفه هم قابل رویت هست. به عبارت دیگه شما نیازی به ارائه هیچ نامه ای از یگان خدمتی به نظام وظیفه نیستید و من بر اساس صحبتی که افسر گذرنامه کرده بود، مطلب قبلی رو نوشتم اما بعداً متوجه شدم که ثبت تاریخ ترخیص شما تو سیستم یکپارچه نظام وظیفه کفایت میکنه. من خودم از فرمانده قرارگاه پشتیبانی کل ناجا گواهی اتمام خدمت داشتم ولی نظام وظیفه به هیچ وجه این نامه رو قبول نکرد و گفت تاریخ ترخیص شما باید بصورت سیستمی ثبت بشه تا ما اینجا ببنیم. به هر حال این رویه به نظرم بسیار مناسب هست و از نامه نگاری های بی مورد جلوگیری میکنه! زمانی که تاریخ ترخیص شما ثبت شد، اگر ساکن نهران هستید که به سالن پنج نظام وظیفه واقع در میدان سپاه مراجعه میکنید (باجه های 1، 2 و 3) و میخواین که تاریخ ترخیص شما رو بررسی کنند تا نامه ای به گذرنامه دریافت کنید.
    در مورد پاسپورت یکبار خروج هم من دوباره استناد میکنم به صحبت افسر گذرنامه! در واقع افسر گذرنامه گفت نامه نظام وظیفه رو که آوردی، ما به شما پاس یکبار خروج میدیم، اینکه تاریخش رو چه زمانی درج میکنن و اینکه آیا این تاریخ برای مصاحبه کفایت میکنه یا خیر، من اطلاعی ندارم. در مورد خودم متاسفانه هنوز تاریخ ترخیصم بعد از حدود سه هفته از اتمام خدمتم توسط پشتیبانی قرارگاه ناجا به دلیل خرابی نرم افزار به ثبت نرسیده.... برام دعا کنید چون بسیار به لحاظ زمانی تو مضیقه هستم.
    اگه سوالی بود در خدمتم. یا حق

در مورد خودم متاسفانه هنوز تاریخ ترخیصم بعد از حدود سه هفته از اتمام خدمتم توسط پشتیبانی قرارگاه ناجا به دلیل خرابی نرم افزار به ثبت نرسیده.... برام دعا کنید چون بسیار به لحاظ زمانی تو مضیقه هستم.
    اگه سوالی بود در خدمتم. یا حق
    engineer جان، من هم مثل تو بدلیل بی سامانی سیستم اتوماسیون اداری وضعیتم بعد از 2 ماه هنوز در نظام وظیفه ثبت نشده و از طرفی هم نمیتونم دست رو دست بزارم منتظر درست شدن سیستم توسط مهندسین فوق خبره اینها بشم. تازه بدتر از همه، جایی که من خدمت کردم همون گواهی پایان خدمت رو هم نمیدن میگن باید برای ما درخواست استعلام بیاد! بیشتر ایراد نمیگیرم که یوقت نگن حرف سیاسی زدی!!

سلام engineer جان ببخشید من باید حدود 1 ماه و نیم بعد از پایان خدمتم از کشور خارج شم. من الآن پاسپورت با اعتبار دارم چون قبلاً با وثیقه از کشور خارج شده بودم. می خواستم ببینم با نامه نظام وظیفه می شه ظرف مدت کوتاه مثلاً یک یا دو روز کاری رفت اداره گذرنامه و مهر خروج را تمدید کرد؟ بعد که از کشور ان شا الله خارج شدیم و کارت اومد چه کار باید کرد؟ ممنون می شم اگر کمکم کنی

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_masoud نمایش پست ها
    سلام engineer جان ببخشید من باید حدود 1 ماه و نیم بعد از پایان خدمتم از کشور خارج شم. من الآن پاسپورت با اعتبار دارم چون قبلاً با وثیقه از کشور خارج شده بودم. می خواستم ببینم با نامه نظام وظیفه می شه ظرف مدت کوتاه مثلاً یک یا دو روز کاری رفت اداره گذرنامه و مهر خروج را تمدید کرد؟ بعد که از کشور ان شا الله خارج شدیم و کارت اومد چه کار باید کرد؟ ممنون می شم اگر کمکم کنی
    سلام امیر جان! باید عرض کنم همین که شما پاسپورت داری به لحاظ زمانی خیلییی جلو هستی. از طرف دیگه بعد از اینکه ایشالله ترخیص شدی از خدمت، همه چیز به پیگیری خودت و البته خواست خدا بستگی داره. شما باید از یگان خدمتیت بخوای که در اسرع وقت تاریخ ترخیص شما رو تو سیستم یکپارچه نظام وظیفه ثبت کنه. کلید کار در واقع اینجاست که متاسفانه من خودم حدود 20 روز تو این مرحله معطل شدم. به محض اینکه تاریخ ترخیص شما به ثبت رسید، اگر ساکن تهران هستید با مراجعه به سالن 5 (باجه های 1-3) میتونید در کمتر از 20 دقیقه نامه معرفی به گذرنامه رو دریافت کنید. چون کارت پایان خدمت با تاخیر به دستت میرسه، مهر یکبار خروج برای شما میزنند و بعد از اینکه ایشالله کارت به دستت رسید، با مراجعه مجدد به گذرنامه اون مهر رو ابطال میکنید و گذرنامه شما به حالت عادی برمیگرده. اگه سوالی بود در خدمتم.
    یا حق

Junior Member

سلام بر دوستان و خصوصا engineer که اطلاعات خیلی خوبی به ما دادند
    در مورد گرفتن صدور گذرنامه برای دوستانی که کارتوشون صادر نشده، من خودم امروز رفتم نظام وظیفه و بلافاصله بعد از اینکه مدراک معافیتم رو تحویل دادم و در سیستم برای من "معرفی به صدور کارت" وارد شد رفتم باجه 2 (باجه اعزام) در سالن 3 (engineer فکر می کنم شماره سالن رو اشتباها 5 وارد کرده چون سالن 5 اصلا باجه ای وجود نداره و کسی مسئول این کار نیست) و درخواست نامه معرفی به گذرنامه کردم که اون ها هم نامه ای خطاب به گذرنامه برام صادر کردند که داخلش نوشته که این فرد معاف از خدمت و کارت معافیتش در حاله صدور و لطفا گذرنامه (که یکبار خروجه) براش صادر کنید تا کارتش اماده شه. کل فرایند تو 10 دقیقه انجام می شه.
    فقط شما باید مدرکی دال بر پایان خدمت یا معافیت باید داشته باشید که تو سیستم ثبت شده باشه و اونا با چک کردن اون، نامه به گذرنامه رو می دن.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط amirap نمایش پست ها
    سلام بر دوستان و خصوصا engineer که اطلاعات خیلی خوبی به ما دادند
    در مورد گرفتن صدور گذرنامه برای دوستانی که کارتوشون صادر نشده، من خودم امروز رفتم نظام وظیفه و بلافاصله بعد از اینکه مدراک معافیتم رو تحویل دادم و در سیستم برای من "معرفی به صدور کارت" وارد شد رفتم باجه 2 (باجه اعزام) در سالن 3 (engineer فکر می کنم شماره سالن رو اشتباها 5 وارد کرده چون سالن 5 اصلا باجه ای وجود نداره و کسی مسئول این کار نیست) و درخواست نامه معرفی به گذرنامه کردم که اون ها هم نامه ای خطاب به گذرنامه برام صادر کردند که داخلش نوشته که این فرد معاف از خدمت و کارت معافیتش در حاله صدور و لطفا گذرنامه (که یکبار خروجه) براش صادر کنید تا کارتش اماده شه. کل فرایند تو 10 دقیقه انجام می شه.
    فقط شما باید مدرکی دال بر پایان خدمت یا معافیت باید داشته باشید که تو سیستم ثبت شده باشه و اونا با چک کردن اون، نامه به گذرنامه رو می دن.
    موفق باشید
    دوستان ببخشید اگه من شماره سالن رو به اشتباه وارد کردم. اینطور که امیر عزیز گفتن، سالن شماره 3 هست. البته منظور من سالن مربوط به نظام وظیفه تهران بزرگ بود که مثل بانک صندلی گذاشتن و شماره افراد رو صدا میزنند....! در هر صورت ببخشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط babak21 نمایش پست ها
    engineer جان، من هم مثل تو بدلیل بی سامانی سیستم اتوماسیون اداری وضعیتم بعد از 2 ماه هنوز در نظام وظیفه ثبت نشده و از طرفی هم نمیتونم دست رو دست بزارم منتظر درست شدن سیستم توسط مهندسین فوق خبره اینها بشم. تازه بدتر از همه، جایی که من خدمت کردم همون گواهی پایان خدمت رو هم نمیدن میگن باید برای ما درخواست استعلام بیاد! بیشتر ایراد نمیگیرم که یوقت نگن حرف سیاسی زدی!!
    بابک جان شما کارت به کجا رسید؟ تاریخ ترخیصت تو سیستم ثبت شد. ایشالله که همه کارهات درست بشه.

Junior Member

دوستان ببخشید اگه من شماره سالن رو به اشتباه وارد کردم. اینطور که امیر عزیز گفتن، سالن شماره 3 هست. البته منظور من سالن مربوط به نظام وظیفه تهران بزرگ بود که مثل بانک صندلی گذاشتن و شماره افراد رو صدا میزنند....! در هر صورت ببخشید.
    خواهش می کنم engineer جان، ما اردات داریم.

در مورد این بحث بگم که در نامه ای که من از نظام وظیفه به گذرنامه گرفتم هیچ صحبتی از مقصد نشده بود. تو پلیس +10 پرسیدم که برای صدور گذرنامه مقصد هم مهمه که گفت اره دیگه تو نامه نظام وظیفه باید نوشته باشه که گفتم ننوشته و ... گفت پس هیچی دیگه ما هم کاری نداریم (ولی اینو نوشته که یکبار خروجه)
    در ضمن این نامه باید ابتدا تو گذرنامه تایید بشه و بعد ببرید +10

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)