صفحه 6 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 98

موضوع: مسائل مربوط به صدور گذرنامه برای کسانی که کارت آنها هنوز صادر نشده

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به صدور گذرنامه برای کسانی که کارت آنها هنوز صادر نشده

نقل قول نوشته اصلی توسط jackrooz نمایش پست ها
    با سلام
    من دو ماه پیش خدمتم تموم شده از دو هفته پیش اپراتور گفت رفته واسه صدور کارت ولی وقتی با اس ام اس چک میکنم میگه وضعیت پایان خدمت میباشد. حالا با این حساب باز میشه نامه گرفت واسه گذرنامه یکبار خروج؟
    بعد میشه رفت 6 ماه دیگه برگشت؟ من از کادری توی نیرومسلح شنیدم اگه نامه بگیری ممکنه کارتت صادر نشه تا از خارج برگردی ایا صحت داره؟
    دوست عزیز
    وقتی توی سیستم زد صدور کارت و با اس ام اس چک می کنی میگه پایان خدمت یعنی دیگه مشکلی نداری. نامه هم نیاز نداری. برو نظام وظیفه بگو میخوام برم خارج، تو سیستم برات مجوز میزنه نه یکبار بلکه خروج مکرر که هرچی دلت خواست بری و بیای. بعد فرداش برو گذرنامه و درخواست بده مشکلی هم نداره.
    اون بحث نامه و توقف صدور کارت فکر میکنم (تاکید میکنم فکر میکنم) مال وقتیه که هنوز توی سیستم برات نزدند صدور کارت. ازون مرحله که ردشی درواقع دیگه کارتت صادر شده. حداقل در مورد خودم بعد از اونکه تو سیستم زدند پایان خدمت و صدور کارت، چون کارتم هنوز نرسیده بود رفتم درخواست خروج دادم و 1 هفته بعدش هم کارت اومد در خونه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ocean_Space Systems Yokohama National University

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به صدور گذرنامه برای کسانی که کارت آنها هنوز صادر نشده

دوستان سلام
    من الان در حال خدمتم و 5 ماه از خدمتم مونده. یک پروژه انجام دادم برای 8 ماه کسری که هنوز دفاع نکردم. نامه پذیرشم هم اومده که باید 2 ماه دیگه برم. حالا با این اوصاف و اینکه تا نامه کسری بیاد تو یگان و مراحل تسویه و گرفتن کارت کلی طول میکشه سوالم اینه...
    آیا میتونم وقتی کسریم تایید شد همون موقع وثیقه بزارم و برم بعد هر وقت کارتم صادر شد بیام و وثیقه رو پس بگیرم؟!

لطفا یکی از دوستان پاسح بدهد
    وقتی توی سایت میزنه صدور کارت0معافیت) مگه نمیشه برای پاسپورت اقدام کرد
    ما که میریم میگه باید بارکد هم بحورد .اون چقدر طول میکشه
    دریافت فایل نامبر| June2004آپدیت مدارک| Januar 2009انتقال به ورشو|june 2009
    دریافت مدیکال: 13November 2012;رسیدن مدارک آپدیت به ورشو :4دسامبر 2012
    رسیدن مدیکال به پاریس:4دسامبر 2012;دریافت نامه پاس ریکوئست :1می

Junior Member

سلام دوستان
    من تا حدود دو ماه دیگه خدمتم تموم میشه ، یکی از دوستانم که قبل از من خدمتشو تموم کرده میگه رفته دفتر پلیس +10 و اونا بهش گفتن باید تا یک سال پس از اتمام خدمت صبر کنی تا بهت پاسپورت بدن. میگه قانون جدید اومده ، میخواستم بدونم همچین چیزی صحت داره؟ خدا کنه اشتباه باشه وگرنه پذیرشمو برای ترم تابستان از دست میدم

Junior Member Koooka آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir University of Technology

با سلام خدمت همه دوستان عزیز

من شرایطی مشابه شما داشتم و بدون داشتن کارت پایان خدمت، پاسپورتمو گرفتم (اسفند 1393). حالا میخوام به شما توضیح بدم که دقیقا چه کاری انجام بدید که پاسپورتتونو خیلی زود بگیرید و انشالا به ادامه تحصیل بپردازید. توجه داشته باشید که توضیحات من دقیقا کارهاییه که خودم انجام دادم و پاسپورتمو خیلی راحت دریافت کردم.

برای گرفتن پاسپورت تنها لازمه که توی سیستم پلیس 10+ وضعیت شما به "خاتمه خدمت" یا وضعیت "کارت صادر شده" تغییر پیدا کنه. در این حالت شما میتونید با تحویل دادن کپی نامه ترخیص یگان خدمتی (که مشتمل با عکس با لباس نظامی و ممهور به مهر یگانتونه) و تحویل دادن بقیه مدارک جزئی مثل کپی کارت ملی و عکس و . . . برای پاسپورت اقدام کنید. من خودم با وضعیت "خاتمه خدمت" اقدام کردم و پاسپورتمو چهار روزه گرفتم که البته یه روزش جمعه بود وگرنه احتمالا سه روزه دریافتش می کردم!

برای اطلاعات بیشتر به توضیحات زیر مراجعه کنید:
    - وضعیت خاتمه خدمت توسط یگان خدمتی شما یا مافوقش توی سیستم ثبت میشه. دو نوع سیستم هم وجود داره، سیستم ناجا و سیستم پلیس 10+. توجه داشته باشید که سیستم پلیس 10+ بیست و چهار ساعت نسبت به سیستم ناجا تاخیر داره. یعنی بعد از اینکه یگان خدمتی واسه شما تو سیستم ثبت کرد فوری تو سیستم ناجا ثبت میشه ولی بیست و چهار ساعت بعدش تو سیستم پلیس 10+ ثبت میشه و شما اونوقت میتونید اقدام کنید.

- رفقای شهرستانی خودم برای چنین شرایط خاصی از تهران اقدام کنن چون دفاتر شهرستان خیلی گاگول و ترسو تشریف دارن. من خودم از دفتر پلیس 10+ امیرآباد با آدرس تهران خیابان کارگر شمالی بالاتر از پمپ بنزین اقدام کردم. اونجا کاملاً توجیه بودن. مثلا من بهشون گفتم الان پاسپورت یکبار خروج دریافت می کنم یا دائم یارو بدون ذره ای مکث یا فکر گفت نه پاسپورت دائمی میگری. یعنی میخوام بگم کامل توجیه بودن.

- فردای اقدام واسه پاسپورت من رفتم دفتر پلیس گذرنامه سمت ستارخان و گفتم که برای پاسپورت عجله دارم و میخوام پاسپورتم یه کم زودتر بیاد. یارو هم کدمو تو یه برگه یادداشت کرد ولی به نظر میومد برگه هه فرمالیته بوده. احتمالا اگر اون کارو هم نمیکردم پاسپورتم همونجوری سه روزه میومد.

- اگر کسری یا چیزی دارید قبل از پایان خدمتتون ثبتش کنید. چون من کسری های ثبت نشده بود، حدود یک ماه علاف بودم تا کسری ناچیز بیسجم ثبت شه. توجه داشته باشید که تا کسریتون ثبت نشه، دفترچتونو تحویل ندین و تسویه حساب مالی نکنید براتون خاتمه خدمت نمیزنن. مثلاً برای خیلیا بعد از پایان خدمت پول واریز میشه که پولو باید پس بدید. تا زمانی که واریز نکنید وضعیتتون به اتمام خدمت تغییر پیدا نمی کنه؛ یعنی یارو تو یگان وارد نمی کنه که خودش بره زیر سوال.

- جهت اطلاع و برای قرص شدن دل و همچنین جمع بودن خاطر مبارک، کارت پایان خدمت من یه هفته بعد از پاسپورتم اومد در خونه.

امیدوارم شما پاسپورتتونو خیلی زود دریافت کنید و مثل من دیرتون نشه و درگیر نق استاد نشید. در هر صورت اگر سوالی بود خوشحالی میشم که کمکی بکنم.

رشته و دانشگاه

در ضمن
    کارت پایان خدمت من تو شهرستان 12 روزه اومد. همچنین توجه داشته باشید اگر یگان خدمتیتون وضعیتتونو ثبت نکرد پـــــــــــیـــــــــــگ ــــــــــــیــــــــــــ ــــــری کنید تا زودتر ثبت کنن. برید پیششوت توضیح بدید که دکترای داخل قبول شدید و از این برنامه ها. لحنتونم امری نباشه که اصلا جواب نمیده. من یه هفته رفتم و اومدم تا تو سیستم ثبت شد.

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط arionfard نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من الان در حال خدمتم و 5 ماه از خدمتم مونده. یک پروژه انجام دادم برای 8 ماه کسری که هنوز دفاع نکردم. نامه پذیرشم هم اومده که باید 2 ماه دیگه برم. حالا با این اوصاف و اینکه تا نامه کسری بیاد تو یگان و مراحل تسویه و گرفتن کارت کلی طول میکشه سوالم اینه...
    آیا میتونم وقتی کسریم تایید شد همون موقع وثیقه بزارم و برم بعد هر وقت کارتم صادر شد بیام و وثیقه رو پس بگیرم؟!
    شما وقتی بنیاد دفاع میکنی تقریبا 10 روز بعد تو برگه سفید ثبت میشه برگه ببری نیروی انسانی یگانتون پیگیر باشید دو روزه نامه میزنن به شعبه وظیفه ها و بعد از اون تسویه تونو میدن
    خودتونو درگیر وثیقه و صدور گذرنامه بدون کارت نکنید
    ویرایش توسط nima_as : April 10th, 2015 در ساعت 01:29 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد محیط زیست

سلام دوستان من یه مشکل جدی دارم تاریخ 6 فروردین 95 ترخیص شدم باید تا 10 اردیبهشت پاسپورتمو بگیرم ولی تو شهرستان هستم و خیلی اذیت می کنن خواهشا راهنماییم کنیم همه آینده ام به این بستگی داره برای بورسیه است. ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ارشد محیط زیست

ببخشید 94 ترخیص شدم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط saeidkhaki نمایش پست ها
    ببخشید 94 ترخیص شدم.
    با سلام

از پلیس به اضافه ده پیگیر شو ببین ترخیصت ثبت شده یا نه. اگر ثبت شده که برو پلیس 10 + برای پاسپورت درخواست بده. اگر ثبت نشده از یگانت پیگیر شو تا هرچه سریعتر تو سیستم ثبت کنن برات بعدش برو درخواست بده.

احتمالش زیاده پلیس 10 + شهرستان بهت گیر بدن که باید کارتت بیاد و از این حرفای خلاف قانون. اگر دیدی ترخیصت تو سیستم ثبت شده و تو شهرستان وقتت تلف میشه سریع برو تهران، اونجا خیلی راحت میتونی درخواست بدی (مراجعه کن به توضیحات خودم بالای همین صفحه) . اگر ترخیصت الان ثبت شده باشه شک نکن تا آخر فروردین پاسپورتت میرسه دستت.
    به امید موفقیت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)