صفحه 9 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 98

موضوع: مسائل مربوط به صدور گذرنامه برای کسانی که کارت آنها هنوز صادر نشده

Junior Member Koooka آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir University of Technology

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به صدور گذرنامه برای کسانی که کارت آنها هنوز صادر نشده

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen13671367 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من بالاخره سربازیم 1 خرداد تموم شد و بهم یه برگه موقت دادن. ولی من برای 31 خرداد (20 June) وقت سفارت گرفتم. توی پادگان کلی از مسئولاش خواهش کردم که اسممو زودتر توی سیستم ثبت کنن و اونام گفتن ثبت میکنیم. ولی هنوز که ثبت نکردن و من خیلی نگرانم. میخواستم ببینم شما نمیدونین راهه دیگه ای هست که من بتونم با همین برگه گذرنامه بگیرم؟ که فقط بتونم برم مصاحبه سفارتو برگردم. پیشاپیش ممنون بابت پاسختون.
    سلام

تا جایی که من میدونم حتماً باید توی سیستم خورده باشه که شما پایان خدمت دارید تا اون موقع پاسپورتتون بیفته توی جریان. سعی کنید خودتون هرجور شده پیگیری کنید و ترجیحاً بهشون نگید که میخواید برید خارج. ترس پرسنل از اینه که برای شما حقوق واریز بشه و با توجه به سیستم داغونی که اینها دارن برای شما تا یکی دو ماه هم واریز میشه. باید این ترس رو برطرف کنید تا مشکلتون سریعتر حل بشه. البته به نظر من اگر قبل از سفارت از شما اسکن پاسپورت نمیخوان هنوز زمان خوبی در اختیار دارید ولی قضیه رو سفت و سخت بگیرید، چون یه بار برای خودم اتفاق افتاده میدونم که رد شدن وقت سفارت و این حرفا برای کسی که خدمت رو به موقع تموم کرده خیلی رو اعصابه.
    شکستی که تنها با پیروزی جبران می شود
    Once my visa failed

پیش فرض پاسخ : مسائل مربوط به صدور گذرنامه برای کسانی که کارت آنها هنوز صادر نشده

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen13671367 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من بالاخره سربازیم 1 خرداد تموم شد و بهم یه برگه موقت دادن. ولی من برای 31 خرداد (20 June) وقت سفارت گرفتم. توی پادگان کلی از مسئولاش خواهش کردم که اسممو زودتر توی سیستم ثبت کنن و اونام گفتن ثبت میکنیم. ولی هنوز که ثبت نکردن و من خیلی نگرانم. میخواستم ببینم شما نمیدونین راهه دیگه ای هست که من بتونم با همین برگه گذرنامه بگیرم؟ که فقط بتونم برم مصاحبه سفارتو برگردم. پیشاپیش ممنون بابت پاسختون.
    سلام، من مشکلم برطرف شد و تجربمو میگم! این مسائلی که میگم مربوط به ادارات مشهده و شاید توی تهران شرایط کمی متفاوت باشه.
    من بعد از اینکه خدمتم تمام شد بعد از کلی پیگیری و خواهش از مسئولان یگان، بالاخره یگانم برای من توی سیستم نظام وظیفه اتمام خدمتو رد کرد (بعد از حدود یک هفته) و من فرداش رفتم نظام وظیفه مشهد. اونجا توی سیستم برای من یکبار خروج ثبت کردن و گفتن برو اداره گذرنامه. منم رفتم اداره گذرنامه مشهد و اونجا یک نامه بهم دادن و گفتن برو پلیس+10 درخواست گذرنامه بده. منم درخواست گذرنامه دادمو اونجا بهم گفتن هروقت کارتت اومد میتونی بری اداره گذرنامه و گذرنامتو نامحدود کنی.

Junior Member

سلام دوستان.پدر و مادر من پارسال از هم جدا شدن و من میخوام برای معافیت کفالت مادرم اقدام کنم.
    درسم سال دیگه تموم میشه اما با توجه به قانون 30ماهه ای که برای معافیت کفالت گذاشتن من باید حدود 1سال دیگه صبر کنم تا معافیم رو بگیرم و تو این مدت فقط معافیت موقت بهم میدن که فکر میکنم یک کاغذ بیشتر نباشه.
    میخواستم ببینم با این معافیت موقت میتونم پاسپورت بگیرم و از کشور خارج بشم یا باید صبر کنم معافیت دائمم رو بگیرم و کارتم بیاد؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط SahandShF نمایش پست ها
    سلام دوستان.پدر و مادر من پارسال از هم جدا شدن و من میخوام برای معافیت کفالت مادرم اقدام کنم.
    درسم سال دیگه تموم میشه اما با توجه به قانون 30ماهه ای که برای معافیت کفالت گذاشتن من باید حدود 1سال دیگه صبر کنم تا معافیم رو بگیرم و تو این مدت فقط معافیت موقت بهم میدن که فکر میکنم یک کاغذ بیشتر نباشه.
    میخواستم ببینم با این معافیت موقت میتونم پاسپورت بگیرم و از کشور خارج بشم یا باید صبر کنم معافیت دائمم رو بگیرم و کارتم بیاد؟
    سلام

تجاربم در زمینه پایان خدمت رو میگم، امیدوارم برای قضیه شما هم مفید فایده باشه. در وضعیت پایان خدمت بدون کارت، اگر این قضیه توی سیستم پلیس به اضافه ده ثبت شده باشه شما میتونی برای پاسپورتت اقدام کنی. برای معافیت هم حدس من اینه اگه توی سیستم معافیتت ثبت شده باشه میتونی برای پاسپورت اقدام کنی. حالا باید بری از خود دفاتر هم سوال کنی. از من به شما نصیحت، برای این کار حتماً از تهران اقدام کن. شهرستان معمولاً از انجام کارهای اینچنینی حتی با داشتن وجهه قانونی بیم دارن.
    Once my visa failed

Junior Member

دوستان سلام،وقتتون بخیر.
    من برای معافیت کفالت مادر اقدام کردم بعد از چند وقت بهم یه برگه دادن بنام "معافیت موقت"!حالا امروز رفتم پلیس +10 برای گرفتن گذرنامه بهم گفتن با این موقت نمیشه!!!سوالم اینکه واقعا اینجوریه یا طرف من بی اطلاع بود؟چون من هرجایی و سرچ کرم همچین حرفی یا قانونی ندیدم!!!لطفا راهنمایی میفرمایید؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rtk707 نمایش پست ها
    دوستان سلام،وقتتون بخیر.
    من برای معافیت کفالت مادر اقدام کردم بعد از چند وقت بهم یه برگه دادن بنام "معافیت موقت"!حالا امروز رفتم پلیس +10 برای گرفتن گذرنامه بهم گفتن با این موقت نمیشه!!!سوالم اینکه واقعا اینجوریه یا طرف من بی اطلاع بود؟چون من هرجایی و سرچ کرم همچین حرفی یا قانونی ندیدم!!!لطفا راهنمایی میفرمایید؟
    سلام
    من از قوانین این زمینه بی اطلاعم ولی بهتره از دفاتر متعدد با دیالوگ های مختلف تست کنی. اصلاً لازم نیست سوال بپرسی، کل مدارک رو تکمیل کن و بهش تحویل بده و ببین خودش چی میگه. ضمناً باهاش کلی هم چونه بزن. ضمناً دفاتر تهران خیلی بهتر از قوانین مطلع هستن. تجربه مشابه من برای گرفتن گذرنامه قبل از صدور فیزیکی کارت پایان خدمت نشون داد توی تهران کارهای اینجوری به راحتی راه میفته.
    Once my visa failed

نقل قول نوشته اصلی توسط rtk707 نمایش پست ها
    دوستان سلام،وقتتون بخیر.
    بله کفالت مادر موقت هست و یا یه جستجوی کوچک در اینترنت در اولین نتیجه می تونید به صفحه زیر برسید:
    http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&pageid=3003

سلام . من 18 سالمه و دارم برای کالج فرشمن آلمان آماده میشم به نظرتون میتونم معافیت تحصیلی بگیرم و به اران رفت و آمد کنم یا باید پاسپورت یک بار خروج بگیرم و دیگه نیام ایران؟ لطفا راهنمایی کنید

Junior Member OMiDStein آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil

سریع رفتم اونجا و خیلی راحت با ارائه کارت شناسایی تحویلش گرفتم. من که قصد خروج از کشور نداشتم. فقط مونده بود این که وثیقه رو پس بگیرم. درخواست خروج از کشور رو برای یک هفته داده بودم. شنیده بودم اگه قبل از رسیدن تاریخ پایان مجوز خروج، بری برای پس گرفتن وثیقه، گذرنامه ات رو ازت میگیرن. گذاشتم سه روز از تاریخ پایان مجوز گذشت (اگه سفر رو نرفته باشید 10 روز بیشتر برای معرفی خودتون وقت ندارید) بعدش رفتم نظام وظیفه (میدون سپاه) برای استرداد وثیقه. روز 27 دی ساعت 7:30 صبح اونجا بودم. تازه داشتن باز میکردن! اولین نفر کارم رو راه انداخت (سی ثانیه هم طول نکشید) و گفت تا 10 روز دیگه پول توی حسابته. گذرنامه رو هم بهم برگردوند. دو روز بعدش یعنی 29 دی ساعت 14 پول به حسابم واریز شد. به همین راحتی.

Junior Member arash00 آواتار ها

سلام.
    من یه هفته پیش مدارکم برای صدور کارت ارسال شده ( امروز میدون سپاه چک کردم و گفتن حدودا یه ماه طول میکشه تا کارت دستم برسه ). برای ترم زمستون هم پذیرش دارم که یه ماه و نیم گذشته ولی گفتن مشکلی نداره بیا. ویزام هم اومده. الان میخواستم بدونم چه راهی وجود داره که بتونم همین روزا از کشور خارج بشم؟ ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)