صفحه 2 از 39 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 388

موضوع: مشاوره از افرادی که در Speaking نمره بالای 25 کسب کرده اند

پیش فرض پاسخ : کسانی که بخش speking رو بالای 25 گرفتند لطفاً جواب بدند

سوالی که دارم این است که speaking را نرم افزار تصحیح میکنه یا یک نفر گوش میده و نمره میده..<br>در ضمن با لهجه آمریکا بهتره یا انگلیسی...؟

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط kasi58 نمایش پست ها
    سوالی که دارم این است که speaking را نرم افزار تصحیح میکنه یا یک نفر گوش میده و نمره میده..<br>در ضمن با لهجه آمریکا بهتره یا انگلیسی...؟
    فرقی نداره لهجه. باید واضح باشه. همین. خیر. آدم تصحیح می کنه. دو نفر هستند و اگه اعتراض داشته باشی باز بعد از اومدن نمره ات تصحیح خواهد شد.
    اگر تفاوت نمره ی دو نفر تو تصحیح ها خیلی زیاد باشه یه نفر سوم هم تصحیح می کنه و یه میان گین بهت می دن.
    هی آقای مجری هیچ وقت با خر درد دل نکنید
    از توصیه های فامیل دور به آقای مجری
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

من خودم نمره اسپیکینگ 25 واسه م مثل یه آرزو بود ولی آخر تو امتحان 29 گرفتم!
    گفتم یه سری نکته که به نظر خودم مهم میان رو توضیح بدم. خیلی هاش برای خودم هم سوال بودن و دوست دارم بقیه دوستان اطلاع داشته باشن.
    اول اینکه همیشه برام سوال بود آروم صحبت کردن و کمتر حرف زدن تاثیرش بیشتره یا مطالب رو کاملتر منتقل کردن و سریعتر صحبت کردن؟
    باید بگم تعادل بین این دو موضوع اهمیت بیشتری داره! شمرده حرف زدن خیلی خیلی مهمه ولی نباید طوری بشه که اطلاعات مهم منتقل نشن. باید یه طوری صحبت کنین که انگار کاملا خونسرد هستین و اصلا محدودیت وقت ندارین. از طرفی باید با همین شمرده صحبت کردن، سعی کنین بیشترین مفهوم رو منتقل کنین. اگه متوجه منظورم نمیشین، یه نگاهی به ویدئو های Notefull بندازین! طرف آرووووووووم حرف میزنه ولی بعد میبینین کلی اطلاعات منتقل کرد. نمونه های اسپیکینگ کمبریج که توی CD ش هست هم اکثرا همینطوری هستن. مخصوصا اونهایی که کسانی که صحبت میکنن، آسیا شرقی هستن! توی نمونه هاش همیشه یه روس هم داره. اگه دقت کنین، روس ها خیلی تند تند حرف میزنن! اینطوری به نظر من خوب نیست! مثل اینا که انگار کسی دنبالشون گذاشته!

مقدمه و نتیجه گیری فراموش نشه!

مقدمه رو همه اصولا به صورت اتوماتیک میگن ولی نتیجه رو ممکنه وقت کم بیارن. دقت کنین حتی اگه 3 ثانیه از وقتتون مونده، میتونین یه نتیجه گیری کامل بگین! اگه باورتون نمیشه، تمرین کنین! مگه گفتن این جمله چقدر طول میکشه؟
    That's why I think it's a good idea to take a break before the start of a new semester
    این دقیقا جمله ای بود که من توی امتحان توی 3 ثانیه آخر گفتم!

سرعت صحبتتون یکنواخت باشه
    یعنی همه زمانهای صحبت با یه سرعت صحبت کنین! چه 2 ثانیه آخر و چه 20 ثانیه اول! اصلا نباید به این فکر کنین که اوه الان وقتم تموم میشه پس سریعتر باید صحبت کنم!
    اگه میبینین وقتتون داره کم میاد، کمتر صحبت کنین به جای اینکه سرعتتونو بالا ببرین.

Relax باشین!
    اگه راحت باشین، به نفس نفس نمی افتین و صداتون هول زده به نظر نمیرسه.

نفس بکشین!

من خودم تو تمرین ها یادم میرفت نفس بکشم!!! بعد یهو وسط صحبت نفس کم می آوردم و رشته افکارم از دستم میرفت! هر چند کلمه که صحبت کردین و جمله رو تموم کردین، یه نفس متوسط بکشین تا راحتتر بتونین ادامه بدین.

صداتونو ضبط کنین و تمرین کنین!
    همه اینجا اینو میگن! منم همه جا میخوندم این مطلب رو! ولی گوش نمیکردم. مثلا با خود بارونز تمرین میکردم که ضبط هم میکرد! ولی درست گوش نمیدادم و سرسری رد میشدم.
    اصلا نیاز نیست با 50 مدل سوال اسپیکینگ تمرین کنین! به نظر من 2 سوال از هر مدل کافیه.
    کاری که من اواخر میکردم این بود: سوال بارونز یا کمبریج رو میاوردم، جواب میدادم، همون موقع گوش میکردم. دوباره همونو ضبط میکردم، همون هموقع گوش میکردم و هر دفعه سعی میکردم بهتر جواب بدم. لهجه رو بهتر کنم و کلمات رو قشنگ تر ادا کنم. مثلا با برای یه سوال شاید 15 دفعه ضبط هم داشته باشم... همه ش تقریبا عین هم بود ولی توی تن صحبت با هم فرق داشتن و کلمه هایی توشون فرق داشت.

برای خودتون مدل درست کنین!
    دقیقا Notefull بهتون مدل خوبی ارائه میده. همونو حسابی تمرین کنین. علاوه بر ساختار مدل، یه سری کلمه و عبارت Template هم برای خودتون درست کنین. مثلا من همیشه اینو داشتم : Because of several reasons!
    این عبارتو همیشه با خفن ترین لهجه ای که میتونستم، میگفتم! یا مثلا عبارتهایی مثل Few problems are associated with this method. هم کلمه جالبی داشت و هم کوتاه بود.

برخلاف توصیه بارونز، سعی کنید از Verbal Pause استفاده نکنید!
    من اوایل خیلی استفاده میکردم. بعد که حرفامو گوش میدادم، میدیدم چه فاجعه ایه! هر موقع میخواستم فکر کنم که بعد چی بگم یه «امممم» یا «آممممم» میگفتم. بعد به این نتیجه رسیدم بعضی وقتا بهتره به جای اینا، سکوت کنم! آخه یه سکوت کوتاه به جای آممممم زیاد تابلو نیست و اصلا خللی به صحبت وارد نمیکنه. در عوض هرچی بگین آممممم، حواس طرف بیشتر پرت میشه و اعصابش خرابتر میشه.
    از Verbal pause اصولا بعد از the استفاده میکردم! because of the, umm..... اینطوری! بعد از یه سری کلمات، Verbal pause قشنگتره!

چند روز آخر، از یه نفر بخواین براتون نمونه سوال Independent طرح کنه!
    دو شب قبل از امتحان، از خواهرم خواستم برام سوال طرح کنه و منم همینطوری جواب بدم براش، مثل دو سوال اول بخش اسپیکینگ. یه کرونومتر هم بهش دادم. حدودا 1 ساعت برام سوال طرح کرد و اعتماد به نفسم خیلی بالا رفت! همین که میدید پشت سر هم و آروم صحبت میکنم و سر زمان تموم میکنم کلی براش جالب بود! گاهی موضوعاتی هم مطرح میکرد که من اصلا اطلاعاتی راجع بهشون نداشتم... تو این موراد فقط میبافتم! همین!!!

اینا کل نکاتی بود که به ذهنم میرسید!
    امیدوارم شما هم حسابی موفق باشین و همه تون 30 بگیرین این بخشو.
    __________________________________________________ ____________
    چون دوستان ازم خواسته بودن، برای اسپیکینگ، یه نمونه از خودم توی این لینک گذاشتم. امیدوارم مفید باشه!
    ویرایش توسط pApAr : November 8th, 2011 در ساعت 03:01 PM دلیل: درخواست کاربر

Member fekrazadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering- Tarbiat Modares University

نقل قول نوشته اصلی توسط SirM2X نمایش پست ها
    دقیقا Notefull بهتون مدل خوبی ارائه میده.
    با تشکر از توضیحای خیلی خوب شما
    من NoteFull رو اینجا آپلودش کردم

یکی از راههای خوب و موثر موجود برای تمرین بخش Speaking داشتن دفترچه کوچکی است که در آن سوالات و موضوعات معمول تافل را در حین تمرینات یادداشت کرده و برای هر کدام پاسخ و یا انتخابهای خود را بنویسید. با مرور کردن نوشته های این دفترچه شما در امتحان به زمان کمتری برای یافتن پاسخ مناسب نیاز دارید. و بالطبع از این زمان اضافه برای طراحی شکل صحبت خود می توانید استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که حضور ذهن در هنگام پاسخگویی و انتخاب کلمات مناسب بسیار مهم است هر چند که دلایل شما و یا انتخاب شما ملاک ارزشگذاری نیست ولی منطق موجود در کلام روی مصحح تاثیر گذار است. پس پاسخهای مرتبط خود را در طول آماده سازی یادداشت کنید و در فرصتهای مقتضی پیش از امتحان به مرور آن بپردازید. این روش تاثیر زیادی در کنترل استرس شما هنگام پاسخگویی دارد.

تو فیلمای نوت فول واسه جواب 2 تا دلیل میارن اگه فقط یه دلیل بیاریم و بیشتر توضیح بدیم اشکالی داره؟

ApplyAbroad Guardian
    pApAr آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ABCDEFGHIJKLM نمایش پست ها
    تو فیلمای نوت فول واسه جواب 2 تا دلیل میارن اگه فقط یه دلیل بیاریم و بیشتر توضیح بدیم اشکالی داره؟
    سلام
    فکر میکنم خود جونز میگه که اگر دوتا دلیل نتونستین بیارین در مثالتون برای دلیلتون از حالت مقایسه ای استفاده کنید. وقتی خودشم مثال میزنه که استاد دانشگاهش خوب بوده اما معلم ریاضیش در دبیرستانش خوب نبوده و اینا
    موفق باشید
    ساقیا امشب صدایت با صدایم ساز نیست
    یا که من بسیار مستم یا که سازت ساز نیست

ساقیا امشب مخالف می نوازد تار تو
    یا که من مست و خرابم یا که تارت تار نیست

Member
    رشته و دانشگاه
    ECEE Colorado Boulder

من جدیدا به این نتیجه رسیدم که ETS دراه سخت تر می گیره رو بخش speak نظر شما در این مورد چیه؟

Member SirM2X آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

بستگی داره از کی تا حالا مد نظرتون باشه؟

شما کلاسی واسه اسپیکینگ سراغ داریدکه صبحها برگزار بشه و نزدیک انقلاب باشه.
    ممنون
    ویرایش توسط ABCDEFGHIJKLM : December 23rd, 2011 در ساعت 05:52 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)