صفحه 3 از 39 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 388

موضوع: مشاوره از افرادی که در Speaking نمره بالای 25 کسب کرده اند

پیش فرض پاسخ : کسانی که بخش speking رو بالای 25 گرفتند لطفاً جواب بدند

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudnbox نمایش پست ها
    یکی از راههای خوب و موثر موجود برای تمرین بخش Speaking داشتن دفترچه کوچکی است که در آن سوالات و موضوعات معمول تافل را در حین تمرینات یادداشت کرده و برای هر کدام پاسخ و یا انتخابهای خود را بنویسید. با مرور کردن نوشته های این دفترچه شما در امتحان به زمان کمتری برای یافتن پاسخ مناسب نیاز دارید. و بالطبع از این زمان اضافه برای طراحی شکل صحبت خود می توانید استفاده کنید.

به خاطر داشته باشید که حضور ذهن در هنگام پاسخگویی و انتخاب کلمات مناسب بسیار مهم است هر چند که دلایل شما و یا انتخاب شما ملاک ارزشگذاری نیست ولی منطق موجود در کلام روی مصحح تاثیر گذار است. پس پاسخهای مرتبط خود را در طول آماده سازی یادداشت کنید و در فرصتهای مقتضی پیش از امتحان به مرور آن بپردازید. این روش تاثیر زیادی در کنترل استرس شما هنگام پاسخگویی دارد.
    سلام دوستان

من با توصیه این دوستمون واقعاً موافقم داشتن دفترچه یادداشت و تمرین روی موضوعات متداول خیلی به دردد میخوره و به ویژه برای دو سئوال اول اسپیکینگ و حتی رایتینگ کارتونو خیلی راحت میکنه. اگه موضوع برای حرف زدن خواستید میتونید از موضوعات مربوط به سئوالات رایتینگ (ایندپندنت تسک) که توی کتاب آفشال گاید اومده استفاده کنید

من تا حالا دو بار تافل دادم این دفعه اسپیکینگ رو 27 شدم چون وقتم کم بود و روی 2 سئوال اول نرسیدم کار کنم ولی دفغه قبل که یه سری جوابای کلیشه ای توی ذهنم ساخته بودم 28 شدم.

راستی من خلاصه نت هامو که اکثراً دربردارنده نکات سایت notefull هست توی پست دیگه آورده بودم و دوباره اینجا هم میذارم امیدوارم مفید باشه

Speaking questions 1; source: notefull.com on youtube.com
    برای این سئوال در حالیکه سئوال را میشنوید پاسخی را آماده کنید که برای دفاع یا بیان آن 2 دلیل میتوانید ارائه دهید شاید نتوان در عرض چند ثانیه بهترین پاسخ را ارائه داد پس سعی کنید جوابی را آماده کنید که با 2 دلیل بشود آن را پشتیبانی کرد. برای پروراندن بهتر هر دلیل بهتر است یک مثال کوتاه نیز ارائه دهید.

(In my view (state your view in a short sentence
    For two main reasons
    First for example
    Second for example
    (That’s why I think (believe/ opt for

Speaking questions 2; Source: Private English Portal on youtube.com

مانند اولین سئوال برای این سئوال نیز در حالیکه پرسش را میشنوید پاسخی را آماده کنید که برای دفاع از آن 2 دلیل میتوانید ارائه دهید. به دلیل کمی وقت بهتر از مقایسه دو حالت ارائه شده توسط مسئله بپرهیزید . در این سئوال یکی از حالتهای ارائه شده مسئله را که بهتر میتوانید از آن دفاع کنید انتخاب کنید و سعی کنید 2 دلیل برای پشتیبانی از آن ارائه دهید.

In my opinion is ........ my preferred...... rather than
    First
    Second
    For these reasons

Speaking question 3; source: notefull.com on youtube.com

برای این سئوال لازم نیست عبارات و واژه های بیان شده را تغییر دهید. شما در این سئوال تنها نقش یک گزارشگر را دارید. ابتدا در یک یا 2 جمله به مهمترین پیام اعلامیه ارائه شده بپردازید. دلایلی که این اعلامیه ارائه می دهد بار دیگر در گفتگوی دانشجویان با هم تکرار میشود و به دلیل کمی وقت لازم نیست شما در ابتدا به آنها اشاره کنید . پس از بیان پیغام اصلی بیانیه بیشتر بر گفته های دانشجو در مورد بیانیه دانشگاه تمرکز کنید و علتهای ارائه شده توسط آنان را بازگو کنید.

The notice (/announcement) informs (/states) that
    The woman (/man) supports (/doesn’t support) the statement
    He (/she) provides 2 reasons
    First
    Second
    That’s why he/she

Speaking question 4 ; source: notefull.com on youtube.com

برای این سئوال خلاصه ای از نکات اصلی متن ریدینگ را ارائه دهید چرا که باقی زمان را باید به نکات لیسنینگ و تمرکز برموارد گفته شده در لسنینگ اختصاص دهید.

The article is about...... which the passage defines as.... The lecturer provides two examples of to describe it.
    ......He (/she) states that
    ........And so, this example clearly illustrates

Speaking question 5 ;source: notefull.com on youtube.com

در این سئوال یکی از دانشجویان با مشکل یا چالشی روبروست؛ ابتدا 2 دانشجو با هم صحبت می کنند و در مورد 2 راه حل صحبت می کنند. به طور خلاصه و تیتروار به راه حل های ارائه شده توسط این 2 بپردازید و سپس بگویید شما با کدام راه حل موافقید در اینجا میتوانید به دلایل دانشجویان نیز اشاره کنید. قانونی در کار نیست ولی معمولاً راه حل دوم بهتر است.
    .......The student’s problem is that

The 2 students discuss (/talk about) two solutions

First
    Second

........I tend to agree with the first(/second) solution (OR I think the second/first solution is better). I prefer it because

That’s why I agree with/opt for/ choose the second suggestion.

Speaking question 6 ; source: notefull.com on youtube.com

سعی کنید نکات اصلی لیسنینگ رو همراه با مثالهایشان پوشش دهید

The lecturer defines ........as
    He provides two reasons in order to illustrate this
    First for example
    Second for example
    شاد و پیروز باشید

Member fekrazadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering- Tarbiat Modares University

نقل قول نوشته اصلی توسط ABCDEFGHIJKLM نمایش پست ها
    شما کلاسی واسه اسپیکینگ سراغ داریدکه صبحها برگزار بشه و نزدیک انقلاب باشه.
    ممنون
    بخش زبان های خارجی دانشگاه تهران، چندتا کلاس داره که مخصوص اسپیکینگ تافل و آیلتسه.
    هزینه اش هم معقوله.
    استاد علی محمدی و اعلایی
    اینم سایتش:http://www.ibtil.org/

سلام

نمره speaking من 22 هست و من می خوام ب بالای سطح 25 برسم می خواستم ببینم دوستانی که بالای 25 شدن چه روش تمرین و چه کتاب ومرجع و یا چه استاد و کلاسی رو در تهران پیشنهاد می کنند؟

با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    Telecommunication Eng MSc,Bologna university

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_saeed نمایش پست ها
    سلام

نمره speaking من 22 هست و من می خوام ب بالای سطح 25 برسم می خواستم ببینم دوستانی که بالای 25 شدن چه روش تمرین و چه کتاب ومرجع و یا چه استاد و کلاسی رو در تهران پیشنهاد می کنند؟

با تشکر
    من 29 شدم و کارایی که کردم این بود که :
    _به شدت روی لهجه ام کار کردم(البته منظور این نیست که لهجه داشتن نمره رو کم میکنه ولی اصلا لهجه نداشتن یا با لهجه آمریکایی صحبت کردن نمره رو اضافه میکنه به نظر من,

_روی موضوعاتی که عمکوما یکجور میان خیلی کار کردم(به نظر من موضوعات غیر از شخصی مثل academic situation انقدر کبیشه ای هستند که بشه با تمرین زیاد یه الگوی ذهنی براشون در آورد,یعنی مثلا در شرح دادن یه موقعیت کلی جمله کلیشه ای وجود داره که عموما میشه تو همه مثالا ازش استفاده کرد,تمرین در این کلیشه ها میتونه خیلی کارتونو راحت تر کنه ),

_تو بخش سوالات شخصی هم بهترین کار تمرین کردن موضوعات فراوانه(باز هم اگه روی این بخش سوالا زیاد کار کنین میتونین الگوی مشخصی واسه جواباتون به دست بیارین.مثلا اینکه یه سری فرم یا جمله مشخص برای معرفی دوست,شخص مورد علاقه,سرگرمی,... تو ذهنتون داشته باشین و یه سری عبارت ربط دهنده که از قبل روش کار کرده باشین برای ربط مثلا ابتدای جواب به انتهای جوابتون,خلاصه که اگر در بداهه پردازی سر امتحان خوب نیستین بهتره که برای هر شکل موضوعی یه شکل جواب خاصی هم آماده کرده باشین )

_به هیچ وجه موقع جواب دادن سوالایی که نظرتون رو می خواد و شما میتونین نظر ساده ای بدین (مثل سوالایی که در مورد بحث دو نفر در مورد یه تصمیم گیری خاصه و نظر شما رو برای اون تصمیم میپرسه) سعی نکنین نظر فلسفی یا جوابی که منطقی و خردمندانه تره بدین,نظر ساده تر رو انتخاب کنین.

_باید انقد واسه وقت تمرین کنین که حفظ بشین 1:30 چقده.

_اگه لغت زیاد بلدین و براتون راحته سعی کنید از قید و کلمات سنگین تر (در جای درست خودش ) بیشتر استفاده کنین.

_این خیلی تو روانی صحبت شما مهمه که همون جاهایی مکث کنین که یه آدم انگلیسی زبان مکث میکنه.

_هر چقدبیشتر تمرین کنین سر امتحان راحت ترین.تمرین خیلی مهمه,باور کنین
    ویرایش توسط nagual : February 25th, 2012 در ساعت 07:44 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط nagual نمایش پست ها
    من 29 شدم و کارایی که کردم این بود که :
    _به شدت روی لهجه ام کار کردم(البته منظور این نیست که لهجه داشتن نمره رو کم میکنه ولی اصلا لهجه نداشتن یا با لهجه آمریکایی صحبت کردن نمره رو اضافه میکنه به نظر من,

_روی موضوعاتی که عمکوما یکجور میان خیلی کار کردم(به نظر من موضوعات غیر از شخصی مثل academic situation انقدر کبیشه ای هستند که بشه با تمرین زیاد یه الگوی ذهنی براشون در آورد,یعنی مثلا در شرح دادن یه موقعیت کلی جمله کلیشه ای وجود داره که عموما میشه تو همه مثالا ازش استفاده کرد,تمرین در این کلیشه ها میتونه خیلی کارتونو راحت تر کنه ),

_تو بخش سوالات شخصی هم بهترین کار تمرین کردن موضوعات فراوانه(باز هم اگه روی این بخش سوالا زیاد کار کنین میتونین الگوی مشخصی واسه جواباتون به دست بیارین.مثلا اینکه یه سری فرم یا جمله مشخص برای معرفی دوست,شخص مورد علاقه,سرگرمی,... تو ذهنتون داشته باشین و یه سری عبارت ربط دهنده که از قبل روش کار کرده باشین برای ربط مثلا ابتدای جواب به انتهای جوابتون,خلاصه که اگر در بداهه پردازی سر امتحان خوب نیستین بهتره که برای هر شکل موضوعی یه شکل جواب خاصی هم آماده کرده باشین )

_به هیچ وجه موقع جواب دادن سوالایی که نظرتون رو می خواد و شما میتونین نظر ساده ای بدین (مثل سوالایی که در مورد بحث دو نفر در مورد یه تصمیم گیری خاصه و نظر شما رو برای اون تصمیم میپرسه) سعی نکنین نظر فلسفی یا جوابی که منطقی و خردمندانه تره بدین,نظر ساده تر رو انتخاب کنین.

_باید انقد واسه وقت تمرین کنین که حفظ بشین 1:30 چقده.

_اگه لغت زیاد بلدین و براتون راحته سعی کنید از قید و کلمات سنگین تر (در جای درست خودش ) بیشتر استفاده کنین.

_این خیلی تو روانی صحبت شما مهمه که همون جاهایی مکث کنین که یه آدم انگلیسی زبان مکث میکنه.

_هر چقدبیشتر تمرین کنین سر امتحان راحت ترین.تمرین خیلی مهمه,باور کنین
    این توضیحاتی که شما دادین در مورد کسیه که زبانش خوبه و در مورد مسایل عادی روون صحبت میکنه. یا اینکه هر کسی که تا حالا انگلیسی صحبت نکرده میتونه از این روش استفاده کنه؟
    منظورم اینه که اول باید با یه پارتنر انگلیسی صحبت کنیم تا روون شیم بعد با سمپل ها تمرین کنیم.
    یا اینکه اصلا این کار لازم نیست ؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Telecommunication Eng MSc,Bologna university

نقل قول نوشته اصلی توسط ABCDEFGHIJKLM نمایش پست ها
    این توضیحاتی که شما دادین در مورد کسیه که زبانش خوبه و در مورد مسایل عادی روون صحبت میکنه. یا اینکه هر کسی که تا حالا انگلیسی صحبت نکرده میتونه از این روش استفاده کنه؟
    منظورم اینه که اول باید با یه پارتنر انگلیسی صحبت کنیم تا روون شیم بعد با سمپل ها تمرین کنیم.
    یا اینکه اصلا این کار لازم نیست ؟
    ممنون
    والا خود من زبانم خوب بود.ولی اگه تجربه صحبت کردن ندارین یه مدتی با اطرافیان یا پارتنر صحبت کنید تا روون بشین ولی از اونجایی که تو speaking جواب دادن شما به سوالا مهمه نهایتا بهتره که با سمپل ها برین جلو .من تو کتاب Cambridge نگاه میکردم سمپل های خوبی از speaking و جواب درست داره.با تمرین روی اون نمونه سوال ها و دیدن و مقایسه جواب خودتون به نظر من به اندازه کافی برای امتحان آماده میشین

Banned

پیش فرض دوستانی که اسپیکینگ 22 به بالا شدند جواب بدن

من اسپیکینگم از بقیه مهارتام ضعیف تره و اصلا نمیدون باید چه جوری خوبش کنم.
    کلاس نمیخام برم. دوستان بگن چیکار کنم؟ لطفا راهکاره عملی باشه خودتون چیکار کردید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Hell

پیش فرض پاسخ : دوستانی که اسپیکینگ 22 به بالا شدند جواب بدن

نقل قول نوشته اصلی توسط mousavi_66 نمایش پست ها
    من اسپیکینگم از بقیه مهارتام ضعیف تره و اصلا نمیدون باید چه جوری خوبش کنم.
    کلاس نمیخام برم. دوستان بگن چیکار کنم؟ لطفا راهکاره عملی باشه خودتون چیکار کردید؟
    من 20 شدم! البته صدام گرفت وگرنه می گفتند با این مدل 26 به بالا میشم! اورال 100 شدم!

اسپیکینگ نیازی به زمان زیاد نداره! برخلاف باقی مهارتها تو یک هفته میشه کشیدش بالا!
    فقط به دو چیز حواست باشه!
    1) صدات رو ببر بالا! البته مثل این دوستانی که سر امتحان داد و بیداد می کنند نه ها! ولی تونالیته صدات باید بالا باشه! خودت با کامپیوتر خودت ضبط کن گوش بده دستت میاد چه جوری صدا خوب میشه! صدات از ته چاه نیاد! وقتی تونالبته خوب بشه می بینی به راحتی اون هیاهوی پس زمینه محو میشه!
    2) شمرده و درست حرف بزن!
    واسه شمرده و درست حرف زدن حواست باشه که باید تمرین کرده باشی! اعتماد به نفست بالا باشه!
    ببین سوالات ریتم دارند که تو Notefull و باقی جاها ریتمشون هست، ریتم رو در بیار! بعد برای هر سوال واسه خودت استراتژی طرح کن! میگن بهتر از template های رو نت و کتابا استفاده نکنی و خودت تمپلیت در بیاری! ولی حتما یه تمپلیت داشته باش (یا خودت یا از روی کتاب و اینترنت)! و روی اون فقط سعی کن کلماتش رو عوض کنی که با موضوعت جور در بیاد!
    تمرین کن! بالای 26 میاری

توصیه ایمنی!
    من سر امتحان شکلات بردم که قند خونمو بکشم بالا! مغزش فندق بود! منم الرژی داشتم فول تایم تو میکروفن سرفه کردم! پایین ترین اسکیلم شد اسپیکینگ!
    تو اون تایم وسط حتما مایعات بخور و یه چیز قندی که هم جبران افت فشارت بشه و هم صدات صاف شه! خودت رو واسه بالای 26 اماده کن! موفق باشی!
    ویرایش توسط omiga : July 24th, 2012 در ساعت 11:05 PM

Banned

مشکل اینجاست کلا تو اسپیکینگ مشکل دارم
    اون دفعه ای زنگ زدم graduate office یک دانشگاه باور کنید داشتم زور میزدم مفهوممو برسونم. از بچگی کلاس زبان میرفتم فقط وسطش چون interrupt شده اسپیکینگم افت کرده چون فقط سرکلاس بود که میحرفیدم. الان مشکل اصلیم اینه که خیلی وقتا مثلا وقتی جمله رو توذهنم میسازم مشابه انگلیسیش نمیاد تو ذهنم بعدش وقتی میرم نگاه میکنم میبینم بلد بودم ولی به ذهن نیومده. نمیدونم چه جوری باید حلش کنم . میگم شاید بهتر باشه بیام و کلمات رو از فارسی به انگلیسی حفظ کنم که مثلا وقتی فلان کلمه فرسی میاد تو ذهنم مشابه نگلیسیش هم بیاد. تروخدا نگین انگلیسی فکر کن چون وقتی دایره لغاتی که حضور ذهن دارم محدوده که نمیتون انگلیسی فکر کنم. بازهم تاکید میکنم وقتی مراجعه میکنم به دیکشنری میبینم که کلمه رو میدونستم و بلد بودم فقط به ذهنم نیومده . خیلی خیلی اعصابمو خورد کرده این مسئله

Member
    رشته و دانشگاه
    Hell

خب شما مشکلت اسپیکینگ نیست! مشکلت Word Usage هست! باید تسلط به لغات داشته باشی! و این مسئله از اونجا ناشی میشه!

ببین اولا شما برای اینکه بتونی راحت صحبت کنی (البته من این قضیه ادمیشن آفیس رو منظورم نیست! اونجا هزار و یک مشکل وجود داره اولیش استرسه!) باید دایرکتوری لغتت خوب باشه! لغات تافل به زور به 500 تا میرسه (لغتای اصلیش نه اینکه بری بگی چون فلان لغت جی ار ای یکبار اومده پس همه رو بخونم! قرار نیست یک لغت هم توش نیاد که شما بلد نباشی!) من پیشنهاد می کنم Academic Word List رو یه نگاهی بنداز واسه تافل کافیه! البته باید این لغات رو کار کنی و معنای عمیقشون رو درک کنی! من توصیه میکنم حتما کنارشون از Etymology استفاده کن تا دقیق پی ببری هر لغتی چی میگه!

ثانیا گرامرت رو تقویت کن! و سعی کن جمله سازی کار کنی! خودت رو بزار جای وقتی که سوم دبستان بودی جمله می ساختی همون جوری انگلیسی بساز! تا وقتی بخوای فارسی بسازی و ترجمه کنی این مسائل هست!

ثالثا توصیه دوستانه ام اینکه اول رایتینگ کار کن تا وقتت برای جمله سازی حروم نشه بعد برو سراغ اسپیکینگ!

اینم حواست باشه اکثر بچه هایی که واسه این امتحانات خودشون رو آماده می کنند از روی Word List ها کار می کنند و یا از کتابهای نامناسب کار می کنند و نتیجتا نتیجه خوبی نمی گیرند! حتما واسه لغت یاد گرفتن از کتابهایی استفاده کن کخ لغت رو توی متن یادت بده و حتما قبل از استفاده از اون کتاب سابقه Review های اون کتاب رو روی نت چک کن!

ببین محض اختصار بهت بگم همه واسه تافل 504 می خونند من نخوندم! جاش از Essential , 400 استفاده کردم! سابقه 504 رو داشتم! فوق العاده کتاب خشک و نچسبیه! Essential هم همون طور که بقیه هم نوشتند غلط داره (البته غلطاش مشخصا لپه و تعداد کم!) ولی 400 لغت مک گروهیل عالیه! اگر این دوتا رو خوندی و یاد گرفتی کامل بعدش برو لیست 504 رو نگاه کن! یه 20 30 تا لغت ممکنه باشه که ندیده باشی اونا رو خودت کار کن! بعدش برو سراغ AWL! بعدش وقت کردی (من خودم وقت نکردم!) تامسون یه سری لغت داره حدودا 800 تا! اونارو یه نگاه بنداز (خدای ناکرده لغتی نمونده باشه ندیده باشی! ) ولی من جات بودم اگر به AWL تسلط داری برو تا Scientific American مقاله بخون! من 2 هفته کار کردم 3 تا از ریدینگا رو دیده بودم! شاید شانس من بود!

گرامر هم نرو سراغ این کتابهای گرامر خشک (English Grammar Digest) یا کتابهایی که جون آدم رو بالا میارن دو تا نکته گرامری یاد بدن (Grammar In Use) نخون! برو سراغ The Complete English Grammar Series عالیه! یکی دو روز وقت می گیره و عالی جواب میده! فقط مشکل قسمت زمانهاست که توی سایت دانشگاه پردو یک غالب عالی واسه این زمانها بود من از رو اون خوندم! زمانهای افعال گذشته، حال، حال کامل، گدشته کامل، آینده رو خودت بخون! بیشتر از اینا هم فعلا به کارت نمیاد! یه ریزه هم روی این جملات پیرو کار کن حله حله!

گرامر و لغتت رو درست بیار بالا مشکلت حل میشه! اسپیکینگ رو روی 26 حساب کن! باید بشه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)