صفحه 38 از 39 نخستنخست ... 282930313233343536373839 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 388

موضوع: مشاوره از افرادی که در Speaking نمره بالای 25 کسب کرده اند

پیش فرض پاسخ : مشاوره از افرادی که در Speaking نمره بالای 25 کسب کرده اند

نقل قول نوشته اصلی توسط MasoudAr نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوال در مورد سوالات 3 و 4 اسپیکینگ دارم. با توجه به تمپلیت هایی که برای پاسخ دهی به این سوالات موجوده، آیا باید به صورت سوالی که پرسیده میشه توجه کنیم؟
    مثلا در سوال 4 معمولا در TPO سوال میگه که نظرات پروفسور رو بگو یا یه همچین چیزی و اصلا از متن نمیپرسه، در صورتی که اکثر تمپلیت ها یه جمله ای (حدود 10 ثانیه) رو به توضیح متن و موضوع صحبت اختصاص میدن. حالا باید بدون توجه به سوال، همون تمپلیتی که تو ذهن داریم رو دنبال کنیم یا جواب سوالی که پرسیده میشه رو بدیم؟
    یا مثلا در سوال 3 بعضی مواقع فقط یه دانش آموز اظهار نظر میکنه و سوال فقط در مورد نظرات اون میپرسه، درحالیکه اکثر تمپلیت هایی که من دیدم برای این سوال، قسمت برابری برای نظر هر دانش آموز داره. در این مواقع من از متن برای دلایل دانش آموزی که کمتر صحبت کرده استفاده میکنم و تقریبا سعی میکنم تمپلیت رو دربیارم.
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    توی سوال 4شما باید تعریف اون اصطلاح علمی که سوال ازتون خواسته رو از توی ریدینگ در بیارید و با مثالی که پروفسور توی لیسنینگ میزنه بسطش بدید...تمام تمپلت ها جوری طراحی شدن که این دو بخش رو پوشش بدن و البته قسمت لیسنینگ خیلی مهمتره و باید توی حرف زدنتون 80-90درصد تایمو به اون بخش اختصاص بدید

در مورد سوال 3 فکر میکنم دچار اشتباه شدید...هیچ وقت نظر دوتا دانشجو اهمیت نداره همیشه یه نفره که باید با دقت به حرفاش گوش کنید اون یکی نقش پوشش دهنده رو داره مثلا Aمیگه من با فلان پروپوزال مخالفم Bمیپرسه چرا مخالفی Aدلایلشو توضیح میده هیچ وقت نمیاد باهاش بحث کنه که مثلا تو داری اشتباه میکنی من به این علت نظر متفاوتی دارم و... پس شما همیشه فقط باید پوینتهای اون دانشجویی که داره با پروپوزال مخالفت یا موافقت میکنه (بیشتر صحبت میکنه) رو نت برداری کنید تمامی تمپلت ها هم بر همین اساس ساخته شدن، غیر از این باشه اون تمپلت ایراد داره

نقل قول نوشته اصلی توسط sehiyuk نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه مشکل خیلی اساسی دارم. برای لیسنینگ بعد از کلی امتحان کردن راهای مختلف فهمیدم اصلا نمیتونم نوت برداری کنم و فقط باعث میشه موقع نوت نصف مکالمه رو از دست بدم و شرو کردم به با تمرکز گوش دادن و مشکل تا حدی حل شد. اما الان توی بخش اسپیکینگ گیر افتادم دوتای اول خوبن ولی برای بقیه چیکار کنم؟ اگر نوت بردارم باز هم مکالمه ها رو از دست میدم و اگرم نه موقع اسپیکینگ چجوری اطلاعاتو با اون سطح استرس ا مغزم بکشم بیرون؟
    ممنون میشم کمکم کنین
    اگه توی لیسنینگ میتونید بدون نت نویسی مطالب رو بخاطر بسپارید توی اسپیکینگ که مکالمات و لکچرها خیلی کوتاهتر هستن هم باید بتونید این کارو بکنید. کافیه یادتون باشه داستان از چه قرار بوده اون وقت توی حرف زدن هر چی به ذهنتون میاد رو توی تمپلت پیاده کنید لازم هم نیست که عینا کلماتی که شنیدید رو بکار ببرید اتفاقا بهتره که اونها پارافریز بشن...اما من خودم بشخصه اینقدر حافظه قوی ندارم واسه همین نت برداری از نکات کلیدی رو برای سوالات اسپیکینگ انجام میدادم. به شما هم توصیه میکنم با تمرین shadowing این مشکل رو توی نت برداری لیسنینگ حل کنید چون حتی اگه بخش اسپیکینگ رو هم بتونید بدون نت برداری با موفقیت پشت سر بذارید توی سوال 1 رایتینگ امکان نداره بدون نت برداری بتونید موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sehiyuk نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه مشکل خیلی اساسی دارم. برای لیسنینگ بعد از کلی امتحان کردن راهای مختلف فهمیدم اصلا نمیتونم نوت برداری کنم و فقط باعث میشه موقع نوت نصف مکالمه رو از دست بدم و شرو کردم به با تمرکز گوش دادن و مشکل تا حدی حل شد. اما الان توی بخش اسپیکینگ گیر افتادم دوتای اول خوبن ولی برای بقیه چیکار کنم؟ اگر نوت بردارم باز هم مکالمه ها رو از دست میدم و اگرم نه موقع اسپیکینگ چجوری اطلاعاتو با اون سطح استرس ا مغزم بکشم بیرون؟
    ممنون میشم کمکم کنین
    سلام دوست عزیز
    نظر من در مورد مشکل شما اینکه باید سعی کنید مهارت نوت برداریتون رو بهتر کنید. خود منم تو لیسنینگ نوت برداری نمیکنم و فقط گوش میدم(چون وقت میگیره) ولی این با قسمت اسپیکینگ تفاوت اساسی داره. از اونجایی که شما تو قسمت اسپیکینگ وقت کافی برای آماده کردن کل حرف هایی که میخاید بزنید ندارید، یه قسمتی رو باید در لحظه پردازش کنی و توضیح بدی. برای اینکار نوت هاتون میتونه خیلی مفید باشه.
    برای نوت برداری لازم نیست شما کل مطلب یا جملات رو بنویسید یا مثلا کلماتو کامل بنویسید یا املا رو رعایت کنید. فقط کلمات کلیدی اونم جوری که فقط خودتون 1 دقیقه بعد بتونید بخونیدشون. بعد یکم تمرین، نحوه خوندن یادداشت های خودتون دستتون میاد.
    در کل نظر منم اینه که حتما نوت برداری رو کار کنید، چون همونطور که دوستمون گفتن تو سوال اول رایتینگ دیگه نوت برداری واقعا ضروریه.

دوستان سلام
    من یه مشکلی دارم اینه تا الان من سوال 1 و 2 اسپیکینگ رو کار میکردم و تو این دو سوال تقریبا هیچ مشکلی ندارم..
    ولی از هفته پیش اومدم سولات 3 به بعد رو میخونم خیلی برام سخته
    نمیدونم چکارکنم حل میشه ایا بیشتر تمرین کنم؟؟(اخه من تو لیسنینگ زیاد قوی نیستمم)

نقل قول نوشته اصلی توسط negin1110 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من یه مشکلی دارم اینه تا الان من سوال 1 و 2 اسپیکینگ رو کار میکردم و تو این دو سوال تقریبا هیچ مشکلی ندارم..
    نمیدونم چکارکنم حل میشه ایا بیشتر تمرین کنم؟؟(اخه من تو لیسنینگ زیاد قوی نیستمم)
    مسلما نیاز به تمرین درست دارید ولی قدم اول برای درست حرف زدن ، درست گوش کردن هست،برای درست حرف زدن باید مثل کودکان دقیق گوش کنید و تکرار کنید

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

دوستان سلام
    همونجور که علی اقا میگه
    باید شما اول لیسینینگتون قوی بشه
    فقط یه نکته ای
    سوال 3 تا شش اسپیکینگ واقعا سخت تر از یک و دو هست
    چون یه ادغامی هست از لیسنینگ و ریدینگ و اسپیکینگ. از طرف دیگه باید توی همون مدت کم همه اینا رو به هم ربط بدین.
    پس باید دو اسکیل دیگه هم قوی بشه.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    مسلما نیاز به تمرین درست دارید ولی قدم اول برای درست حرف زدن ، درست گوش کردن هست،برای درست حرف زدن باید مثل کودکان دقیق گوش کنید و تکرار کنید
    منظورتون شادوینگ هستش؟؟
    تازگی دارم با فرندز تمرین میکنم..ساب تایتلو میذارم و جمله به جمله تکرار میکنم
    دوستانمون میگن شادویینگ به لیسنینگ هم کمک میکنه...
    البته اگر پیشنهادی دارین ممنون میشم بفرمایید..(استرسم از این بخش اینقد زیاد شده میگم برم ایلتس بدم چون فقط اسکیل لیسنینگش,لیسنینگ داره نه مثل تافل)

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

منظورتون شادوینگ هستش؟؟
    البته اگر پیشنهادی دارین ممنون میشم بفرمایید..(استرسم از این بخش اینقد زیاد شده میگم برم ایلتس بدم چون فقط اسکیل لیسنینگش,لیسنینگ داره نه مثل تافل)
    من تو ایران shadowing رو انجام دادم دوست من
    درسته روش بدی نیست و از هیچی بهتره.
    ولی روش عالی ای هم نیست.
    بهترین راه اینه که گوش شما همش در معرض شنیدن باشه و مجبور بشین به سوالات جواب بدین
    یعنی فکر کن تو ازمایشگاهی
    داری همه چی رو از فارسی به انگلیسی یا ترکی به فارس به انگلیسی یا برعکس تبدیل میکنی که سدیم آیوداید رو پیدا کنی و ازش یه محلول 50 مایکرو مولار بسازی و ازمایشو ادامه بدی، یهو یکی پیدا میشه میپرسه کمیستری دو نفر اومدن میگن تو تی ای اونها هستی و درباره نحوه محاسبه تمرینها سوال دارن، تو چی داری ارائه کنی؟
    برای همین میگم که شدوئینگ به درد نمیخوره.
    شما باید توی محیط قرار بگیری.
    ولی تا وقتی که توی محیط نیستی
    همین فرندز یا مستند یا هرچیزی مثل اون رو
    هر روز بذار
    گوشش کن
    بعد دوباره ببینش بعد از یه هفته
    دوباره
    دوباره
    تا 10 بار
    ببین بار دهم کامل میفهمیش؟
    اگه بالای هشتاد درصدشو متوجه میشی دیگه عالیه.
    بذار کنار اون اپیزود رو و برو مرحله بعدی.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

منظورتون شادوینگ هستش؟؟
    باید استرس امتحان رو از یادگرفتن زبان جدا کنی،ایلتس و تافل رو فراموش کن ،یعنی شما قبل از اینها باید بری دنبال علایقت که می‌تونه دیدن مستند طبیعت یا فیلم و سریال یا رادیو یا موسیقی باشه و از چیزی که میبینی یا گوش میدی لذت ببری و همزمان یادبگیری.اموختن یعنی لذت بردن نه اونجوری که از دوران بچگی تا دانشگاه همه چیز رو باترس از امتحان یاد گرفتیم و فراموش کردیم.

Junior Member

سلام دوستان،
    برای بالا بردن سطح از ۱۹ به صورت جنرال چه کاری رو پیشنهاد میکنید؟به نظرم انسجام صحبتم رو از یه جایی به بعد از دست میدم و فعل‌هارو قاطی میکنم و نامفهوم میشم.
    برای امتحان صدامو ضبط میکردم ولی از ۱۹ جلوتر نرفتم الان میخوام مشکلمو حل کنم و سطحمو حداقل به ۲۴ و بعد ۲۶ برسونم.
    متاسفانه فعلا دسترسی یه کسی برای تمرین ندارم اگر ممکنه بتونم خودم انجام بدم.
    نمرات بقیه مهارت‌ها https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2502733

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)