صفحه 31 از 35 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 343

موضوع: زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

سلام. ممنون میشم کمکم کنید. نمیدونسم باید سوالمو کجا مطرح بکنم.
    من پذیرش از دانشگاه تولوز UTT دارم و اواخر سپتامبر برای اولین بار به پاریس میام و میخوام از همون فرودگاه به TROYES (تولوز) برم. چجوری می تونم برم؟ قطار چجوری بگیرم؟ مستقیم از خود فرودگاه داره یا باید به مرکز شهر بیام؟
    آیا از فرودگاه شارل دو گل میش رفت؟

تا اونجایی که من میدونم از خود فرودگاه ایستگاهی نیست.ولی با یک سرچ ساده میتونید این رو مطلع بشید و از همین ایران بلیط قطارتون رو سفارش بدید.پذیرش برای فوق دارید؟
    یه سوال هم من از شما داشتم.تحصیلتون به چه زبانی هستش؟و اینکه برای پذیرش از شما مدرک زبان خواستن؟و سوال آخر اینکه هزینه ی تحصیل به چه صورته؟رایگانه مثل دانشگاه های آلمان یا طور دیگری هستش؟پ
    ممنون میشم جواب سوال هامو بدین.

نقل قول نوشته اصلی توسط mozhganam نمایش پست ها
    من پذیرش از دانشگاه تولوز UTT دارم و اواخر سپتامبر برای اولین بار به پاریس میام و میخوام از همون فرودگاه به TROYES (تولوز) برم. چجوری می تونم برم؟ قطار چجوری بگیرم؟ مستقیم از خود فرودگاه داره یا باید به مرکز شهر بیام؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

دوست عزیز تروا (troyes) یا تولوز؟ این دو تا شهر 700 کیلومتر با هم فاصله دارند. برای تروا باید از شارل دو گل باید با RER B تا gare du nord، از آنجا تشریف ببرید gare de l'est (یک ایستگاه مترو یا 15 دقیقه پیاده) و قطار Troyes رو سوار شید. برای تولوز با همون RER B باید تا Denfert-Rocherau بیاید، با خط 6 مترو بیاید gare montparnasse و قطار تولوز رو سوار شید که سفر طولانی هم خواهد بود. اگه چمدون زیاد دارید از فرودگاه به ایستگاه قطار مورد نظر تاکسی بگیرید.

در عین حال تولوز (و نه تروا) اصلا فرودگاه بین‌المللی داره و بهتره با خطی مثل تورکیش یا قطر تشریف ببرید که مستقیم تا اونجا میره
    در ضمن UTT تا جایی که می دونم دانشگاه تکنولوژی ترواست. با تاکسی از فرودگاه تشریف ببرید Gare de l'Est و یک ساعت و نیمه تروا هستید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    دوست عزیز تروا (troyes) یا تولوز؟ این دو تا شهر 700 کیلومتر با هم فاصله دارند. برای تروا باید از شارل دو گل باید با RER B تا gare du nord، از آنجا تشریف ببرید gare de l'est (یک ایستگاه مترو یا 15 دقیقه پیاده) و قطار Troyes رو سوار شید. برای تولوز با همون RER B باید تا Denfert-Rocherau بیاید، با خط 6 مترو بیاید gare montparnasse و قطار تولوز رو سوار شید که سفر طولانی هم خواهد بود. اگه چمدون زیاد دارید از فرودگاه به ایستگاه قطار مورد نظر تاکسی بگیرید.

در عین حال تولوز (و نه تروا) اصلا فرودگاه بین‌المللی داره و بهتره با خطی مثل تورکیش یا قطر تشریف ببرید که مستقیم تا اونجا میره
    در ضمن UTT تا جایی که می دونم دانشگاه تکنولوژی ترواست. با تاکسی از فرودگاه تشریف ببرید Gare de l'Est و یک ساعت و نیمه تروا هستید

سلام حق با شماست. همان تروا منظورم است.
    خیلی ممنونم از راهنماییتون. الان برای این شهر از فردگاه تاکسی مناسب تر است یا قطار؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fiftycent021 نمایش پست ها
    تا اونجایی که من میدونم از خود فرودگاه ایستگاهی نیست.ولی با یک سرچ ساده میتونید این رو مطلع بشید و از همین ایران بلیط قطارتون رو سفارش بدید.پذیرش برای فوق دارید؟
    یه سوال هم من از شما داشتم.تحصیلتون به چه زبانی هستش؟و اینکه برای پذیرش از شما مدرک زبان خواستن؟و سوال آخر اینکه هزینه ی تحصیل به چه صورته؟رایگانه مثل دانشگاه های آلمان یا طور دیگری هستش؟پ
    ممنون میشم جواب سوال هامو بدین.
    سلام ممنونم. من برای دکتری نانو فناوری بورسیه گرفتم که حقوق ماهیانه میدن. من به زبان انگلیسی . تا حالا که ازم مدرک زبان نخواستن. برای ویزا هم نخواستن. هزینه تحصیلش رایگانه فک کنم.

Moderator

رشته و دانشگاه

سلام حق با شماست. همان تروا منظورم است.
    خیلی ممنونم از راهنماییتون. الان برای این شهر از فردگاه تاکسی مناسب تر است یا قطار؟
    اگه بیش از یک چمدون دارید حتماً تاکسی
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

سلام. ممنون می شم در خصوص چند تا سوال، دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارند من رو راهنمایی کنند.
    من و همسرم دانشجوی دکتری در یکی از دانشگاه های اروپا هستیم و برای مدت چند ماه قرار هست که دوره ای رو در یکی از دانشگاه های پاریس بگذرونیم و می خوام اطلاعاتی راجع به هزینه های جاری زندگی در پاریس به دست بیارم. صرف نظر از هزینه کرایه خونه ، هزینه های روزمره زندگی در پاریس به چه صورت هست؟
    ۱) هزینه خورد و خوراک برای دو نفر (در واقع میانگین هزینه خرید مواد غذایی ماهیانه برای کلیه وعده های غذایی)
    ۲) هزینه ماهیانه رفت و آمد
    ۳) هزینه بازدید از اماکن دیدنی آیا برای دانشجوهای اتحادیه اروپا شامل تخفیفی می شه و آیا کلا طرح تخفیفی برای بازدید از اماکن وجود داره (هر دو بالای ۳۰ سال هستیم البته)
    اگر احیانا هزینه جاری دیگه ای هم وجود داره ممنون می شم یاداوری کنید.

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط malmo نمایش پست ها
    سلام. ممنون می شم در خصوص چند تا سوال، دوستانی که اطلاعاتی در این زمینه دارند من رو راهنمایی کنند.
    من و همسرم دانشجوی دکتری در یکی از دانشگاه های اروپا هستیم و برای مدت چند ماه قرار هست که دوره ای رو در یکی از دانشگاه های پاریس بگذرونیم و می خوام اطلاعاتی راجع به هزینه های جاری زندگی در پاریس به دست بیارم. صرف نظر از هزینه کرایه خونه ، هزینه های روزمره زندگی در پاریس به چه صورت هست؟
    ۱) هزینه خورد و خوراک برای دو نفر (در واقع میانگین هزینه خرید مواد غذایی ماهیانه برای کلیه وعده های غذایی)
    ۲) هزینه ماهیانه رفت و آمد
    ۳) هزینه بازدید از اماکن دیدنی آیا برای دانشجوهای اتحادیه اروپا شامل تخفیفی می شه و آیا کلا طرح تخفیفی برای بازدید از اماکن وجود داره (هر دو بالای ۳۰ سال هستیم البته)
    اگر احیانا هزینه جاری دیگه ای هم وجود داره ممنون می شم یاداوری کنید.
    سلام
    1- 300-800 یورو بسته به این که چی بگیرید و چطور خرج کنید.
    2- نفری 75 یورو (پاریس و حومه با کارت navigo)
    3- تعدادی از موزه ها اولین یکشنبه ماه رو مجانی اند... چند موزه کلاً برای دانشجوها مجانی اند (انگشت شمار)... تعداد بیشتری برای دانشجویان هنر مجانی اند. خیلی هم برای زیر 26 سال مجانی اند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    سلام
    1- 300-800 یورو بسته به این که چی بگیرید و چطور خرج کنید.
    2- نفری 75 یورو (پاریس و حومه با کارت navigo)
    3- تعدادی از موزه ها اولین یکشنبه ماه رو مجانی اند... چند موزه کلاً برای دانشجوها مجانی اند (انگشت شمار)... تعداد بیشتری برای دانشجویان هنر مجانی اند. خیلی هم برای زیر 26 سال مجانی اند.
    یه سوال در کشور امریکا میشه گوشی موبایل رو به صورت لاک از یه اپراتور مثل ای تی اند تی یا ورایزن به صورت قسطی 24 یا 30 ماهه خرید با سود خیلی ناچیز . ایا در فرانسه هم موارد این چنین وجود داره؟
    مثال نوت 8 سامسونگ ای تی اند تی 30 ماهه هر ماه 31.67 دلار

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyant نمایش پست ها
    یه سوال در کشور امریکا میشه گوشی موبایل رو به صورت لاک از یه اپراتور مثل ای تی اند تی یا ورایزن به صورت قسطی 24 یا 30 ماهه خرید با سود خیلی ناچیز . ایا در فرانسه هم موارد این چنین وجود داره؟
    مثال نوت 8 سامسونگ ای تی اند تی 30 ماهه هر ماه 31.67 دلار
    بله ولی مقرون به صرفه نیست. اولاً قسط موبایل شما احتمالاً حتی کمتر از اینه ولی نمی تونید از اشتراکهای قابل قطع در هر لحظه (sans engagement) استفاده کنید و مجبور به استفاده از پلن های عادی هستید که تا 3 برابر این آپشن هزینه بر می داره. به علاوه ممکنه یه جورایی یه بیمه نیمچه اجباری هم بهتون بفروشند... همه اینها رو حساب کنید، صرفه با خرید نقدیست. البته در امریکا هم همینطوره... ولی اونجا مردم عادت کردن که اول بخرن بعد پولش رو بدن... در اروپا ملت بیشتر اول به جیبشون نگاه می کنن و بعد تصمیم به خرید می گیرن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)