صفحه 32 از 35 نخستنخست ... 2223242526272829303132333435 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 343

موضوع: زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

ببخشید کسی در مورد شهر نانت اطلاعاتی داره؟

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط saman2018 نمایش پست ها
    ببخشید کسی در مورد شهر نانت اطلاعاتی داره؟
    درود، بله شهر بسیار خوبی هست و مدارس مهندسی بسیار خوب و قوی هم داره. به بزرگی و پرجمعیتی پایتخت و کلانشهرها نیست اما به هرحال در همان 4-5 شهر اول هست. کیفیت زندگی بسیار خوب هست از دید بنده و هزینه ها متناسب و معقول. به شهرهای ساحلی و تفریحی هم فاصله کمی داره و با منطقه Bretagne هم که در همسایگی هست. به لحاظ دسترسی به پایتخت هم از مسیر اتوبان 3.5 ساعت تقریباً در غیر اینصورت قطار تندرو TGV ظرف دو ساعت یا اتوبوسهای eco بسیار ارزانقیمت هم که اخیراً برقرار شدند، مسیرهای مواصلاتی هست. فقط شاید تنها نقدی بشود بهش داشت بحث فعال بودن بیش از حد نسل جوانشون در مسایل سیاسی و اعتراضی هست که در خیلی از مواقع به بی نظمی در سطح شهر و بهم ریختن اماکن عمومی منجر میشود. این مورد رو چندین بار مشاهده کردم در خصوص اعتراض و اعتصابات مربوط به قوانین دولت قبل در خصوص قوانین کار... که چند روزی حمل نقل شهری هم مختل شده بود.
    اما جغرافیای شهر و رود Loire و سایر جذابیتهای شهری (رستورانهای با کیفیت بسیار خوب و مناسب فرضاً و نانواییهای محلی بسیار عالی) در کل برای من مثبت دیده میشد و به نسبت شهر Rennes که دانشجویی تر هست، این شهر چند منظوره تر و به لحاظ صنعتی و کاری نیز امتیازات مثبت بالاتری دارد بخصوص بدلیل صنایع دریایی (نزدیکی به سایت Saint Nazaire) و انرژی های نوین و ساخت توربینهای بادی (الستوم سابق/یا جنرال الکتریک فعلی) که اون زمان با پروژه هاشون کار میکردیم ضمن اینکه شرکت ایرباس هم بخشی از فعالیت هاش (تولید کابین هواپیماها) رو در منطقه ای حوالی نانت متمرکز کرده.
    موفق باشید.

Junior Member

Red face پاسخ : آیا ماهی/سالی X یورو برای زندگی در فلان شهر فرانسه کافیه؟

سلام دوستان

من رشته تحصیلی کارشناسی مکانیک طراحی جامدات هست. همسرم هم دیپلم گردشگری جهت ادامه تحصیل قصد داریم به فرانسه بیایم. شرایطی که وجود داره اینطور هست که ابتدا دوره کالج زبان فرانسه رو بریم و بعدش برای دانشگاه بریم. هزینه هر نفر حدودا 2500-3000 یورو میشه. موسسه حقوقی اینکار رو انجام میده.
    بنده سابقه کاری خودروسازی در بخش کنترل کیفیت و تضمین کیفیت تخصص و مهندسی مدارک سابقه کاری دارم.

ما یک سگ ژرمن هم داریم که نمیتونیم به هیچ وجه ترکش کنیم یا بیخیالش بشیم حتما باید با خودمون ببریمش.
    هزینه های زندگی رو خیلی تونستم از این تاپیک و تاپیک مشابه کمک بگیرم. ولی درباره نگهداری سگمون ، مسکنی که پِت فرند باشه و .... چیزی گیرم نیومد. اگر کسی از دوستان بتونه کمکی کنه و راهنماییمون کنه خیلی خیلی ممنونش میشم.
    در ضمن ما در ایران کلاس زبان فرانسه رفتیم ولی تقریبا من تا مدرک B1 رو میتونم داشته باشم و همسرم هم A2 . اما در هر صورت کلاس کالج رو میخوایم بریم.
    شرایط کار چطور هست؟ من تقریبا همه جور کاری بلدم . از کارهای فنی بگیرین تا کار با کامپیتور، زبان انگلیسی خودم هم خوب هست . اگر میشه تدریس زبان هم کرد، آلیتس یا مدرک دیگه ای باید باشه؟

همسرم هم دارای مدرک گردشگری هست آیا میتونه با همون مشغول بشه؟

راستی من 30 سالم هست و همسرم 26 سال. فرزند هم نداریم هنوز

با وضعیت یورو 8000 تومانی حدودا 26000 یورو دارم که تقریبا 6-7 هزار یورو میره برای کارهای ویزا و ... که موسسه میگیره

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

پیش فرض پاسخ : آیا ماهی/سالی X یورو برای زندگی در فلان شهر فرانسه کافیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط palash نمایش پست ها
    سلام دوستان

من رشته تحصیلی کارشناسی مکانیک طراحی جامدات هست. همسرم هم دیپلم گردشگری جهت ادامه تحصیل قصد داریم به فرانسه بیایم. شرایطی که وجود داره اینطور هست که ابتدا دوره کالج زبان فرانسه رو بریم و بعدش برای دانشگاه بریم. هزینه هر نفر حدودا 2500-3000 یورو میشه. موسسه حقوقی اینکار رو انجام میده.
    بنده سابقه کاری خودروسازی در بخش کنترل کیفیت و تضمین کیفیت تخصص و مهندسی مدارک سابقه کاری دارم.

ما یک سگ ژرمن هم داریم که نمیتونیم به هیچ وجه ترکش کنیم یا بیخیالش بشیم حتما باید با خودمون ببریمش.
    هزینه های زندگی رو خیلی تونستم از این تاپیک و تاپیک مشابه کمک بگیرم. ولی درباره نگهداری سگمون ، مسکنی که پِت فرند باشه و .... چیزی گیرم نیومد. اگر کسی از دوستان بتونه کمکی کنه و راهنماییمون کنه خیلی خیلی ممنونش میشم.
    در ضمن ما در ایران کلاس زبان فرانسه رفتیم ولی تقریبا من تا مدرک B1 رو میتونم داشته باشم و همسرم هم A2 . اما در هر صورت کلاس کالج رو میخوایم بریم.
    شرایط کار چطور هست؟ من تقریبا همه جور کاری بلدم . از کارهای فنی بگیرین تا کار با کامپیتور، زبان انگلیسی خودم هم خوب هست . اگر میشه تدریس زبان هم کرد، آلیتس یا مدرک دیگه ای باید باشه؟

همسرم هم دارای مدرک گردشگری هست آیا میتونه با همون مشغول بشه؟

راستی من 30 سالم هست و همسرم 26 سال. فرزند هم نداریم هنوز

با وضعیت یورو 8000 تومانی حدودا 26000 یورو دارم که تقریبا 6-7 هزار یورو میره برای کارهای ویزا و ... که موسسه میگیره
    سلام،
    -اگر سطح زبانتون زیر B2 است، یک سال خواندن زبان به صورت فول تایم شدیداً توصیه میشه بهتون (چقدر خوب که خودتون متوجه شدید)
    -برای اقامت کاری حتماً نیاز به مدرک فوق لیسانس یا بالاتر دارید (یا مهارت خاص در حد استادی) پس حواستون باشه که بعد از کلاس زبان هنوز یکی دو سال باید از جیب بخورید. هر چند که میشه همزمان هم کار نیمه وقت کرد تا کمک خرجتون باشه
    -معمولاً اگه در خوابگاه های دانشجویی زندگی نکنید، مشکلی برای نگهداری حیوان خونگی (سگ، گربه، طوطی و قناری یا موش و خرگوش) نیست.
    -پیشنهاد می کنم تا می تونین در ایران کلاس برین... حتی فوق فشرده... کلاس ترمی 500 هزار تومن سفارت، میشه 65 یورو.... اینجا 65 یورو به زور پول سه جلسه کلاسه.
    -برای اینکه بتونید در دوره های دانشگاهی زبان فرانسه شرکت کنید باید مدرک بالای دیپلم و سطح زبان اقلاً B1 داشته باشید (خیلی مقرون به صرفه تر از کلاسهای مدل آلیانس یا سوربنه)
    -برای تدریس زبان انگلیسی اگه زبانتون خیلی خوبه نیازی به آیلتس نیست
    -در انتخاب شهر دقت کنید... پولتون برای یک سال زندگی در پاریس کافی نیست.
    -مشکل گردشگری اینه که همسرتون به چه زبونی مسلط اند؟ متاسفانه شرایط دیگه به شیوه ای نیست که بگیم توریست ایرانی زیاد به فرانسه میاد و پول کافی هم داره که راهنمای ایرانی بگیره. همسرتون اگه بخوان تو این مارکت کاری دست و پا کنند یا باید با آژانسهای ایرانی در ارتباط باشند و یا 3-4 زبان بین المللی رو خوب بدونن. در عین حال شدیداً روی ادامه تحصیلشون تا اقلاً مقطع فوق لیسانس تاکید می کنم.
    -با کمی صرف وقت می تونید خودتون برای ویزای زبان اقدام کنید... 6-7 هزار یورو برای گرفتن ویزا پول خیلی زیادیه... از دو سه جا قیمت بگیرید و با کلاسهای زبان معتبر در فرانسه هم مذاکره کنید تا قیمت بهتری بگیرید. فقط حواستون باشه کلاس زبانی که بهتون وضعیت دانشجو بده باید هفته ای بیش از 20 ساعت کلاس بذاره براتون (یعنی فرمول 8 ساعت در هفته مثلاً به درد گرفتن ویزا نمی خوره)
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    سلام،
    -اگر سطح زبانتون زیر B2 است، یک سال خواندن زبان به صورت فول تایم شدیداً توصیه میشه بهتون (چقدر خوب که خودتون متوجه شدید)
    -برای اقامت کاری حتماً نیاز به مدرک فوق لیسانس یا بالاتر دارید (یا مهارت خاص در حد استادی) پس حواستون باشه که بعد از کلاس زبان هنوز یکی دو سال باید از جیب بخورید. هر چند که میشه همزمان هم کار نیمه وقت کرد تا کمک خرجتون باشه
    -معمولاً اگه در خوابگاه های دانشجویی زندگی نکنید، مشکلی برای نگهداری حیوان خونگی (سگ، گربه، طوطی و قناری یا موش و خرگوش) نیست.
    -پیشنهاد می کنم تا می تونین در ایران کلاس برین... حتی فوق فشرده... کلاس ترمی 500 هزار تومن سفارت، میشه 65 یورو.... اینجا 65 یورو به زور پول سه جلسه کلاسه.
    -برای اینکه بتونید در دوره های دانشگاهی زبان فرانسه شرکت کنید باید مدرک بالای دیپلم و سطح زبان اقلاً B1 داشته باشید (خیلی مقرون به صرفه تر از کلاسهای مدل آلیانس یا سوربنه)
    -برای تدریس زبان انگلیسی اگه زبانتون خیلی خوبه نیازی به آیلتس نیست
    -در انتخاب شهر دقت کنید... پولتون برای یک سال زندگی در پاریس کافی نیست.
    -مشکل گردشگری اینه که همسرتون به چه زبونی مسلط اند؟ متاسفانه شرایط دیگه به شیوه ای نیست که بگیم توریست ایرانی زیاد به فرانسه میاد و پول کافی هم داره که راهنمای ایرانی بگیره. همسرتون اگه بخوان تو این مارکت کاری دست و پا کنند یا باید با آژانسهای ایرانی در ارتباط باشند و یا 3-4 زبان بین المللی رو خوب بدونن. در عین حال شدیداً روی ادامه تحصیلشون تا اقلاً مقطع فوق لیسانس تاکید می کنم.
    -با کمی صرف وقت می تونید خودتون برای ویزای زبان اقدام کنید... 6-7 هزار یورو برای گرفتن ویزا پول خیلی زیادیه... از دو سه جا قیمت بگیرید و با کلاسهای زبان معتبر در فرانسه هم مذاکره کنید تا قیمت بهتری بگیرید. فقط حواستون باشه کلاس زبانی که بهتون وضعیت دانشجو بده باید هفته ای بیش از 20 ساعت کلاس بذاره براتون (یعنی فرمول 8 ساعت در هفته مثلاً به درد گرفتن ویزا نمی خوره)

مرسی از پاسختون. موسسه کارهای پذیرش زبان و ویزا رو عهده دار هست. بازهم به نظرت زیاد میاد این مبلغ ؟

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط palash نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون. موسسه کارهای پذیرش زبان و ویزا رو عهده دار هست. بازهم به نظرت زیاد میاد این مبلغ ؟
    بله... به نظرم خیلی زیاده... پیشنهاد می کنم مستقیماً با موسساتی مثل آلیانس فرانسز یا بخش زبان موسسه سوربن تماس بگیرید. اگه در ایران نماینده داشته باشند خودشون بهتون میگن
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

سلام دوست عزیز. کامنت های شما رو در پاسخ به افراد مختلف خوندم و متوجه شدم تجربه بسیاری از فرانسه دارید. مخواستم بگم
    من دارم تو یکی ازدانشگاه های پاریس در رشته مهندسی برق پذیرش میگیرم. هزینه مستر 1 دانشگاه 550 یورو در سال هستش. میخوام بدونم هزینه هر ماه شهر پاریس حدودا چقدر هستش. ایا ارزش داره که برم و اونجا و در ارشد ادامه تحصیل بدم؟ تو برخی سایتایی که برخی از مستر ها رو پیشنهاد میده نوشته شده مه هزینه بیمه بین 311 الی 700 یورو و هزینه هر ماه زندگی در پاریس 700 الی 1000 یورو هستشایا اینها رو خود دانشگاه در نظر گرفته یا اینکه باید خودمون پراخت کنیم؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدین...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    بله... به نظرم خیلی زیاده... پیشنهاد می کنم مستقیماً با موسساتی مثل آلیانس فرانسز یا بخش زبان موسسه سوربن تماس بگیرید. اگه در ایران نماینده داشته باشند خودشون بهتون میگن
    سلام دوست عزیز. کامنت های شما رو در پاسخ به افراد مختلف خوندم و متوجه شدم تجربه بسیاری از فرانسه دارید. مخواستم بگم
    من دارم تو یکی ازدانشگاه های پاریس در رشته مهندسی برق پذیرش میگیرم. هزینه مستر 1 دانشگاه 550 یورو در سال هستش. میخوام بدونم هزینه هر ماه شهر پاریس حدودا چقدر هستش. ایا ارزش داره که برم و اونجا و در ارشد ادامه تحصیل بدم؟ تو برخی سایتایی که برخی از مستر ها رو پیشنهاد میده نوشته شده مه هزینه بیمه بین 311 الی 700 یورو و هزینه هر ماه زندگی در پاریس 700 الی 1000 یورو هستشایا اینها رو خود دانشگاه در نظر گرفته یا اینکه باید خودمون پراخت کنیم؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدین...

Junior Member iSalar آواتار ها

با سلام، برای یک زوج دانشجو کدام یک از شهرهای زیر به صرفه‌تر و مناسب‌تر هست؟
    Strasbourg - Nice - Nantes - Amiens
    ویرایش توسط iSalar : September 25th, 2018 در ساعت 12:06 PM

Moderator

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط iSalar نمایش پست ها
    با سلام، برای یک زوج دانشجو کدام یک از شهرهای زیر به صرفه‌تر و مناسب‌تر هست؟
    Strasbourg - Nice - Nantes - Amiens
    ببینید، سوالتون زیادی گنگه... اگه منظورتون هزینه زندگیه فقط، آمین قاعدتاً از همه ارزونتره... منتها باید چیزهای دیگه رو هم در نظر بگیرید... مثلاً سالی چند بار به ایران سفر می کنید؟ آیا داشتن مراوده با ایرونیها براتون مهمه؟ در کل می تونید این فایل رو برای اطلاع از وضعیت هزینه ها بررسی کنید:

http://unef.fr/wp-content/uploads/20...lles-2018-.pdf

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)