صفحه 11 از 35 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 343

موضوع: زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidz نمایش پست ها
    سلام دوستان.من میخوام برای رشته معماری(لیسانس) پذیرش بگیرم.میشه تفاوت دانشگاه هایی که معماری میگیرن رو بهم بگید؟و اینکه هزینه تحصیل چقدره اونجا؟خوابگاه میشه رفت یا باید خونه اجاره کرد(هزینه اجاره رو هم اگه بگید ممنون میشم)
    خواهش میکنم راهنمایی ام کنین
    تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه رایگانه و هزینه تحصیل در اکول ها بسته به اکول متفاوت. هزینه زندگی(به غیر از پاریس) بین 700 تا 900 یورو در ماهه. ضمنا برای لیسانس معماری باید از طریق سفارت فرانسه اقدام کنید.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه رایگانه و هزینه تحصیل در اکول ها بسته به اکول متفاوت. هزینه زندگی(به غیر از پاریس) بین 700 تا 900 یورو در ماهه. ضمنا برای لیسانس معماری باید از طریق سفارت فرانسه اقدام کنید.
    ممنونم.از طریق سایت اطلاعاتی میتونم کسب کنم؟یا باید حضوری برم؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidz نمایش پست ها
    ممنونم.از طریق سایت اطلاعاتی میتونم کسب کنم؟یا باید حضوری برم؟
    شما برای کسب اطلاعات راجع به نحوه اقدام برای مقطع لیسانس به این تاپیک مراجعه کنید.
    ادامه بحث در مورد لیسانس رو در اون تاپیک دنبال کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arezae نمایش پست ها
    بنظر من این حرف درست نیست. حتی توی یک شهر کوچک در دو فروشگاه کارفور مختلف قیمت یک جنس می تونه متفاوت باشه. تازه اگر بین فروشگاههای مختلف بخواهیم مقایسه کنیم باید بگم حتما متفاوت هست.

یک آدامس توی دو فروشگاه مختلف کارفور‌ (یکی در مرکز شهر و یکی در جنوب شهر-نه الزاما قسمت ارزان شهر) حدود ۱۵ درصد با هم متفاوت هستند. حالا شاید شما بگین خوب مثلا قیمت ۴ یورو با ۴.۵ یورو زیاد فرق نداره اما همین تفاوت کم ۱۵ درصد هست. همین تفاوت در قیمت گوشت و مرغ هم هست.
    به نکته دقیقی اشاره کردید! از آدامس مهمتر قیمت نان هست. اما خب سرجمع هزینه خوراک در برابر هزینه مسکن البته از نوع غیر خوابگاهی بسیار کمتره و اون تفاوت قیمت دو شهر هیچ تاثیری تداره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    sums

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran نمایش پست ها
    سلام
    دوستان در پست های اولیه این تاپیک نوشتن به جز پاریس در شهرهای دیگه با 500 یورو در ماه میشه یه زندگی دانشجویی متوسط داشت که با هفته ای 20 ساعت کار میشه تقریبا همش رو دراورد. خب این خیلی امیدوار کنندست
    اما همینطور که پیش میره نظرات خیلی متفاوت میشه!
    500 یورو کجا و 700 تا 900 یورو کجا!

نقل قول نوشته اصلی توسط ashena نمایش پست ها
    سلام
    دوستان در پست های اولیه این تاپیک نوشتن به جز پاریس در شهرهای دیگه با 500 یورو در ماه میشه یه زندگی دانشجویی متوسط داشت که با هفته ای 20 ساعت کار میشه تقریبا همش رو دراورد. خب این خیلی امیدوار کنندست
    اما همینطور که پیش میره نظرات خیلی متفاوت میشه!
    500 یورو کجا و 700 تا 900 یورو کجا!
    سلام
    من یکی از دوستام لیون هستش اون دقیقا به من گفت که برای پاریس ماهی 1میلیون و نیم وبرای شهرستان هم حداقل 1 میلیون حالا دیگه خودتون با قیمت روز به یورو تبدیلش کنین
    تفاوت قیمت پاریس و شهرستان هم بیشتر به خاطر مسکن که تو پاریس گرونتر در میاد.
    حداقل دسمزد یک ساعت کار (اگه گیر بیاد البته...) 8.75 یورو میباشد
    شاد و سعادتمند باشید
    الهی.../نه من آنم که ز فیض نگهت چشم بپوشم/نه تو آنی که گدا را ننوازی به نگاهی/در اگر باز نگردد ، نروم باز به جایی/پشت دیوار نشینم ، چو گدا بر سر راهی/کس به غیر از تو نخواهم/چه بخواهی چه نخواهی/باز کن در ، که جز این خانه مرا نیست پناهی...

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط Midya نمایش پست ها
    سلام
    من یکی از دوستام لیون هستش اون دقیقا به من گفت که برای پاریس ماهی 1میلیون و نیم وبرای شهرستان هم حداقل 1 میلیون حالا دیگه خودتون با قیمت روز به یورو تبدیلش کنین
    تفاوت قیمت پاریس و شهرستان هم بیشتر به خاطر مسکن که تو پاریس گرونتر در میاد.
    حداقل دسمزد یک ساعت کار (اگه گیر بیاد البته...) 8.75 یورو میباشد
    شاد و سعادتمند باشید
    فک می کنم رقم منصفانه ای گفتن! البته شاید هزینه ها در شهرستان بیشتر از اینم بشه. طبق چیزی که دوستتون گفتن هزینه زندگی در شهرستان حدودا ماهیانه 600 یورو میشه.(خود سفارت برای زندگی در شهرستان رقمی بین 600 تا 800 یورو میگه) ولی فک می کنم هزینه ها در پاریس خیلی بیشتر از این باشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    sums

مرسی از پاسخهاتون
    با این وضعیت هزینه ها و مقایسه با آلمان( دانشگاهها < پیشرفته و صنعتی بودن آلمان) مثل اینکه فرانسه نمی تونه گزینه خوبی باشه
    به نظر شما درسته؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط ashena نمایش پست ها
    مرسی از پاسخهاتون
    با این وضعیت هزینه ها و مقایسه با آلمان( دانشگاهها < پیشرفته و صنعتی بودن آلمان) مثل اینکه فرانسه نمی تونه گزینه خوبی باشه
    به نظر شما درسته؟
    از لحاظ دانشگاه ها به نظر من اصلا درست نیست، کاملا بستگی به رشتتون داره.
    ولی از بقیه جهات، وضعیت اخیر فرانسه، کاملا جایگاهشو نسبت به آلمان پایین اورده، قوانین سخت گیرانه مهاجرت(بازگشت فوری بعد از اتمام تحصیل)، وضعیت بسیار سخت صدور ویزا و ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)